PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Mam problem z głośnikami. Otóż nie wydobywa się z nich dźwięk. Na słuchawkach wszystko działa. Wczoraj odłączyłem kompa i odkurzyłem. Po podłączeniu nie było dźwięku z głośników. W opcjach wszędzie jest na maksa głośność, bo chyba, ze źle szukam. Nie wiem, nie znam sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daj biosik z karty, to zobacze, czy juz wyszedl nibitor i czy da sie to podniesc z poziomu biosu.
Bios zgrasz na dysk za pomoca gpu-z.
Jak uruchomisz gpu-z, to pod logo nvidii jest znaczek.
Kliknij go i zapisz bios na dysk.
Daj go na forum na jakims hostingu.

Sprobuj jeszcze z tym afterburnerem:

http://www.programosy.pl/program,msi-afterburner.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2012 o 07:54, Konrad162 napisał:

odwołuję to mimo zwiększenia napięcia(ustawiłem na manual, przesunąłem suwak na plus),
powraca ono do starej wartości 1,05V


U mnie karta w spoczynku ma 1,05V i dopiero przy obciążeniu napięcie jest zwiększane. Zobacz może to samo jest u Ciebie, włącz GPUZ i odpal jakąś grę pograj chwilkę i sprawdź jakie napięcie max jest w zakładce sensors w GPUZ czy w ogóle podskoczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje 3 wersje:
- nie docisnąłeś/wcisnąłeś czegoś poprawnie,
- naciągnąłeś przewód i nie łączy kabel w którymś losowym miejscu(możliwe ze przy samym głośniku coś pękło),
- sprzęt zużył się;
Ew. coś niechcianego wgrałeś na komputer i teraz sprzęt łapie focha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

+1 do niewiernus


Sprawdź wtyczkę głośników, bo jak znam życie to niedokładnie ją wcisnąłeś. Jeśli nie to, spróbuj podłączyć do tego samego gniazda słuchawki. Jeśli będą działać poprawnie - głośniki do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2012 o 11:05, Misquamaqus napisał:

Daj biosik z karty, to zobacze, czy juz wyszedl nibitor i czy da sie to podniesc z poziomu
biosu.
Bios zgrasz na dysk za pomoca gpu-z.
Jak uruchomisz gpu-z, to pod logo nvidii jest znaczek.
Kliknij go i zapisz bios na dysk.
Daj go na forum na jakims hostingu.


http://www.4shared.com/file/F6u_pTLc/GF114.html

Dnia 26.02.2012 o 11:05, Misquamaqus napisał:

Sprobuj jeszcze z tym afterburnerem:

http://www.programosy.pl/program,msi-afterburner.html

no niestety wbijam 1005mV i wraca z powrotem do 1V


Nufiko

Dnia 26.02.2012 o 11:05, Misquamaqus napisał:

U mnie karta w spoczynku ma 1,05V i dopiero przy obciążeniu napięcie jest zwiększane.
Zobacz może to samo jest u Ciebie, włącz GPUZ i odpal jakąś grę pograj chwilkę i sprawdź
jakie napięcie max jest w zakładce sensors w GPUZ czy w ogóle podskoczyło.

Mnie się zdaje że to napięcie 1V jest właśnie tym po podniesieniu (podczas obciążenia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2012 o 19:00, Konrad162 napisał:

no niestety wbijam 1005mV i wraca z powrotem do 1V



Masz podniesc o 0.05 V, a nie o 0.005 V (moze byc o 0.07 V.
Zaraz zobacze, czy wyszedl program do edycji biosu gtx 560, bo ostatnio jeszcze nie bylo wsparcia.

Wedlug nibitora, Twoja karta ma w 3d napiecie 1.075 V.
Sprawdz to w gpu-z, gdy karta jest obciazona (jakis bem\nchmark lub gra w oknie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2012 o 19:33, Misquamaqus napisał:

Wedlug nibitora, Twoja karta ma w 3d napiecie 1.075 V.
Sprawdz to w gpu-z, gdy karta jest obciazona (jakis bem\nchmark lub gra w oknie).


bez obciążenia 0,87-0,91V
z obciążeniem 1V

Sterownik ekranu przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność itd itd...
To chyba by było na tyle jeśli chodzi o kwestie temperatur i napięć

Wreszcie udało mi się to uchwycić

Gra powróciła do normalności żeby za jakieś 20 min. zaciąć się definitywnie.

20120226195249

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki komunikat dotyczy za niskiego napiecia na GPU.
Albo oddasz karte na gwarancje, albo podniesiesz napiecie .
Zobacz od jakiego napiecia na GPU suwak nie cofa sie do ustawien oryginalnych.
Widac producent zbyt zachowawczo podszedl do biosu karty.
Takie problemy sa dosc czesto spotykane w nowych kartach.
To zasluga sciagania sie pomiedzy firmami, ktore karty mniej sie grzeja i pobieraja mniej pradu.

