PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 31.05.2012 o 21:43, Memorr napisał:

Z tymi FPSami jest dokładnie tak: wczesniej na 8gb trzymały stały poziom 59-60fps ,a
obecnie skacze wlasnie od tych 40-60... synchronizacja pionowa jest włączona,nic w opcjach
gry nie zmieniałem...

co zrobic z tym fantem?

Spróbuj ustawić takie same taktowania i częstotliowści jak miałeś wcześniej. Ewentualnie możesz spróbować wogóle wyłączyć pamięć wirtualną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2012 o 17:54, Clayface napisał:

Wracając do mojego problemu z przycinającym się G2NK możeby by tak pokombinować w pliku
gothic.ini?


Przejrzałem kilka stron wstecz i nie widzę, żebyś coś już pisał o tym. Możesz przybliżyć na czym grasz?
Oczywiście nie musisz pisać, że spełniasz wymagania minimalne :D Teraz to problem ze starymi grami jest taki, że komputery są za dobre i silniki sobie nie radzą. Właśnie gram od kilku dni w Gothica II NK i poprawę wydajności na początku dało mi wyłączenie odbić i wiatru. Teraz jak zmieniam to nie przynosi już efektu... Ale zmniejszenie zasięgu widzenia znacząco wpływa na poprawę w moim przypadku. Zmiany tekstur i modeli nic nie dają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2012 o 18:09, destro177 napisał:

Przejrzałem kilka stron wstecz i nie widzę, żebyś coś już pisał o tym. Możesz przybliżyć
na czym grasz?


Ostatnio zainstalowałem G2NK wszystko przebiegało pomyślnie aż nie zaczęła się gra i nie wyszłem z wieży Xardasa, wtedy jakby cała gra zaczęła mulić, nie było to może dosłowne zacinanie ale odczuć mogłem wyraźny spadek fps prawdopodobnie w granicach 10-25fps.
Dziwi mnie to i denerwuje, że nie moge zagrać w gothica tym bardziej, że powinien on działać bez najmniejszego spadku fps przy moich komponentach.
Nie wiem gdzie leży problem dlatego postanowiłem tu napisać, inne gry np Brothers in Arms HH lub Rainbow Six Vegas2 które są o wiele nowsze działają bezproblemowo.Może wiecie co jest tego przyczyną? W miarę możliwości proszę o pomoc, za którą z góry dziękuję.
Dodam, że gdy miałem wcześniej Windowsa 7 Ultimate x64 to gothic działał bezproblemowo, 60fps.

Podaję specyfikację:
System: Windows XP Professional SP3 (świeżo przeinstalowany, sformatowany)
Płyta Główna: Asus M4A79XTD EVO/USB3
Karta Graficzna: Gigabyte Radeon HD4850 1GB
Ram: 2GB Kingston
Zasilacz: XFX Core 550W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli podobny sprzęt jak mój, tyle że mam Radka HD 5670. Zmniejsz zasięg widzenia i przyzwyczaj się do tego, że czasem spadnie FPS, szczególnie w mieście. Szukałem długo rozwiązania i go nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, kupilam laptopa asus k55vm z dodatkowymi 4gigabyte ram pare dni temu. Dzis gram w wow i jakies dziwne rzeczy dzieja sie z grafika. Wczoraj laptop w wowie tez sie przycinal, a Skyrim znowuz dzialal bez problemu. Myslac, ze moze sterowniki do karty graficznej mam stare udalam sie do panelu z karta graficzna (sa dwie w srodku) i okazuje sie, ze jedna (ta lepsza...) nie dziala - kod 43. Pisze tylko, ze wystapily bledy. Ja niestety nie wiem czy karta nie dzialala od poczatku (od zakupu), probowalam zainstalowac nowe sterowniki, deaktywowac i aktywowac karte, ale nic to nie dalo.

