PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 10.08.2012 o 22:40, mrosi napisał:

Próbowałeś zmieniać ustawienia w zakładce "Zgodność" we właściwościach aplikacji? Spróbuj
wyłączyć kompozycje wizualne, uruchomić w rozdziałce 640x480, zmienić tryb zgodności...


Probowalem wszystko i nic, przy innych starszych tytulach to pomagalo tutaj niestety nie.

Nufiko
Nie mam wirtualnego napedu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udalo sie uruchomic gre (pelna instalacja + filmy itp) jednak po uruchomieniu ekran zaczyna wariowac i raz widze czarny ekran plus jakies dzwieki a raz pulpit i tak caly czas. tryby zgodnosci nie pomagaja. Wiec widocznie nie ma szans na uruchomienie gry. Poddaje sie, dzieki za porady ;)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Hmmm...... Popróbuj jeszcze poprzekładać kości, tak jak radziliśmy z Misq. Jeśli to nie pomoże, to obwaiam się, że czeka Cię wizyta w serwisie. Tym bardziej, że jak czytam teraz pierwszy Twój post, od początku miałeś problem z pamięciami. Możesz jeszcze popróbować jedną z kości wyciągnąć i spróbować uruchomić komputer, zobaczyć czy jest jekaś poprawa, potem włożyć drugą, a tamtą wyciągnąć... Możliwe, że np. tylko jeden moduł jest uszkodzony. Pokombinuj z tym, a potem jeszcze spróbuj postawić system na nowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2012 o 23:02, zerohunter napisał:

Ledwo system stawiałem, a skoro niby jest uszkodzona to czemu wykrywa 4GB?

Napiszę chyba jeszcze na elektrodzie.


To że wykrywa nie ma znaczenia, może być dobrze wykrywana a być uszkodzona. Poprzekładaj jak radzi Misq co szkodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, miałem pamięć w bankach B1 i B2, a przełożyłem o jeden bank do przodu i mam A2 i B2, wykryło dual mode, full 4GB pokazuje bez żadnych ograniczeń typu 3,5GB jak niektórzy mają, dzięki za radę, po prostu na starej płycie miałem inaczej;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2012 o 17:42, zerohunter napisał:

Heh, miałem pamięć w bankach B1 i B2, a przełożyłem o jeden bank do przodu i mam A2 i
B2, wykryło dual mode, full 4GB pokazuje bez żadnych ograniczeń typu 3,5GB jak niektórzy
mają, dzięki za radę, po prostu na starej płycie miałem inaczej;]


Ty masz system 64 bit, dla tego pokazuje pełne 4 gb.
Systemy 32 bit mają ograniczenie w tej kwesti.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z laptopem (a właściwie dyskiem twardym). Kupiłem sobie takie coś http://remedial.sklep2.pl/acer-aspire-7750g-lxrna02015-i52430m-173640gb120gbssd4gbhd6850dvdsmwfw7hp-black-p-448.html
Fajna sprawa, dysk 120gb ssd + 640gb hdd... tylko że ten drugi się cały czas wyłącza i doczytywanie czegokolwiek zapisanego na nim sprawia że komputer na 2 sekundy staje i rozkręca dysk aby odczytać dane. Po czym znowu staje i kiedy potrzebuje coś doczytać to znowu się rozkręca zawieszając system na 2 sekundy i tak w kółko. To stawanie i rozkręcanie dysku uniemożliwia jakiekolwiek granie, nawet w najstarsze tytuły typu Icewind Dale czy Świątynia Pierwotnego Zła. Jak temu zaradzić? Jedyne ustawienia do jakich dotarłem to te w skrinie, ale są ''wydawałoby się'' w porządku....

20120812234322

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanko: dlaczego komputer wydaje się głośniej pracować ( wentylatory, itp. ) wieczorem i w nocy, niz w dzień?
gdy włączam kompa w dzień to na początku jest on słabo słyszalny ale już wieczorem i w nocy / tak jak teraz / słychać go bardzo wyraźnie, czy jest to powód do zmartwień?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2012 o 03:16, lis_23 napisał:

Ja mam takie pytanko: dlaczego komputer wydaje się głośniej pracować ( wentylatory, itp.
) wieczorem i w nocy, niz w dzień?
gdy włączam kompa w dzień to na początku jest on słabo słyszalny ale już wieczorem i
w nocy / tak jak teraz / słychać go bardzo wyraźnie, czy jest to powód do zmartwień?.


