PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

POZDRO-Grizzly i Niewiernus nie pomogę, dopuki nie dowiem się, jakie macie napięcia na linii 12 Vot w czasie bezczynności komputera i w czasie obciążenia komputera.
Dopuszczalna granica, to + - 5% od wartości 12 Volt.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199202.html

Jeżeli macie inny zasilacz na podmianę, to podmieńcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2012 o 00:11, Kirabaxior napisał:

Takie są temperatury sekundę po wyłączeniu Diablo 3.


I znowu kolejna osoba, co zle sprawdza temperatury

zaznacz log to file, dopiero potem uruchom gre (choc furmark lepszy, ale trzeba z tym na biezaco monitorowac temp bo wyciska ostatnie soki z kart), pograj z godzine, wylacz i zobacz loga z temperaturami, przewin i zobacz jakie byly najwyzsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie... od 4 lat komputera nie miałem w środku czyszczonego, czyli od kupna de facto. Obudowę i wiatraczki mam dobre i to słychać, ale chciałbym to jakoś wyczyścić - mam baardzo gorąco w pokoju (niektórzy mówią, że prawie jak sauna) i nie chcę, aby brud i kurz jakoś mi wiatraczki czy te metalowe odprowadzacze powietrza psuł, a komputer i tak jest głośniejszy niźli był w dniu kupienia, tj. przy większym wysiłku słychać, że wręcz dyszy, aby uciągnąć grafikę czy obliczenia, a obudowa jest w miarę ciepła.
Gdzie mogę się zwrócić, aby mi zrobili przegląd bez obaw, że nie rozpierdzielą dosłownie niczego? Kiedyś oddałem do przeglądu PC i coś się stało z kartą graficzną, a konkretniej z jej wiatraczkiem... prawie w ogóle nie chłodził, bo wolno działał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie sam możesz kupić sprężone powietrze i przeczyścic kartę - kiedyś naokrągło mialem Blue Screeny w związku z nagrzewaniem się, po przeczyszczeniu proca, zasilacza, karty wszystko śmigało przez kolejny rok(!)niemal idealnie. Po 4 latach możesz też zmienić pastę termo przewodzącą na procesorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam telefon Motorola Defy. Wcześniej gdy podłączyłem USB , to od razu wykryło mi urządzenie i zainstalowało stery. Przeinstalowałem win. i teraz jak podłączam USB to nic nie reaguje , nic się nie wyświetla itp.
Kabel działa , ponieważ ładuje telefon , porty też , działa m.i.n Pad do FIFA.
Kolejny problem dotyczy samego telefonu.
Mianowicie nie mogę założyć nowego konta , ani zalogowac się na opecny gmail. Gdy miałem neta w telefonie , to napisane było , że nie udało się założyć konta google , z braku dostępu do int. , gdy jestem podłączony do Wifi np: McDonald''s to mam to samo :/.
Proszę o pomoc na dwa pytania.Dzięki wielkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2012 o 18:30, Bralo napisał:

Witam. Posiadam telefon Motorola Defy. Wcześniej gdy podłączyłem USB , to od razu wykryło
mi urządzenie i zainstalowało stery. Przeinstalowałem win. i teraz jak podłączam USB
to nic nie reaguje , nic się nie wyświetla itp.
Kabel działa , ponieważ ładuje telefon , porty też , działa m.i.n Pad do FIFA.
Kolejny problem dotyczy samego telefonu.
Mianowicie nie mogę założyć nowego konta , ani zalogowac się na opecny gmail. Gdy miałem
neta w telefonie , to napisane było , że nie udało się założyć konta google , z braku
dostępu do int. , gdy jestem podłączony do Wifi np: McDonald''s to mam to samo :/.
Proszę o pomoc na dwa pytania.Dzięki wielkie.



Hm co do samego problemu z konfiguracją mail''a polecam spróbowanie pogmaerania w kontach google w komputerowej przeglądarce. Tam masz pełną listę wyjątków i możesz zresetować klucz, który podajesz zamiast hasła przy logowaniu z poziomu telefonu. Co do braku USB...możesz spróbować reset telefonu. Mi pomogło, choć z nieco innym modelem (HTC Wildfire S)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2012 o 18:37, DracoBart31 napisał:

Hm co do samego problemu z konfiguracją mail''a polecam spróbowanie pogmaerania w kontach
google w komputerowej przeglądarce. Tam masz pełną listę wyjątków i możesz zresetować
klucz, który podajesz zamiast hasła przy logowaniu z poziomu telefonu. Co do braku USB...możesz
spróbować reset telefonu. Mi pomogło, choć z nieco innym modelem (HTC Wildfire S)


Reset telefonu pomógł i czyta USB , dzięki.
Ale z andoridem to za bardzo nie wiem :/ Masz może jakiegoś linka , co i jak mam zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj złożyłem kompa, przeniosłem 2 HDD z poprzedniego kompa, jeszcze wczoraj przy licznych ponownych uruchomieniach oba dyski zawsze wyłapywał, (za to informował, że nie podłączyłem dodatkowego zasilania do grafiki), dziś rano podłączyłem zasilanie do grafiki.. i po włączeniu kompa nie widzi mi (także BIOS) jednego z HDD..

