PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 04.02.2012 o 08:47, Grodhar napisał:

Witam wszystkich!

Mam 2 pytania. Posiadam system W7. Wchodząc w panel sterowania > system i zabezpieczenia
> system
pokazuje mi że mam 3,50 GB RAM, a mam 2 x 1024 i 1 x 2048. Czy tak powinno
być czy może mój system coś źle widzi lub nie wykrywa?

W związku z powyższym, czy powinienem mieć włączone pliki stronnicowania, aktualnie mam
na dysku C (systemowym) włączone automatyczne przydzielanie przesz system a na D całkowicie
wyłączone.


System 32 bit bedzie widzial 3.5 gb.
Plik stronicowania najlepiej ustawic na sztywno np. 3 gb, tylko na C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za odpowiedź.


Mam jeszcze jedno pytanie, mam chwilowo pirata W7 wgranego, posiadam oryginalnego też ale nie jest on wgrany, bo miałem naprawiany komputer, formata i tak mi wgrał informatyk (chociaż poleciłem wgrać mojego XPka), oryginał mam W XP 32. Planuję kupić teraz oryginalnego W7, jaka jest różnica w tym wypadku pomiędzy 32 a 64 oraz czy to ma jakieś wymagania, czy zmieni to jak będą chodziły gry. Mam procek Intel Core2 Duo E6750 2.66 GHz oraz kartę ATI Radeon HD 2600 XT. Uciągnie bez żadnych strat czy lepiej wstrzymać się z tym do kupna nowego komputera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem. Gdy włączam FIFA 12 to użycie procesora mam 100% ( ss ) i nie mogę grać ( nawet zadownikiem się nie mogę ruszyć bo tnie jak cholera :/ ). Dodam jeszcze , że sprzęt daje rade ponieważ gram w Battlefield 3 ( który ma 3x większe wymagania ) i użycie procesora przy BF3 mam 70-80% jak i GTA IV. Proszę o pomoc.?

20120204125636

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2012 o 10:38, Grodhar napisał:

Dzięki bardzo za odpowiedź.


Mam jeszcze jedno pytanie, mam chwilowo pirata W7 wgranego, posiadam oryginalnego też
ale nie jest on wgrany, bo miałem naprawiany komputer, formata i tak mi wgrał informatyk
(chociaż poleciłem wgrać mojego XPka), oryginał mam W XP 32. Planuję kupić teraz oryginalnego
W7, jaka jest różnica w tym wypadku pomiędzy 32 a 64 oraz czy to ma jakieś wymagania,
czy zmieni to jak będą chodziły gry. Mam procek Intel Core2 Duo E6750 2.66 GHz oraz
kartę ATI Radeon HD 2600 XT. Uciągnie bez żadnych strat czy lepiej wstrzymać się z tym
do kupna nowego komputera?


Kazdy ma prawo wgrac system i korzystac z niego przez 30 dni (tyle trwa legalne testowanie bez aktywacji).
Pozniej musisz pozbyc sie tego systemu.

Wersja 64 bit, posiada zaimplementowana wersje 32 bit.
Wszystkie gry normalnie dzialaja, nawet te stare.
Jak kupowac, to tylko wersje 64 bit.
Twoj sprzet poradzi sobie z win 7 64 bit bezproblemowo, ale trzeba miec nie mniej niz 2 gb pameici ram (najlepiej 4 gb i wiecej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2012 o 12:56, Bralo napisał:

Witam mam problem. Gdy włączam FIFA 12 to użycie procesora mam 100% ( ss ) i nie mogę
grać ( nawet zadownikiem się nie mogę ruszyć bo tnie jak cholera :/ ). Dodam jeszcze
, że sprzęt daje rade ponieważ gram w Battlefield 3 ( który ma 3x większe wymagania )
i użycie procesora przy BF3 mam 70-80%. Proszę o pomoc.?


To jest ta gra ?

http://hol-games.pl/fifa-12-demo.html

Zaraz sciagne i zobacze u mnie na x4 rdzeniach.

Sadze jednak, ze musisz bynajmniej podkrecic procesor jak nie wymienic na 4 rdzenie.
Za niedlugo odpisze jak sciagne i uruchomie demko fify 12.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2012 o 13:00, Misquamaqus napisał:

To jest ta gra ?

http://hol-games.pl/fifa-12-demo.html

Zaraz sciagne i zobacze u mnie na x4 rdzeniach.

