PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 19.01.2013 o 11:36, Seqiu napisał:

Mam taki oto komputer:
Seagate Barracuda ST500DM002 (3.5'''', 500GB, SATA/600)
Sapphire Radeon HD 6670 1GB DDR3 PCI-E BOX
Gigabyte GA-Z68MA-D2H-B3
Kingston DDR3 4096MB 1333MHz CL9 BOX
Intel Core i3 2100 3.1 GHz BOX


Producent płyty głównej udostępnia wszystkie potrzebne sterowniki pod XP do tego modelu, producent karty graficznej też, więc nie będzie problemów z zainstalowaniem tego systemu (wyłącz tylko AHCI w BIOSie, jeżeli masz włączone). Ponieważ odradzam instalację XP 64 bitowego, to system nie będzie w stanie pracować z całą pamięcią operacyjną i w zależności od pozostałych komponentów będzie korzystał z 3,25-3,5 GB (albo i mniej, jeżeli z jakiegoś powodu masz aktywną zintegrowaną kartę graficzną). Musisz jedynie upewnić się, że producent twojej karty dźwiękowej udostępnia sterowniki pod XP. Bo zakładam, że skoro chcesz bawić się w "robienie muzyki" na kompie, to nie korzystasz z tej zintegrowanej z płytą główną. To samo tyczy się wszystkich dodatkowych urządzeń peryferyjnych (miksery na USB itp.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2013 o 13:46, Narmo napisał:

(wyłącz tylko AHCI w BIOSie, jeżeli masz włączone).

A mogę wiedzieć do czego to służy i dlaczego mam to wyłączyć?

Dnia 19.01.2013 o 13:46, Narmo napisał:

Bo zakładam, że skoro chcesz bawić
się w "robienie muzyki" na kompie, to nie korzystasz z tej zintegrowanej z płytą główną.
To samo tyczy się wszystkich dodatkowych urządzeń peryferyjnych (miksery na USB itp.).

Problem mój dotyczy właśnie karty, ponieważ producent mojej karty (emu 0404) nie wypuścił sterowników pod windows7. Trochę to dziwne, bo tak dobra karta która w sklepie stoi grubo ponad 400 zł, nie ma żadnego wspawcia ze strony producentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2013 o 14:22, Seqiu napisał:

> (wyłącz tylko AHCI w BIOSie, jeżeli masz włączone).
A mogę wiedzieć do czego to służy i dlaczego mam to wyłączyć?

W skrócie to tryb, który zwiększa wydajność dysków. Jednak XP jest systemem na tyle starym, że nie ma tego zaimplementowanego w sobie. Teoretycznie wystarczy zainstalować odpowiedni sterownik, ale ponieważ odpowiada on za komunikację dysku z płytą główną, to instalację trzeba przeprowadzić w trakcie wgrywania systemu, co w wypadku XP wymaga albo utworzenia odpowiedniej dyskietki (i posiadania napędu dyskietek), albo posiadania płyty głównej, która potrafi emulować stację dyskietek przy wykorzystaniu pendrive''a, albo zintegrować sterowniki z instalatorem systemu. A przyrost wydajności nie jest wart takich zabaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam .
Z racji, ze w starym komputerze mam kilkudziesiecio gigabajtowy dysk chcialem go wymienic.
Kupilen NOWY dysk od jakiegos leszcza (Wyslal mi w dziwnym pudelku z chin, pisalo na tym, ze zwrot gdyz przesylka uszkodzona) , na SATA Seagatee 250GB.

*I TU:
1.Po pierwsze chcialem na nim postawic system, to wyskakuje cos w stylu: (Po ekranie biosa)
DISK BOOT FAILURE, PLEASE INSERT SYSTEM DISC
...Nic zrobic nie moge
2.Po drugie:
Majac podstawowy dysk ten stary a ten jako dodatkowy, komputer go wykrywa komunikat wyskakuje ze zostal pomyslnie zainstalowany a ku.... nie wykrywa go w "MOJ komputer"
W menedzer urzadzen tez wyskakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2013 o 17:38, Seqiu napisał:

A czy płyta instalacyjna windowsa xp musi posiadać sterowniki sata?