A, parę sekund po włączniu komputera, mniej więcej przy ekranie BIOSu, hałasuje dziwnie, wpierw myślałem, że coś ociera o któryś z wentylatorów nie dając się kręcić, ale potem doszedłem do tego, ze to HDD.

Że okoliczność podpięia grafiki miała jakiś wpływ - wątpię, ale wolę napisać wszystkie przychodzące mi do głowy szczegóły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2012 o 22:49, Bralo napisał:

Reset telefonu pomógł i czyta USB , dzięki.
Ale z andoridem to za bardzo nie wiem :/ Masz może jakiegoś linka , co i jak mam zrobić
?


Z androdiem, to znaczy co konkretnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2012 o 13:52, DracoBart31 napisał:

Z androdiem, to znaczy co konkretnie?

" Hm co do samego problemu z konfiguracją mail''a polecam spróbowanie pogmaerania w kontach google w komputerowej przeglądarce. Tam masz pełną listę wyjątków i możesz zresetować klucz, który podajesz zamiast hasła przy logowaniu z poziomu telefonu "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2012 o 16:51, Bralo napisał:

" Hm co do samego problemu z konfiguracją mail''a polecam spróbowanie pogmaerania w kontach
google w komputerowej przeglądarce. Tam masz pełną listę wyjątków i możesz zresetować
klucz, który podajesz zamiast hasła przy logowaniu z poziomu telefonu "


Ah. Ok, zaraz sam sobie to sprawdzę jak to robiłem i Ci powiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że piszę to w dobrym temacie...

Pytanie natury refleksyjno-filozoficznej. Czy dane mogą się jakoś ''ulotnić'' z płyt? Chodzi mi o to, że mam swoją wychuchaną, wygłaskaną kolekcję gier, a pewnego dnia (mniejsza z tym czy byłoby to za 10 czy 50 lat) gry na płycie by po prostu nie było. Jak to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Płytka po prostu się zepsuje... gdzieś kiedyś czytałem, że standardowo płytka CD wytrzymuje 10 lat, chyba, mogę się mylić, a i wiarygodności źródła nie pamiętam. Oczywiście, długotrwałość płytki zależy od warunków jej przetrzymywania - temperatura, wilgoć..
Cóż, im nowsze nośniki tym mniejsza trwałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2012 o 20:38, Assurubalit napisał:

Płytka po prostu się zepsuje... gdzieś kiedyś czytałem, że standardowo płytka CD wytrzymuje
10 lat, chyba, mogę się mylić, a i wiarygodności źródła nie pamiętam. Oczywiście, długotrwałość
płytki zależy od warunków jej przetrzymywania - temperatura, wilgoć..
Cóż, im nowsze nośniki tym mniejsza trwałość


Oczywiście chodzi mi o warunki pokojowe :) Czyli w najlepszej sytuacji są osoby, które mają gry na Steamie etc? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2012 o 21:30, barth89 napisał:

Oczywiście chodzi mi o warunki pokojowe :) Czyli w najlepszej sytuacji są osoby, które
mają gry na Steamie etc? :)


No nie zawsze :). Jak mi jakiś cudem wywaliło Steam''a z systemu to musiałem kolejny raz ściągać GB danych :). Najlepiej gry przetrzymywać w oryginalnych pudełkach, bo w kopertach czy w opakowaniach 10 płyt nośniki ulegają szybko uszkodzeniom. Najlepiej w takiej sytuacji można było po prostu zrobić obraz płyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2012 o 21:36, Bracio napisał:

No nie zawsze :). Jak mi jakiś cudem wywaliło Steam''a z systemu to musiałem kolejny
raz ściągać GB danych :). Najlepiej gry przetrzymywać w oryginalnych pudełkach, bo w
kopertach czy w opakowaniach 10 płyt nośniki ulegają szybko uszkodzeniom. Najlepiej w
takiej sytuacji można było po prostu zrobić obraz płyt.


No tak, ale zawsze możesz grę ponownie ściągnąć, a gdy płyta przepadnie (lub przestanie działać) to kicha...
No i nie chodziło mi oczywiście o wypalane płyty, a tłoczone. Wszystkie naturalnie są przetrzymywane w oryginalnych pudełkach.
BTW - dlaczego niby w kopercie płycie szybciej coś by się stało? Chodzi Ci o mechaniczne uszkodzenia czy jeszcze coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



Ja kiedyś miałem koperty kiepskiej jakości i przetrzymywałem w nich swoje stare dane na DVD, później napęd miał duże problemy z ich odczytem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2012 o 22:01, Bracio napisał:



Ja kiedyś miałem koperty kiepskiej jakości i przetrzymywałem w nich swoje stare dane
na DVD, później napęd miał duże problemy z ich odczytem.


Hmm, twierdzisz więc, że nie tylko mechaniczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się