PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

co system to inna historia :D nigdy nie dojdzie sie co powoduje koniecznosc aktywacji :)

wiem z doswiadczenia ze zmiana chipsetu uniemozliwia uruchomienie windowsa :D i koniecznosc jego reinstalacji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2006 o 17:05, morthi napisał:

wiem z doswiadczenia ze zmiana chipsetu uniemozliwia uruchomienie windowsa :D i koniecznosc
jego reinstalacji:)


Otóż nie.
To nie Chipset a kontoler dysków najczęściej płata figle.
Wystarczy zamiast Wykrytego (Intela, VIA, czy teraz ewentualnie nVidii - choć można z powodzewniem jechać na standardzie) zainstalować Standardowy i już da się odpalić XP na innym kompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2006 o 17:32, RobeN napisał:

> /.../

Mam kłopot; już mam Obliviona a nie mogę pograć (na niskich Radeon 9800 Pro pociągnie) bo chyba jest za gorąco. W środę będę prawdopodobnie miał Palita Radeon 800 GTO z odblokowanymi potokami, więc prawie Radeon 850. Możesz mi polecić jakieś bardzo dobre chłodzenie do Pentium IV na podstawce 478 i do tego zmodowanego Palita?
Teraz GPU ma 43 stopnie, zaraz po grze miał 56, więc w trakcie pewnie dochodził do 60 i się wieszał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz dobry obieg powietrza w Budzie, to na grafę cosik w stylu Pentagram XC-80Cu lub 70Cu albo Zalman VF700Cu lub ten nowszy model.
Jeśli mowa o Procesorku, to poszukam i dam znać jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wiemy w WIN XP mamy opcję domyślnie ustawioną że gdy jesteśmy na innej partycji badź dysku fizycznym
nie możemy otwierać folderu dokumenty. Jest on nieudostępniony dla innej partycji. Jak zrobić aby cała partycja
była NIE dostępna ? ? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ha :D a ja mam dla was zagwozdke :)

co to jest kiedy po wlaczeniu komputera i uruchomieniu windowsa dysk twardy zaczyna stukac :) i pukac i wydawac dziwne dzwieki :D a po sfotmatowaniu dziala poprawnie. predkosc przesylu danych miedzy partycjami jak i na napedy cd/dvd predkosc spada do 1-2 mbps ale w przypadku podlaczenia dysku twardego do innego komputera (ale nie jako glowny tylko jako slave) predkosc jest normalna (czyli 30-50 mb)
w przypadku podlaczenia do innego komputera spedkosc jest taka sama mala

zasilacz jest sprawny i podaje stale napiecie ;) nie jest przeciazony ;) plyta glowna jest sprawna :) problem pojawia sie zarowno na dyskach IDE jak i sata :P

kto madry ?:)

druga podpowiedz ;) po wymianie plyty glownej problem nie ustapil :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2006 o 18:36, RobeN napisał:

Jeśli masz dobry obieg powietrza w Budzie, /.../

Tak, teraz już mam prawie dobry. Zdjąłem boczną ściankę i ustawiłem wentylator. Od razu temperatura spadła o 5 stopni, ale nadal grać w Obliviona się nie da. Mam cholernie gorąco w pokoju, słońce po południu nagrzewa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2006 o 22:01, morthi napisał:

ha :D a ja mam dla was zagwozdke :)

co to jest kiedy po wlaczeniu komputera i uruchomieniu windowsa dysk twardy zaczyna stukac
:) i pukac i wydawac dziwne dzwieki :D a po sfotmatowaniu dziala poprawnie. predkosc przesylu
danych miedzy partycjami jak i na napedy cd/dvd predkosc spada do 1-2 mbps ale > zasilacz jest sprawny i podaje stale napiecie ;) nie jest przeciazony ;) plyta glowna jest
sprawna :) problem pojawia sie zarowno na dyskach IDE jak i sata :P

kto madry ?:)

druga podpowiedz ;) po wymianie plyty glownej problem nie ustapil :D:D:D



Pewien fragment Twojej wypowiedzi jest nieco sprzeczny:

"[...]w przypadku
podlaczenia dysku twardego do innego komputera (ale nie jako glowny tylko jako slave) predkosc jest normalna (czyli 30-50 mb) w przypadku podlaczenia do innego komputera spedkosc jest taka sama mala [...]"


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewien fragment Twojej wypowiedzi jest nieco sprzeczny:

"[...]w przypadku podlaczenia dysku twardego do innego komputera (ale nie jako glowny tylko jako slave) predkosc jest normalna (czyli 30-50 mb) w przypadku podlaczenia do innego komputera spedkosc jest taka sama mala [...]"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2006 o 23:07, RobeN napisał:

Pewien fragment Twojej wypowiedzi jest nieco sprzeczny:

"[...]w przypadku podlaczenia dysku twardego do innego komputera (ale nie jako glowny tylko
jako slave) predkosc jest normalna (czyli 30-50 mb) w przypadku podlaczenia do innego
komputera spedkosc jest taka sama mala [...]"


moj blad:) uscislam :) w przypadku podlaczania do innego komputera gdzie dysk nie jest rozruchowy predkosc wynosci 30-50 mb :) w przpadku podlaczenia do innego komputera gdzie ten dysk jest rozruchowym predkosc w dalszym ciagu jest mala (1-2 mb)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2006 o 08:38, mdag napisał:

Mam problem
Wczoraj, stała się rzecz dziwna, moja czteroletnia już płyta główna (P4B533) przestała rozpoznawać
zintegrowaną kartę dźwiękową. Jeszcze przed południem było wszystko ok., pograłem sobie w Obliviona, następnie wyłączyłem kompa i wyszedłem z domu. Po powrocie i odpaleniu systemu komputer "zaniemówił". Zero dźwięku.


