PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 23.02.2012 o 22:14, Konrad162 napisał:

czy hwmonitor wskazuje poprawne napięcia? bo te na 12V są chyba dość niskie


Co to za wyniki ?
Napiecie 12 V za niskie, a temperatura procesora prawie 100 st C !!!

Sciagnij ten programik i uruchom w zakladce "czujnik".
Uruchom BC2 i popykaj z 10 minut.
Zrob zrzut z monitoringu i pokaz na forum.

http://www.aida64.com/downloads/aida64extremebuild1829hfc3rql8jtzip?utm_source=aida64&utm_medium=update&utm_campaign=betaproduct

Masz w ogole nalozona paste thermoprzewodzaca na procesorze ?
Radiator parzy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2012 o 23:34, Misquamaqus napisał:

> czy hwmonitor wskazuje poprawne napięcia? bo te na 12V są chyba dość niskie

Co to za wyniki ?
Napiecie 12 V za niskie, a temperatura procesora prawie 100 st C !!!


Z prockiem tak może być dawno nie była zmieniana pasta. Do do napięcia to w biosie jest 12,2V, tak więc ten program coś tu chyba kantuje. Zresztą jakby napięcie było ~10V to ciężko byłoby porobić cokolwiek. Bo przed chwilą wrzuciłem render który zajął 100% GPU i jakoś nic się nie wywaliło a temp. ~73 stopni przy zamkniętej budzie. Zasilacz to Corsair 750W więc naprawdę wątpię w tę wartość napięcia. Ewentualnie mogę to zmierzyć miernikiem tylko w którym miejscu najlepiej?

Obecnie BF nie odpalę bo ktoś włączył ściąganie... Jutro z rana dobiorę się do procesora i tak jak mówiłeś z tym programem przetestuje BF''a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2012 o 22:31, Konrad162 napisał:

Dobra chyba uwierzę raczej biosowi gdzie jest 12,232V


Rozny soft inaczej moze zbierac dane z czujnikow, czasem lepiej czasem gorzej, nie mowiac ze czujniki wrzuca sie zazwyczaj najtansze po $0.01 w hurcie :P
Wazne jakie bedzie przy obciazeniu (a bedzie nizsze prawdopodobnie). Kup lub pozycz jesli masz mozliwosc jakis porzadny (drogi, czyli dokladny) miernik i zmierz 12VDC z molexa (czerwony do zoltego, czarny do czarnego).

Ale zanim to zrobisz sprawdz pasty na CPU i GPU oraz czy radiatory sa poprawnie zamontowane i przylegaja na calej powierzchni (wiem, ze kupiles nowa karte, ale moze sie zdarzyc, ze cos jest nie w porzadku).

Przy tych temperaturach radiatory powinny byc co najmneij bardzo gorace a heatpipe''y mocno parzyc (w moim 5870 po lekkim o/c, wentylatorze na 90% (niestety troche zuzyty i tylko ~3300RPM) i temp. ~81 st. moge polozyc palec na maks. 1s, bo strasznie parzy)).

Jaki jest to w ogole zasilacz i plyta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2012 o 23:44, Konrad162 napisał:

> > czy hwmonitor wskazuje poprawne napięcia? bo te na 12V są chyba dość niskie

>
> Co to za wyniki ?
> Napiecie 12 V za niskie, a temperatura procesora prawie 100 st C !!!

Z prockiem tak może być dawno nie była zmieniana pasta. Do do napięcia to w biosie jest
12,2V, tak więc ten program coś tu chyba kantuje. Zresztą jakby napięcie było ~10V to
ciężko byłoby porobić cokolwiek. Bo przed chwilą wrzuciłem render który zajął 100% GPU
i jakoś nic się nie wywaliło a temp. ~73 stopni przy zamkniętej budzie. Zasilacz to Corsair
750W więc naprawdę wątpię w tę wartość napięcia. Ewentualnie mogę to zmierzyć miernikiem
tylko w którym miejscu najlepiej?

