PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 26.11.2012 o 20:18, nightfaler napisał:

Z racji iż tutaj zbiera się masa ogarów. Mam prośbę.
Dobitne klarowne odpowiedzi http://www8.zippyshare.com/v/89512238/file.html do tego tesciku.
Do niektórych będę miał jeszcze parę wątpliwości, ale to jak już dostane odpowiedzi ;p

1.) Wygląda jak AMD.
2.) A tutaj nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi - X2 wyszło tak pod AM2 jak i 939.
3.)
a) 45 nm
b) 1.344V
c) 6144 Kilobajtów
d) 400.0 MHz (chyba)
e) 3800.4 MHz
f) 1600.2 MHz

4.) Że jest to procesor dla urządzeń mobilnych, np. notebooków. Zazwyczaj mają one zmniejszone zużycie energii w stosunku do normalnych.
5.)
1GB - pojemność
DDR - typ pamięci
400 - ilość MHz-ów
CL3 - opóźnienia w nanosekundach
6.) Pamięć RAM?
7.) 800 MHz
8.) 1GB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2012 o 21:06, ziptofaf napisał:

1.) Wygląda jak AMD.

Sure? Dla mnie to 100% intel.

Dnia 26.11.2012 o 21:06, ziptofaf napisał:

3.)
d) 400.0 MHz (chyba)
e) 3800.4 MHz
f) 1600.2 MHz

Tutaj własnie mam pierwszy zgrzyt imo
D 3800
E 3.16
F 400 albo 1600 ?
i jakby mi to ktoś mógł ogarnąć.

Dnia 26.11.2012 o 21:06, ziptofaf napisał:

1GB - pojemność
DDR - typ pamięci
400 - ilość MHz-ów
CL3 - opóźnienia w nanosekundach

To będę musiał ładniej ubrać w słowa ;p

Dnia 26.11.2012 o 21:06, ziptofaf napisał:

6.) Pamięć RAM?

No właśnie to jest dość ciekawe pytanie xD
Trochę poszperałem i wydaje mi się, że powinno być SD Synhroniczno-dynamiczna ;p

A reszta myślę tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2012 o 07:00, nightfaler napisał:

> Że tak się spytam skąd takie głupoty na teście masz? :P
Szkoła, a co ;p


No to gratuluje... A ja myślałem, że mój profesorek zwany Luigi zanudzał uczniów na śmierć :P

Co to samego teściku:
1) Procesor Intel na złączu przynajmniej 775

2) seria Toledo ma złącze 939 , a Windsor i Brisbane mają złącze AM2

3)
a) układ wykonany w procesie technologicznym 45nm
b) zasilanie jądra procesora to 1.344V
c) Pamięć L2 to 6MB, a jeżeli profesorek woli w kilobajtach to 6144 :P
d) 3800,4 MHz
e) 2x3800 MHz
f) FSB to 400MHz (mnożnik pomnożony przez FSB daje taktowanie jądra)

4) MOBILE -> oznaczenie procesorów o niskim poborze energii, zaprojektowanych do jak najbardziej ekonomicznego pobierania energii podczas pracy, kosztem najwyższej swojej wydajności.

5) 1GB - moduł mogący pomieścić 1 GB = 1024 MB = 1048576 KB = 1073741824 B danych
DDR -> Double Data Rating - Typ technologi dostępu do danych pozwalający na operacje podczas rosnącego i opadającego zbocza zegara
400 -> zegar taktujący operacje na module pamięci
CL3 -> czas dostępu do komórek pamięci

6) Pamięć operacyjna, wykorzystująca pamieć nietrwałą

7) PC2 6400 -> 200 MHz [PC2 oznacza, że to jest pamięć typy DDR2, a 6400 maksymalną przepustowość wyrażoną w gigabajtach (64 bity * 4 * 200 MHz)/8 = 6400 czyli szerokość szyny pomnożona przez ilość przesyłanych bitów w takcie oraz częstotliwość. a podzielenie przez 8 to jest przetłumaczenie ilości bitów na bajt]

8) moduł ma pojemność 1 GB [KVR333X64C25/1G ] KVR -> oznaczenie producenta (Kingston
), 333 -> Oznaczenie typu pamięci czyli DDR 333; X64 -> to coś było odnośnie ilości danych na chip pamięci; C25 -> to jest czas dostępuy oznaczany jako CL i wynoszący w tym wypadku 2,5 ns; 1G czyli pojemność całego modułu


Mam nadzieję, że nic nie poknociłem i wmiarę przystępnie wytłumaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2012 o 07:00, nightfaler napisał:

> Że tak się spytam skąd takie głupoty na teście masz? :P
Szkoła, a co ;p


a nic, tak tylko się zastanawiam gdzie takich głupot wymagają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie problem mam.

