PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Kupiłem sobie przedłużacz USB 5metrów i gdy podłączam do niego odbiornik wifi to pisze nie wykrywa przedmiotu, jak pod ten przedłużacz podepnę mojego gamepada to go wykrywa więc napewno przedłużacz działa. Odbiornik wifi działa mi na krótszym przedłużaczu (1metr) ale ja bardzo chcę go mieć na tym 5 metrowym.

Co może być przyczynom tego że komputer go nie wykrywa a inne urządzenia na tym przedłużaczu wykrywa?

nie dałem specjalnie posta 2 razy, to błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kilka lat temu kupiłem laptopa HP z windowsem Vista. Teraz kupiłem windows''a 7 i chcę go zainsalować .
Wszystkie opcje zmieniłem , ładnie wszystko rusza , tylko , gdy dochodzi momentu , gdy Windows Finalizuje Ustawienia , to ten proces trwa w nieskończoność ( 3-4 h ) i cały czas to samo. Prosze o Pomoc. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodałem napisy do filmu (mp4) za pomocą Subedit playera, chciałem, żeby wyświetlały perfekcyjnie. Niestety po zapisaniu tych napisów jako .txt i włączeniu filmu .mp4 napisy są coraz bardziej opóźnione wraz upływem czasu trwania filmu. Wie Ktoś w czym leży problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2012 o 14:45, Achilleus napisał:

Dodałem napisy do filmu (mp4) za pomocą Subedit playera, chciałem, żeby wyświetlały perfekcyjnie.
Niestety po zapisaniu tych napisów jako .txt i włączeniu filmu .mp4 napisy są coraz bardziej
opóźnione wraz upływem czasu trwania filmu. Wie Ktoś w czym leży problem?

A nie było tam czasem ustawienia ile klatek/s ma film? bo jak tak to zbyt wysoka wartość wywołała by taki efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem. Kiedy minie czas automatycznego wyłączenia się monitora, karta graficzna zaczyna wydawać dziwne jedno sekundowe ''''zgrzyty'''' w nieregularnych odstępach czasu. Na pewno nie jest to dźwięk cewek. Nie dzieje się to kiedy gram. Macie jakieś domysły co to może być?

edit: acha, odkryłem że po wyłączeniu się monitora karta się chyba wyłącza bo zauważyłem nie kręcą się wentylatory. Czy to normalne? I czemu wydaje te dziwne zgrzyty kiedy jest wyłączona? Karta to shappire radeon 7850 OC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za 2 post pod rząd :)

problem prawie że rozwiązałem. te dziwne zgrzyty to zasługa rozpędzających się wentylatorów. można jakoś zredukować szybkość ich rozpędzania? bo mam wrażenie że wchodzą na maksymalne obroty w ułamku sekundy, dlatego słychać taki zgrzyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, mam dwa HDD, jeden główny, drugi taki dodatkowy, na pierwszym mam Windows 7, a na drugim XP, wybór uruchomienia komputera mam z poziomu BIOSa i wyboru z którego dysku bootuje.

Ale to taki wstęp, mój problem wygląda tak: będąc na XP nie widzę żadnej partycji (są 3) HDD głównego. Jednak w menadżerze urządzeń oba dyski są wyświelane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamieżam kupić sobie nowy komputer, narazie rozglądam się za sprzętem. Chciałbym aby nowe gry np DIRT 3, battlefield3 chodził mi na maxa albo prawie max. Czy taki procesor jest dobry?? Dla mnie coś podejrzanie za tanio.
http://allegro.pl/procesor-intel-pentium-4-3-2ghz-2mb-800mhz-i2649820183.html

Czy to jest dobre? GF640 z 2GB pamięci to dużo! http://allegro.pl/gigabyte-gt640-2048mb-ddr3-hdmi-dvi-overclock-i2647616343.html ?????


I teraz płyta główna, tu na niczym się nie znam. Doradzcie coś nowego i najtańszego. Może być używane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dobrzy ludzie.
Mam problem (jakie to odkrywcze!)
Otóż gdy instaluję sterowniki do karty graficznej (GeForce 8600 GT), grafika się psuje, czyli:
-kolory odwrócone ( różowo-szaro - nie wiadomo co)
-rozdzielczość 800x600 bez możliwości zmiany

A gdy odinstalowuję sterowniki wszystko wraca do normy. Poza brakiem sterowników, oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu mam problem. Strzelam, że z kartą graficzną, albo zasilaczem, bo wymieniłem wczoraj wszsytko oprócz tych dwóch części.
Jak zacznę grać to po jakimś czasie, czasem 20 minut, czasem 20 sekund od włączenia gry obraz się wiesza, mogę ruszać kursorem, potem w ogóle się tak jakby odłączała karta graficzna, bo monitor mówi, że nie ma sygnalu, czarny ekran i czasem się po prostu zresetuje, a czasem tak będzie stał i buczał dopóki go nie wyłączę.
Mam nadzieje, ze w miarę jasno to opisałem. Karta graficzna ma teraz (10 minut temu się wyłączył) z 78 stopni (przy grze z osiemdziesiąt parę), procesor z 45.
Karta graficzna to Sapphire HD4870, a zasilacz to jakiś niebieski 650W Chieftech (napisałbym dokładniej, ale pudełko gdzieś się przy przeprowadzce podziało). Obie części maja ponad 4 lata.
Więc, akrta graficzna się przegrzewa, czy zasilacz by wypadało wymienić? Dodam, że wiatraczków w obudowie to za dużo nie mam, bo tylko jeden z boku, jeden z tyłu, ale przez 4 lata problemów nie było. Przynajmniej takich.

