PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Ok, mam parę pytań. Jak parę postów wcześniej mówiłem, mamy nowy system, 7 64. Ale jednocześnie, na innej partycji ma XP. Tu powstają pytania:
1. Chce zrobić format tamtego dysku z xpekiem. Czy istnieją jakieś pliki systemowe, które jak usunę z tamtej partycji spowoduje crash całego kompa? Jakiś booting device, coś takiego?
2. Mam 3 partycje. Moją drugą, zwykłą bez systemu mam jakby ''przypisaną'' do xp. Jak usunę ten system (xp) to czy zostanie przypisany na nowo do win 7, czy będzie bezużyteczny?
3. Czy istnieje program, który sprawdzi mój system, czy posiada on wszystkie potrzebne sterowniki/aktualizacje etc.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2012 o 17:24, Ecko09 napisał:

> >

System skanowałem, sterowniki są zaktualizowane na 99%.


Jeszcze raz pokaz menadzera zadan, tylko zaznacz ptaszka "pokaz procesy wszystkich uzytkownikow" i tak zrob fotke, zeby bylo widac wszystkie procesy, w tym proces bezczynnosci.

Odinstaluj antywirusa na probe.

Jakiejs plyty DVD nie wlozyles do napedu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Ostatnio namówiłem znajomego na format jego dysku twardego gdyż niezmiennie ten sam stary i zaśmiecony windows xp leżał tam od 5 lat. Z dysku SATA przeniosłem wszystkie potrzebne dokumenty na swój stary dysk ATA 250GB. Po próbie ponownego zainstolowania windowsa instalarka odmawiała współpracy. W czasie instalowania wyskakiwały błędy o braku jakiegoś pliku, przy drugim podejści ten sam błąd, tyle że z innym plikiem. Płyta CD jak najbardziej działała, sprawdzałem ją na innym komputerze, gdzie procedura instalacji przeszła bez problemu. Ten sam błąd zdażył mi się już kiedyś na komputrzez sprzed 12 lat ze starym dyskiem, więc stwierdziłem, że dysk prawdopodobnie jest do wymiany na nowy, bądź na ten stary ATA 250GB. I mam w sumie co do tego parę pytań:

1) Czy faktycznie mam rację i te błędy są winą zepsutego dysku?
2) Czy jest możliwość zainstalowania systemu na dysku, na którym są już zapisane dane? Mam namyśli, czy jak mam zapisany losowy folder na dysku, to czy po zainstalowaniu systemu, ten folder będzie znajdować się nienaruszony obok folderów takich jak "WINDOWS" czy "Program Files"?
3) Czy w przypadku zapisanych 150/250GB będę chciał przy instalacji utworzyć partycję 50GB, to będę wybierać miejsce na partycję spośród pojemności całego dysku, czy tylko tych 100GB wolego?
3) Na płycie głównej mam tylko jedno wejście na kabel IDE, czy mogę podłączyć pod niego zarówno nagrywarkę DVD ATA jak i dysk ATA? Jak tak, to które powinno być na Master a które na Slave? Czy jeśli podłączę nagrywarkę pod część kabla oznaczoną Slave, to zworki mam ułożyć na Slave czy na Master, gdyż jest to jedyna nagrywarka w tym komputerze?

Brak komputera w sumie służy znajomemu, bo od razu lepiej mu w szkole idzie, aczkolwiek szkoda żeby działający się kurzył w kącie.
Z góry dzięki i czekam na szybką odpowiedź ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2012 o 19:09, Misquamaqus napisał:

> > >
>
>


Nie uwierzysz co było tego przyczyną...czytnik kart SD. Wystarczyło go odłączyć i wszystko zaczęło śmigać tak jak powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.03.2012 o 07:33, Ecko09 napisał:

Nie uwierzysz co było tego przyczyną...czytnik kart SD. Wystarczyło go odłączyć i wszystko
zaczęło śmigać tak jak powinno.


A jednak to urzadzenie peryferyjne spowolnilo system :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamieniony dźwięk stronami. To znaczy: W kolumnach jak i słuchawka to co powinno być po stronie lewej, słyszę po stronie prawej... help?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2012 o 23:02, noobie napisał:

Mam zamieniony dźwięk stronami. To znaczy: W kolumnach jak i słuchawka to co powinno
być po stronie lewej, słyszę po stronie prawej... help?


Podaj trochę więcej informacji - jaki system, karta dźwiękowa, jaki zestaw głośnikowy, czy słuchawki są wpięte bezpośrednio do karty dźwiękowej czy przez głośniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2012 o 23:13, Minamir napisał:

> Mam zamieniony dźwięk stronami. To znaczy: W kolumnach jak i słuchawka to co powinno

> być po stronie lewej, słyszę po stronie prawej... help?

Podaj trochę więcej informacji - jaki system, karta dźwiękowa, jaki zestaw głośnikowy,
czy słuchawki są wpięte bezpośrednio do karty dźwiękowej czy przez głośniki?

