PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 24.02.2012 o 20:07, kakinho1992 napisał:

Witam, mam problem, a właściwie koleżanka ma z dyskiem zewnętrznym WD elements. Dysk
po podłączeniu działa normalnie ale po kilku minutach jakby został odłączany. Dysk działa
na innym kompie, kabel też jest na bank dobry podobnie jak wejścia USB. Dysk podłączany
na Windowsie XP, przypuszczam że może to mieć coś wspólnego z reinstalacją systemu, która
miała nie dawno miejsce bo przedtem działał. Więcej informacji niestety na razie nie
posiadam. Wie ktoś o co może chodzić?


Czy na innym kompie też wyłącza się po paru minutach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2012 o 17:46, Misquamaqus napisał:

No to kombinuj z zapinka i montuj mugena.
Wszystko bedzie OK.


zamontowałem na stałe, co prawda boje się trochę normalnie postawić komputer bo jak taki ciężar ma mi wisieć na płycie głównej to trochę mało różowo to widzę. Tak więc leży sobie na boku, pograłem 55 stopni max na procesorze, nic się niezacieło... jak na razie. Odpukać w niemalowane :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest Tt Contac 29(niby 200g lżejszy) na socket775 - tu dopiero jest strach.
Konstrukcja stara, cooler na całą szerokość( i płyta pięknie wykrzywiona pod naciskiem.

W przypadku 1156 powinno to lepiej wyglądać. Nie powinno być powikłań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2012 o 20:27, Konrad162 napisał:

zamontowałem na stałe, co prawda boje się trochę normalnie postawić komputer bo jak
taki ciężar ma mi wisieć na płycie głównej to trochę mało różowo to widzę
. Tak więc
leży sobie na boku, pograłem 55 stopni max na procesorze, nic się niezacieło... jak na
razie. Odpukać w niemalowane :-)


Konrad.... po drugiej stronie plyty powinnien byc backplate.
Ten krzyzak nie pozwoli peknac plycie pod takim klocem jak mugen.
Mozesz tez sprzedac mugena na allegro i kupic cos lzejszego.

Przecierz nie bedziesz uzywac komputera lezacego na boku :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2012 o 14:14, Misquamaqus napisał:

Konrad.... po drugiej stronie plyty powinnien byc backplate.
Ten krzyzak nie pozwoli peknac plycie pod takim klocem jak mugen.
Mozesz tez sprzedac mugena na allegro i kupic cos lzejszego.

Przecierz nie bedziesz uzywac komputera lezacego na boku :))))


Komputer se może i leżeć tylko niech działa.... Wczoraj był względny spokój. Dziś jest powrót do przeszłości... Gram w multi w BF:Vietnam temp. na karcie ~75 stopni, temp. na procesorze ~55 stopni no i bardzo mi przykro ale przycinki przycinki i stop klatka... czyli znów to samo, jeśli to nie przegrzewający się procesor jeśli nie spadek napięcia... to powoli kończą się już pomysły.

Kuba wcześniej pytał się o płytę główną MSI P55-CD53 Wszystko (mniej więcej) było ok przed wymianą karty.
Może to faktycznie jakoś wina sterowników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po przejściu na nową kartę graficzną zainstalowałem najnowsze sterowniki oraz w BF:Vietnam włączyłem najwyższe możliwe detale... Żeby było śmieszniej jeśli gram w Bad Company 2 w trybie single player to nic się takiego nie dzieje... Teraz widze że nawet po powrocie do starych ustawień detali (czyli wyłączone AA i Cienie na niskie) nadal jest to samo czyli po pewnym czasie przycinka i stop klatka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z dźwiękiem, mianowicie z poprawnym podłączeniem słuchawek z mikrofonem (model Philips SHM2000) do mojego komputera (płyta główna Gigabyte GA-K8VT890-9; sterownik dźwięku Realtek AC''97 zaktualizowany do wersji 5.10.0.6300, kontroler audio: VIA(3059), kodek audio: ALC850). Problem polega na tym, że podczas rozmowy przez Skype'' a nie słyszę rozmówcy w chwili, gdy ja mówię; ponadto słyszę również echo swojego głosu.
W komputerze posiadam tylko trzy wejścia audio. Proszę o pomoc.

PS: Mam jeszcze inne pytanie. Wyczytałem w Internecie, że mając ten sterownik dźwięku nie da się ustawić dźwięku w ten sposób, abym słyszał głos osoby w słuchawkach, a dźwięku systemowy lub inny (np. z gry) w przednich głośnikach. Czy Ktoś może to potwierdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurka blaszka to musi być problem oprogramowania. Bo temp są w normie kiedy obciążam procek na 100%, kiedy obciążam grafikę na 100% temp w normie nic się nie dzieje. Napięcie 12V sztywne jak struna.... Może to problem tych najnowszych sterowników? Spróbuje zainstalować te co są na płycie dostarczonej z kartą graficzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2012 o 17:55, Konrad162 napisał:

Kurka blaszka to musi być problem oprogramowania. Bo temp są w normie kiedy obciążam
procek na 100%, kiedy obciążam grafikę na 100% temp w normie nic się nie dzieje. Napięcie
12V sztywne jak struna.... Może to problem tych najnowszych sterowników? Spróbuje zainstalować
te co są na płycie dostarczonej z kartą graficzną.


