PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

/.../
No cóż, laptop od Milki to i masz monitor w ciapki ;)
A na serio to pewnie masz zwyczajne martwe piksele w tych miejscach. Co do naprawy gwarancyjnej - lepiej upewnij się jaką masz klasę matrycy (podejrzewam że producent nieźle ukrył te dane) - jak pierwszą to nawet 1 dead pixel uprawnia cię do naprawy gwarancyjnej. Jak II bądź III klasa to może być jednak tak że ci tego nie naprawią bo wcale nie muszą i dopiero od iluśtam martwych pikseli, najlepiej koło siebie, możesz liczyć na naprawę tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2012 o 03:53, ziptofaf napisał:

/.../
No cóż, laptop od Milki to i masz monitor w ciapki ;)
A na serio to pewnie masz zwyczajne martwe piksele w tych miejscach. Co do naprawy gwarancyjnej
- lepiej upewnij się jaką masz klasę matrycy (podejrzewam że producent nieźle ukrył te
dane) - jak pierwszą to nawet 1 dead pixel uprawnia cię do naprawy gwarancyjnej. Jak
II bądź III klasa to może być jednak tak że ci tego nie naprawią bo wcale nie muszą i
dopiero od iluśtam martwych pikseli, najlepiej koło siebie, możesz liczyć na naprawę
tego.



Nawet bez liczenia mógłbym stwierdzić, że tego jest kilkanaście/kilkadziesiąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Otóż, chciałem ustawić na moim TV ( Samsung B2430HD ) rozdzielczość full HD, ale niestety po ustawieniu ekran wygląda, co tu dużo gadać... Paskudnie ( wyblakłe kolory, słaby kontrast ). Natomiast na 1680 x 1050 wygląda świetnie. TV jest oczywiście podpięte do kompa kablem HDMI. Jak ustawić te cholerne ful HD tak żaby wyglądało jak obecna rozdziałka? Karta graficzna to Radeon 4850 HD. Czy zostaje tu tylko grzebać w ustawieniach w TV? Z góry dzięki za pomoc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem z moim laptopem w Sony Center, w moim mieście. Pokazałem to sprzedawcą konsultantom i stwierdzili, że to nie martwe piksele ale jakby coś z podświetleniem matrycy i te ciemne punkty to jakby od dużego nacisku. Kazali odesłać na serwis, tak też zrobię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko, port RS232 w PC to ten, do którego kiedyś podłączało się Pady/Joysticki (Przed USB :P)
Pytam bo chcę wiedzieć w jakie mobo mam się zaopatrzyć aby obsłużyć interfejs diagnostyczny do mojego auta (RS232)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2012 o 22:51, Mafioso_PL napisał:

Szybkie pytanko, port RS232 w PC to ten, do którego kiedyś podłączało się Pady/Joysticki
(Przed USB :P)
Pytam bo chcę wiedzieć w jakie mobo mam się zaopatrzyć aby obsłużyć interfejs diagnostyczny
do mojego auta (RS232)


Tak, taki sam. Wygląda jak wtyczka do starego typu monitorów (ma 9 pinów - 5+4 typ męski znaczy nie dziurki :P) ewentualnie zaopatrz się w przejściówkę rs232 -> USB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z przejściówkami są ponoć problemy przy interfejsach, a tak się składa że mam jakiegoś starego kompa Acera który ma takie wejście (i P4 2.4 na pokładzie :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2012 o 00:33, Mafioso_PL napisał:

Z przejściówkami są ponoć problemy przy interfejsach, a tak się składa że mam jakiegoś
starego kompa Acera który ma takie wejście (i P4 2.4 na pokładzie :P)


Moga byc, lepiej na PCI
http://allegro.pl/kontroler-siig-pci-2-x-com-rs232-rs-232-fvat-i2063032414.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2012 o 00:33, Mafioso_PL napisał:

Z przejściówkami są ponoć problemy przy interfejsach, a tak się składa że mam jakiegoś
starego kompa Acera który ma takie wejście (i P4 2.4 na pokładzie :P)


Trochę się zagalopowałem port do starych dżojstików to game port z 15 pinami a rs232 jak pisałem ma ich 9. Patrz tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/RS-232

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2012 o 00:49, Mafioso_PL napisał:

Wyszło by więc na to że jednak takowa złącze to mobo posiada (9pin), niestety nie jest
w żaden sposób opisane ani na laminacie, ani na samym złączu :P


Tak to to czego potrzebujesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadam generalne pytanie nie dotyczące mojego problemu.
Czy jak połączy się dysk PATA 5400rpm marki A, oraz dysk SATA III 7200rpm marki B, to czy pecet może stracić jakąkolwiek stabilność/płynność itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu mam dziwne problemy z komputerem.
Hmmm. Nawet nie wiem jak to opisać... ale w różnych grach od pewnego czasu mam większe lub mniejsze problemy z teksturami. Ilość klatek na sekundę jest w normie. Problemy te pojawiają się na każdej rozdzielczości i detalach.
Zamieszczam screeny z Guild Warsa (można zauważyć słaba jakość podłoża) oraz FIFA12 (brak nazwiska na koszulce). W FIFA 12 podczas meczu nie ma na trybunach kibiców, ale niestety nie chciał zrobić się screenshot Problemy z teksturami takimi jak w Guild Warsie występują w innych grach (np. w Wiedźminie podłoże ma bardzo słabą jakość).
Zastanawiałem sie czy nie może to być problem z DirectX, ale ja się nie znam.
Proszę o pomoc :)

20120118201817

20120118202246

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2012 o 20:15, damiank485 napisał:

Zadam generalne pytanie nie dotyczące mojego problemu.
Czy jak połączy się dysk PATA 5400rpm marki A, oraz dysk SATA III 7200rpm marki B, to
czy pecet może stracić jakąkolwiek stabilność/płynność itp.?