Laptop jest zupelnie nowy i nie wiem czy powinnam dzwonic do supportu czy moze jest jakis latwy sposob zeby problem naprawic, tyle ze ja o tym nie wiem. Mam innego laptopa (tez asus) i nigdy taki problem mi nie wyskoczyl, nie wiem co mam robic:S.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy orientuje się ktoś może co oznacza niżej wklejony błąd? Komputer resetuje się bardzo cżęsto, co godzinę-dwie, czasem częściej. Dodam, że komputer już nie młody, bo Athlon XP 2500+, gf fx5200. Tydzień temu padła jedna kość ramu (bądz padło coś innego - w każdym razie jak wypinam ten ram to jest ok, a z nim komputer resetuje się przy ładowaniu systemu) - czy jest to może powiązane?

problem z : win32.sys
PAGE FAULT IN NONPAGED AREA

STOP: 0x00000050 (0xA1CA1D84, 0x00000001, 0xBF804D53, 0x00000000

win32.sys - adress BF804D53 base at BF800000
Datestamp 4f8585be

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ku mojemu zaskoczeniu, przy kolejnym resecie systemu kod błędu jest tym razem inny:

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Stop: 0x0000000AC0x....28,x....2,x0000000,x804F1B78
W miejscu kropek odpowiednia ilość zer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2012 o 16:24, Manieklbl napisał:

Witam, czy orientuje się ktoś może co oznacza niżej wklejony błąd? Komputer resetuje
się bardzo cżęsto, co godzinę-dwie, czasem częściej. /.../

Dla mnie, pierwszym podejrzanym w takiej sytuacji, jest zasilacz.
Jeśli jest to zasilacz średniej klasy (moze nawet nieco powyżej), to może się trafić sytuacja, ze komputer zrestaruje się natychmiast po właczeniu, a potem... potem będzie działał przez godzinę, czy dwie, do następnego restartu. Jeśli kiepski - no to mozesz zostać z goła obudową, bo zanim zasilacz padnie, to puści całe 230V na wszystkie części komputera...
Symbol błędu może nie mieć tu nic do rzeczy - bo pierwotną przyczyna może być właśnie kończący żywot zasilacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Też od razu pomyślałem o zasilaczu, tylko nie umiem zdiagnozować, czy to on czy nie - chyba będzie trzeba pożyczyć od kogoś sprawny i zobaczyć czy problem się powtarza. Zasilacz jest niskiej klasy - typowy no name kupiony w dodatku używany 3 lata temu za 30zł (jak padł poprzedni, w tak starego kompa szkoda inwestować :P). Póki co trochę się uspokoił i działa już od paru godzin - wcześniej problem był częstszy. Wiesz może jak ustalić czy to na 100% zasilacz? Żebym nie kupił nowego, a okaże się, ze to coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2012 o 20:38, Manieklbl napisał:

Dzięki za odpowiedź. Też od razu pomyślałem o zasilaczu, tylko nie umiem zdiagnozować,
czy to on czy nie - chyba będzie trzeba pożyczyć od kogoś sprawny i zobaczyć czy problem
się powtarza. Zasilacz jest niskiej klasy - typowy no name kupiony w dodatku używany
3 lata temu za 30zł (jak padł poprzedni, w tak starego kompa szkoda inwestować :P). Póki
co trochę się uspokoił i działa już od paru godzin - wcześniej problem był częstszy.
Wiesz może jak ustalić czy to na 100% zasilacz? Żebym nie kupił nowego, a okaże się,
ze to coś innego.


Czy to jest wina zasilacza, to wystarczy, że uruchomisz komputer podłączony do innego zasilacza. Jeżeli system będzie chodził stabilnie, to znaczy, że zasilacz był padnięty. W wypadku uszkodzenia płyty głównej, to bez względu na zasilacz system będzie niestabilny.

Testując stabilność systemu, dobrze jest obciążyć komputer programem typu 3D Mark.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2012 o 20:38, Manieklbl napisał:

/.../Zasilacz jest niskiej klasy - typowy no name kupiony w dodatku używany
3 lata temu za 30zł /.../

