PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Karrta referent ?

Temperatury masz dobre.
Ciepło jest na zewnątrz, stąd cieplej karcie.
Ja mam teraz 38 stC na karcie, a mam duże chłodzenie Asusa DC II.

W stresie ile masz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2012 o 09:15, Misquamaqus napisał:

Karrta referent ?

Temperatury masz dobre.
Ciepło jest na zewnątrz, stąd cieplej karcie.
Ja mam teraz 38 stC na karcie, a mam duże chłodzenie Asusa DC II.

W stresie ile masz ?


Dokładnie jest to model: Gainward GTX 570 GS
normalnie w spoczynku ma ok. 35 stopni c ale wczoraj miał od 35 do 48 stopni c, teraz ma 40 stopni c, PC chodzi od 30 minut
w stresie ma ponad 60 stopni c, ostatnio grałem dwa dni temu, jak odpalę jakąś grę to podam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze sprawdził czy coś nei styka od spodu pod Mobo i nie robi spięcia... Miałem problem że nie widziało mi napędu a od spodu była taka "podstawka" która właśnie spięcie powodowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Moja dziewczyna w Win 7 ma wszystkie nazwy folderów w kolorze... niebieskim... pierwszy raz takie coś widzę na oczy.
Czym może to być spowodowane? Powiedziała mi, że tak ma od początku jak go kupiła.. Da się to jakoś zmienić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic takiego nie było, próbowałem nawet pod innym kątem wkładać MOBO w nadziei, że źle wkładałem i coś nie stykało się, ale wsio dobrze. Leci do serwisu... Esc.pl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktos bedzie znal odpowiedz, ale sprobuje.

Korzystam od czasu do czasu z Fiddlera (takie hhtp(s) debugging proxy) i co zauwazylem co zaczelo mnie irytowac to trwale tracenie polaczenia z Internetem po dluzszym czasie dzialania programu (pomaga tylko reboot, choc wszedzie w ustawieniach wyglada jakby nie bylo z pol. internetowym zadnych problemow), nie moge sie laczyc z stronami przez przegladarke, wget tez nie dziala, czasem moge sie laczyc z routerem czasem nie, ping dziala, tracert czasem dziala :P
Nie powinno sie tak dziac i nie potrafie tego naprawic. system to XP Pro 32 SP3, plyta Asus P5Q-E, na Win7 Pro SP1 64 ten problem nie wystepowal. Wyglada mi to jakby karta sieciowa byla ''''przeciazana'''' lub cos ze sterownikami (czyli musza byc jakies znaczace roznice pomiedzy tymi na poszczegolne systemy w moim przypadku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2012 o 15:01, Malevyn napisał:

ma ktos doswiadczenie z http://en.wikipedia.org/wiki/Virtual_machine ?
jest to latwe w instalacji/obsludze ? spowalnia w jakis sposob komputer ?


Co do instalacji - względnie łatwe. W obsłudze w sumie też. Co do spowalniania kompa - musisz przeznaczyć na system wirtualny sporo RAM-u, miejsca na dysku i mocy obliczeniowej procka. Dlatego zazwyczaj emuluje się raczej systemy serwerowe bez grafiki a nie Windowsa.

Dnia 22.06.2012 o 15:01, Malevyn napisał:

potrzebuje dwoch oddzielnych systemow do uruchomienia dwoch kont eve online z ktorego
jedno jest trial.


No to odpowiedź jest krótka - nie da się. Systemy wirtualne zazwyczaj NIE oferują w ogóle wsparcia dla grafiki 3D. Z tego co czytam w opisie Virtual Boxa to od jakiegoś czasu niby się już da ale podejrzewam że nie bez powodu ta opcja jest standardowo wyłączona a jej użycie niewskazane.

Tylko jednego nie rozumiem... po co chcesz się bawić z maszynami wirtualnymi skoro metody pozwalające na uruchomienie dwóch klientów Eve online (tak na Windowsie jak i Mac Os-ie) są wyjaśnione bezpośrednio na wiki.eveonline.com (znalezienie tego zajęło mi całe 4 sekundy więc podejrzewam że i tobie się uda)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2012 o 16:34, Malevyn napisał:

mozna multiboxowac pelne konta, ale nie triala.


No to na systemie wirtualnym też się raczej nie uda, twórcy zapewne sprawdzają bezpośrednio po IP. Musiałbyś jednego z klientów jakoś przez proxy uruchamiać.

W sumie możesz spróbować triala tego:
http://www.laglessproxy.com/eveonline.html
Jeden z klientów gry musi być uruchamiany przez to (najlepiej ten trialowy), drugi normalnie. Jeśli w ten sposób gra się uruchomi to można poszukać darmowych rozwiązań podobnej klasy (pewnie gdzieś są, słowo klucz: tunelowanie SSH).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2012 o 17:31, Malevyn napisał:

hmm a co to ma wspolnego z multiboxingiem ? ten lagless proxy obniza ping. ja wiekszego
problemu z tym nie mam.


