PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 18.07.2012 o 16:14, diabolo20 napisał:

Witam
Mam problem z przepustowością sieci to znaczy sieć domowa składa się z 3 kompów jeden
podłączony kablem e thernet a pozostałe Wi Fi czy jest jakiś prosty polski program który
dzielił by szybkość internetu w razie potrzeb?

Ponawiam pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś postanowiłem umyć monitor, skończył mi się preparat do mycia monitorów i umyłem płynem do mycia szyb. Jak monitor jest wyłączony, widać lekkie smugi, co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2012 o 02:09, Stian3D napisał:

Dziś postanowiłem umyć monitor, skończył mi się preparat do mycia monitorów i umyłem
płynem do mycia szyb. Jak monitor jest wyłączony, widać lekkie smugi, co robić?

Kupić nowy, stary długo nie pociągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2012 o 02:09, Stian3D napisał:

Witam

Dziś postanowiłem umyć monitor, skończył mi się preparat do mycia monitorów i umyłem
płynem do mycia szyb. Jak monitor jest wyłączony, widać lekkie smugi, co robić?


Weź lekko wilgotną szmatkę przetrzyj monitor a następnie drugą czystą do sucha. Nie napisałeś jaki masz monitor (LCD/CRT z matrycą błyszczącą/matową).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2012 o 11:09, Stian3D napisał:

LCD/matowy


To jak zaproponowałem przetrzyj lekko wilgotną szmatką i potem do sucha i powinno pomóc, ewentualnie jak już zakupisz to tym preparatem do czyszczenia monitorów. Zostały prawdopodobnie takie smugi jakie powstają na oknie jak niedokładnie wyczyścisz po wymyciu. Jest niewielka szansa że uszkodziłeś powłokę, ale nie mam pojęcia z czym musiałby być ten płyn do szyb żeby to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2012 o 11:09, Stian3D napisał:

LCD/matowy

Kiedy Ci się skończy płyn, to jedynym innym płynem, którym można myć powierzchnię każdego monitora LCD, to zwykła woda z szarym mydłem. Nie znam urządzenia, które zepsułoby się od takiego detergentu. No i przy okazji - panela LCD nigdy nie myje się przy włączonym monitorze. Kiedy wyłączysz to przy okazji zobaczysz wszystkie brudy i zacieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2012 o 20:45, Olamagato napisał:

> LCD/matowy
Kiedy Ci się skończy płyn, to jedynym innym płynem, którym można myć powierzchnię każdego
monitora LCD, to zwykła woda z szarym mydłem. Nie znam urządzenia, które zepsułoby się
od takiego detergentu. No i przy okazji - panela LCD nigdy nie myje się przy włączonym
monitorze. Kiedy wyłączysz to przy okazji zobaczysz wszystkie brudy i zacieki.


Rozumiem tylko, ze ja wyłączyłem nałożyłem na szmatkę trochę płynu do mycia no i po umyciu dokładnym z góry na dol zostały lekkie smugi one nie przeszkadzają aż tak bardzo ale wkurzające są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2012 o 11:45, Nufiko napisał:

> LCD/matowy

Dnia 22.07.2012 o 11:45, Nufiko napisał:

To jak zaproponowałem przetrzyj lekko wilgotną szmatką i potem do sucha i powinno pomóc,
ewentualnie jak już zakupisz to tym preparatem do czyszczenia monitorów. Zostały prawdopodobnie
takie smugi jakie powstają na oknie jak niedokładnie wyczyścisz po wymyciu.i Jest niewielka
szansa że uszkodziłeś powłokę, ale nie mam pojęcia z czym musiałby być ten płyn do szyb
żeby to zrobić.


Masz racje to nie wina płynu, tylko mojej niedokładności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2012 o 00:56, Stian3D napisał:

Rozumiem tylko, ze ja wyłączyłem nałożyłem na szmatkę trochę płynu do mycia no i po umyciu
dokładnym z góry na dol zostały lekkie smugi

Jeżeli masz pecha, to w płynie czyszczącym był jakiś składnik, który rozpuścił trochę plastiku z powłoki panelu. To niestety może oznaczać, że już nigdy nie naprawisz problemu (chyba, że przez wymianę panela). Oczywiście jest to tylko najbardziej pesymistyczna wersja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mrosi, kolego na Ciebie zawsze można liczyć, poradziłem sobie inaczej... instalacja od nowa Wina... ;) Brakujące mapy ściągnełem z wcześniejszej paczki jaką umieściłem w sieci... i przez 2 dni poprawiałem to co było.
Ps. Mrosi twoja wiedza jest naprawde rozległa, może masz jeszcze jakieś talenty? Idealnie byś pasował na talentmam.pl - nie chodzi o strone TVN ! jakby co : D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2012 o 11:31, Chester001 napisał:

Mrosi, kolego na Ciebie zawsze można liczyć, poradziłem sobie inaczej... instalacja od
nowa Wina... ;) Brakujące mapy ściągnełem z wcześniejszej paczki jaką umieściłem w sieci...
i przez 2 dni poprawiałem to co było.
Ps. Mrosi twoja wiedza jest naprawde rozległa, może masz jeszcze jakieś talenty? Idealnie
byś pasował na talentmam.pl - nie chodzi o strone TVN ! jakby co : D



Przestań, bo robię się czerwony... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2012 o 04:49, Olamagato napisał:

Jeżeli masz pecha, to w płynie czyszczącym był jakiś składnik, który rozpuścił trochę
plastiku z powłoki panelu. To niestety może oznaczać, że już nigdy nie naprawisz problemu
(chyba, że przez wymianę panela). Oczywiście jest to tylko najbardziej pesymistyczna
wersja.


