PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Witam niedawno zakupiłem regulator do wentylatora z alarmem w razie wplątania się kabli do wentylatora no i niestety uruchomil mi się dziś mimo że do wentylatora nic się niedostało i wyje tak cały czas do memontu odłączenia. Czy istnieje sposób na wyłączenie alarmu popzedz jakieś uszkodzenie głośniczka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Jestem czysto po reinstalacji systemu.
Mój problem dotyczy gier, otóż jestem użytkownikiem laptopa i często pracuje zdala od internetu, niestety nie mogę uruchomić żadnej gry bez połączenia z siecią, zawsze pojawia się monit z próbą połączenia, gdy wcisnę ''anuluj'' proces gry pojawia się w managerze zadań ale gra się wciąż nie uruchamia.

Zastanawiałem sie czy to nie aby wina Microsoft Essential ale nawet po wyłączeniu ochrony problem występuje nadal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam problem i nie wiem czy to odpowiedni temat.
Otóż mam Netia Spota i on jest nawiązując do reklamy sercem domu jednak to serce nie wystarczy aby objąć wyremontowany pokój z telewizorem dlatego chcę tam zrobić most po wifi. Mam do dyspozycji 2 dodatkowe routery
D-link DSL-2640B oraz Asmax AR 1004g czy jest jakiś sposób aby to połączyć od razu mówię kabla nie ciągnę a jeśli te routery nie są dobre to podajcie jakiś w rozsądnej cenie. Z góry dzięki:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podczas surfowania po internecie (nie zawsze), komputer się zaczął zawieszać, resetować, pojawia się niebieski ekran itp. Zaktualizowałem sterowniki karty graficznej i problem nadal występuje.
Proszę o poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzi ktoś nadzieję, że na starym TravelMate 4152 (Celeron 1.6, Intel GMA915) da radę odpalić mkv 1080p?
Jak do tej pory udało mi się "upłynnić" max 720p - i co najdziwniejsze, lepiej jest na czystym MPC-HC niż na zazwyczaj świetnie sobie radzących ustawieniach z CoreAVC wg tego ( imouto.my/watching-h264-videos-using-dxva/) sposobu.
Generalnie wielkich nadziei nie mam, bo procesor mizerny, a gpu jest sprzed epoki DXVA, no ale spróbować można :) Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc
Kilka dni temu zlozylem sobie nowego kompa. Pierwsze uruchomienie bylo nieco dziwne bo wlaczajac wiatraki z sekunde pochodzily i przestaly i,pc jakby sie wylaczyl, jednak po dwoch sekundach znowu sie sam wlaczyl i wylaczyl,za trzecim razem juz normalnie zaskoczylo i moglem system instalowac, pc chodzil normalnie bez problemow. Tylko to wlaczanie zwykle zaskakiwalo za drugim, trzecim razem i tak sie dzialo tylko jesli pc byl wczesniej calkowicie odlaczony od pradu z gniazdka. Zwykle jednak odpalal za pierwszym razem. Dzis jednak juz odpalic nie chcial w ogole. Zasilanie niby bylo, wiatraki chodzily, ale monitor nie reagowal, ekran biosu tez sie nie pokazywal. Po kilku probach, sprawdzeniu czy wszelkie kable sa dobrze podlaczone, sprobowalem zrobic restart biosu przez wyjecie baterii po czym przy odpalaniu pc juz nawet wiatraki nie chodzily. Ktos ma jakies porady czy cos ze swojej strony moge zrobic? Czy po prostu zglosic sprzet do serwisu? Stawiam na walnieta plye glowna, ewentualnie procesor lub ram, trudno mi dokladnie okreslic co dokladnie jest nie tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem z komputerem - od kilku dni kilka razy się jakby włącza. Kiedy załączam listwę i wciskam przycisk "on" na pececie, on się włącza, potem wyłącza w losowym momencie. I tak kilka razy. Co prawda po kilkunastu nawet takich przypadkach normalnie chodzi (jak starsze modele kosiarki... lol) , ale czemu się tak dzieje? Nie da się potem wyłączyć i muszę listwę wyłączać, żeby na nowo się ruszył licząc, że teraz już będzie działał..

Mogę wkleić raport DxDiag jeśli to nie będzie problemem. Co może być natomiast przyczyną? Zasilacz? Ale przecież normalnie teraz chodzi, piszę z niego ten post. Kurz w środku? Możliwe, dzisiaj go oczyszczę, bo do 4 lat nie czyściłem.

Mogę powiedzieć, że mam problem podobny jak cinus, tylko, że w moich przypadku musi upłynąć kilka takich akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2012 o 10:02, cinus2 napisał:

Zasilacz na pewno nie jest za slaby
http://www.morele.net/inventory/info/5aMUUR/
Ewentualne zdjecia to wieczorem, bo teraz jestem poza domem.