Strasznie mnie zmartwiles.

Zrob jeszcze arz monitoring z hwmonitora i pokaz na forum.
Istnieje jeszcze mozliwosc, ze przegrzaniu ulega NB i/lub mosfety.
Jak komputer lezy i jest otwarty, uruchom gre i pykaj.
Jak zaczna sie scinki, pomacaj radiator na mostku polnocnym i na mosfetach zasilajacych procesor.
Jedno z dwoch moze wywolywac trotling i zwiechy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2012 o 18:13, Misquamaqus napisał:

Zrob jeszcze arz monitoring z hwmonitora i pokaz na forum.

dobra

Dnia 25.02.2012 o 18:13, Misquamaqus napisał:

Istnieje jeszcze mozliwosc, ze przegrzaniu ulega NB i/lub mosfety.
Jak komputer lezy i jest otwarty, uruchom gre i pykaj.
Jak zaczna sie scinki, pomacaj radiator na mostku polnocnym i na mosfetach zasilajacych
procesor.
Jedno z dwoch moze wywolywac trotling i zwiechy.

jak będzie się dało. Przez mugena jest dość ciasno :P Ale jest jedno ale.... jak gram w inne gry takie jak Anno 2070 czy Dragon Age 2 czy chociażby BF:BC2 single player, rendering na CPU i GPU - nic się nie dzieje. A jeśli byłaby to sprawa temp to chyba przegrzewałoby się przy każdej grze/programie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2012 o 18:13, Misquamaqus napisał:

Zrob jeszcze arz monitoring z hwmonitora i pokaz na forum.

Podczas normalnej pracy nr 1:
http://imageshack.us/photo/my-images/190/podczaspracy1.jpg/
Podczas normalnej pracy nr 2:
http://imageshack.us/photo/my-images/594/podczaspracy2.jpg/
Podczas zacięcia (akurat udało mi się w ostatniej chwili przełączyć):
http://imageshack.us/photo/my-images/836/zaciecie.jpg/

Dnia 25.02.2012 o 18:13, Misquamaqus napisał:

Jak zaczna sie scinki, pomacaj radiator na mostku polnocnym i na mosfetach zasilajacych
procesor.

Nie zdążyłem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem raczej pewien że jest to wina sterowników... zainstalowałem te z płyty (dużo starsze) i stało się to samo ale inaczej obraz się zatrzymał po czym zgasł (szedł sam dźwięk) mogłem strzelać itp ale bez obrazu. Następnie pomigało jeszcze parę razy i wróciło do pulpitu. W tray''u przy zegarze pojawił się taki symbol znaku ostrzegawczego z wykrzyknikiem ale nie zdążyłem przeczytać tej podpowiedzi w baloniku.

PS czy twórcy nawet sterowników nie potrafią zrobić raz a porządnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz to dobrze wyglada.

Uruchom msiafterburner i pokaz fotke na forum.
Moze masz za niskie napiecie na GPU.
Chce zobaczyc ile jest, a wtedy powiem o ile mozna spokojnie dowoltowac GPU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2012 o 21:56, Misquamaqus napisał:

Teraz to dobrze wyglada.

Uruchom msiafterburner i pokaz fotke na forum.
Moze masz za niskie napiecie na GPU.
Chce zobaczyc ile jest, a wtedy powiem o ile mozna spokojnie dowoltowac GPU.


W MSI nie widzę albo jestem już ślepy, ale załączam też screen z Gigabyte OC GURU. (kto wymyśla nazwy tych programów)
Dodatkowo GPUz, czy mnie się wydaje czy tam jest napisane że napięcie to 1V?

20120225221925

20120225221938

20120225222148

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, dwie sprawy:

1) jaki masz zasilacz i czy mierzyles napiecie 12VDC wlasnorecznie miernikiem za ok. 50-100zl lub wyzej?
2) czy usuwales poprawnie resztki sterownikow poprzednich? czyli odinstalowanie starych, potem w trybie awaryjnym driver cleanerem usunac resztki, restart, w trybie normalnym mozna jeszcze skorzystac z ccleanera i dopiero instalacja nowych i znow restart

co do tego w trayu to moglo byc cos w stylu ''driver stopped responding'', u mnie sie pojawia takie cos przy zbyt agresywnym O/C kart albo (w przypadku modelu 6770) przy jakichkolwiek zmianach zegarow lub napiecia podczas obciazenia karty, ale powody moga byc inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2012 o 22:29, kuba9876543210 napisał:

Ok, dwie sprawy:

1) jaki masz zasilacz

Corsair TX750W

>i czy mierzyles napiecie 12VDC wlasnorecznie
mierzyłem palcem, a tak właściwie to dwoma :D

>miernikiem za ok. 50-100zl lub wyzej?
Jasne że miernikiem a czym...

