PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Pamięć ram jest podbita, wszedłem do BIOSa i sprawdziłem, jest 15xxMHz, tak mi pecet zatwierdził;) W furmarku siedziałem przez 7:30 min. na obciążeniu grafiki na 99%, rozdzielczość na 6400x4800 i wszystko szło w 12fps''ach, karta się dość mocno grzała bo włączyłem wszystko co było dostępne w furmarku. 84oC to był maks i karta nie wchodziła wyżej, wiatraki w karcie kręciły mi się na 88%. W 1920x1080 w pełnym obciążeniu miałem dokładnie taki sam rezultat. Muszę coś jeszcze zmierzyć czy to wystarczy?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

No to właśnie jak masz podbitą pamięć RAM to źle... O ile nie zwiększasz im napięć to staraj się by parametry pamięci RAM oscylowały w okolicach fabrycznych wartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Nagle mój napęd TSSTcorp DVD+-RW TS-T633A przestał czytać płyty audio CD. Nawet płytę czyszczącą laser nie jest w stanie odczytać. Inne płyty czyta bez problemu. Jakies rady ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak przygotować PC do sprzedaży pod względem czyszczenia dysku? Jeżeli sprzedaję komputer bez systemu operacyjnego to wystarczy, że sformatuje dysk i nie wgram żadnego Windowsa? Co jeszcze muszę zrobić zanim oddam komuś mojego PCta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2012 o 02:02, Hartus napisał:

Jak przygotować PC do sprzedaży pod względem czyszczenia dysku? Jeżeli sprzedaję komputer
bez systemu operacyjnego to wystarczy, że sformatuje dysk i nie wgram żadnego Windowsa?
Co jeszcze muszę zrobić zanim oddam komuś mojego PCta?


najbezpieczniej jeśli się martwisz o bezpieczeństwo Twoich danych osobistych byłby sprzedawać PC bez dysku twardego. Odzysk danych jest tylko kwestią czasu i środków na to wyłożonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadnych planów militarnych USA na nim nie trzymałem więc nic interesującego raczej by z niego nie można odzyskać. Dlatego sprzedaję z dyskiem. Czyli jak mam go przygotować na sprzedaż? Po prostu format bez wgrywania nowego systemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2012 o 11:52, Hartus napisał:

Żadnych planów militarnych USA na nim nie trzymałem więc nic interesującego raczej by
z niego nie można odzyskać. Dlatego sprzedaję z dyskiem. Czyli jak mam go przygotować
na sprzedaż? Po prostu format bez wgrywania nowego systemu?


Tak, najlepiej jeśli miałeś więcej niż jedną partycję to zrobić tak aby cały dysk był widziany jako jedna partycja. No i format dokładny a nie szybki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2012 o 12:10, Hartus napisał:

A który to jest szybki? :) Wybacz, ale nie znam się na tym kompletnie.


Jest formatowanie szybkie i dokładne, szybkie kasuje tylko tablicę alokacji nie ruszając właściwych danych danych, pełne zajmuje więcej czasu ale lepiej czyści dysk. Jak nie masz wyboru przy formatowaniu to zazwyczaj jest to pełne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam problem z Realtek HD Audio Manager. Otóż, gdy zmienię w ustawieniach np konfigurację głośników, efekty dźwiękowe, format dźwięku czy cokolwiek innego i naciśnę ok to po ponownym włączeniu tego programu wszystko wraca do ustawień bazowych. Ktoś wie może czym to jest spowodowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam - mam problematyczny problem z problemem. Otóż złapałem się w pewnym miejscu z funkcją przywracania systemu, chciałem za mocno przedobrzyć i... teraz działam na 4-bitowym xpku 640x480. Wysadziło mi wszystko od grafiki, wokół nich oscylował temat(oraz tym mitycznym DX10 na XP, który, dla ludzi na forach, wydawał się niebezpieczny). Rzecz jasna - system tego nie widzi. Próbowałem usunąć oraz zainstalować(najnowsze) - powyskakiwały błędy.
Jakieś pomysły?

Ps. Ciekawie wasze awatary wyglądają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo zrozumialem co zrobiles, instalowales te sterowniki dx10 niedokonczone na xp?

Moze najpierw pousuwaj wszystkie wszystkie resztki sterownikow (np. driver cleanerem czy driver sweeperem w safe mode, jak skonczysz to jeszcze mozesz doprawic ccleanerem w normalnym trybie) potem instalacja swiezych, jak nie pomoze to komenda sfc -scannow sprawdz zgodnosc plikow (byc moze bedziesz potrzebowal plytki z OS-em).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2012 o 18:08, kuba9876543210 napisał:

Nie bardzo zrozumialem co zrobiles, instalowales te sterowniki dx10 niedokonczone na
xp?

Zgadza się.

Dnia 22.01.2012 o 18:08, kuba9876543210 napisał:

Moze najpierw pousuwaj wszystkie wszystkie resztki sterownikow (np. driver cleanerem
czy driver sweeperem w safe mode, jak skonczysz to jeszcze mozesz doprawic ccleanerem
w normalnym trybie) potem instalacja swiezych, jak nie pomoze to komenda sfc -scannow
sprawdz zgodnosc plikow (byc moze bedziesz potrzebowal plytki z OS-em).

Na czystkę pozostałych nie wpadłem. Zabieram się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem płyty głównej asus p5gd2-vm/s i z racji pewnych problemow musze korzystac ze zintegrowanej karty graficznej (Intel® 82915G/82910GL Express Chipset Family) podobno karta ta ma 64 mb pamieci, ale w biosie moge ustawić najwyżej 8 mb, poradzono mi update biosu, ale z tego co mi wiadomo posiadam najnowsza wersje (1011.6). Więc co mam zrobić aby mieć 64mb pamieci karty? Z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruj się tym, co jest napisane w biosie. Karta jeżeli ma 64MB, to z całej jej wielkości korzysta.
Tylko właściwie po co ona ma te 64MB? Gry, które na niej odpalają i tak tyle nie wymagają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ostatni sterownik ze strony Asusa do zintegrowanej karty. Zdaniem pewnego wsparcia technicznego mam zainstalować nowszy żeby rozwiązać problem z grą. Nie potrafię znaleźć nowszego od tego który mam 6.10.2.6585 SoundMAX Integrated Digital HD Audio. Ktoś wie skąd zdobyć nowszy (WIN 7) o ile istnieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 21:48, Torquemada_Varenkorn napisał:

/ciach/


A ta karta to w laptopie czy na desktopowiej płycie głównej?
Podaj jakiś model konkretny bo tak to można szukać wiatru w polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 08:39, Phobos_s napisał:

> /ciach/

A ta karta to w laptopie czy na desktopowiej płycie głównej?
Podaj jakiś model konkretny bo tak to można szukać wiatru w polu.



Desktop. Płyta Asus P5E. Ja nie potrafię znaleźć nowszej wersji niż ta jedyna na stronie Asusa. Pomoc techniczna twierdzi że Mozemy podawac tylko i wylacznie informacje zawarte na oficjalnych stronach serwisowych, więc mimo tego że znaleźli ich zdaniem nowsze sterowniki które mogą rozwiązać problem nie chcą nawet wersji sterownika podać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się