Obecnie BF nie odpalę bo ktoś włączył ściąganie... Jutro z rana dobiorę się do procesora
i tak jak mówiłeś z tym programem przetestuje BF''a


Zmienisz paste na procesorze i bedzie gitara, ale wyniki z Aidy pokaz na forum.
Podaj tez wyniki pomiaru woltomierzem w czasie spoczynku i pod obciazeniem linii 12 V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tego nie potrzeba jakiegoś "gozu" miernika. Multimetr za 4 dychy co prawda nie będzie taki dokładny jak ten z automatyczną zmianą zakresów za 400 zł, ale do wyznaczenia orientacyjnej wartości napięcia wystarczy. Jeżeli zmierzy od 11.8-12.3 to wszystko w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2012 o 14:01, diabolo20 napisał:

Witam
Ostatnio przy uruchomieni kompa niekiedy wyskakuyje mi blue screen z błędem. Niżej zamieszczam
błąd w formie zdarzenia. Co to może oznaczać?

ponawiam pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Ostatnio wymieniłem karte graf na radeona 6870 flex i zaczeły się problemy z płynnością gry zarówno multi jak i pojedyńczej grze a mianowicie po kilkunastu minutach gry przy ust wysokim oraz rozdzierczości 1680 gra zjeżdża z klatkami na sekunde z 40 na 15 14 na parę sekund mimo że temperatura osiąga maksymalnie 71 stopni. Pare dni było dobrze wszystko chodziło jak należy łącznie z trybem kampanii. Co może być przyczyną takie dziwnego zachowania. Dodam że pomniejszenie detali nic nie daje.
Konfiguracja:
quad 9400 3Ghz
ram 4 gb 800 mhz ddr 2
grafika 6870 flex poprzednio 4870
system vista 64 bitowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2012 o 00:44, Misquamaqus napisał:

Zmienisz paste na procesorze i bedzie gitara, ale wyniki z Aidy pokaz na forum.

Zmieniłem pastę na procesorze - Arctic Silver 5... i w sumie jestem zawiedziony bo nic się nie zmieniło (albo bardzo niewiele). Obciążyłem każdy wątek programem Stress Prime 2004 by Johnny Lee (musiałem odpalić 8 tych programów) wyniki po dłuższym czasie chodzenia spisane w aida i są w załączniku. RealTemp pokazuje podobne temperatury.

Dnia 24.02.2012 o 00:44, Misquamaqus napisał:

Podaj tez wyniki pomiaru woltomierzem w czasie spoczynku i pod obciazeniem linii 12 V.

Podczas grania w BF napięcie nawet nie drgnęło od 12,2V.

PS może wymienić chłodzenie na procesorze? (cały czas jest boxowe)

20120224093800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor sie gotuje i zaniza mhz, dla tego masz przycinki.
Uruchom BC2 i pykaj.
Otworz bude z boku i dotknij radiatora na procesorze.
Jezeli bedzie parzyc (a nie bedzie), to nalezy go zmienic na cos wydajniejszego (podaj ile pieniazkow mozesz przeznaczyc na chlodzenie).
Jezeli radiator bedzie cieply (tak bedzie), to masz uszkodzony jeden/dwa z zaczepow i radiator nie dolega cala powierzchnia do procesora.

Radze ten problem potraktowac powaznie, bo temperatury na poziomie 99 st C sa zabojcze i tak na prawde, dziwie sie, ze ten quad jeszcze zyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2012 o 12:13, Misquamaqus napisał:

Procesor sie gotuje i zaniza mhz, dla tego masz przycinki.
Uruchom BC2 i pykaj.
Otworz bude z boku i dotknij radiatora na procesorze.
Jezeli bedzie parzyc (a nie bedzie), to nalezy go zmienic na cos wydajniejszego (podaj
ile pieniazkow mozesz przeznaczyc na chlodzenie).
Jezeli radiator bedzie cieply (tak bedzie), to masz uszkodzony jeden/dwa z zaczepow i
radiator nie dolega cala powierzchnia do procesora.


Oba te przypadki kończą się tym że należy kupić coś innego, lub przykręcić starte chłodzenie na śruby... w każdym razie w szafie od dłuuugiego czasu leżał Mugen 2, wiem że to ciężki kloc ale chyba nie ma sensu wydawać 100zł na chłodzenia mając coś takiego w szafce? (Mugen jest ze "spadku po dziadku") :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Abo jeszcze się zapomniałem zapytać jak powinny pracować takie elementy jak dyski twarde czy dvd-rom? muszą koniecznie w poziomie? nie można ich obrócić o 90 stopni? Chodzi mi przedewszystkim o dyski twarde bo z dvd, nie korzystam w kompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2012 o 13:25, Konrad162 napisał:

Oba te przypadki kończą się tym że należy kupić coś innego, lub przykręcić starte chłodzenie
na śruby... w każdym razie w szafie od dłuuugiego czasu leżał Mugen 2, wiem że to ciężki
kloc ale chyba nie ma sensu wydawać 100zł na chłodzenia mając coś takiego w szafce? (Mugen
jest ze "spadku po dziadku") :)


