PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Witam, mam taki problem od kilku dni mój monitor asus wariuje. Posiada tryby ekranu takie jak game, mode teather mod, scenery mod itp. No i jest tak że on co średni pó.l minuty przeskakuje na następny sam. Nie tykam nic przy guzikach na ekranie, a on sam tak lata. Dodatkowo co śrenio pół godziny sam z siebie automatycznie dopasowuje pulpit do ekranu... Nie wiem co robić.. Czy to jakis wirus, czy ekran mi się sypie, a moze coś z grafiką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2012 o 08:55, Xanas napisał:

Witam, mam taki problem od kilku dni mój monitor asus wariuje. Posiada tryby ekranu takie
jak game, mode teather mod, scenery mod itp. No i jest tak że on co średni pó.l minuty
przeskakuje na następny sam. Nie tykam nic przy guzikach na ekranie, a on sam tak lata.
Dodatkowo co śrenio pół godziny sam z siebie automatycznie dopasowuje pulpit do ekranu...
Nie wiem co robić.. Czy to jakis wirus, czy ekran mi się sypie, a moze coś z grafiką?


Najprostszą metodą wyeliminowania przyczyn to podłączenie monitora do innego komputera wtedy padnie jasne światło na monitor lub na pc ;)

Jak nie masz takiej możliwości metody sprawdzenia to zostaje odinstalowanie i zainstalowanie sterowników/oprogramowania monitora i przeskanowanie komputera pod kątem wirusów itd.

Po trzecie faktycznie przyczyn może być masę jakiś program/oprogramowanie/sterownik/monitor/komputer/wirus

Niestety nigdy z czymś takim się nie spotkałem i bez sprawdzenia paru rzeczy nie można wskazać na coś konkretnego, lecz może ktoś już na forum miał podobny problem i będzie wiedział, co się dzieje z Twoim monitorem :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, przed chwilą robie format na starym PC, Gdy jestem w momenecie wybrania partycji Mam partycje C surową to daje enter potem formatuj NTFS szybkie to wyskakuje błąd ze dysk albo jest uszkodzony albo źle podlączony... co dziwne bo przed 1h temu byl na tym dysku XP ja tylko usunąłem partycje C,D,E żeby zrobic C i D ale jak chce zrobic format to mi ten blad wywala i nie wiem co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2013 o 18:32, Stian3D napisał:

Witam...
dysku XP ja tylko usunąłem partycje C,D,E żeby zrobic C i D ale jak chce zrobic format
to mi ten blad wywala i nie wiem co robic


Gdyby tak było to by instalator już nie widział dysku więc ten błąd jest mało możliwy ale warto sprawdzić połączenia dysku do płyty głównej.

Oczywiście od momentu formatu do tego nie otwierałeś obudowy itd. i nie ruszałeś PC z miejsca?

Następnie zacznij instalacje od nowa usuń wszystkie partycje i podziel je jeszcze raz tworząc nowe a podczas wybierania partycji C i formatu nie dawaj szybkiej tylko normalną czyli