Twoim problemem nie jest multiboxing. A to że twórcy Eve prawdopodobnie nie życzą sobie by z tego samego IP (adres komputera w internecie) jednocześnie działała pełna wersja i trial. Z kolei proxy tego typu sprawia że serwery firmy zamiast widzieć np. "2x komputer Tomka" widzą "1x komputer Tomka i 1x inny komputer" i nie wiedzą że tak naprawdę to jedna i ta sama osoba. Mniej więcej tak to działa, nie chce mi się bawić w dokładne tłumaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Ostatnio zakupiłem laptopa trendtac epc700eb.
Problem w tym, że tak jakby nie wykrywa mi urządzenia wi-fi, pokazuje komunikat "Can not found any WiFi device.
(either bulit-in or USB WiFi)"
Nie znam się zbytnio na linuksie, więc prosiłbym o pomoc kogoś doświadczonego.
Z góry dziekuję.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to sprawa powiązana z zestawem komputerowym, więc pomyślałem, że odezwę się także tutaj.

Posiadam monitor LCD firmy Acer z dwoma wejściami: trójząbkowym na zasilanie i VGA.

W jaki sposób mógłbym podłączyć XBoxa do tego monitora? Słyszałem, że wskazane byłoby tu wejście HDMI, którego mój Acer nie ma, więc może powinienem zadbać o jakąś przejściówkę? A co z dźwiękiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem chyba z kartą graficzną, może z płytą główną albo z zasilaczem lub ze wszystkim na raz. :P

Otóż wczoraj zabrałem się za przeczyszczenie kompa, robiłem to wielokrotnie i wiem jak to się robi bez uszkodzenia czegokolwiek. Po złożeniu podłączyłem okablowanie i włączyłem z otwartą budą, by obejrzeć jak się kręcą wiatraczki. ;)
Uruchomiło się wszystko prawidłowo, wiatraki się kręcą, system się budzi, ale monitor nie. Monitor włączam szybciej niż budę, więc się wcześniej pokazało standardowo "brak sygnały", ale po włączeniu kompa zawsze sygnał był. Sprawdziłem połączenie komputer-monitor, wszystko ok. Awarię kabla wykluczam, bo wcześniej działał bez problemu.
Wiatrak na karcie działa, inne też. I ogólnie wszystko działa, więc zasilacz raczej jest sprawny. Nie jestem specjalistą jeśli chodzi i hardware, ale chyba walnęła karta.

Mam od prawie trzech lat następujący konfig:

AMD Phenom II X3 720 /2.8GHz,
GA-MA770-UD3,
G.Skill 4GB (2x2GB) 800MHz,
PowerColor HD4870 512 /DDR5,
OCZ ModXStream Pro 500W.

Ma ktoś jakieś porady, albo wyjaśni mi co się stało? Jeśli padła karta to będzie roczna żałoba. ;(
Może też ktoś zaproponować mi nową, najlepszą kartę dla mojego konfigu (do 500 zł)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po czyszczeniu miałem kiedys podobny problem, wyjmij karte włóż, sprawdź czy wszystkie kable są do niej dobrze podpięte, zrób reset CMOS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2012 o 13:00, Kakarotto napisał:

Mam problem chyba z kartą graficzną, może z płytą główną albo z zasilaczem lub ze wszystkim
na raz. :P

Otóż wczoraj zabrałem się za przeczyszczenie kompa, robiłem to wielokrotnie i wiem jak
to się robi bez uszkodzenia czegokolwiek. Po złożeniu podłączyłem okablowanie i włączyłem
z otwartą budą, by obejrzeć jak się kręcą wiatraczki. ;)
Uruchomiło się wszystko prawidłowo, wiatraki się kręcą, system się budzi, ale monitor
nie. Monitor włączam szybciej niż budę, więc się wcześniej pokazało standardowo "brak
sygnały", ale po włączeniu kompa zawsze sygnał był. Sprawdziłem połączenie komputer-monitor,
wszystko ok. Awarię kabla wykluczam, bo wcześniej działał bez problemu.
Wiatrak na karcie działa, inne też. I ogólnie wszystko działa, więc zasilacz raczej jest
sprawny. Nie jestem specjalistą jeśli chodzi i hardware, ale chyba walnęła karta.

Mam od prawie trzech lat następujący konfig:

AMD Phenom II X3 720 /2.8GHz,
GA-MA770-UD3,
G.Skill 4GB (2x2GB) 800MHz,
PowerColor HD4870 512 /DDR5,
OCZ ModXStream Pro 500W.

Ma ktoś jakieś porady, albo wyjaśni mi co się stało? Jeśli padła karta to będzie roczna
żałoba. ;(
Może też ktoś zaproponować mi nową, najlepszą kartę dla mojego konfigu (do 500 zł)?


Spróbuj zmienić wejście, jeżeli masz inne. Miałem podobnie i okazało się, że DVI jest uszkodzone.
Co do nowej karty: Myślę, że HD5870 do 500 zł można znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2012 o 13:21, Nufiko napisał:

Po czyszczeniu miałem kiedys podobny problem, wyjmij karte włóż, sprawdź czy wszystkie
kable są do niej dobrze podpięte, zrób reset CMOS.


Kable są na pewno podpięte, zresetowałem CMOS i nic. Dalej to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się