Jakkolwiek brzmi to absurdalnie to warto sprawdzić czy zasilacz... nie jest za mocny (i to co mnie nieco dziwi - to jest pierwsza seria OCZ-ów jak już od dawna mamy drugą więc kupiłeś jakiegoś leżaka magazynowego). Spotkałem się już z tym kiedyś. Będziesz potrzebować wolto i amperomierza, zmierz ile prądu pobiera komp gdy próbujesz go uruchomić. Niektóre płyty główne, zwłaszcza te lepsze, potrafią tak bardzo ograniczać wydzielanie energii na tym etapie że nawet nie dociąga to do minimalnej wartości jaką może przesyłać dany zasilacz. Objawy mi do tego pasują prawdę mówiąc, przynajmniej te na początkowym etapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2012 o 13:55, ziptofaf napisał:

> /.../> Jakkolwiek brzmi to absurdalnie to warto sprawdzić czy zasilacz... nie jest za mocny /.../

Jest jeszcze inna możliwość, niektóre płyty Abita (i podobno nie tylko one) startują dwukrotnie. Właczysz - jest start, po czym wszystko się wyłacza i za chwilę znowu startuje. Mam tak w komputerze żony, na razie nie pamietam, jaki to chipset i nie chcę niczego instalować, żeby sie tego dowiedzieć, bo system ledwo chodzi - po co ma być na mnie, że coś skopałem. Ale potrójny start - nie tego nie znałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba to nie był zasilacz...
Wróciłem z pracy i pogrzebałem przez dłuższy czas przy kompie, wszelkie kabelki sprawdzałem na wszystkie możliwe sposoby, ogólnie robiłem cokolwiek mi przyszło do głowy i nic nie pomagało. W końcu wyciągnąłem wszystko z obudowy i poskładałem poza obudową i magicznie komputer zaczął działać. Włożyłem spowrotem do obudowy i działa nadal. Nawet odpala się za pierwszym razem cały czas :)
Nie wiem w sumie co mu było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2012 o 21:31, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../> Jakkolwiek brzmi to absurdalnie to warto sprawdzić czy zasilacz...
nie jest za mocny /.../
Jest jeszcze inna możliwość, niektóre płyty Abita (i podobno nie tylko one) startują
dwukrotnie. Właczysz - jest start, po czym wszystko się wyłacza i za chwilę znowu startuje.


Mialem tak samo na dwoch Asusach ;)
P5GDC Deluxe i pozniej P5Q-E (chipsety 915P i P45)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam taki zabawny problem nie wiem czy to wina grafiki czy monitora
Przeinstalowałem system na świeży wgrałem najnowsze dostępne stery do grafiki
I przy graniu np w World of tanks albo przeglądaniu forum Gramu mam efekt odświeżania widoczny taki jaki miał miejsce przy robieniu zdjęcia aparatem obrazu an starym monitorze kineskopowym

Jest jakiś sposób uporania się z tym ?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio moj komputer sam z siebie, po jakims czasie od wlaczenia, przestaje wykrywac klawiature. Kiedy odlaczam i podlaczam ja z powrotem nic to nie daje, to samo z przelaczaniem po innych wejsciach USB. Co wiecej czasami kiedy podlacze klawiature do innnego portu USB, mysz nagle rowniez przestaje byc wykrywana. Ktos ma jakis pomysl jaka jest tego przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strzelil mi dzis podczas burzy prawdopodbnie zasilacz, taki jaki mam w sygnaturze, wysylac go na gwarancje czy szukac w nim bezpiecznika do wymiany ? I jaka jest szansa ze poszlo cos wiecej, dopiero jutro po poludniu bede mial mozliwosc sprawdzenia na zasilaczu 400W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2012 o 22:54, zerohunter napisał:

Strzelil mi dzis podczas burzy prawdopodbnie zasilacz, taki jaki mam w sygnaturze, wysylac
go na gwarancje czy szukac w nim bezpiecznika do wymiany ? I jaka jest szansa ze poszlo
cos wiecej, dopiero jutro po poludniu bede mial mozliwosc sprawdzenia na zasilaczu 400W.

Dostawca prądu zwróci Ci koszta naprawy, o ile udowodnisz, ze korzystałeś z UPSa. A już ideałem byłoby, gdybys miał listwę antyprzepięciową i UPS. Wtedy nie ma zmiłuj i muszą bulić za zniszczony sprzęt. Ale to dostawca prądu, nie sklep, w którym kupiłeś zasilacz czy komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Sprawdź, czy w warunkach gwarancji producenta zasilacza nie ma takie ewentualności. Wiem, że porządni producenci pokrywają koszty nawet pozostałych podzespołów komputera, jeśli ich zniszczenie jest spowodowane przez zasilacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu komputer zaczął w różnych momentach piszczeć.
Pierwszy raz spotkałem się z tym gdy grałem w Deus Ex HR. Kiedy wchodziłem do ekranu ulepszania skilli komputer piszczał, kiedy wracałem do gry już nie. Potem zaczął piszczeć już cały czas. Jest to coś takiego. Pisk > przerwa > pisk > przerwa.
Podczas normalnego przeglądania internetu itp. wszystko jest ok.
Kiedy renderowałem film wydawał z siebie ciągły pisk. Jak wiadomo podczas renderowania procesor jest bardzo obciążony.
Zdjąłem obudowę aby zobaczyć co wydaje ten dźwięk jednak ciężko było go zlokalizować, co więcej ucichł.
Czy coś się przegrzewa? Pierwsze co mi przyszło na myśl to procesor.
Jak to skutecznie sprawdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się