PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Po w miarę dokładnym wyczyszczeniu wnętrza z kurzu postanowiłem przetestować kompa na meczyku w LoLu. Oczywiście po niedługim czasie komputer zresetował się ponownie doprowadzając mnie do szewskiej pasji. Ja strzelam, że to wina zasilacza. Zazwyczaj wygląda to jak jakiś delikatny spadek napięcia (nawet delikatnie przygasa żarówka w moim pokoju, tak na mniej niż sekundę) i grat się wyłącza. Chwilka przerwy i odpala się sam. Nie wiem czy mój strzał w ten akurat komponent jest dobry, ale innego pomysłu nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem formata i śmiga. I tak w sumie miałem zamiar robic... Szkoda tylko że wybrałem zły dysk i straciłem wszystkie zdjęcia, gry, dokumenty i inne śmiecie typu xfire... No nic. Płaci się za nieuwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 21:24, Quandor napisał:

Ja strzelam, że to wina zasilacza. Zazwyczaj wygląda to jak
jakiś delikatny spadek napięcia (nawet delikatnie przygasa żarówka w moim pokoju, tak
na mniej niż sekundę) i grat się wyłącza. Chwilka przerwy i odpala się sam. Nie wiem
czy mój strzał w ten akurat komponent jest dobry, ale innego pomysłu nie mam.


Jeśli nie ma innych objawów, to tak, wina leży po stronie elementu zasilającego. Wiem bo sam to miałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 23:54, Reddi napisał:

Jeśli nie ma innych objawów, to tak, wina leży po stronie elementu zasilającego. Wiem
bo sam to miałem :)

Ok, dobrze że to tylko zasilacz. Trzeba będzie wybrać się do sklepu komputerowego;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2012 o 10:37, Quandor napisał:

Ok, dobrze że to tylko zasilacz. Trzeba będzie wybrać się do sklepu komputerowego;).


Zanim to zrobisz sprawdź jeszcze listwę zasilającą. Zasilacze są bardziej awaryjne, no ale ryzyko zawsze istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Mam taki problem że po wymianie procesora i zmianie biosu nagle filmy w przeglądarkach jak daje się full screen zaczynają trzaskać w dźwieku i obraz zaczyna się ciąć. Dodatkowo po dłuższym użytkowaniu jak rolką przesuwam stronę w dół lub w górę to pierw przewija się tak jakby środkowa część a dopiero potem boczne krawędzie.
Jakieś pomysły jak temu zaradzić? Nie przeszkadza to za bardzo ale czasem staje bardzo denerwujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kompa w którym wcześniej miałem GeForcea, którego zmieniłem teraz na Radeona HD6850. W sterownikach nvidii często korzystałem z opcji Dual Screen która sprawiała że drugi monitor podłączony do karty był przedłużeniem pierwszego. Jak osiągnąć ten efekt na Radeonie? W sterownikach AMD widzę jedynie tryb Clone który sprawia że na obu ekranach mam ten sam obraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpal ATI Catalyst.
Zaznacz, że chcesz opcje zaawasowane, jeśli to zrobiłeś znajdź "Menadżer ekranów" na pasku bocznym.
Tam wszystko się znajduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2012 o 23:36, Sigu napisał:

Odpal ATI Catalyst.
Zaznacz, że chcesz opcje zaawasowane, jeśli to zrobiłeś znajdź "Menadżer ekranów" na
pasku bocznym.
Tam wszystko się znajduje.

Miałem włączony tryb zaawansowany i menadżer ekranów, tyle że nie umiałem włączyć tej pożądanej przeze mnie opcji. Okazało się że trzeba było tam kliknąć ppm na ikonie drugiego monitora, wyłączyć go, a gdy przeniósł się na listę wyłączonych ekranów, znów kliknąć ppm i wybrać "Rozszerz główne: panel cyfrowy" ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 21:24, Quandor napisał:

Po w miarę dokładnym wyczyszczeniu wnętrza z kurzu postanowiłem przetestować kompa na
meczyku w LoLu. Oczywiście po niedługim czasie komputer zresetował się ponownie doprowadzając
mnie do szewskiej pasji. Ja strzelam, że to wina zasilacza. Zazwyczaj wygląda to jak
jakiś delikatny spadek napięcia (nawet delikatnie przygasa żarówka w moim pokoju, tak
na mniej niż sekundę) i grat się wyłącza. Chwilka przerwy i odpala się sam. Nie wiem
czy mój strzał w ten akurat komponent jest dobry, ale innego pomysłu nie mam.