Windows XP, nie wiem jaka dźwiękówka, słuchawki wpięte w panel tylni komputera, a głośniki podpięte razem z wieżą, też tylni panel na zmianę ze słuchawkami.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie silentumpc spartan i mam dość spory problem. Po podłączeniu wszystkiego, komputer nie chce sie włączyć. Wszystkie wentylatorki działają przez góra 2 sekundy, po czym wszystko się wyłącza. Jakieś spięcie? Wydaje się, że całość ustawiłem prawidłowo. Czy to możliwe, że jakimś sposobem mogłem uszkodzić procesor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie silentumpc spartan i mam dość spory problem. Po podłączeniu wszystkiego, komputer nie chce sie włączyć. Wszystkie wentylatorki działają przez góra 2 sekundy, po czym wszystko się wyłącza. Jakieś spięcie? Wydaje się, że całość ustawiłem prawidłowo. Czy to możliwe, że jakimś sposobem mogłem uszkodzić procesor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2012 o 22:48, kuba9876543210 napisał:

Troche banalne, ale czy podlaczyles oba kable - 24pinATX i 4/8 pin EPS12V?

Zgadnij? ;D

Zgadza się, musiałem odłączyć kabel przy wkładaniu radiatora i kompletnie o nim zapomniałem ;) Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę nikt nie zna odpowiedzi na zadane przeze mnie pytanie? Sądzę, że dla wprawnych informatyków czy też ludzi, którzy choćby się tym interesują, odpowiedź jest dosyć błaha, tak więc ponawiam pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy zainstalowałem sobie Operation Flashpoint: Red River, ale gra powoduje mi BSOD''a. I tutaj moje pytanie numer jeden: czy ktoś mógłby podać link do programu, który otwiera minidumpy (format .dmp).

Drugie pytanie nie dotyczy BSOD''a. Jak można, i czy można, podkręcić dwurdzeniowego Intel Core 2 Duo T6500 z 2.1 do 2.4 albo 2.5? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2012 o 17:55, Sigu napisał:

Ostatnimi czasy zainstalowałem sobie Operation Flashpoint: Red River, ale gra powoduje
mi BSOD''a. I tutaj moje pytanie numer jeden: czy ktoś mógłby podać link do programu,
który otwiera minidumpy (format .dmp).

http://www.hotfix.pl/bluescreen-bsod-szukanie-przyczyny-powstawania-czytanie-plikow-dmp-a17.htm
Ktoś dawien dawno wrzucił tutaj ten link.. Misquamaqus?

Dnia 07.03.2012 o 17:55, Sigu napisał:

Drugie pytanie nie dotyczy BSOD''a. Jak można, i czy można, podkręcić dwurdzeniowego
Intel Core 2 Duo T6500 z 2.1 do 2.4 albo 2.5? :)

Procek od laptopa, tak? Jest to możliwe, jednak jakbyś doszedł do takiego taktowania, to nie działałbyś długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc. Zaraz zobaczę co tam nie tak z moim komputerem jest :)

A co do procka szkoda trochę :/
Nowego lapka będę kupował za jakieś pół roku, a przydałoby się kilka MHz więcej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Posiadam dość spory problem z komputerem. Otóz właczyłem komputer i uruchamianie trwało 5 razy dłuzej niz dotychczasz. Wszystko sie powoli otwiera, nawet odpalenie przegladarki to istne czekanie.
Posiadam system Windows 7
AMD 4x3,25 965 Radeon 5850 4 GB Ram na takim sprzecie takie problemy?
Nadal to wystepuje restart jeden, drugi nic nie pomaga.

Wczoraj wszystko jak nalezy chodziło, rano odpalam i straszny problem
Czy to problem systemu czy podzespołów?
Na komputerze antywirus Eset Nord32 Antiywirus 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki za drugi post
Dalszy problem to w trakcie uruchomienia wyskoczyło 2 krotnie, przy każdym uruchamianiu Sprawdzanie systemu plików na dysku C, spójności NTFS trwa to i w trakcie jednego zostały usunięte jakieś błędy i podane numery
Windows 7 ustawiona wysoka wydajność, sprawdziłem przy starcie było ustawionych 10 programów, zmniejszyłem do 1 tylko antywirus w trakcie uruchamiania
Mam włączaną zaporę systemu

Włączam komputer ikona 7 widać długo, przechodzi do niebieskiego tła, potem czarny ekran i na pulpicie powolutku ikony z całych białych przechodzą w te jakie powinny być. Sam głos jak się włącza komputer, logowania jest po około 5 minutach po uruchomienie.
Wszystko z opóźnieniem. Na przykład włączam jakiś program to dopiero po kilku sekundach jest odtworzony. Był tez problem z eksploarem windowsa nie mógł odtworzyć
A cały komputer działa poprawnie po około 7-10 minutach

Gdzie szukać problemu, zaznaczam ze wczoraj wszystko chodziło dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek odlacz wszystkie urzadzenia peryferyjne (drukarke, skaner, internet, pendrive, itp).
Uruchom komputer.
Jak bedzie to samo, to nie to.

Nastepnie otworz bude i odepnij wszystkie napedy optyczne, dyskietke, wymontuj karte dzwiekowa, telewizyjna, sieciowa.
Ma zostac tylko plyta glowna z procesorem, jedna kosc pamieci, karta grafiki, dysk, klawaiatura i myszka.
Uruchom komputer i napisz co jest grane.

Przy okazji poszukaj u siebie jakiegos nieuzywanego dysku, bo mozliwe, ze trzeba bedzie postawic na nim system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odinstalowałem niepotrzebne programy, przeszukałem dyski po usuwałem wszystko nieużyteczne, gry które skończyłem albo nie gram. Wyłączyłem komputer odłączyłem wszystkie kable i podłączyłem ponownie, trochę przeczyściłem odpaliłem kompa i działa teraz normalnie.

Ale i tak w najbladszym czasie muszę zrobić formata kompa, przeinstalować system. Kompa mam od ponad roku a może przyda się przeinstalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się