PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 12.07.2006 o 22:01, Filip92 napisał:

Mam monitor LCD LG Flatron i mam taką małą szarakropke na monitorze. Ona jest cały czas jak
gram, shodze po necie itp. na okna nawet podchodzi o co chodzi. Przeciesz monitor dobry i drogi

pewnie ma wadę fabryczną, w lcd tak bywa (budowa matrycy jest dość "błędogenna" i jakiś procent zawsze ma piksele zapalone lub zgaszone na stałe). jak długo masz ten monitor? o ile mnie pamieć nie myli to LG do miesiąca po zakupie wymienia(ł?) bez problemu przy każdej wadzie matrycy (wg stosownych norm musi być. ale niewiem czy to trwa dalej, stosowne normy przewidują że musi być określona ilość uszkodzonych pikseli na odpowiednio małym obszarze żeby uznać monitor za wadliwy (zależy to miedzy innymi od klasy matrycy, tylko te klasy 1 nie dopuszczają żadnych przekłamań). dlatego też konkretny egzemplarz monitora testuje sie w sklepie albo zastrzega przy zakupie możliwość wymiany (są takie sklepy, sam kupowałem w myśl zasady że kupuję i w ciągu tygodnia przychodze z gwarancją do podbicia albo monitorem do zwrotu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2006 o 22:01, Filip92 napisał:

Mam monitor LCD LG Flatron i mam taką małą szarakropke na monitorze. Ona jest cały czas jak
gram, shodze po necie itp. na okna nawet podchodzi o co chodzi. Przeciesz monitor dobry i drogi


to sie nazywa wypalony pixel, sprawdz czy gwarancja to obejmuje... naprawic sie nie da, moze wymienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niestety mam dla ciebie zla wiadomosc - monitory lcd maja kilka norm jakosci ktore warunkuja ilosc wypalonych/uszkodzonychsubpixeli. najwyzsza klasa gwarantuje 0 subpixeli ale kazd klasa nizj juz pozwala na to by sie takowe pojawily i niesteytto nie podlega wymianie gwarancyjnej gdyz panel jako taki jest sprawny i spelnia warunki normy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2006 o 22:17, morthi napisał:

niestety mam dla ciebie zla wiadomosc - monitory lcd maja kilka norm jakosci ktore warunkuja
ilosc wypalonych/uszkodzonychsubpixeli. najwyzsza klasa gwarantuje 0 subpixeli ale kazd klasa
nizj juz pozwala na to by sie takowe pojawily i niesteytto nie podlega wymianie gwarancyjnej
gdyz panel jako taki jest sprawny i spelnia warunki normy

W tym jest rzecz zeto monitor 2 letni a gwaracnje miałem na 24miesiące i nie iwem czy jeszcze mam. Ale ta kropka jest w prawym górnym rogu i sienie rzuca w oczy ale czy będdzie sier obic tych kropek wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.07.2006 o 22:21, Filip92 napisał:

W tym jest rzecz zeto monitor 2 letni a gwaracnje miałem na 24miesiące i nie iwem czy jeszcze
mam.

To ty chłopie jesteś chyba jakiś potentegowany jak nie wiesz co masz. Łomku ! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2006 o 06:53, Harmegidon napisał:

To ty chłopie jesteś chyba jakiś potentegowany jak nie wiesz co masz. Łomku ! :P


...2...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2006 o 21:56, gmx napisał:

? zamianie kabli na karcie? przeciez jedna wtyczka odpowiada za przód, druga za tyl a trzecia
za center i sub...

Chodzi mi o zmianę kabli na subwooferze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2006 o 10:26, ShadowG napisał:

> ? zamianie kabli na karcie? przeciez jedna wtyczka odpowiada za przód, druga za tyl a
trzecia
> za center i sub...
Chodzi mi o zmianę kabli na subwooferze.


ale wtedy w zasadzie niczego nie poprawiasz tylko przesuwasz problem w inno miejsce. sprawdz czy nie masz gdzies w opcjach ustawionego wyjscia na 7.1 i czy karta nie ma ustawionej symulowania innej liczby glosnikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to trochę głupie pytanie, ale gdzie to sprawdzić?


PS. Mam również inny problem. Przy grze w Hitmana Blood Money(demo) i Fable gra się zawiesiła i wydobył się ciągły pisk. Pomógł tylko restart komputera. Z czym to jest związane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2006 o 11:10, ShadowG napisał:

Może to trochę głupie pytanie, ale gdzie to sprawdzić?


:) dobre pytanie, zgaduje bo z instrukcji wynika ze podzial na kablach na lewo/prawo wystepuje tylko przy 7.1, z drugiej strony problem moze byc programowy podzial- niestety jak pisalem - dopiero przymierzam sie do zakupu karty i cale info biore z anglojezycznych for

Dnia 13.07.2006 o 11:10, ShadowG napisał:

PS. Mam również inny problem. Przy grze w Hitmana Blood Money(demo) i Fable gra się zawiesiła
i wydobył się ciągły pisk. Pomógł tylko restart komputera. Z czym to jest związane?


creative ma problem ze sterownikami - od momentu wyjscia karty nie wydal poprawionych, jakies 2 miechy temu pokazala sie dopiero porawiona beta nowych i sugestia ze bledy w dzwieku sa powodowane przez ograniczenia w dostepie do pamieci - zalecane odpalenie dual channel i nieuzywanie sterow ani biosow w wersji beta (poza tymi nieoficjalnymi sterami do x-fi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli to wina sterowników do karty dźwiękowej? Na szczęście, bo już się wystraszyłem, że będzie trzeba zmieniać zasilacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze o coś zapytać, a zapomniałem napisać o tym w poprzednim poście. Co się dzieje, jeżeli występują problemy z zasilaczem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od niemoznosci uruchomienia sprzetu, poprzez wieszanie sie kompa, restart poszczegolnych komponentow komputera (np nagrywarki - horror) najprosciej jak sobie policzysz ile zuzywasz pradu :) i zaopatrzysz sie w taki zasilacz ktory sprosta Twoim wymaganiom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kupilem nowy procek i teraz mi strasznie glosno dziala komputer, dlaczego? przeciez wiatrak jest nwoy i powinien byc idealny do tje wersji mam amd athlona s754 3000 i jest straszie glosno teraz dziala czemu? wiatrak mam ten co byl w pudelku z prockiem! co mgoe zaradzic na ten halas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zazwyczaj wersje box maja bardzoglosne wiatraki - sprawdz jakims programem (np do plyty glownej asusa jest pc probe) z jaka predkoscia kreci sie iartak :) powyzej 2500 bedziesz miec halas :) ze juz o 3000 obrotow to nie wspomne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2006 o 14:02, SD4HJ napisał:

co mgoe zaradzic na ten halas

kupic normalne ciche chlodzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się