PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Skoro na 4GB RAMu masz dostępne tylko niecałe dwa (a sądzę, że nie masz nic innego włączonego bo widać to po screenie) to sprawdź co Ci się uruchamia ze startem i co tyle zasobów kradnie - "Siódemka" na dzień dobry (przy starcie i później jak nic niema do mielenia) zużywa 1GB. W takim razie gdzieś raz tyle jest pobierane - według mnie najlepszym rozwiązaniem jest wyłączenie po kolei kilka programów i obserwowanie kiedy ta wartość spadnie. Dużo też da się wywnioskować z paska narzędzi, w którym masz też pokazane co aktualnie "chodzi" (chociaż nie wszystko się tam pojawia) i to najlepiej zacząć od niego (przed tym należy wyłączyć wszystkie programy typu GG, klientów sieci torrent itp.). Następnie przejść przez Ctrl + Alt + Delete (zakładka Procesy -> tam ładnie jak na dłoni masz podane co i ile zużywa), a na sam koniec wyłączenie podczas startu systemu tych aplikacji (oczywiście niepotrzebnych dla Ciebie) w panelu "msconfig". Zobaczysz, że po porządkach (ale musisz być uważny co wyłączasz, bo mnie się kiedyś udało w laptopie cały touchpad rozłączyć :D) system powinien zużywać o te 50-70% mniej, jeżeli obciążenie nie jest spowodowane programami, które są Ci potrzebne i z nich korzystasz codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Schvost ale tylko 120 K, problem w tym że właśnie świeżo postawiłem system na nowej płycie głównej, na starej miałem full, menadżer pokazuje zużycie ~60%, i czuję że wolniej się wszystko dzieje, btw. jakbym chciał dokupić ramu to najlepiej takie same ilości i taktowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2012 o 15:31, zerohunter napisał:

Schvost ale tylko 120 K, problem w tym że właśnie świeżo postawiłem system na nowej płycie
głównej, na starej miałem full, menadżer pokazuje zużycie ~60%, i czuję że wolniej się
wszystko dzieje, btw. jakbym chciał dokupić ramu to najlepiej takie same ilości i taktowania?


Zagraj w coś wymagającego i napisz, czy brakuje pamięci.
Wcześniej uruchom menadżera zadań "wydajność" i pozostaw na pulpicie.

Po wyjsciu z gry będziesz widział użycie procesora i pamięci oraz dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2012 o 20:58, zerohunter napisał:

League Of Legends:

Wiem że nie wymagająca, ale to mówi samo przez siebie;


Coś tu nie gra.

Kliknij "uruchom" i wpisz: msconfig i enter.
Następnie "rozruch" i "opcje zaawansowane".
Zaznacz ptaszka "maxymalna pamięć" i OK.
Restart komputera i zagraj jeszcze raz jak wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Możesz wkleić zrzut Mennadżera Zadań, zakładka "Procesy"?
Coś nie halo z tą pamięcią. Mając 4GB, system będzie widział 4GB w panelu sterowania/system, a do użycia powinno być 3,25GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2012 o 21:47, zerohunter napisał:

Wpisać 0 czy 4096?


Właśnie wpisałem 4096 i wykonałem restart.... nie uwierzysz, ale komputer uruchamiał sie dobre 5 minut :)))
Okazuje się, że system zamaist 4096 wpisał 256 mb :)))))))
Przestawiłem na odchaczony ptaszek i jest 4 gb.

Możesz jeszcze przełożyć pamięć w slotach, ale to "chyba" nie przyniesie efektów, chociarz nie zaszkodzi sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Heh
Grzebałeś w BIOSie? Poszukaj w nim ustawienia: Memory Remap Feature, albo coś w tym stylu. Nie pamiętam teraz czy musi być włączone czy wyłączone. Spróbuj po prostu przełączyć tę funkcję i uruchomić komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WItam, mam taki problem z Legacy of Kain : Defiance (gra z CDA) mianowicie po instalacji i probie uruchomienia gra chce w napedzie oryginalna plytke(?) plyta z CDA jest dalej w napedzie :(. Mam win7 64bit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Przeczytaj jeszcze raz dokładnie to co napisałem w poprzednim poście, potem przeczytaj to jeszcze raz i zrób to, o czym pisałem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2012 o 22:20, Longer napisał:

WItam, mam taki problem z Legacy of Kain : Defiance (gra z CDA) mianowicie po instalacji
i probie uruchomienia gra chce w napedzie oryginalna plytke(?) plyta z CDA jest dalej
w napedzie :(. Mam win7 64bit


Poczytaj w opisie gry w magazynie, czy nie ma jakiejś wzmianki o takich problemach. Gra nie rozpoznaje płyty z grą, bo to płyta CDA a nie Legacy of Kan.
Jeśli nie, to napisz do nich. Miałem podobny przypadek i przysłali mi dową płytkę, wolną od błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.08.2012 o 22:25, mrosi napisał:

Poczytaj w opisie gry w magazynie, czy nie ma jakiejś wzmianki o takich problemach. Gra
nie rozpoznaje płyty z grą, bo to płyta CDA a nie Legacy of Kan.

To raczej nie wina CDA bo mam ta sama gre z Clicka i sytuacja sie powtarza. Raczej system jest tu problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2012 o 22:20, Longer napisał:

WItam, mam taki problem z Legacy of Kain : Defiance (gra z CDA) mianowicie po instalacji
i probie uruchomienia gra chce w napedzie oryginalna plytke(?) plyta z CDA jest dalej
w napedzie :(. Mam win7 64bit


Masz może jakiś wirtualny napęd? Może płyta z gra musi się znajdować w pierwszym napędzie w komputerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2012 o 22:33, Longer napisał:

To raczej nie wina CDA bo mam ta sama gre z Clicka i sytuacja sie powtarza. Raczej system jest tu problemem.


Próbowałeś zmieniać ustawienia w zakładce "Zgodność" we właściwościach aplikacji? Spróbuj wyłączyć kompozycje wizualne, uruchomić w rozdziałce 640x480, zmienić tryb zgodności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się