Kluczowym słowem jest wydaje się, wieczorem i w nocy masz otoczenie zwykle dużo cichsze niż w dzień i dlatego takie same natężenie dźwięku bardziej wyróżnia się z tła. Nie ma czym się martwić gdyż jest to odczucie czysto subiektywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dosyć dziwny problem. Otóż, po ok. 10 minutach grania FPSy spadają w dół nawet o 30 (dla przykładu w CoD: World at War - normalnie mam 90-75, natomiast po spadku od 60-40). Na początku myślałem, że przeginałem z ustawieniami etc., ale niet. Temperatura również w porządku. I tu się nasuwa moje pytanie - może być to wina, delikatnie mówiąc, ujowego zasilacza? Bo niestety przy zakupie kompa musiałem ciąć koszty i padło właśnie na zasilacz. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam płyte główna GA-MA790X-DS4 i mam pytanie czy moge kupic do niej procesor
z socketem AM3 płyta jest głównie chyba pod AM2+ max ale duzo osbó pisze ze AM3 tez do niej można i sugerując się tą http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=2695 stroną jest tutaj napisany Socket AM2,AM2+ i AM3. Doradzi ktoś to bardzo ważne bo chce wymienić procesor. I jak już to może jaki byłby najlepszy do tej płyty głównej np od AM3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Jeśli jest na liście to pójdzie, Gigabyte to nie firma-krzak w maliny by cię nie wpuszczał. Sprawdź tylko wersję biosu czy zaktualizować nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Znacie jakiś łatwy sposób aktualizacji BIOS, ale bez wykorzystania napędu dyskietek? Mam stara płytę główną i chciałbym ją zaktualizować, ale za bardzo nie mam jak uruchomić tego pliczku do flashowania, gdyż nie mam napędu i żadnej dyskietki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 21:05, Marekvader napisał:

Witam. Znacie jakiś łatwy sposób aktualizacji BIOS, ale bez wykorzystania napędu dyskietek?
Mam stara płytę główną i chciałbym ją zaktualizować, ale za bardzo nie mam jak uruchomić
tego pliczku do flashowania, gdyż nie mam napędu i żadnej dyskietki:)


Ja mam na swoim drugim HDD małą partycję na FAT32, właśnie na potrzeby współpracy ze starszymi systemami, nietrawiącymi nowszych formatów.

Nie wiem czy na twojej płycie to zadziała ale można też odpowiednio przygotować pamięć USB i uruchomić program aktualizacyjny z tego napędu. Instrukcje np. tu: http://service.msicomputer.com/html/popup/CustService/images/BIOS_FD.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu mam problem z internetem na laptopie. Teoretycznie jestem podłączony, mogę przeglądać strony, ściągać pliki itp., ale nie mogę już np. zaktualizować Flasha czy innych wtyczek, iTunes nie może się połączyć ze sklepem. Coś jakby blokuje część operacji. Nie mogę dojść co to takiego ani jak to wyłączyć. Oczywiście wyłączyłem antywira i firewalla, ale problem nadal istnieje. Może któryś z was spotkał się za czymś takim w przeszłości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pojawił się problem z moim komputerem... Mam takie małe ściny jakby komp przerywał prace... Trwa to z sekundę. Wczoraj było jeszcze wszystko ok, nic nie instalowałem, nie ściągałem, byłem tylko tu, na facebooku i tubie. Żadnych maili nie otwierałem. Skanowałem, czyściłem, a nawet przywracałem system do wczoraj. Nic nie pomogło... Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mój komputer ma skłonności do nagłego resetowania się po kilku minutach rozgrywki w niektórych grach np. w LoLa albo TF2. Czasem też kila sekund po włączeniu odbija mu palma i resetuje się kilka razy w równych odstępach zanim jeszcze wczyta się Windows. Czy to wina zasilacza czy też może czegoś poważniejszego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź temperatury np. za pomocą HWMonitor(w spoczynku oraz na jakimś benchmarku tak, abyś widział temperatury). Możliwe, że kurz ciąży na komponentach i uniemożliwia prawiłowej pracy chłozenia(idąc dalej - komputera)


@Akoss-94
Ja miewam zwiechy w niektórych tytułach, jednak to z winy dysku. Idać tym przykładem to może twój odmawia posłuszeństwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 20:15, Niewiernus napisał:

Możliwe, że kurz ciąży na komponentach i uniemożliwia prawiłowej
pracy chłozenia(idąc dalej - komputera)

Z tym kurzem to całkiem możliwe. Sam już nie pamiętam kiedy go od środka czyściłem, a raczej wypadałoby co jakiś czas to zrobić. Jutro to ogarnę i miejmy nadzieję że pomoże. Dzięki za radę:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się