Posiadam komputer taki jak w podpisie, nigdy nie było z nim żadnych problemów.
Niestety w ciągu ostatnich kilku dni zawiesił mi się parkokrotnie (na oko ze 4 razy w ciągu ostatnich 5dni).

Nigdy wcześniej komp mi się nie zawieszał.

Komp po prostu staje, nic pod obudową nie zaczyna głośniej działac, po prostu w pewnym momencie obraz zamiera i koniec, reset potrzebny.
Zrobiło mi się tak grając w jakąś grę (chyba GTA IV) a dzisiaj jak po prostu śmigałem po internecie.
Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na początek trza standard zarzucic, czyli skan antywirem, defragmetnacja, skan na bad sectory, ewentualnie jezeli Ci sie chce, to pozycz od kogos dysk i przetestuj kompa pod nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio przez głupi żart kuzyna, nie mam dostępu do własnego laptopa. Jest możliwość złamania/zresetowania/odczytania hasła w systemie Windows 7? Jego tłumaczenie to ze zapomniał, ale to już nie istotne, teraz muszę się dostać na własny laptop, ma ktoś jakieś sprawdzone sposoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2012 o 13:34, Stian3D napisał:

Witam.

Ostatnio przez głupi żart kuzyna, nie mam dostępu do własnego laptopa. Jest możliwość
złamania/zresetowania/odczytania hasła w systemie Windows 7? Jego tłumaczenie to ze zapomniał,
ale to już nie istotne, teraz muszę się dostać na własny laptop, ma ktoś jakieś sprawdzone
sposoby?

Hiren''s Boot CD, Ultimate Boot CD. Ściągasz ISO, wypalasz na płytę lub zgrywasz na pena przy pomocy Yumi lub innego podobnego narzędzia, uruchamiasz z tego komputer. W narzędziach szukasz czegoś do resetowania hasła z Windowsa i gotowe. Szybko, łatwo i przyjemnie. W dodatku większość narzędzi pozwala na uaktywnienie zazwyczaj wyłączonego konta Administrator, z którego możesz sam zresetować hasło na dowolnym innym koncie.
Złamanie hasła w Windowsie jest możliwe, ale bardzo czasochłonne i często nieopłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jednak są :D, powiedzcie mi jeszcze jedno, Czy mogę poznać hasło nie używania żadnych płytek itp, oraz czy mogę złamać bez płytki? Słyszałem o hirenie, ale nie jestem pewien co robić. Pobrać tego boota, wypalić na płycie i tyle? nie trzeba jakis windowsow na płycie czy cos? odpalam kompa z tą płytką i po sprawie :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2012 o 08:02, Stian3D napisał:

Widzę, że jednak są :D, powiedzcie mi jeszcze jedno, Czy mogę poznać hasło nie używania
żadnych płytek itp, oraz czy mogę złamać bez płytki? Słyszałem o hirenie, ale nie jestem
pewien co robić. Pobrać tego boota, wypalić na płycie i tyle? nie trzeba jakis windowsow
na płycie czy cos? odpalam kompa z tą płytką i po sprawie :)?

Złamać hasło można, ale w zależności od jego skomplikowania i mocy obliczeniowej komputera może to trwać od kilku godzin do kilkudziesięciu lat.
Wszystkie takie płyty ratunkowe mają to, co jest im potrzebne do działania ze sobą. Po prostu wkładasz płytę, uruchamiasz z niej kompa, potem wybierasz odpowiednie narzędzie i postępujesz zgodnie z instrukcjami na ekranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2012 o 15:39, Stian3D napisał:

Płyka może usunąć hasło? czy raczej zmienić albo poznać?

Wykasować na 100%. A czy zmienić lub złamać to nie wiem. Skoro jednak problemem jest dostanie się do konta, a nie poznanie hasła, to nie widzę powodu, dla którego w ogóle chcesz się męczyć ze złamaniem tego. Na nowo hasło założysz sobie po zalogowaniu się na konto. Proste.

Dnia 29.11.2012 o 15:39, Stian3D napisał:

A taki najoplacalny program jest jaki? ten hiren?

Oba są darmowe, więc nie rozumiem, co do tego ma opłacalność.

http://www.youtube.com/watch?v=-FSEBIJlmT0
http://www.hirensbootcd.org/resetting-windows-password/
http://www.youtube.com/watch?v=g_bKEaIbnGQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do poznania, to chyba tęczowe tablice by pomogły bo o ile pamiętam jest hashowane bez "soli". Aczkolwiek w tym wypadku najlepiej będzie je usunąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam jakiś dziwny problem z kompem mianowicie nie mogę na nic się zalogować np próbuję zalogować się na wp.pl gdy już wejdzie to mnie wyrzuca i tak wszędzie gdzie mam dostęp do logowania ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się