Zazwyczaj nie. Chyba, że cały czas chcesz korzystać z AHCI. Wtedy zazwyczaj sterowniki od SATA i AHCI są w jednej paczce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2013 o 17:06, DesMonD__PL napisał:

*I TU:
1.Po pierwsze chcialem na nim postawic system, to wyskakuje cos w stylu: (Po ekranie
biosa)
DISK BOOT FAILURE, PLEASE INSERT SYSTEM DISC
...Nic zrobic nie moge

Albo płyta nie jest bootowalna (pirat? źle nagrana?), albo nie masz ustawionego dobrego bootowania w BIOSie (najpierw napęd optyczny, a potem HDD).

Dnia 19.01.2013 o 17:06, DesMonD__PL napisał:

2.Po drugie:
Majac podstawowy dysk ten stary a ten jako dodatkowy, komputer go wykrywa komunikat wyskakuje
ze zostal pomyslnie zainstalowany a ku.... nie wykrywa go w "MOJ komputer"
W menedzer urzadzen tez wyskakuje

Nowe dyski nie mają utworzonych partycji, więc nie są widoczne w Mój komputer. Musisz utworzyć partycje najpierw. W dowolnym Windowsie od XP w górę zrobisz to w:
Panel sterowania --> Narzędzia administracyjne --> Zarządzanie komputerem --> Zarządzanie dyskami.
Znajdujesz tam nowy dysk i pewnie będzie napisane, że ma nieprzydzielone miejsce czy jakoś tak. Klikasz na to prawym przyciskiem myszy i dalej sobie chyba poradzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mógłbym mi jeszcze powiedzieć jak się wyłącza to AHCI? Szukałem w necie, ale wszędzie piszą o włączeniu bądź wyłączeniu ale nie piszą pod jaka nazwą znajduje się ta opcja. Przekopałem cały bios i nie znalazłem nic co by miało w nazwie AHCI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2013 o 19:09, Seqiu napisał:

A mógłbym mi jeszcze powiedzieć jak się wyłącza to AHCI? Szukałem w necie, ale wszędzie
piszą o włączeniu bądź wyłączeniu ale nie piszą pod jaka nazwą znajduje się ta opcja.
Przekopałem cały bios i nie znalazłem nic co by miało w nazwie AHCI

Jeżeli nie widzisz tej nazwy to najprawdopodobniej jest to wyłączone w standardzie. Bo uruchomienie/wyłączenie wygląda różnie w zależności od BIOSu stosowanego przez producenta danej płyty. Czasami jest to AHCI i możesz wlączyć (Enable) lub wyłączyć (disable), czasami jest to jeden z trybów pracy kontrolera dysków (IDE, SATA, AHCI, RAID), a czasami jeszcze coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>.........

Zainstalowałem ten program ATKACPI a raczej go pobrałem, włączyłem i wyskoczyło by albo naprawić albo usunąć program tak więc wcisnąłem ,,naprawianie".

Reset kompa i ok, działają te przyciski.

Niestety jest problem i to w sumie spory.

Jak zamykam laptopa czyli jak przechodzi w stan uśpienia i potem go otworzę i zechcę dalej z niego korzystać to klawiatura wariuje, na mozilli firefox skacze obraz w górę i w dół, ogólnie wariuje klawiatura.

Są też problemy z wtyczką flash, kilka/kilkanaście razy przeglądarka mi się zwiesiła i wyleciał błąd wtyczki flash po tym jak coś oglądałem chociażby na youtube.

Od wczoraj strasznie słabo działa przeglądarka i się co chwila wiesza, wiecie jak temu zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do poprzedniego posta chciałem dodać, że psuje się klawiatura jeszcze w inny sposób.
W każdym możliwym oknie wpisuje się non stop jakaś litera, wczoraj to było ,,b" i nie mozna tego zachamować.