Sadze jednak, ze musisz bynajmniej podkrecic procesor jak nie wymienic na 4 rdzenie.
Za niedlugo odpisze jak sciagne i uruchomie demko fify 12.


Tak to jest ta gra. FIfa zalecane ma 2 rdzenie . Zapomniałem napisać , że wcześniej tak nie miałem. Od jakiegoś czasu to się zaczeło .Raz włącze i jest dobrze np: wczoraj w nocy grałem i wszystko było w porządku a czasami nie mogę grać przez kilka dni :/. Battlefield 3 działa mi na 1024x800 ( 30fps ) GTA IV 1680x1050 ( 25-30fps) więc taka FIFA wcześniej działała mi bezproblemowo a teraz jakieś głupie problemy. I czy włącze FIFA na 1680x1050 czy 800x600 to i tak mam 100% użycia procka :/ . A nie chce mi się jej inst. na nowo , bo przez kochanego origin'a to jest 9.6 gb ściągania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.02.2012 o 13:00, Misquamaqus napisał:

Sadze jednak, ze musisz bynajmniej podkrecic procesor jak nie wymienic na 4 rdzenie.
Za niedlugo odpisze jak sciagne i uruchomie demko fify 12.



Sądzę jednak, że "bynajmniej" się tak nie używa.
Jaka to jest moda na używanie słów których się nie rozumie, nie wiem ludzie chcą podkreślić swój poziom "osomu" czy "yntelygencjy" ?

Lekcja J.Polskiego : „bynajmniej” nie jest alternatywą dla „przynajmniej„.
Bynajmniej : ‘wcale, zupełnie, ani trochę, zgoła (zwykle w połączeniu z następującą partykułą nie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.02.2012 o 13:20, Pietro87 napisał:


Sądzę jednak, że "bynajmniej" się tak nie używa.
Jaka to jest moda na używanie słów których się nie rozumie, nie wiem ludzie chcą podkreślić
swój poziom "osomu" czy "yntelygencjy" ?

Lekcja J.Polskiego : „bynajmniej” nie jest alternatywą dla „przynajmniej„.

Bynajmniej : ‘wcale, zupełnie, ani trochę, zgoła (zwykle w połączeniu z następującą
partykułą nie)


Te... filozof !! odczep sie odemne i przyczep do swojej zony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sadze jednak, ze musisz bynajmniej podkrecic procesor jak nie wymienic na 4 rdzenie.

Sadze jednak, ze musisz wręcz przeciwnie podkrecic procesor jak nie wymienic na 4 rdzenie.


Piszesz takiego bubla językowego i dziwisz się, ze ktoś primo - obśmiewa to [aczkolwiek w żartobliwy sposób] i secundo raczy cie jeszcze dokształcić gdzie zrobiłeś błąd, żeby nie wychodzić w przyszłości na głąba ?
Zamiast spinać półdupki wystarczyło by minimum wdzięczności, w przyszłości bowiem jak przestaniesz stosować to słowo jak typowy gimbus inni rozmówcy nie będą cie identyfikować z poziomem intelektualnym ameby =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2012 o 10:38, Grodhar napisał:

Dzięki bardzo za odpowiedź.

(...)

Jeśli masz możliwość wyboru 32 vs. 64 bity to kup W7 w wersji 64 bitowej. System wykorzysta wtedy cały ram. Problemów ze sterownikami nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2012 o 13:06, Bralo napisał:


Tak to jest ta gra. FIfa zalecane ma 2 rdzenie . Zapomniałem napisać , że wcześniej
tak nie miałem. Od jakiegoś czasu to się zaczeło .Raz włącze i jest dobrze np: wczoraj
w nocy grałem i wszystko było w porządku a czasami nie mogę grać przez kilka dni :/.
Battlefield 3 działa mi na 1024x800 ( 30fps ) GTA IV 1680x1050 ( 25-30fps) więc taka
FIFA wcześniej działała mi bezproblemowo a teraz jakieś głupie problemy. I czy włącze
FIFA na 1680x1050 czy 800x600 to i tak mam 100% użycia procka :/ . A nie chce mi się
jej inst. na nowo , bo przez kochanego origin''a to jest 9.6 gb ściągania .