Skala napiecia w afterburnerze okresla, jakie mozesz ustawic maxymalne napiecie dla GPU.
Oczywiscie nie ustawiaj suwaka na maxumum, bo nie o to chodzi.
Ustal tylko, jaka wartosc jest akceptowalna i suwak sie nie cofa.
Pokaz tabelke z afterburnera na forum (po tym zabiegu).

Masz problemy z forum, bo ja normalnie dostane zaraz szalu.... strasznie zle mi sie otwieraja posty i w ogule cale forum zle dziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2012 o 21:26, Misquamaqus napisał:

Taki komunikat dotyczy za niskiego napięcia na GPU.

Rozwiązaniem problemu z tym nieodpowiadaniem sterownika itd wydaje się być ta porada, znajduje się ona zarówno na forum nvidia jak i stronie microsoftu:

1) open your vista/W7 registry editor
2) go to the key : HKLM\System\CurrentControlSet\Control\ GraphicsDrivers\
3) highlight it then right click on this key
4) Add DWORD TdrDelay
5) Set a DECIMAL value of TdrDelay to the number of seconds you allow your GPU to run with no feedback to the system (ie Timeout watchdog..)
personally I''ve set this value to 8 seconds (from the default 2s) so that it leaves plenty of time to the GPU to perform overcomplicated computing intensive kernel without having Vista considering a fault and hence "recovering the device"

Zakończyłem pierwsze testy i nie wywaliło mnie jak na razie.

Dnia 26.02.2012 o 21:26, Misquamaqus napisał:

Albo oddasz karte na gwarancje, albo podniesiesz napiecie .

myślę że to wiele nie da bo jeśli nawet wina leży bezpośrednio po stronie producenta a nie samego gówniano napisanego sterownika. To i tak sprawa dotyczy raczej całej serii a nie pojedynczej sztuki. Czyli jeśli wymienią mi na nowy egzemplarz to nic to chyba nie da.

Dnia 26.02.2012 o 21:26, Misquamaqus napisał:

Zobacz od jakiego napiecia na GPU suwak nie cofa sie do ustawien oryginalnych.

1013mV

Dnia 26.02.2012 o 21:26, Misquamaqus napisał:

Masz problemy z forum, bo ja normalnie dostane zaraz szalu.... strasznie zle mi sie otwieraja
posty i w ogule cale forum zle dziala.

No niestety bardzo często jest tak że działa jak flaki z olejem. Po 5 razy muszę klikać na wyślij itp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.02.2012 o 21:44, Konrad162 napisał:


> Zobacz od jakiego napiecia na GPU suwak nie cofa sie do ustawien oryginalnych.
1013mV


Jak wywali Ci sterownik po Twoich zmianach w rejestrze, podnies napiecie do wartosci, ktora podales.
To musi rozwiazac problem.

Maz wysoko taktowany GPU (900 mhz).
Do takiego taktowanai nie moze byc tak niskie napiecie jak 1.000 V
Nibitor pokazuje, ze masz tam miec 1.075 V, za to bios u Ciebie wykazuje za niskie napiecie, dla tego sugeruje podniesc tą wartosc do 1.013 V i testowac.

Dodam tylko, ze gtx 460/560 moze spokojnie pracowac z napieciem 1.1 V (oczywiscie tyle nie ustawiaj).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2012 o 21:53, Misquamaqus napisał:


Maz wysoko taktowany GPU (900 mhz).
Do takiego taktowanai nie moze byc tak niskie napiecie jak 1.000 V
Nibitor pokazuje, ze masz tam miec 1.075 V, za to bios u Ciebie wykazuje za niskie napiecie,
dla tego sugeruje podniesc tą wartosc do 1.013 V i testowac.


Na fotce sa wartosci, ktore powinny byc odczytywane, a nie sa (czerwona obwodka).

20120226215638

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2012 o 21:53, Misquamaqus napisał:

Jak wywali Ci sterownik po Twoich zmianach w rejestrze, podnies napiecie do wartosci,
ktora podales.
To musi rozwiazac problem.

Ok. Jak będzie się wieszać to zwiększę napięcie. Max. co mogę ustawić w msiburnerze to 1087mV

Dnia 26.02.2012 o 21:53, Misquamaqus napisał:


Maz wysoko taktowany GPU (900 mhz).
Do takiego taktowanai nie moze byc tak niskie napiecie jak 1.000 V
Nibitor pokazuje, ze masz tam miec 1.075 V, za to bios u Ciebie wykazuje za niskie napiecie,
dla tego sugeruje podniesc tą wartosc do 1.013 V i testowac.