Sorry że cytuję włanego posta, ale rowiązałem problem (czasowo ?) i w związku z tym ma pytanie.

Przyczyną moich problemów była najprawdopodobniej zmiana ustawień w BIOSIE, której nikt nie dokonywał :)
Wczoraj wyciągnęłem baterię BIOSU aby ją zmierzyć woltomierzem, podejrzewałem że może jest słaba i nie trzyma ustawień, ale po zmierzeniu napięcia wydaje się że to nie to (było 3,05 V).
Jednak po wsadzeniu jej na swoje miejsce, BIOS się zresetował, przywrócił domyślne ustawienia i zintegr. karta dźwiękowa została rozpoznana prawidłowo. Zaistalowałem system, narazie wszystko chodzi, ale narazie nie poddaje komputera zbyt dużym obciążeniem.
Teraz pytanie, jaka mogła być przyczyna takiego zachowania komputera ? Czytając posty Krzysztofa mógłbym pokusić się o tezę że to przez upał, a też grałem w Obliviona więc komp do stał po tyłku. Ale czy upał może być przyczyną samoistnych zmian w BIOSIE ???

Krzysztof -> jak zmierzyłeś temp. Radka 9800Pro ? on chyba nie ma czujnika temp..
Nie pisałem o tym w temacie o Oblivionie, ale mój Radek to HiS Ice-Q, który ma świetne chłodzenie, więc spokojnie nawet w upał mogłem go podkręcić, jednak może to upał spowodował problemy opisane wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BIOS sam z siebie raczej się nie resetuje/nie zmienia ustawień. Chyba, że Ty zresetujesz kompa w trakcie pierwszych sekund BOOTowania lub będąc w BIOSie (czasami się wówczas trafia).
Co do upałów, to baterii nawet lepiej gdy jest ciepło, niż gdy jest zimno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: jak wyczyścić te napisy np jak mam google i klikne dwa razy tam gdzie wpisuje się jakiś wyraz to mi wyskakują poprzednie (już za dużo tego) :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2006 o 10:38, RobeN napisał:

BIOS sam z siebie raczej się nie resetuje/nie zmienia ustawień. Chyba, że Ty zresetujesz
kompa w trakcie pierwszych sekund BOOTowania lub będąc w BIOSie (czasami się wówczas trafia).
Co do upałów, to baterii nawet lepiej gdy jest ciepło, niż gdy jest zimno.


Hmm to już nie wiem co mogło się stać, może faktycznie pierwsze objawy padania płyty głownej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2006 o 11:06, BlackBomb napisał:

Mam pytanie: jak wyczyścić te napisy np jak mam google i klikne dwa razy tam gdzie wpisuje
się jakiś wyraz to mi wyskakują poprzednie (już za dużo tego) :) ?

najedz na niepotrzebny i wciśnij shift + delete (działa w firefoksie, niewiem co z innymi przeglądarkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2006 o 11:06, BlackBomb napisał:

Mam pytanie: jak wyczyścić te napisy np jak mam google i klikne dwa razy tam gdzie wpisuje
się jakiś wyraz to mi wyskakują poprzednie (już za dużo tego) :) ?


Panel sterowania/Opcje Internetowe/Zawartość => Informacje Osobiste/Autouzupełniania => Czyszczenie Historii Autouzupełnienia/Wyczyść Formularze i po sprawie.

Lub kolejno DELETE z listy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!!
Pytałem już o to wiele razy ale nie uzyskałem odpowiedzi która mogłaby mi pomóc. Mój problem to resetowanie się komputera podczas gier bądź dowolnej grafiki trójwymiarowej typu pokazówki z NVIDI (np. Nalu). Komputer czasem sie nie zresetyje ale wyjdzie z gry z błędem ale to i tak zależy od dnia bo czasem wszystko chodzi dobrze. Myślałem, że to problemy z systemem ale teraz mam xp na innej partycji wcześniej odinstalowałem prawie wszystkie gry i na czystym (nowym) systemie dzieje się to samo. Żaden komponent mi się też nie przegrzewa nie wiem tylko jaką temperature ma karta graficzna. A moja konfiguracja to Sempron 2800+, NVIDIA GeForce 6600 256Mb, 512 Mb RAM, via Kt 880 zasilacz 350 W. A i wcześniej pokazywała mi się informacja od karty, że jest coś z zasilaniem ale docisnąłem tylko molex od karty i wszystko bylo ok.
Proszę o pomoc bo już nie wiem co robić:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy masz zasilacz firmowy np tagan albo chieftec czy tez jakis wynalazek np megabajt...

to najprawdopodobnie wina zbyt slabego zasilacza - powinienes zainwestowac w cos lepszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2006 o 13:01, morthi napisał:

czy masz zasilacz firmowy np tagan albo chieftec czy tez jakis wynalazek np megabajt...

to najprawdopodobnie wina zbyt slabego zasilacza - powinienes zainwestowac w cos lepszego

Szczerze mówiąc nie wiem ale facet który mi składał kompa w innych też kładł te zasilacze i wszystko chodzilo a moje komponenty nie są aż tak prądożerne przecież

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się