PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

wiem że to jest nie odpowiednie miejsce ale na ea nie mogę dodac postu i piszę tu
gram w btf 3 na xbox360 i chciałem pograć online ale gdzy włączyłem serer to po długim ładowaniu takie coś się poajwiło nie udało dołaćzyc sprawdź ustawienia serwera i spróbuj ponownie poomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez przypadek ustawiłem, żeby wszystkie pliki z rozszerzeniem lnk (skróty) otwierały się w Steamie.. teraz skróty do wszystkich programów maja ikonkę steamu i uruchamiają steam. jak zresetować to powiązanie? windows 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2012 o 13:38, szypek26 napisał:

prawy myszy / otwórz za pomocą / wybierz program domyślny

heh to przecież właśnie w ten sposób spaprałem skróty.. wybierasz w ten sposób program domyślny do otwierania plików z rozszerzeniem lnk czyli wszystkich skrótów a nie konkretnego
BTW problem rozwiązany dzięki programowi resetującemu przyporządkowane typy plików
http://www.winhelponline.com/articles/231/1/An-Utility-to-Unassociate-File-Types-in-Windows-7-and-Vista.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z napędem w laptopie Dell Studio 1555.
Otóż nie czyta płyt Audio CD to raz.
Ponadto gdy nagrywam dajmy na to DVD ze zdjęciami, nagrywa płytę do końca ale później są problemy z jej odczytaniem. Nie mam zwyczajnie pomysłu na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki mały problem - nagle okno Firefoxa przesunęło się w lewo i nie mieści się na ekranie (patrz pierwsza zakładka i pasek otwartych kart), zresztą widać to na screenie. Pierdółka, ale trochę mnie to wkurza. Da się coś z tym zrobić?

20120202101528

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem .
Gdy włączam fife to Windows 7 sam zmienia kolor systemu na podstawowy. Wcześniej tego nie miałem , od jakiegoś czasu tak się dzieje i przez to gra strasze zamula ( nawet na najniższych ustawieniach ) i nie da się grać.
Użycie procka przez to mam 100% ( ss ) . W grze pokazuje mi 60FPS a gra działa ( jak by w spowolnionym tempie)
Dodam , że gdy gram w Battlefield 3 ( który ma 3x większe wymagania ) mogę grać spokojnie i kolor systemu mi się nie zmienia i użycie procka mam 70-80%. Nie wiem w czym jest problem , proszę o pomoc.? Dzięki.

20120202111945

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2012 o 11:28, Jackal-pl napisał:

A jednak kabel Jack zawinił. Zmieniłem na inny, podpiąłem pod zielone gniazdo i względnie
jest ok, jednak gorsza jest jakość na tylnych głośnikach. Nadal nie wiem, czemu nie obsługuje
mi "3 kabli". Mimo, że w ustawieniach było na 100% dobrze wszystko.

To co Ci leci po zielonym kablu, to nie jest sygnał stereo. Najwyraźniej karta dźwiękowa puszcza Ci przez ten kabel zakodowany analogowo sygnał 5.1 (dlatego nazywa się on "Dolby Digital" - Dolby to system przesyłania dźwięku analogowego), a głośniki ten sygnał prawidłowo dekodują. Podobnie przesyłany jest przez jednego jacka dźwięk surround gdzie w nieco zdeformowany sygnał stereo wpleciony jest niesłyszalny sygnał dla tylnego głośnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2012 o 22:55, Isildur napisał:

A jaka pewność, że to pomoże? W sumie program wykazał mi to jedno jedyne miejsce. A idzie
to jakoś inaczej zrobić bez utraty danych?

Żadnej.
Możesz wyzerować wybiórczo. Jeżeli nie ma w tym miejscu początku partycji, to najlepiej wywalić wszystkie dane z tej partycji gdzie leży błąd (w tablicy partycji możesz sobie sprawdzić która partycja obejmuje jaki zakres LBA). Jeżeli masz tylko jedną gigantyczną partycję, to bardzo kiepsko, ale jest jakaś szansa poradzenia sobie przez agresywne zdefragmentowanie plików w trybie konsolidowania wolnej powierzchni tak aby wszystkie możliwe pliki znalazły się przed feralnym miejscem. Jeżeli jednak masz więcej plików i sięgają one do tego miejsca, to nic nie poradzisz. Nadmiar danych musisz przenieść. Nic też nie zrobisz jeżeli feralne miejsce zajęte jest przez MFT, rezerwę MFT lub inne struktury partycji NTFS. Partycję trzeba wtedy i tak opróżnić.
Po defragmentacji możesz spróbować wybiórczo wyzerować tylko niepewny obszar, albo wcześniej spróbować innym programem skrócić partycję tak aby feralny obszar znalazł się poza nią. Wtedy wybiórcze zerowanie daje całkowitą pewność ocalenia danych znajdujących się na partycjach.
Jednak i tak będziesz zmuszony do zakupienia nowego dysku i używania tego po naprawie jedynie jako dysku zapasowego/pomocniczego. Jeżeli na dodatek pogarsza się status SMART, to jeżeli dysk jest na gwarancji to do wymiany, a jeżeli nie, to wkrótce do śmietnika. Gorszy status SMART oznacza zawsze przyszłe uszkodzenie mechaniczne, które jest nienaprawialne lub naprawialne fabrycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ostatnio problemy z teksturami w grach. Wydaje mi się, że może to być problem z directx, bo jakiś czas pojawił się na moim ekranie komunikat o błędzie z directx i od tej pory mam ów problemy.
Jak mogę odinstalować i zainstalować directx (mam wersję 11, win7)? Mógłbym prosić o łopatologiczne wyjaśnienie, bo nie mogłem takiego znaleźć, a nie chcę niczego uszkodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2012 o 13:46, 1096 napisał:

Mam ostatnio problemy z teksturami w grach. Wydaje mi się, że może to być problem z directx,
bo jakiś czas pojawił się na moim ekranie komunikat o błędzie z directx i od tej pory
mam ów problemy.
Jak mogę odinstalować i zainstalować directx (mam wersję 11, win7)? Mógłbym prosić o
łopatologiczne wyjaśnienie, bo nie mogłem takiego znaleźć, a nie chcę niczego uszkodzić.


Niczego sie nie odinstalowuje, tylko sciagasz pliczek i uruchamiasz.
Programik sam zaktualizuje DX do najnowszej wersji.

http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tu jest problem. Wyskakuje mi komunikat, że directx jest aktualny. Wydaje mi się, że jakieś pliki mogą być uszkodzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tej partycji mam system, nie bałbym się tego robić gdyby to było na partycji drugiej gdzie mam same śmieci... W przyszłym tygodniu kupuje nowy dysk więc na razie się wstrzymam z zerowaniem, na razie S.M.A.R.T się nie zmienia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatni wymieniłem oprogramowanie na Win7 i zaczęły się problemy z kartą dźwiękową(Sound Blaster Audigy Value). Otóż karta raz jest wykrywana, raz nie. Np. jeżeli widnieje w Menedżerze urządzeń to po restarcie jej nie będzie i pojawi sie dopiero wtedy, gdy przełożę kartę do drugiego slota. Dodam, że na WinXP karta działa bez zastrzeżeń. Ściągnąłem sterowniki ze strony producenta, wszystko się zainstalowało, restart, a karty brak. I tak w kółko. Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu? I podczas uruchamiania "Creative Audio Control Panel" wyskakuje komunikat[zdjęcie]

20120202154020

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem co robić. Skoro DirectX nie da się w żaden sposób przeinstalować to może trzeba całego windowsa. Problem w tym, ze nie mam płytki z systemem i nie wiem jak mogę przeinstalować system bez niej. Mam oryginalnego windowsa. Był wgrany na laptopa. Niestety gdy go kupowałem płyty z win7 dołączonej nie było.
Oczywiście jeśli to możliwe to nie chciałbym utracić swoich danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2012 o 13:46, 1096 napisał:

Mam ostatnio problemy z teksturami w grach. Wydaje mi się, że może to być problem z directx,
bo jakiś czas pojawił się na moim ekranie komunikat o błędzie z directx i od tej pory
mam ów problemy.

Bardziej prawdopodobne jest, że strzeliła ci jednak kostka pamięci na karcie. Wtedy właśnie objawia się to błędami tekstur, a czasem ciekawszymi wywałkami grafiki.
Jeżeli kartę masz wciąż na gwarancji, to radziłby się spieszyć z ustaleniem czy to pamięć czy jakiś badziew w systemie. Teoretycznie możesz sobie wyłączyć aero, a następnie skasować z katalogu systemu (najlepiej w trybie awaryjnym) pliki bibliotek directx i następnie zainstaluj go od nowa. W międzyczasie należy wyciąć kopie dla przywracania systemu i włączyć ponownie po instalacji DX.

Tu masz instalator, zawierający w sobie całego directx (95 MB):
http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=8109
Instalator ten nie powinien niczego dociągać z sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ma sens, z tym, że z mp3 jest tak samo, a wątpię, by 5letnia mp3 za 100 złoty (wtedy) miała jakąś uber dźwiękówkę. Ponadto, gdy podepnę inny kabel niż zielony do np. mp3, to żaden głośnik nie gra.
Wsadziłem teraz moją starą dźwiękówkę (SB Audigy SE) i o dziwo win7 od razu ją zainstalował i działa bezbłędnie, głośniki też (jakiś rok temu niestety nawet dedykowane sterowniki Creative nie działały).

Ok, problem został zażegnany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się