PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Jak usunąć tego syfiastego avasta? ... Nie ma go w programach w panelu sterowania, avast cleaner nie działa, usunąć folderu całego też nie moge.

edit@

I jak wyłączyć proces rundll? bo przed każdym wyłączeniem komputera, muszę go wyłączyć, inaczej nie da rady zamknąć systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

A cóż Ci ten "syfiasty Avast" narobił? Osobiście używam go od kilku dobrych lat i uważam, że wśród bezpłatnych programów antywirusowych nie ma lepszej opcji (wyniki corocznych testów choćby KomputerBild.de tylko mnie w tym utwierdzają)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2012 o 18:15, Sericulum napisał:

Syfiasty dlatego, że nie mogę go usunąć ;p. Bo mi antywirus jest niepotrzebny.

Uważaj żeby się nie zdziwił pewnego dnia po ujrzeniu pustego konta bankowego/paypal-owego/itp, aczkolwiek też go nie lubię ze względu na fałszywe alarmy (doszukiwał się wirusów tam gdzie ich niema).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Pozwolę sobie napisać w tym temacie, jako że fascynacja informatyką często idzie w parze z grafiką.

Poszukuję programu graficznego który dobrze sprawdzi się w tworzeniu planu budynku (szkoły).

Nie jest to nic na licencję budowlaną, jedynie informacja gdzie co znaleźć, z naciskiem na pomieszczenia administracyjne, z uwagi na to że szkoła po remoncie i troszkę się pozmieniało.

Ma to być coś w rodzaju planów w większych galeriach handlowych typu ''you''re here''.

Nie wiem czy jest jakiś specjalny program lub moduł do tego, jako klasa informatyczna czasem korzystamy z Corel''a chociaż program ten nie jest mi zbyt bliski w obsłudze.

Co by tu jeszcze dodać, format 2m x 1,2m, dopuszczalne jasne, nie gryzące kolory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm może inkspace albo coś podobnego? To program do grafiki wektorowej, która w przeciwieństwo do rastrowej (zwykłej) nie składa się z punktów tylko linii, okręgów, etc. Dzięki temu można ją dowolnie skalować bez straty jakości. Pikselozy w tym przypadku brak, więc zrobisz sobie plan w odpowiadającej ci skali (np mieszczący się na monitorze) a potem bez problemu zrobisz z niego te 2m/1,2 metra czy też dowolny inny rozmiar zależny np od dostępnego "tam gdzie będzie ta konkretna kopia wywieszona" miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo, spróbuje z tym programem, mam nadzieję że nauczę się obsługi, na wykonanie mam miesiąc więc powoli się z nim obeznam i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Mam kolejne pytanie w sprawie hardware''u.

Który procesor wraz z pasującą płytą powinienem używać, bo chcę z 2 komputerów zrobić jeden.

Dual Core E6300 czy Core 2 Duo E6750

E6300 wydaje się mieć lepsze parametry, ale podobno liczy się je inaczej w przypadku obu serii procesorów. Jaka jest różnica między Dual Core a Core 2 Duo? Do pewnego momentu myślałem że one nazwy oznaczają tą samą serię tej nazwy, ale wczoraj znajomy mnie oświecił. Można powiedzieć że któryś z tych procesorów jest po prostu lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2012 o 21:23, Sericulum napisał:

Spokojnie, na kompie nie mam adnzch hase do kont bankowzch itp.


Korzystasz na nim z internetu? Logujesz się do poczty? A może do kont bankowych? To powodzenia życzę bez antywirusa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem taki głupi, żeby korzystać z kont bankowaych bez antywira. Na tym komputerze jedynie normalne strony, youtube, gram.pl itp. nawet z poczty tu rzadko korzystam. To jest jedynie komputer do gier, a nie chcę tutaj mieć dużó programów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2012 o 15:26, Sericulum napisał:

Nie jestem taki głupi, żeby korzystać z kont bankowaych bez antywira. Na tym komputerze
jedynie normalne strony, youtube, gram.pl itp. nawet z poczty tu rzadko korzystam. To
jest jedynie komputer do gier, a nie chcę tutaj mieć dużó programów.