Dnia 25.02.2012 o 22:29, kuba9876543210 napisał:

2) czy usuwales poprawnie resztki sterownikow poprzednich? czyli odinstalowanie starych,
potem w trybie awaryjnym driver cleanerem usunac resztki, restart, w trybie normalnym
mozna jeszcze skorzystac z ccleanera i dopiero instalacja nowych i znow restart

format wystarczy?

Dnia 25.02.2012 o 22:29, kuba9876543210 napisał:

co do tego w trayu to moglo byc cos w stylu ''driver stopped responding'', u mnie sie
pojawia takie cos przy zbyt agresywnym O/C kart albo (w przypadku modelu 6770) przy jakichkolwiek
zmianach zegarow lub napiecia podczas obciazenia karty, ale powody moga byc inne

Kręcimy się cały czas wokół temperatur i napięć. Chociaż mówię już od pewnego czasu że te są stałe i bezpieczne. Moim zdaniem to ewidentnie wina szmelcowato wykonanego sterownika. Bo jeśli to byłby problem komputera samego w sobie to występowałby np. podczas renderu który jednak bardziej obciąża komputer niż jakaś durna gra. Występowałby też podczas grania w inne gry (Anno 2070, Dragon Age 2) a nie występuje.


Z tego co tu czytam to nie tylko ja mam ten problem z tą cholerną grą:
http://forums.nvidia.com/index.php?showtopic=161915

jest tam parę przepisów na rozwiązanie problemu, zobaczę czy da się coś z tego wyłuskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2012 o 22:41, Konrad162 napisał:

>miernikiem za ok. 50-100zl lub wyzej?
Jasne że miernikiem a czym...


Przeoczylem tamtego posta, pisales ze 12.2V, wazne tylko zeby to nie byl miernik za 5-10zl, bo u mnie rozne cuda sie na takim dzialy (raz podlaczylem - 10.50V, 5s pozniej 13V, kolejne 5s - 16.35V...), pozyczylem Fluke''a i od razu 11.80)

Dnia 25.02.2012 o 22:41, Konrad162 napisał:

format wystarczy?


Jesli to robiles i dalej problem to wiecej nie trzeba ;]

Dnia 25.02.2012 o 22:41, Konrad162 napisał:

Kręcimy się cały czas wokół temperatur i napięć. Chociaż mówię już od pewnego czasu że
te są stałe i bezpieczne. Moim zdaniem to ewidentnie wina szmelcowato wykonanego sterownika.
Bo jeśli to byłby problem komputera samego w sobie to występowałby np. podczas renderu
który jednak bardziej obciąża komputer niż jakaś durna gra. Występowałby też podczas
grania w inne gry (Anno 2070, Dragon Age 2) a nie występuje.
Z tego co tu czytam to nie tylko ja mam ten problem z tą cholerną grą:
http://forums.nvidia.com/index.php?showtopic=161915


Moze to jednak to, daj znac czy cos pomoze, bo sam jestem ciekaw. Ale z tego co ja zaobserwowalem to gry wymagaja wiekszej stabilnosci, aby sie nie wieszaly - przykladowo na HD 5870 moge miec na 1.01GHz taktowania na rdzeniu do liczenia hashy 24/7 na stockowym napiecu (1.163V), w grach - kwestia max. kilkudziesieciu minut zanim zawiesi sie sterownik lub caly system albo BSOD. I gry mi tak nie obciazaja karty, bo temp gpu jest 3-5 stopni nizsza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wyglada, jak by karta nie miala regulacji napiecia.
Wejdz w opcje msiafterburnera i zaznacz jak na fotce.
Zrestartuj afterburnera i pokaz tabelke.
Powinien sie odblokowac suwak napiec.
Jezeli sie odblokuje, zwieksz napiecie o 0.05 V i pograj.
Napisz, czy to cos pomoglo.

20120226010654

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2012 o 01:06, Misquamaqus napisał:

To wyglada, jak by karta nie miala regulacji napiecia.
Wejdz w opcje msiafterburnera i zaznacz jak na fotce.
Zrestartuj afterburnera i pokaz tabelke.
Powinien sie odblokowac suwak napiec.
Jezeli sie odblokuje, zwieksz napiecie o 0.05 V i pograj.
Napisz, czy to cos pomoglo.


nic to nie dało, ale napięcie mogę zwiększyć z poziomu gigavyte oc_guru

odwołuję to mimo zwiększenia napięcia(ustawiłem na manual, przesunąłem suwak na plus), powraca ono do starej wartości 1,05V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się