PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 04.07.2006 o 16:22, Vaxinar napisał:

Mam niby dodatkowy wiatrak, ale mało on daje, zna ktoś może jakieś "amatorskie domowe" sposoby
chłodzenia ?


zgodnie z zasada "wez wiekszy mlotek" kumpel zamontowal scienny wiatrak (taki odpalany sznureczkiem) :)
pomoglo tylko musial tasmy zamontowac zeby nie odlecialy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2006 o 16:49, gmx napisał:

zgodnie z zasada "wez wiekszy mlotek" kumpel zamontowal scienny wiatrak (taki odpalany sznureczkiem)
pomoglo tylko musial tasmy zamontowac zeby nie odlecialy


Aha, no to musze sobie kupić, mam ten problem ZAWSZE w czerwcu, w dodatkowy wiatrak mały nic nie dał. :/ Na scianie kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Mam Windows XP. W prawym dolnym rogu obok zegarka jak każdy chyba się domyślił, mam ikonkę dwóch komputerków. Oznaczają one oczywiście internet. Kiedy na nie najeżdżam wyświetla mi szybkość: 100 Mb/s. I z tąd moje pytanie: czy mam szybki internet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2006 o 18:20, mikim napisał:

Mam pytanie. Mam Windows XP. W prawym dolnym rogu obok zegarka jak każdy chyba się domyślił,
mam ikonkę dwóch komputerków. Oznaczają one oczywiście internet. Kiedy na nie najeżdżam wyświetla
mi szybkość: 100 Mb/s. I z tąd moje pytanie: czy mam szybki internet?


to tylko max szybkosc karty sieciowej, ograniczenie szybkosci masz inne ustalone przez operatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2006 o 21:25, mikim napisał:

A jak sprawdzić to ograniczenie szybkości?


w Umowie na stronie internetowej dostawcy jesli ma albo zadwonic do dostawy netu i zapyytac podajac swoj adres IP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Proszę o pomoc z następującym problemem i z góry serdecznie za nią dziękuję!

Mój sprzęt (nie śmiać się :P) :
Duron 750 mhz, RIVA TNT 2 32 mb, dysk 20 gb + 1 gb, napęd cd, nagrywarka dvd (kupiona 2 miesiące temu).

Problemy zaczęły się wczoraj, gdy niedawno kupiona nagrywarka dvd nie chciała w ogóle czytać płyt, a jak się później okazało komp w ogóle jej nie wykrywał. Odłączyłem sprzęt od prądu, rozebrałem majstra, podociskałem wszystkie kabelki i taśmy i myślałem, że wszystko będzie tip-top. Było jeszcze gorzej do kwadratu. Po podłączeniu komputera do prądu, praktycznie nie chciał się on uruchomić, tzn. ukazywała się sama tapeta i kursor myszy, którym nie mogłem poruszać. Po kilku(nastu) próbach nic się nie zmieniło. Wieczorem, po dłuższej przerwie, odpaliłem sprzęt i... wszystko było ok. Zapuściłem scandisk i wróciłem na mecz. Niestety, gdy wróciłem, komputer był zawieszony i po resecie powtórzyła się sytuacja - nie mogłem odpalić. Dzisiaj rano znów mogłem uruchomić komputer, zapuściłem antyvirusa i wyszedłem z domu - jak wróciłem znów zawiecha, wszystko to samo. Teraz, po dłuższej przerwie, znów udało się odpalić i dzięki temu mogę tu pisać, ale nie wiem jak długo to potrwa (muszę zaraz wyjść z domu...). Teraz jak sprawdziłem, system widzi tylko jeden z twardych dysków (C:) i jeden napęd. Nie wiem co w ogóle o tym myśleć. W związku z tym, że udawało się odpalić po dłuższych przerwach, pomyślałem, że może coś się przegrzało albo spaliło, ale poza tym nic na to nie wskazuje...
Bardzo proszę o pomoc i rady...
Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 09:21, Badzi napisał:

Witam!


Sproboj wlaczyc kompa z odlączoną nagrywarka dvd skoro zakupiłes ja nie dawno to moze ona powodowac probemy jesli mozesz sprawdz ja u jakiegos kolegi w najgorszym razie wymienia ci DVD ( masz gwarancje ??) :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem: zainstalowałem sobie Call of Duty i przy włanczaniu wyskakuje mi komunikat: "Could not load OpenGL. Make sure that you have the latest drivers for your video card from yhe manufacturer''s web site." Coś podobnego mam z grą Wolfenstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 10:21, lajt napisał:

Ja mam taki problem: zainstalowałem sobie Call of Duty i przy włanczaniu wyskakuje mi komunikat:
"Could not load OpenGL. Make sure that you have the latest drivers for your video card from
yhe manufacturer''s web site." Coś podobnego mam z grą Wolfenstein


a moze bys podał konfiguracje sprzetowa kompa ??

Ale na 90% masz za stara karte graf ewentulanie stare sterowniki ewentulanie ich brak :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 10:21, lajt napisał:

Ja mam taki problem: zainstalowałem sobie Call of Duty i przy włanczaniu wyskakuje mi komunikat:
"Could not load OpenGL. Make sure that you have the latest drivers for your video card from
yhe manufacturer''s web site." Coś podobnego mam z grą Wolfenstein



zainstaluj nowe stery do karty graficznej, a następnie najnowszą wersję DirectX 9.0c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 10:26, morthi napisał:

no to musisz zainstalowac sterowniki :) koniecznie :)


Nie ma to jak ganie bez sterów do grafy w co ty grałes w Pasjansa i sapera :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 10:25, lajt napisał:

Wszystko inne mi chodzi, a sterowników przy instalacji nie instalowałem, mam wina Xp


o ile pamietam podczas instalacji xp ma dx8.1 (sp2 dodaje 9.0) i standardowe sterowniki do karty graf. niestety ms troche sie krzywi na opengl dlatego z codem i innymi jest problem. stery nvidii rozwiazuja problem (albo ati - nie wiem jaka masz karte)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 10:31, Piter Fersin napisał:

> no to musisz zainstalowac sterowniki :) koniecznie :)

Nie ma to jak ganie bez sterów do grafy w co ty grałes w Pasjansa i sapera :D:D

Dobra mam, dzięki, a graem w gry typu WarCraft 3, Morrowind :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się