"Formatuj partycję stosując system plików NTFS"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cofam pytanie poradziłem sobie z problemem. Z braku mojej wiedzy nie wiedzialem ze po wybraniu dysku do wybraniu systemu robi sie restet i instalacja wyglada jak w normalnym trybie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problemy z baterią w laptopie. Otóż obecnego laptopa nigdy nie mogłem uruchomić na baterii jeśli nie było jej gdy komputer był włączony i podpięty do prądu. To znaczy najpierw wkładałem baterię, uruchamiałem laptopa podłączonego do prądu, wykrywał baterię i mogłem już używać zasilania bateryjnego
Natomiast dzisiaj postanowiłem popracować na baterii, a nie robiłem tego od dość dawna. Włożyłem ją do kompa, uruchomiłem system, który wykrył baterię ale nie ładował jej komunikat "wykryto baterię, podłączono, nie ładuje pozostało 66%". Po jakimś czasie odłączyłem zasilanie i po chwili komputer przeszedł w tryb uśpienia. Włączyłem prąd, nacisnąłem power (na baterii nie działało) i system znowu się uruchomił.
Natomiast teraz problem jest taki, że albo wcale nie wykrywa baterii i muszę ją wyjmować lub ponownie uruchamiać komputer lub wykrywa ją, pokazuje 66%naładowania, zaczyna ładować, po chwili ikonka ładowania przestaje mrugać choć komunikat "ładuję" dalej jest, a po odłączeniu prądu komputer się wyłącza (nie zamyka system tylko gaśnie z powodu braku prądu) i nie da się go odpalić z baterii. Nie da się też go uruchomić z baterii po normalnym zamknięciu sytstemu.
Nie wiem czy problem nie leży po stronie formatowania dysku, jakoś na jesień stawiałem nowy system win7 home premium ale nie tak jak zwykle z włożoną do laptopa baterią tylko bez niej. Bo chyba bateria ot tak leżąc w szufladzie się nie uszkodziła?
Jeśli ktoś ma jakieś pomysły co to może być to prosze o radę i pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał włożona baterię to wejdź do BIOSu i sprawdź czy masz opcje formatowania baterii lub jakoś podobnie. Jest szansa że to pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2013 o 15:41, Nufiko napisał:

Jak będziesz miał włożona baterię to wejdź do BIOSu i sprawdź czy masz opcje formatowania
baterii lub jakoś podobnie. Jest szansa że to pomoże.

nie znalazłem nic podobnego.
Menedżer urządzeń wykrywa baterie. próbowałem wyłączyć i włączyć dalej to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z słuchawkami Creative 3dTactic Alpha, a mianowicie mikrofon strasznie cicho nagrywa. Próbowałem już bez przedłużki USB ale wtedy jakość dźwięku jest bardzo słaba. Pogłaśnianie w audacity i vegasie również niewiele pomaga.Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Phenoma II X2 550 @3,5 ghz (kręcony mnożnikiem, wszystkie inne ustawienia domyślne) i płytę Gigabyte MA770T-U3DP
Mój komputer wyje, że uszy bolą. Na 90% to wina boxowego chłodzenia procesora. Chcę go uciszyc na tyle na ile się da. Speedfan prawdopodobnie nie współpracuje z moją płytą, bo wskazania są nienajlepsze i nie mogę kontrolować wentylatorów. Próbowałem włączyć cool''n quiet ale też coś nie chce zaskoczyć. W Biosie funkcja ustawiona na "auto" (do wyboru jest jeszcze tylko "disabled") a ustawienia cpu smart fan (coś takiego) też na "auto". Mimo to wciąż cpu-z czy core temp pokazują 3500 mhz. Speedfan i HW Monitor ~2500 rpm i temp ~41 stopni (pewnie radiator jest trochę brudny, już jakiś czas nie czyściłem).

Ja wiem, że boxowe coolery najcichsze nie są, ale kurcze, gdy w pokoju jest cicho i słychać tylko komputer, to jakby helikopter startował.

Jakieś złote rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2013 o 18:27, Pitej napisał:

Jakieś złote rady?


Najpierw wyczyść radiator z kurzu, może pomóc wymiana pasty termoprzewodzącej jeśli tego nie robiłeś od co najmniej 2 lat. Jak to nie pomoże to jak była rada spróbuj naoliwić ośkę/łożysko wentylatora może wyschło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dosyć dziwny problem. Mianowicie - po pdołączeniu pada od Xboxa do USB, dźwięk w komputerze zaczyna dziwnie charczeń, i dopiero po odlączeniu pada i ponowym uruchomieniu komputera wszystko wraca do normy. Jednakże pad stoi nie podłączony, bo przecież na takim dźwieku nie da się nic robić, strasznie mnie denerwuje. Instalowałem sterowniki i do karty dźikowej i do pada, nadal nic z tego. Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2013 o 18:51, zerohunter napisał:

A np. czyszczenie wiatraczków i naoliwienie?