Przygasa żarówka w pokoju? Być może to zupełnie nie jest wina komputera a po prostu zasilania w domu. Miałem podobny efekt gdy gałąź drzewa podczas wietrznych dni lekko dotykała linii elektrycznej. Zadzwoniłem, przyjechali, obcięli :) Na twoim miejscu zwróciłbym uwagę czy żarówka przygasa także wtedy gdy komp jest wyłączony. Ewentualnie wypróbowałbym jak działa w jakimś innym domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ciach
Nie, zasilanie jest dobre, nie tak dawno się przeprowadziłem i jeszcze wszystko jest nowe. Zresztą nie takie rzeczy są włączane i wyłączane, i taki problem się nie pojawia. Dzisiaj wymienię zasilacz na próbę. Jeżeli nic się nie poprawi, to martwię się, że procesor może być uszkodzony. Oby nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2012 o 13:15, Quandor napisał:

Nie, zasilanie jest dobre, nie tak dawno się przeprowadziłem i jeszcze wszystko jest
nowe.

Nowe nie zawsze znaczy że idealnie sprawne, ale to już coś ;)

Dnia 21.08.2012 o 13:15, Quandor napisał:

Zresztą nie takie rzeczy są włączane i wyłączane, i taki problem się nie pojawia.

Tak czy inaczej, komputer to chyba urządzenie najwrażliwsze na zaburzenia zasilania.

Dnia 21.08.2012 o 13:15, Quandor napisał:

Dzisiaj wymienię zasilacz na próbę. Jeżeli nic się nie poprawi, to martwię się, że procesor
może być uszkodzony. Oby nie.

Może być procesor, albo płyta. Zerknij na kondensatory na płycie, czy nie są wypukłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2012 o 13:29, Sigu napisał:

Tak, jak się najdzie to pokazuje się animacja, jak włączyć rozszerzenie opcji :)

Jaka animacja? Nic takiego nie widziałem :P Ogólnie zmyliło mnie że to co u NVidii nazywało się Dual Sceen u AMD zwało się "Rozszerz główne: panel cyfrowy" XD Nie mówiąc o tym że aby ta opcja w ogóle się pojawiła to, tak jak mówię, musiałem najpierw wyłączyć drugi ekran :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2012 o 12:04, Xanas napisał:

Witam ponownie. Mam taki problem że po wymianie procesora i zmianie biosu nagle filmy
w przeglądarkach jak daje się full screen zaczynają trzaskać w dźwieku i obraz zaczyna
się ciąć. Dodatkowo po dłuższym użytkowaniu jak rolką przesuwam stronę w dół lub w górę
to pierw przewija się tak jakby środkowa część a dopiero potem boczne krawędzie.
Jakieś pomysły jak temu zaradzić? Nie przeszkadza to za bardzo ale czasem staje bardzo
denerwujące.

Taki strzał w ciemno - może powinieneś przeinstalować sterowniki do płyty głównej? Wejdź na stronę producenta swojej płyty, odnajdź swój model i przeinstaluj sterowniki które tam znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli najdziesz na ekran, to prawym przyciskiem włączasz lub wyłączasz ekran.
Lewym wyświetla się okno z kilkoma opcjami dotyczących ekranu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy normalnym jest, że zużycie procesora w stanie spoczynku wynosi 50% z hakiem. W tle nic nie jest włączone, więc nie rozumiem czemu ten wskaźnik jest taki wysoki... Chyba mamy winnego moich resetów:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem płytę główną i nie wiem jakim cudem, ale pogięło się kilka pinów w sockecie.
Czy istnieje szansa że przyjmą to na gwarancję? Jeżeli nie to czy polecacie jakieś serwisy które zajmują się naprawą takich rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pogielo sie? Byly pogiete jak zdjales oslone socketu i nigdzie Ci plyta sie spadla ani nic na nia nie spadlo czy z wlasnej nieuwagi? Jak to drugie to nie przyjma, chyba ze zglosisz ze tak juz bylo od nowosci, ale nie wiem czy sie na to nabiora. Ktore to sa piny i jaki to socket? Poszukaj schematow, moze masz farta nie sa to piny, bez ktorych nie mialby mniej lub bardziej poprawnie dzialac komputer.
Mozesz tez znalezc jakis serwis komputerowy czy zegarmistrza zeby je nastawic tak rowno zeby nie bylo widac sladow, jesli z jakiegos powodu beda problemy z dzialaniem komputera to bedziesz juz mogl chyba bez obaw wyslac gwarancyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od początku było tak że te kilka pinów stało pionowo. Myślałem sobie że tak musi być, niestety się myliłem i po włożeniu procesora się powyginały a nawet zgniotły. Socket to 1155. Komputer oczywiście nie rusza przez to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się