Nie odpowiedziales na pytanie....
Czy radiator podczas gry w BC2 jest parzacy czy tylko cieply ????
Ta informacja duzo nam powie.

p.s jak masz mugena w szafie, to bardzo dobrze, problemem bedzie zapinka.
Sprawdz, czy zapinka, ktora jest teraz z mugenem pasuje do Twojej plyty glownej (raczej nie), a jezeli nie pasuje, poszukaj takiej zapinki w sklepach z chlodzeniami np. cooling.pl, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2012 o 14:45, Misquamaqus napisał:

Nie odpowiedziales na pytanie....

to było raczej retoryczne pytanie.

Dnia 24.02.2012 o 14:45, Misquamaqus napisał:

Czy radiator podczas gry w BC2 jest parzacy czy tylko cieply ????
Ta informacja duzo nam powie.

był.. ciepły. okazało się że jedna z nóg nie dociska.

Dnia 24.02.2012 o 14:45, Misquamaqus napisał:

p.s jak masz mugena w szafie, to bardzo dobrze, problemem bedzie zapinka.
Sprawdz, czy zapinka, ktora jest teraz z mugenem pasuje do Twojej plyty glownej (raczej

pasuje, pasuje dlatego go trzymałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2012 o 14:59, Konrad162 napisał:

> Nie odpowiedziales na pytanie....
to było raczej retoryczne pytanie.

ups, wybacz nie doczytałem. w każdym razie odpowiedź już jest wyżej.... :D moje niedoczytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2012 o 15:07, Konrad162 napisał:

ups, wybacz nie doczytałem. w każdym razie odpowiedź już jest wyżej.... :D moje niedoczytanie.


Teraz, gdy poprawiles montaz chlodzenia na procesorze, temperatura jest nizsza ?
Radiator podczas grania parzy ?
Zrob monitoring z rogrywki jak wczesniej i pokaz na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2012 o 16:05, Misquamaqus napisał:

Teraz, gdy poprawiles montaz chlodzenia na procesorze, temperatura jest nizsza ?
Radiator podczas grania parzy ?
Zrob monitoring z rogrywki jak wczesniej i pokaz na forum.


w efekcie końcowym zamiast poprawiać/naprawić stare (nadłamany ma bolec wtykowy). Zainstalowałem Mugena i położyłem komputer na boku (mugen "wciska" procek w płytę) dyski co prawda są na dłuższym boku, ale chyb powinno być dobrze. temp przy obciążeniu 100% około 55 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Prosze was gramowicze o pomoc.
Posiadam laptopa ASUS X50R ostatnio robiłem drobny porządek w plikach, usuwałem zbędne programy itp.
Przez przypadek usunąłem chyba sterowniki audio, ponieważ nie mam dźwieku. Na początku myślałem że wyciszyłem laptopa lecz gdy próbuje na pasku kliknąć w sterowanie głośnością pojawia mi się taki komunikat:

"Nie ma dostępnych aktywnych urządzeń miksujących. Aby zainstalować urządzenia miksujące, przejdź do Panelu sterowania, kliknij kategorię Drukarki i inny sprzęt, a następnie kliknij ikonę Dodaj sprzęt"

Następnie gdy próbuję dodać sterowniki przenosi mnie do Centrum pomocy i obsługi technicznej. Przerobiłem wszystko co jest tam napisane a dźwięku nadal nie ma. Może jest mi ktoś w stanie pomóc, z góry bardzo dziękuje. : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2012 o 16:14, Konrad162 napisał:

w efekcie końcowym zamiast poprawiać/naprawić stare (nadłamany ma bolec wtykowy). Zainstalowałem
Mugena i położyłem komputer na boku (mugen "wciska" procek w płytę) dyski co prawda są
na dłuższym boku, ale chyb powinno być dobrze. temp przy obciążeniu 100% około 55 stopni.


No to kombinuj z zapinka i montuj mugena.
Wszystko bedzie OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem, a właściwie koleżanka ma z dyskiem zewnętrznym WD elements. Dysk po podłączeniu działa normalnie ale po kilku minutach jakby został odłączany. Dysk działa na innym kompie, kabel też jest na bank dobry podobnie jak wejścia USB. Dysk podłączany na Windowsie XP, przypuszczam że może to mieć coś wspólnego z reinstalacją systemu, która miała nie dawno miejsce bo przedtem działał. Więcej informacji niestety na razie nie posiadam. Wie ktoś o co może chodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się