PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Jeżeli podczas spadów klatek nie towarzyszą bardziej pracochłonne procesy to może być to wina złej synchronizacji z serwerem. Kwestia czy to ich wina, czy coś z twojej strony.

Ew. istnieje jakaś inna teoria, na którą nie wpadłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2012 o 19:43, Niewiernus napisał:

Jeżeli podczas spadów klatek nie towarzyszą bardziej pracochłonne procesy to może być
to wina złej synchronizacji z serwerem. Kwestia czy to ich wina, czy coś z twojej strony.

Ew. istnieje jakaś inna teoria, na którą nie wpadłem.


Twoja teoria jest jak najbardziej sluszna.
Zly ping serwera daje spadki fps niezaleznie od ustawien graficznych, czy platformy.

Jak bylo wczesniej i na jakiej karcie pracowales ?


Czy zmiana sterownika grafiki daje zmiany ?

Pokaz monitoring z msiaf i MZ "wydajnosc" z gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2012 o 21:40, Misquamaqus napisał:

> Jeżeli podczas spadów klatek nie towarzyszą bardziej pracochłonne procesy to może
być
> to wina złej synchronizacji z serwerem. Kwestia czy to ich wina, czy coś z twojej
strony.
>
> Ew. istnieje jakaś inna teoria, na którą nie wpadłem.

Twoja teoria jest jak najbardziej sluszna.
Zly ping serwera daje spadki fps niezaleznie od ustawien graficznych, czy platformy.

Jak bylo wczesniej i na jakiej karcie pracowales ?


Czy zmiana sterownika grafiki daje zmiany ?

Pokaz monitoring z msiaf i MZ "wydajnosc" z gry.

Wcześniejsza radeon 4870. Natomiast temperatura przy stanie maksymalnym 70 a stanie minimalnym 47 (stała wartość) Zmierzone Speed fan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2012 o 16:32, Misquamaqus napisał:

Teraz pokaz menadzera z BF3.



Załączm screeny z Fifa i Battlefield 3.

20120205124038

20120205124053

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pietro87
"60+ procesów.....
Łoooo matko bosko jedyno....
Syf w systemie imho totalny xD[...]
Strasznie dużo zbędnego syfu w tych procesach imho [winam, gg itp kwiatki]"

@Misquamaqus
Faktycznie, gra nie zabierze wiecej niz jeden porzadny rdzen, ale mowimy o czyms pokroju 3.0 ghz.
Ty masz 2x2 ghz, a to moze byc za malo, gdy w tle pracuje antywirus i innego typu programy[...]

@Misquamaqus
Sadze jednak, ze musisz bynajmniej podkrecic procesor jak nie wymienic na 4 rdzenie[...]


Jak widze takie wpisy to nie wiem czy śmiać się czy płakać. Piszecie jak byscie mieli po 12 lat i wymądrzali się, że co wy o kompach nie wiecie!! Widzieliscie wogóle wymagania fify 12 i BF3!!?? A zwlaszcza ty Misquamaqus Fifa 12 i 4 rdzenie albo 2 radzenie po 2gHz to za malo!! Boże!! przeciez minimum Fifa 12 wymaga 2x1,8gHz. Z reszta nauczcie sie czytac ze zrozumieniem BF3 chodzi mu na 70-80% wykorzystania procka a przecież jaki on ma wymagania a fifa mu zżera po 100%, czyli ze coś tu jest nie tak z grą!!!
A ty Pietro87 wielki składacz komputerów sie znalazł, przeciez windows 7 (czysty zaraz po formacie i świeżej instalacji) ma po ok 37-45 uruchomionych procesów!! Dodaj sobie do tego sterowniki, antywirus itp. przeciez samych svhost''ów ma co najmniej kilka (jak taki z ciebie informatyk to powinieneś wiedzieć do czego one słóżą) i przeciez to nic procesora prwie nie zabiera. A ty mowisz ze rzadko kiedy przebijasz 40 puknij sie lepiej!! I idz do szkoły!! Ludzie ogarnijcie sie!!! A Fifa 12 jest żle zoptymalizowana i pomoc chyba tylko moze reinstal fify bo nic na takiego bubla nie poradzisz!! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ps.
@Bralo
czy ten problem z fifa nie zaczal ci sie czasem po zainstalowaniu nowych sterownikow do grafy?? tych z lutego!!??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2012 o 15:03, szym17 napisał:

ps.
@Bralo
czy ten problem z fifa nie zaczal ci sie czasem po zainstalowaniu nowych sterownikow
do grafy?? tych z lutego!!??


Wcześniej mogłem grać bezproblemowo. Od jakiegoś czasu problemy się zaczeły. kilka tyd. temu gra strasznie zaczeła mulić to dałem niższą rozdzielczość i pomogło. W piątek w nocy jeszcze mogłem grać , gra działała zaje****e a wczoraj włączam gre i w menu nic nie mogę zrobić pozostaje tylko ctrl+alt+delete. Użycie procka 100% z jakiej paki nie wiem , a wymagania spłeniam. A sterowników z lutego jeszcze nie inst. :] ale wyskakuje mi update.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj nie gralem bo nie mialem z kim, ale dzisiaj chcialem zagrac i tez to samo a gta IV na ful detalach na 60-70% idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2012 o 15:26, szym17 napisał:

ja wczoraj nie gralem bo nie mialem z kim, ale dzisiaj chcialem zagrac i tez to samo
a gta IV na ful detalach na 60-70% idzie


A ty inst. te sterowniki?. Kurcze bo gry nie chcę mi się inst. na nowo bo przez kochanego origin jest to 9.6gb ściągania z patchem. Z moim netem trrochę to zajmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2012 o 15:32, Bralo napisał:

> ja wczoraj nie gralem bo nie mialem z kim, ale dzisiaj chcialem zagrac i tez to
samo
> a gta IV na ful detalach na 60-70% idzie

A ty inst. te sterowniki?. Kurcze bo gry nie chcę mi się inst. na nowo bo przez kochanego
origin jest to 9.6gb ściągania z patchem. Z moim netem trrochę to zajmuje.