Czyli w wyszukiwarce google wpisuje się samo non stop jakas litera, wciskam ,,start" na pasku zadan (win 7 x64) to tez sie tam jakas litera wpisuje, adresu strony wpisac nie moge bo tez jakas litera sie sama wpisuje.
Dzieje się tak najcześniej jak zamkne i otworze laptopa czyli po przebudzeniu ale wczoraj zrobiło mi się to tak po prostu, podczas latania po necie.
Pomaga tylko reset kompa.

Pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2013 o 11:43, Citkowsky napisał:

Do poprzedniego posta chciałem dodać, że psuje się klawiatura jeszcze w inny sposób.
W każdym możliwym oknie wpisuje się non stop jakaś litera, wczoraj to było ,,b" i nie
mozna tego zachamować.

Czyli w wyszukiwarce google wpisuje się samo non stop jakas litera, wciskam ,,start"
na pasku zadan (win 7 x64) to tez sie tam jakas litera wpisuje, adresu strony wpisac
nie moge bo tez jakas litera sie sama wpisuje.
Dzieje się tak najcześniej jak zamkne i otworze laptopa czyli po przebudzeniu ale wczoraj
zrobiło mi się to tak po prostu, podczas latania po necie.
Pomaga tylko reset kompa.

Pomóżcie.


Przetestuj kompa na jakiś syf antywirusem+combofix+spybot (czy inny) może coś Ci się w systemie zalęgło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, zgłaszam się z probleme. Otóż mam problem z drukarką. O ile mając ją podłączoną przez USB jestem w stanie wydrukować, lecz po WiFi(drukarka podpięta do routera już nie). Wpierw myślałem, iż to problem z print spoolerem. Jednak to nie to. Pod sieć rzecz jasna jestem podpięty. Czy to ze sterownikami bezpośrednio od producenta, czy topobrane z Windows Update jest tak samo. Jeszcze wczoraj drukowałem bez problemów to dzisiaj już nie. Zapewne jest to problem software''owy. Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, za jakieś 30 minut mam zamiar włożć nową karte do PC ( zamiana z Radeon HD 5450 na Radeon HD 5670) i mam takie pytanie, czy muszę usuwać sterowniki stare? ( mam najnowsze ze strony amd.com) podaje 2 zdjęcia które chyba sprostują moje pytanie.

20130121132546

20130121132555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2013 o 13:25, Stian3D napisał:

Witam, za jakieś 30 minut mam zamiar włożć nową karte do PC ( zamiana z Radeon HD 5450
na Radeon HD 5670) i mam takie pytanie, czy muszę usuwać sterowniki stare? ( mam najnowsze
ze strony amd.com) podaje 2 zdjęcia które chyba sprostują moje pytanie.


Nie trzeba. Zreinstalujesz dopiero wtedy, gdy coś się będzie krzaczyć. BTW: U mnie na windowsowych sterownikach chodzi lepiej karta niż na dedykach (4870)


Mam pytanie też:
Mam w sieci dwa komputery, laptop (TP E530) i PC stacjonarny. Gdy łączę się ze stacjonarnego do lapka, by np. przesłać pliki, to pyta o haslo i użytkownika, więc podaję takie, jakie przypisałem do laptopa.
To samo, gdy chcę połączyć się z laptopa z komputerem stacjonanrym, z tym, że na blaszaku nie mam passa, a wpisanie samego usera nie daje dostępu. Jak temu zaradzić? Ustawienie hasła na maszynę mnie nie satysfakcjonuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2013 o 02:56, Shinigami napisał:

Single. Razem 1600 Mhz ;)

No właśnie, że Dual. Nie wiem czemu CPU-Z sobie jajeczka robi ;p
Co śmieszne postanowiłem to sprawdzić po testach... dopiero potem przeczytałem na dole :)

20130124102801

20130124102809

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwe jest by włączyć usługę bufor wydruku korzystając z trybu awaryjnego? Niestety tylko z tego trybu mogę korzystać, gdyż mam problem z kartą graficzną w laptopie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się