Już po problemie, dzięki ;), przemyłem delikatnie tym samym płynem i nie ma juz smug.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem, który występuje od wczoraj.

Wczoraj rano komp działał normalnie, ale po uruchomieniu po raz drugi (po południu), po załadowaniu systemu ukazuje mi się jak zawsze pulpit, ale nie można nic robić. Kliknięcie w cokolwiek to zero reakcji. W trybie awaryjnym i w normalnym z podstawowymi sterownikami wszystko działa dobrze. Wygląda to na problem z eksploratorem windowsa lub z jakąś konfiguracją programową lub z jakiś składnikiem systemu albo coś zupełnie innego.

Dodam, że wczoraj mimo wystąpienia tego problemu komp po pewnym czasie odzyskał sprawność, ale dziś już nie reaguje, tylko w trybie awaryjnym lub normalnym z podstawowymi sterami działa prawidłowo.

Czy ktoś jest w stanie mi pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Wirus...

Uruchom komputer w trybie awaryjnym z obsługą sieci. Uruchom program CombFix, jeśli masz system Windows Vista lub 7 pamiętaj, że musisz go uruchomić jako admiinistrator. Poczekaj aż program wykona całowicie swoją pracę. Prawdopodobnie po wszystkim każe zrestartować komputer, co też uczyń. Na końcu uruchom komputer już normalnie, odinstaluj wszystkie najgorsze śmieci i świństwa z możliwych, czyli różnego rodzaju "paski wyszukiwania" - MediaBar, Ask, etc, a co ważniejsze - wywal McAfee Security Scan Plus, Norton Security Scan i inne tego typu "przydatne aplikacje". Te ostatnie są największym zbiorem świńst takiego typu, jak zaatakował Twój komputer. Na samym końcu ścignij program OTL i po jego uruchomieniu (jako administrator rzecz jasna) wybierz "Czyszczenie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2012 o 14:20, mrosi napisał:

Wirus...


A skąd to wiadomo? Mógłbyś rozwinąć tą kwestię? Jeśli to faktycznie będzie wirus czy inna paskuda, odetchnę z ulgą. :)

Dnia 24.07.2012 o 14:20, mrosi napisał:

Uruchom komputer w trybie awaryjnym z obsługą sieci. Uruchom program CombFix, jeśli masz
system Windows Vista lub 7 pamiętaj, że musisz go uruchomić jako admiinistrator. Poczekaj
aż program wykona całowicie swoją pracę. Prawdopodobnie po wszystkim każe zrestartować
komputer, co też uczyń. Na końcu uruchom komputer już normalnie, odinstaluj wszystkie
najgorsze śmieci i świństwa z możliwych, czyli różnego rodzaju "paski wyszukiwania" -
MediaBar, Ask, etc, a co ważniejsze - wywal McAfee Security Scan Plus, Norton Security
Scan i inne tego typu "przydatne aplikacje". Te ostatnie są największym zbiorem świńst
takiego typu, jak zaatakował Twój komputer. Na samym końcu ścignij program OTL i po jego
uruchomieniu (jako administrator rzecz jasna) wybierz "Czyszczenie".


Za chwilę zrobię co radzisz, a tak po za tym nie instalowałem nigdy żadnych "przydatnych aplikacji". Nie korzystam ze stron, które mogły by mi coś zainstalować "po cichu". :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2012 o 14:20, mrosi napisał:

/.../


A więc tak: combofixa odpaliłem i zrobił swoje, po autouruchomieniu komp ruszył normalnie i wszystko działało. Potem odpaliłem OTL i czyszczeniu zgodziłem się na restart. I po restarcie znowu wita mnie zwiecha... Coś w tym jest, bo combofix pomógł, ale chwilowo. Może wrzucić tu loga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2012 o 18:13, Kakarotto napisał:

A skąd to wiadomo? Mógłbyś rozwinąć tą kwestię? Jeśli to faktycznie będzie wirus czy inna paskuda,
odetchnę z ulgą. :)


Bo takie zwiechy to typowy objaw wirusa weelsof.

Dnia 24.07.2012 o 18:13, Kakarotto napisał:

A więc tak: combofixa odpaliłem i zrobił swoje, po autouruchomieniu komp ruszył normalnie
i wszystko działało. Potem odpaliłem OTL i czyszczeniu zgodziłem się na restart. I po
restarcie znowu wita mnie zwiecha... Coś w tym jest, bo combofix pomógł, ale chwilowo.
Może wrzucić tu loga?


Masz jeszcze coś zainstalowanego ze świństw, o których pisałem wcześniej?
Jeszcze raz puść skanowanie ComboFix, potem przeskanuj OTL. Dopiero na samym końcu zrób czyszczenie OTL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się