Dodam tylko, ze gtx 460/560 moze spokojnie pracowac z napieciem 1.1 V (oczywiscie tyle
nie ustawiaj).


Dzięki wszystkim za rady, będę się jeszcze bawił w testy. Ale myślę że wszystko jest na dobrej drodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiecie może co jest powodem spadku wydajności w grach? Nic takiego nie robiłem przy kompie, a w systemie raczej tez nie, fps lekko poszły w dół... Co mam robić? zeby podnieść bo pare dni temu było inaczej. Tak zapytam czy Windows Live mam go zainstalowanego na pc, ale nie sądzę żeby to było przez niego, ale prosze was o wypowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój dysk ATA przy drugim komputerze wczoraj zaczął świrowac. A mianowicie gdy chcę włączyć komputer(niezależnie od trybu uruchamiania) pokazuje mi się "blue screen". Napisane jest tam żebym sprawdził dysk za pomocą CHKDSK /F. Więc podpinam go pod mój komputer, włączam ów program i nic. tzn.system dalej nie chce sie włączyć i dalej wywala bluescreena. Czy niezbędny jest format dysków/przeinstalowanie systemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się raczej ramowi przyjrzał.
Wepnij RAM pod tamten komputer i przejrzyj go memtestem, albo po prostu ściągnij bootowalną wersję na pendriva i uruchom test. Jeżeli nic nie wykryje, wepnij dysk twardy do innego kompa, zainstaluj HD Tune, wrzuć tu screena z zakładki health i przeskanuj dysk w poszukiwaniu Bad Sectorów. Koniecznie zwykłym trybem, a nie "szybkim".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze mi powiedziec jakie temp powinny byc mniej wiecej na CPU i GPU przy i7-920 i GTX 295? Obudowa Cooler Master Dominator, bo to pewnie ma znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!
Od kilku dni mam problem z kompem - otóż przy uruchamianiu dysk nie zawsze jest rozpoznawany przez BIOS. Jak zostanie wykryty - Windows startuje bez problemu (żadnych zwiech, BSODów). Myślałem, że może winny jest zasilacz, ale napięcia mierzyłem miernikiem i robiłem test w OCCT - są w porządku. Próbowałem też przepinać dysk do innych gniazd SATA na mobo - efekt taki sam - jednym razem dysk jest wykrywany, innym nie.
Dodam jeszcze że komp skończył już 3 lata i do tej pory nic podobnego się nie działo.
Ma może ktoś pomysł czego jeszcze mogę spróbować i w ogóle czy winny jest właśnie HDD?
mobo: Rampage Formula
proc: C2D E8400
pamięc: 2x2GB OCZ Reaper
grafika: GTX 260
dysk: Seagate 320 GB
zasilacz: Zalman 600W
Gdyby brakowało jakichś danych - piszcie.
Pozdrawiam serdecznie i dziękuje za wszelkie odpowiedzi!

EDIT: przepraszam, przez pomyłke dodałem posta poprzez 'odpowiedź'

20120228215217

20120228215226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2012 o 20:31, Jackal-pl napisał:

<ciach>

Chyba się nie zrozumieliśmy ;) Dysk działa i moge przeglądac jego zawartość, ale tylko wtedy gdy robię to na innym systemie(zainstalowanym na drugim dysku). Problem tkwi w tym,że system który na felernym dysku nie potrafi się samodzielnie uruchomić tylko przed ładowaniem Windowsa "wita" mnie blue screenem.Najpier witał mnie ten (screen 1), a teraz ten (screen 2). I czy jest sposób aby to jakoś naprawić bez reinstalowania Windowsa?;>

20120228223055

20120228223153

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2012 o 22:32, Sithis napisał:

> <ciach>
Chyba się nie zrozumieliśmy ;) Dysk działa i moge przeglądac jego zawartość, ale tylko
wtedy gdy robię to na innym systemie(zainstalowanym na drugim dysku). Problem tkwi w
tym,że system który na felernym dysku nie potrafi się samodzielnie uruchomić tylko przed
ładowaniem Windowsa "wita" mnie blue screenem.Najpier witał mnie ten (screen 1), a teraz
ten (screen 2). I czy jest sposób aby to jakoś naprawić bez reinstalowania Windowsa?;>


Wejdz do biosu i sprawdz, czy masz kontroler wlaczony na AHCI czy na IDE.
Mozna tez zresetowac bios zworka cmos lub klikajac na default i zatwierdzic F10 i enter.

Jak nic nie pomoze, to czeka Cie reinstal systemu.

Mozna tez sprobowac naprawy systemu z uzyciem plytki instalacyjnej, ale to jest znikomy procent powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się