Faktycznie, gra nie zabierze wiecej niz jeden porzadny rdzen, ale mowimy o czyms pokroju 3.0 ghz.
Ty masz 2x2 ghz, a to moze byc za malo, gdy w tle pracuje antywirus i innego typu programy.

Pokaz menadzera zadan "procesy", gdy jest uruchomiona gra.
Na dole w lewym rogu zaznacz "pokaz procesy wszystkich uzytkownikow".

U mnie nawet 10% procesora nie zostala wykorzystana w czasie demka fifa 12.

20120204140914

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, gra nie zabierze wiecej niz jeden porzadny rdzen, ale mowimy o czyms pokroju 3.0 ghz.
Ty masz 2x2 ghz, a to moze byc za malo, gdy w tle pracuje antywirus i innego typu programy.

Ale zauważ , że Battlefield 3 działa bez problemu :/.
Proszę ss.

20120204152040

20120204152055

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

60+ procesów.....
Łoooo matko bosko jedyno....

Syf w systemie imho totalny xD [chyba, że miałeś kilkanaście okien przeglądarki dopakowanej addonami otwartych robiąc tego screena, aczkolwiek nie widzę tam nigdzie zdublowanych procesów przeglądarki]
Na XPku rzadko kiedy przebijam 40 na 7ce 64 bit w sumie podobnie [co prawda 7mke to ja mam obecnie tylko na lapku i kompie brata ale jego kompa sam składałem i gram na nim więcej niż on sam, bo wiecznie gdzieś w służbowych rozjazdach jest]

Strasznie dużo zbędnego syfu w tych procesach imho [winam, gg itp kwiatki]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.02.2012 o 15:21, Bralo napisał:

Ale zauważ , że Battlefield 3 działa bez problemu :/.
Proszę ss.


Teraz pokaz menadzera z BF3.

Bardzo dziwne, ze fifa, ktora nie powinna obciazac procesora, zabiera jego 95% mocy.

Wylacz antywirusa, jezeli gra wykorzystywuje fizyke, przydziel ja na GPU lub wylacz i pokaz menadzera zadan z fify.

Cosmusi powodowac tak duze obciazenie w tej wlasnie grze.

Reszta procesow jest praktycznie zerowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2012 o 16:21, Bralo napisał:

Dobra to co mogę z tego wyłączyć ?


Zdecydowanie zbędne bzdety takie jak GG, Winamp, Firefoxa [bo na grzyba ci on podczas grania], daemona - to tak na oko na start.
Generalnie pewnie w auto-starcie tez jest syf, bo już na oko widać, że taki zbędny winampagent startuje z systemem, podobnie pewnie robi GG i Daemon.

Sam system jest tez na oko usyfiony, np to : vmreg.exe, wygląda na trojana/keyloggera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2012 o 16:34, Pietro87 napisał:

> Dobra to co mogę z tego wyłączyć ?

Zdecydowanie zbędne bzdety takie jak GG, Winamp, Firefoxa [bo na grzyba ci on podczas
grania], daemona - to tak na oko na start.
Generalnie pewnie w auto-starcie tez jest syf, bo już na oko widać, że taki zbędny winampagent
startuje z systemem, podobnie pewnie robi GG i Daemon.

Sam system jest tez na oko usyfiony, np to : vmreg.exe, wygląda na trojana/keyloggera.


Pobiawiłem się trochę i teraz mam procesów 45. Później dam znać czy FIFA lepiej działa i dam ss z BF3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.02.2012 o 18:23, Bralo napisał:

Pobiawiłem się trochę i teraz mam procesów 45. Później dam znać czy FIFA lepiej działa
i dam ss z BF3


Cały czas mam 100% użycia procka . Wszystkie zbęde badziewia typu deamon/gg/winamp itp wyłączone . Procesów jest 45. Jeszcze macie jakieś pomysły ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam podłączyłem wczoraj nową karte graficzną radeona 6870 i w grze jednoosobowej wszystko chodzi na ultra w 1680 rozdzierczości wygładzaniem krawędzi prawie na full (srednio40kl/s) natomiast w multi z wiadomych przyczyn obniżyłem detale do wysokiego poziomu a wygładzanie wyłączyłem z tą samą rozdzierczościa no i tu dzieją się dziwne rzeczy mianowicie gra potrafi na 1 czy 2 s. obniżyć kl/s z 45 na 20 lub 15 co powoduje duże skoki obrazu co może być przyczyną takiego stanu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się