No dostaniesz "pokaz slajdów" w grze która powinna ci dobrze chodzić na wskutek rozsyłania spamu, "kopania" bitcoinów etc. Dzisiejsze wirusy mają zarabiać na swoich właścicieli, na wszelkie możliwe sposoby. Bez antywirusa szybko będziesz miał komputer-zombie a nie komputer do gier. Swoją drogą te gry wymagają internetu? jak nie to można go spokojnie fizycznie od takowego odciąć skoro do banku etc masz inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O S1G może doradzisz jakiś antywir, miałem ten od mikroszitu, ale jak to mikroszit, odechciało mu się aktualizować, obecnie jadę bez:D

Jakiś lekki, nie denerwujący, raczej nie latam tam gdzie coś mogę złapać, więc tak tylko dla zasady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm jestem chyba super mega szczęśliwcem, bo zwykle nie posiadam antywira, a jeszcze w życiu niczego mi nie ukradli, tudzież nie miałem takiego osobnika który uniemożliwiłby mi korzystanie z komputera ;p.
A może po prostu tak często stawiam sobie od nowa system, że tego po prostu nie zauważam ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak jesteś do sieci podpięty? bo jak np przez sieć osiedlową czy też inny "rozdzielacz netu" to od strony sieci twój komputer jest niewidoczny a co za czym idzie bezpieczniejszy od podpiętego bezpośrednio. żeby się zarazić musiał byś się sam na stronę z "syfem" przeglądarką władować, uruchomić załącznik z maila albo coś takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście korzystam z AVG free, aczkolwiek z Windowsa jako takiego coraz mniej korzystam. Mój następny komp może mieć czasem tylko Linuksa, wiec nie jestem na bieżąco.

ps microsoftowego też miałem i też zrezygnowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2012 o 18:51, S1G napisał:

A jak jesteś do sieci podpięty?

Dom jednorodzinny. Teraz ADSL tpsy. Za jedyny hardware służy syfny Livebox ver 2.0 ;p. Wcześniej miejscowy usługodawca radiowy z jakimś nie lepszym tplinkiem ;p
>żeby się zarazić musiał byś się sam na stronę z "syfem" przeglądarką
Nie rzadko wchodzę na potencjalnie nie przyjazne użytkownikowi strony ]:->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2012 o 20:01, treek napisał:

> A jak jesteś do sieci podpięty?
Dom jednorodzinny. Teraz ADSL tpsy. Za jedyny hardware służy syfny Livebox ver 2.0 ;p.

Hm czyli router jest, a co za tym idzie prawdopodobnie od strony netu widać tylko rzeczowego liveboxa.
Co do wchodzenia na "syfne'' strony to zależy jeszcze jaka przeglądarka i w jakiej wersji, bo raczej nie IE6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj doszło do dość problematycznej dla mnie awarii komputera. Komputer został siłą wyłączony poprzez naciśnięcie przycisku włącz/wyłącz na obudowie. I teraz po ponownym uruchomieniu komputera dzieją się następujące rzeczy: pojawia się ekran informujący o niepoprawnym zamknięciu systemu i wybór trybu awaryjnego/ostatnia znana konfiguracja itp. Problem w tym, że nie mogę nic wybrać, bo klawiatura zwyczajnie nie reaguje, czekam więc na to, aż czas się skończy i system sam się będzie dalej uruchamiał. Z tym, że dalej pojawia się tylko migający poziomy kursor i na tym uruchamianie się kończy. Wtedy też nie świecą się żadne kontrolki na obudowie.
Dodam, że przy pierwszej próbie uruchomienia pojawił się jeszcze niebieski ekran sprawdzania dysków. Później już ekran się nie pojawiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie przedłużacz USB 5metrów i gdy podłączam do niego odbiornik wifi to pisze nie wykrywa przedmiotu, jak pod ten przedłużacz podepnę mojego gamepada to go wykrywa więc napewno przedłużacz działa. Odbiornik wifi działa mi na krótszym przedłużaczu (1metr) ale ja bardzo chcę go mieć na tym 5 metrowym.

Co może być przyczynom tego że komputer go nie wykrywa a inne urządzenia na tym przedłużaczu wykrywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się