Dobra wszystko działa jak należy. Za czwartym razem gdy dałem naprawa instalacji dopiero pomogło. Nie wiem dlaczego ale działa . Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2012 o 16:58, szym17 napisał:

heh troche za późno napisales bo ja juz zacząłem ściągać jeszcze godzine zostalo


Hehe. Ciesze się , że nie muszę ściągać na nowo :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2012 o 17:04, Bralo napisał:

> heh troche za późno napisales bo ja juz zacząłem ściągać jeszcze godzine zostalo


Hehe. Ciesze się , że nie muszę ściągać na nowo :]


Jednak było dobrze do pierwszego uruchomienia gry :/. Ściągam na nowo nic innego nie pozostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2012 o 14:55, szym17 napisał:

@Pietro87
"60+ procesów.....
Łoooo matko bosko jedyno....
Syf w systemie imho totalny xD[...]
Strasznie dużo zbędnego syfu w tych procesach imho [winam, gg itp kwiatki]"

@Misquamaqus
Faktycznie, gra nie zabierze wiecej niz jeden porzadny rdzen, ale mowimy o czyms pokroju
3.0 ghz.
Ty masz 2x2 ghz, a to moze byc za malo, gdy w tle pracuje antywirus i innego typu programy[...]

@Misquamaqus
Sadze jednak, ze musisz bynajmniej podkrecic procesor jak nie wymienic na 4 rdzenie[...]


Jak widze takie wpisy to nie wiem czy śmiać się czy płakać. Piszecie jak byscie mieli
po 12 lat i wymądrzali się, że co wy o kompach nie wiecie!! Widzieliscie wogóle wymagania
fify 12 i BF3!!?? A zwlaszcza ty Misquamaqus Fifa 12 i 4 rdzenie albo 2 radzenie
po 2gHz to za malo!! Boże!! przeciez minimum Fifa 12 wymaga 2x1,8gHz. Z reszta nauczcie
sie czytac ze zrozumieniem BF3 chodzi mu na 70-80% wykorzystania procka a przecież jaki
on ma wymagania a fifa mu zżera po 100%, czyli ze coś tu jest nie tak z grą!!!
A ty Pietro87 wielki składacz komputerów sie znalazł, przeciez windows 7 (czysty
zaraz po formacie i świeżej instalacji) ma po ok 37-45 uruchomionych procesów!! Dodaj
sobie do tego sterowniki, antywirus itp. przeciez samych svhost''ów ma co najmniej kilka
(jak taki z ciebie informatyk to powinieneś wiedzieć do czego one słóżą) i przeciez to
nic procesora prwie nie zabiera. A ty mowisz ze rzadko kiedy przebijasz 40 puknij sie
lepiej!! I idz do szkoły!! Ludzie ogarnijcie sie!!! A Fifa 12 jest żle zoptymalizowana
i pomoc chyba tylko moze reinstal fify bo nic na takiego bubla nie poradzisz!! Pozdrawiam


Kopiesz sobie grob Obywatelu.

Jest tu jakis moderator ? !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Misquamaqus

A moglbyś podać chociaz jeden powód dlczego uwazasz ze "kopie sobie grób"?? Przeciez w moim poscie nie ma nic obraźliwego, tylko sama prawda, a jak wiadomo prawda najbardziej boli :) Zamiast poszukac na innych forach i pomóc chlopakowi to zescie sie zaczeli wychwalac co to wy o kompach nie wiecie a nawet nie przeczytaliscie jego postów!!


A ODNOSNIE FIFY 12 wystarczy zmienic język w origin na ANGIELSKI (US), a w grze moze byc juz polski i działa tak jak poprzednio a moze nawet lepiej!!

Pozdrawiam i proszę o więcej pomyślunku na nastepny raz i nie "doradzanie" na temat rzeczy na których wogóle się nie znacie!!! NIE UDAWAJCIE WIELKICH INFORMATYKÓW!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam.

Okresliles Nas, jako przemadzralych a sam nic nie wniosles do tematu.

Jestem nerwos... pewnie dla tego, ze jestem kapralem rezerwy (88-90 TSWL).

To ja popelnilem blad.... stary WT powinien sie "ulozyc", a nie krzyczec.

Pisz bezosobowo, a nikt Cie nie ruszy.

O tym grobie zapomnij.... chwila zdenerwowania z mojej strony.


p.s. nigdy jeszcze sie nie tlyumaczylem, ale wykazales szacunek... to najwyzsza wartosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2012 o 23:16, kuba9876543210 napisał:

Olej trolla, zgloszenie poszlo, przy odpowiadaniu na post obok przycisku ''odpowiedz''
jest ''zglos'', tak na przyszlosc ;]


Tak naprawdę to nie rozumiem za co go zgłosiłeś... Ten gość nawet ostrzeżenia nie dostanie. Zrobił ci coś? Przeklinał? Nic nie zrobił. Wyraził swoje zdanie - ok. Na takie rzeczy jak on napisał odpowiada się postem i próbuje się prostować jego wypowiedź a nie zgłasza się ludzi.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jakiegoś powodu nie mogę nic ustawić/zmienić gdy oglądam cokolwiek na youtube. To jest, nie mogę filmu zatrzymać, zmienić głośnośći, kompletnie nic nie mogę zrobić. Oprócz tego dzisiaj nie mogłem przez kilkanaście sekund nic zrobić na pasku start, ta sama sytuacja co z youtube.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się