Naoliwienie! O tym nie pomyślałem xD Będę musiał tego spróbować w najbliższym czasie.
@Nufiko

Dnia 02.01.2013 o 18:51, zerohunter napisał:

może pomóc wymiana pasty termoprzewodzącej jeśli tego nie robiłeś od co najmniej 2 lat

Na pewno by nie zaszkodziło, ale... nie chce mi się. Zresztą problemem jest hałas nie sama temperatura, a ta, wydaje mi się, nie jest taka zła jak na boxowe chłodzonko, trochę podkręcony procesor i temperaturę otoczenia ~23 stopnie.

Dzięki za rady, przy okazji czyszczenia naoliwię wiatrak. To MUSI pomóc.

Niemniej wciąż martwi mnie problem z cool''n quiet. Na kompie prawie nie gram. Zresztą i tak najgorszy jest szum w idle. W czasie gry to muzyka czy odgłos zarzynanych wrogów maskuje dźwięk wentylatorka. Gdyby system umiał zbić drastycznie napięcie i taktowanie z tych 3,5 Ghz to "na pulpicie" pewno byłoby ciszej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2013 o 21:20, Pitej napisał:

Na pewno by nie zaszkodziło, ale... nie chce mi się. Zresztą problemem jest hałas nie
sama temperatura, a ta, wydaje mi się, nie jest taka zła jak na boxowe chłodzonko, trochę
podkręcony procesor i temperaturę otoczenia ~23 stopnie.


Wiesz jak masz kiepską przewodność pomiędzy procesorem a radiatorem to wentylator musi szybciej schładzać radiator aby ten zdążał odebrać ciepło z procka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tan problem tu się nadaje, ale spróbuję :)
Otóż coś mi blokuje ładowanie się filmików. Oglądam sobie Naruto Online, ale czasami zdarza się tak ,że filmik ładuje mi się bardzo długo nawet do 30 min. Net mam dość szybki bo aż 30 MB/s więc gdzieś musi być jakaś zapora czy coś w tym stylu i takie pytanko jak mogę znaleźć przyczynę i ją usunąć? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Predkosc pobierania nie zalezy tylko i wylacznie od Twojego lacza, ale takze od tego skad pobierasz dane, jesli hosting ma 1 MB/s uploadu, to nawet 100 MB/s po Twojej stronie nie polepszy sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2013 o 19:09, kuba9876543210 napisał:

Predkosc pobierania nie zalezy tylko i wylacznie od Twojego lacza, ale takze od tego
skad pobierasz dane, jesli hosting ma 1 MB/s uploadu, to nawet 100 MB/s po Twojej stronie
nie polepszy sprawy.

Ma raczej dobre łącze bo z innego miejsca przy słabszym łączu idzie nadwyraz szybko. Na tym 30 MB zaś idzie różnie raz mega wolno, raz normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie wpadłeś na pomysł, że to kwestia kiepskiego hostingu? Mało osób pobiera, to ściąga się wszystko dobrze. Wszyscy wracają ze szkoły i zaczynają oglądać nowe odcinki = transfer jest dzielony na większą ilość osób = wszystkim chodzi wolniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2013 o 19:40, Narmo napisał:

A nie wpadłeś na pomysł, że to kwestia kiepskiego hostingu? Mało osób pobiera, to ściąga
się wszystko dobrze. Wszyscy wracają ze szkoły i zaczynają oglądać nowe odcinki = transfer
jest dzielony na większą ilość osób = wszystkim chodzi wolniej.

Wytłumacz mi więc czemu na jednym kompie o godz 17 ładuje się 30 min a na drugim kompie o godzinie 17 tego samego dnia ładuje się max 5 min ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się