Stabilność nie. Płynność, w zależności, co będziesz robił z tymi dyskami.
Jeśli ten na IDE będzie jako magazyn, a system i aplikacje (gry) będziesz uruchamiał z SATA to nie powinno być żadnej różnicy w wydajności. Jeśli będzie odwrotnie to cóż, możesz zauważyć, że komputer zwolnił.

Przenoszenie danych na ten dysk też nie będzie tak szybkie jak przy przenoszeniu na inny dysk SATA III.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2012 o 20:15, damiank485 napisał:

Zadam generalne pytanie nie dotyczące mojego problemu.
Czy jak połączy się dysk PATA 5400rpm marki A, oraz dysk SATA III 7200rpm marki B, to
czy pecet może stracić jakąkolwiek stabilność/płynność itp.?


Mam nadzieję że nie próbujesz tego u siebie? Bo nie masz złącza PATA na płycie głównej i musiałbyś się bawić młotkiem żeby upchnąć. Albo przejściówkami ale to gorzej wygląda.

A na poważnie - czemu miałby tracić na stabilności? Czy jak podłączysz napęd DVD to komputer ci zaczyna świrować? To działa na tej samej zasadzie.
Jedynym wyjątkiem gdy rzeczywiście stracisz na wydajności (i pewnie też pojemności) będzie łączenie dysków w macierz Raid 0, Raid 1 czy JBOD. Wtedy tak bo będą pracować z parametrami wolniejszego z dysków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2012 o 17:27, damiank485 napisał:

Naprawdę liczę na to że mi ktoś pomoże chociaż trochę. Mam otóż problem którego nikt
nie wie czego może być przyczyną. Jak włączam komputer to jest sparaliżowany, myszką
jeżdżę ale nie mogę klikać... Klawiatura też nie odpowiada. Daję więc ctrl,alt,delete
i wtedy zamykam wszystkie pojawiające się na początku programy. To nie koniec. Często
mam klatkowanie i to nie tylko w grach ale w aplikacjach i grach online również. Przykład:
Gram w wiedźmina 1 wszystko idzie super, 70 klatek na sekundę w full hd i najwyższych
detalach i nagle znikąd zaczyna się klatkowanie, przechodzę więc do następnej lokacji
lub wchodzę do domu itp i przestaje... Komp mam w opisie. Będę wdzięczny za pomoc.


Skanowanie antywirusem, to raz.
Po drugie, włączasz maksymalnie obciążające PC-ta benchmarki (np. OCCT) i w tle mierniki temperatur + napięć (OCCT ma wbudowany). I patrzysz kiedy komp się zwiesi i jakie będą z tego wartości. Choć moim zdaniem to winne pewnie będzie coś tak oczywistego jak podkręcanie procka - jako że nie masz odblokowanego mnożnika, to pewnie zapomniałeś o podbiciu napięć pamięci RAM (bądź obniżenia częstotliwości ich pracy), mnożnikach HT i zwiększeniu napięcia samego procesora. No i teraz masz jaja w grach które sam sobie zgotowałeś.

Pierwszy problem z systemem jaki opisujesz, o sparaliżowaniu systemu, mija gdy powyłączasz wszystkie działające procesy, tak? Prawdopodobnie winny będzie 1, może 2 z nich które żrą 100% mocy procesora i uniemożliwiają uruchamianie się kolejnych. I trzeba by się pozbyć programów które to powodują (proponuję dokładnie przyjrzeć się wpisom w rejestrze i katalogom związanych z autostartem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że mi pomożecie. Coś niedobrego dzieje się z moim laptopem. Ostatnio praktycznie we wszystkich grach jakie miałem na dysku dochodziło do kilku sekundowych spadków FPS-ów, około kilkanaście razy na minutę. Myślałem, że to wina zabałaganionego systemu, więc całość przeinstalowałem. Po reinstalce, mimo, że system jest czysty ciągle doświadczam takich samych spadków prędkości. Na 80% obstawiam problem z dyskiem. Czy z takiego opisu można wywnioskować przyczynę? Czy jest coś co mogłbym w domowych warunkach zrobić?
Dodam tylko, że problem dotyczy wszystkich gier, tzn. i tych najnowszych (Skyrim), i starszych (Team Fortress 2). Wcześniej, wszystko chodziło wzorowo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za odpowiedzi;)
Z tym PATA i SATA to nie, nie bawię się tym na moim obecnym kompie bo oczywiście nie ma on złącza na PATA;)
Pytałem bo składam peceta ale znacznie mniej wydajnego do domu w polsce w którym często jestem na wakacjach;) i mam na zbyciu 2 HDD jeden 80GB PATA a drugi 250GB SATA III no i zastanawiałem się co będzie jak połączę je razem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się