Zasilacz jest ważną i najczęściej mocno niedocenianią częścią komputera. No name sprzed 3 lat - akurat o dwa lata za dużo, zeby zdążył się zepsuć. I tak wytrzymał dłużej, niż ustawa przewiduje. Proponowałbym - jeśli tylko mozesz, natychmiast kupić porządny zasilacz. Ile reszta komputera wytrzyma - tyle wytrzyma, ale do nowego komputera bedziesz miał już i obudowę (powiedzmy, ze bedziesz miał, bo nie wiem, jaka ona jest) i zasilacz. Porządny zasilacz wytrzyma minimum 5 lat (te lepsze maja 5 lat gwarancji i wytrzymuja sporo dłużej) i bedzie o jeden element mniej do nowego komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś opóźnia mi start systemu. Mianowicie podczas próby połączenia się z internetem (zaraz po włączeniu się Windowsa) tj. kliknięciu na ikonę, menu start się zawiesza, a następnie dopiero po upływie minuty łączy z internetem. Tak jest za każdym razem; w przypadku gdy odczekam te kilka minut i spróbuje się połączyć, wszystko przebiega poprawnie. Mogę napisać, że procesami jakie się pojawiają w momencie łączenia się z internetem (czyli po odczekaniu tej minuty) są wmiprvse.exe; imapi.exe; alg.exe; TuneUpUtilitiesApp32.exe (być może jeszcze jakieś, ale nie jestem w stanie ich spisać, ponieważ wyświetlają się szybko, a niektóre równie szybko znikają). Podejrzewam, że jest to wina jakieś programu, który włącza się z chwilą startu i blokuje dostęp do internetu; niestety nie jestem w stanie dojść jaki to program. Dlatego też proszę Was o pomoc w tej sprawie.

Drugą sprawą, mniej ważną zresztą, jest fakt, że od jakieś czasu nie działa mi funkcja autokorekty, gdy pisze posty. Sam już nie wiem czy ta autokorekta była częścią Firefoxa czy Office''a. Jeżeli Office''a to możliwe, że nie przeprowadziłem pełnej instalacji pakietu. Liczę na Waszą sugestię w tej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do uruchamiania wciśnij klawisz Windows+R i w okienku wpisz "msconfig" bez cudzysłowów. Następnie podaj zrzut(y) z zakładki Uruchamianie Tak aby było widać wszystkie startujące procesy może któryś z nich spowalnia Ci działanie systemu.

Jeśli chodzi o autokorekte to jest ona częścią integralną firefoxa. Włączanie/wyłączanie robisz poprzez kliknięcie prawym na polu do wprowadzania tekstu i wybraniu opcji "Sprawdź pisownię".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.05.2012 o 17:15, Nufiko napisał:

Miernik w rękę otwierasz budę łapiesz którąś końcówkę i sprawdź napięcie pomiędzy kabelkiem
żółtym a czarnym - powinno być ok 12V. U ciebie na screenie jest niepokojące 8V ale to
może być przekłamanie programu (u mnie wszystkie pokazują 13V z hakiem gdy na mierniku
jest równe 12V)


Dobra udało mi się ogarnąć woltomierz. I co teraz ? Bo nie zabardzo wiem. Co mam ustawić na woltomierzu i do których kabelków przyłorzyć te dwa bolce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2012 o 18:58, POZDRO-Grizzly napisał:

Dobra udało mi się ogarnąć woltomierz. I co teraz ? Bo nie zabardzo wiem. Co mam ustawić
na woltomierzu i do których kabelków przyłorzyć te dwa bolce ?


Woltomierz ustaw na zakres aby obejmował powyżej 12V napięcia stałego (może być oznaczone np 20V=== ważne aby po V nie było falki). Następnie czerwony kabel z woltomierza wkładasz w końcówkę zasilacza gdzie wchodzi kabel żółty a czarny kabel woltomierza w miejsce gdzie wchodzi czarny kabel z zasilacza w tej samej końcówce (uważaj aby nie zetknąć metalowych części sond miernika). Zresztą tu: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199202.html masz wszystko opisane z obrazkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2012 o 19:08, Nufiko napisał:

Woltomierz ustaw na zakres aby obejmował powyżej 12V napięcia stałego (może być oznaczone
np 20V=== ważne aby po V nie było falki). Następnie czerwony kabel z woltomierza wkładasz
w końcówkę zasilacza gdzie wchodzi kabel żółty a czarny kabel woltomierza w miejsce gdzie
wchodzi czarny kabel z zasilacza w tej samej końcówce (uważaj aby nie zetknąć metalowych
części sond miernika). Zresztą tu: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199202.html
masz wszystko opisane z obrazkami.


okej woltomierz pokazuje -12.30
czy jeśli wynik jest na minusie do dobrze ?
dodaje jeszcze screena z czujnika do porównania i dodam że są to wyniki bez obciążenia
więc jak panie doktorze ? będzie żył ? ;p

20120605192429

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się