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc, bo mnie krew zalewa. Jak usunąć tego avasta?! Przez panel sterowania się nie da, avast cleanerem też, usunąć folderu też się nie da. A chcę go usunąć bo on mi zabiera jakieś 50% użycie procka. Kiedy wyskakują jakieś komunikaty to kompa nie można w ogóle używać. Nie wiem co się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Coś nie tak musiało pójść z instalacją. To niemożliwe, żeby Avast tak obciążał procesor.Jeśli nie możesz go usunąć, spróbuj ponownie go zainstalować - uruchom jeszcze raz plik instalacyjny (najlepiej wersję nowszą lub starszą). Po instalacji zobacz czy coś się zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2012 o 21:05, Viroledo napisał:

Witajcie dobrzy ludzie.
Mam problem (jakie to odkrywcze!)
Otóż gdy instaluję sterowniki do karty graficznej (GeForce 8600 GT), grafika się psuje,
czyli:
-kolory odwrócone ( różowo-szaro - nie wiadomo co)
-rozdzielczość 800x600 bez możliwości zmiany

A gdy odinstalowuję sterowniki wszystko wraca do normy. Poza brakiem sterowników, oczywiście.


http://www.dobreprogramy.pl/Driver-Cleaner,Program,Windows,11540.html
Ściągnij ten program, zainstaluj, usuń stare sortowniki, zrestartuj komputer. Przed ładowaniem systemu wciskaj F8 i uruchom tryb awaryjny. Następnie normalnie uruchom program i za jego pomocą usuń sterownik. Potem restart komputera i wgraj najnowsze stery. Poza tym sprawdź czynie masz brudnego kompa w środku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem karte Sound Blaster Live! 5.1 model SB060. Po podłączeniu i zainstalowaniu na Windows XP z SP3 karta nie działała tak jak należy, tzn sam proces instalacyjny karty byl w zupełności normalny i przebiegł prawidłowo a karta po ponownym uruchomieniu komputera "podawała" tak słabo dźwięk, że dopiero po maksymalnym podgłoszeniu głośników było cokolwiek słychać ze strasznymi szumami i trzaskami chociaz w menadżerze głośności WSZYSTKO było na maksa podgłoszone. Nie mam pojecia co dalej. Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Jako, iż mam jeszcze starą nagrywarkę ATA+Dysk Twardy ATA, żeby pracować to na jednym to na drugim, muszę przepinać kabel ATA. Postanowiłem zatem zakupić przejściówkę (34zł z kablem sata, mała płytka z mikroprocesorem itp).
Spróbowałem raz podłączyć przejściówkę do HDD a raz do napędu, ale i jedno i drugie spowodowało zapętlenie się przy POST screenie (w tym, w którym możemy np. wejść do BIOSu), jedno urządzenie wykryło (te, które jest podłączone do ATA), a urządzenie z przejściówki i dysk twardy, który podłączony jest na stałe do SATA nie odpowiadają.
Nie próbowałem się jeszcze bawić zworkami, gdyż nie umiem aktualnie żadnej znaleźć.
Uważacie, że tego typu przejściówki nie będą działać, albo, że problem leży gdzie indziej? Dodam, iż nie umiem wejść do BIOSu (wyskakuje napis, bym czekał, aż nie włączy się BIOS).
Proszę o odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już nieaktualne. Natomiast mam inny kłopot: Jak zainstalować WinXP na komputerze, ktory ma już siódemkę?!
Nie idzie ani w Win7 ani (!!!!) poprzez odpalenie instalatora z płyty! Jakąkolwiek partycję bym nie wybrał, wyskakuje komunikat, iż jest nieprawidlowa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Może być problem. Jeśli instalujesz najpierw XP, a potem 7 - wszystko OK. Obawiam się, że odwrotnie nie da rady. Coś tam jest jakiś konflikt z bootloaderami, XP jako starszy system nie "puszcza" Win7, czy jakoś tak. Musiałbyś podpytać Olamagato.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, bootloader Windowsa jest (celowo) tak "spaprany" że obsługuje tylko znane sobie systemy (czytaj Windowsy w wersji tej co został dołączony i starsze). Dodatkowo tutaj może zachodzić jakaś różnica w NTFS-ie, być może Seven ma w nim jakieś nieobsługiwane przez xp-ka zmiany. Gdyby chodziło tylko o bootloadera, to XP jak najbardziej by się zainstalował tyle że nie dało by się uruchomić Sevena.

edit: jaka instalka i jaki dysk? XP bez stosownej łatki (dostępnej zdaje się w sp2) obsługuje dyski do 130 gb, jak nie masz tego "fixa" w instalce to partycja z systemem musi być 'wcześniej", i to w całości. Wynika to z tego że w chwili premiery XP-ka nie było standardu obsługi tak dużych dysków (a co za tym idzie Microsoft nie mógł jej dodać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się