PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Chcę zrobić obraz iso pewnej płytki [ legalnej oczywiście ] ale przy próbie jej wykonania [ już dwoma programami ] wyskakują mi errory. Raz jakiś tam a raz błąd ECC / EDC. Co prawda dysk jest trochę porysowany ale chyba jest jakaś szansa, żeby go odratować - ma ktoś jakiś pomysł co i jak zrobić? Zależy mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2013 o 17:50, Tyler_D napisał:

Chcę zrobić obraz iso pewnej płytki [ legalnej oczywiście ] ale przy próbie jej wykonania
[ już dwoma programami ] wyskakują mi errory. Raz jakiś tam a raz błąd ECC / EDC. Co
prawda dysk jest trochę porysowany ale chyba jest jakaś szansa, żeby go odratować - ma
ktoś jakiś pomysł co i jak zrobić? Zależy mi.

ECC / EDC jeśli wyskakuje taki błąd to wydaje mi się że płyta jest zabepieczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2013 o 17:50, Tyler_D napisał:

Chcę zrobić obraz iso pewnej płytki [ legalnej oczywiście ] ale przy próbie jej wykonania
[ już dwoma programami ] wyskakują mi errory. Raz jakiś tam a raz błąd ECC / EDC. Co
prawda dysk jest trochę porysowany ale chyba jest jakaś szansa, żeby go odratować - ma
ktoś jakiś pomysł co i jak zrobić? Zależy mi.


Spróbuj zrobić to alkoholem 120%, choćby trialem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2013 o 16:11, Pietro87 napisał:

Dx11 ma wsteczną kompatybilność z poprzednimi wersjami. Jest wiele gier wymagających
DX11 które będą działać na kartach z obsługa dx9/10. Przykład to mój komp i GTX260 w
nim zamontowany - taki AC3 działa u mnie mimo wymogu dx11, ot mam mniej efektów cząsteczkowych
tu i tam względem karty która obsługuje 11stkę.
Różnica wizualna - dla mnie gołym okiem niemal nie do zauważenia.



Też gram w AC3 , ale na DX9 . Pytam , dlatego , że pobrałem otwartą betę Crysis 3 i nie mogę włączyć gry , bo wyskakuje mi komunikat , że moja karta nie obsługuje DX11?.

@Jackal-pl.
Może i będzie można odpalić finalną wersje na DX9/10 , ale będzie za późno , bo nie kupię kota w worku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2013 o 16:05, damlon napisał:

Jakieś pomysły?


Jeśli masz jeszcze szczura na gwarancji nie zwlekaj i wysyłaj, znajomy w tamtym roku reklamował swoją z powodu podobnych problemów. Miał szczęście i oddali mu pieniądze - zainwestował w coś solidniejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem w necie i faktycznie C3 wymaga karty która obsługuje dx11.
Pewnie po premierze ktoś to szybko obejdzie [tak jak wiele gier które chodzą np na win XP mimo tego, że wymagają minimum visty/win7 np XCOM, chociaż akurat przeskok z WinXP na Win7 ja osobiście zawsze polecam , właśnie jako stary zagorzały miłośnik XP, 7mka to świetny system]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Crysis 3 ma być grą, która wyciśnie 7 poty z całego komputera. Raczej nie będzie skierowana do osób, które mają stare podzespoły. Bo 3 lata w świecie komputerów są przepaścią. Taki Battlefield 3 też wymaga karty z DX 10/10.1 minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2013 o 16:35, Narmo napisał:

Crysis 3 ma być grą, która wyciśnie 7 poty z całego komputera. Raczej nie będzie skierowana
do osób, które mają stare podzespoły. Bo 3 lata w świecie komputerów są przepaścią. Taki
Battlefield 3 też wymaga karty z DX 10/10.1 minimum.


No nie obecnie.
Obecnie 3 lata nic nie zmieniły, bo konsole skutecznie stopują rozwój technologiczny.
Mam dwa kompy, jeden nówka na którym mógł bym pewnie grac i w stereoskopowym 3d bez problemów i drugi prawie już 4 letni na ktorym tez bardzo duzo czasu spędzam i też na nim czesto grywam.
BF3 na moim starym kompie działa bez problemów i nie wygląda źle.
Jak wejdą nowe konsole, to owszem gry zaczną może wtedy wyciskać maksymalny potencjał z obecnej generacji sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2013 o 16:39, Pietro87 napisał:

> /.../> Obecnie 3 lata nic nie zmieniły, bo konsole skutecznie stopują rozwój technologiczny. /.../

Powiedziałbym, że nawet 4 lata niewiele zmieniły. To znaczy jest postęp, ale już nie tak dynamiczny, jak kiedyś, kiedy warto było komputer modernizować co pół roku, a całkowicie zmieniać co rok, czy półtora. I obawiam się, że jak ktoś dzisiaj sprawi sobie wypasiony komputer, to starczy mu na 5 lat, nie mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zestaw oparty o i7mki z górnej półki [te najmocniejsze z odblokowanym mnożnikiem które bez trudu kręcą się do 4.5ghz +] i dwie [lub nawet trzy] mocne karty nvidii w sli lub amd w crossfire a na deser 8gb ram ddr3 2000 i jest zapas na ładnych kilka lat. Wszystko co wyjdzie a nie będzie miało spartaczonej optymalizacji na takim sprzęcie będzie fruwać w full hd na maksymalnych ustawieniach.

Postęp technologiczny w naszych czasach jest przeogromny, ale ostatnio "lekko" hamuje w dziedzinie technologi stricte PC.
Tzn dobijamy chyba do jakiejś granicy której tak szybko jak poprzednie nie przebijemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i nie licząc mikroprzycięć, które generują konfiguracje z wieloma akceleratorami graficznymi. W niektórych grach widzi się przez to pokaz lsajdów, pomimo, iż klatek jest więcej niż te umowne 25-30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak ale to raczej wina kiepsko dopracowanych gier które źle skalują spięte karty.
Tak czy siak imho nawet pojedyncze układy te z najwyższej półki do biedy wspomagane czymś z drugim slocie jako akceleratorem fizyki [dedykowanym, jeśli ktoś uważa, ze warto taki config robić dla technologii phys-x] też dadzą sobie radę we wszystkich grach w full hd :)

Zapas na lata jest jak w banku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mając windowsa 7 oryginalnego mogę pobrać iso z oficjalnej strony Microsofta celem instalacji przez USB, czy to prawda?
Szukam tych iso i są wszędzie, ale nie na stronie Microsoftu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pliki ISO są dostępne do pobrania tylko przez MSDN i jego akademicki odpowiednik (kiedyś MSDN AA a teraz już nie wiem). Jeżeli Windowsa kupiłeś z komouterem lub na nośniku optycznym to z tego co wiem nie ma legalnego sposobu na ściągnięcie obrazu płyty z systemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm a czy czasem MSowi nie jest obojętne skąd dana osoba sobie pobierze pakiet instalacyjny ?
Liczy się chyba stricte klucz produktu.
Masa ludzi z oryginalną windą zgrywa z netu updateowane instalki [takie które zawierają wgrane z automatu wszystkie aktualizacje do konkretnej daty np listopad, grudzień itp] żeby sobie oszczędzić czasu przy ewentualnych formatach czy właśnie wersję windy wgraną na pendrive [bah sam gdzies mam do swojego starego oryginalnego xpka pro dorobiony taki instalacyjny pendrive*]
Wszystko na koniec skupia się na wbiciu swojego kluczu produktu.

Jasne prawnie to jest pewnie "piractwo" ale MS ma to chyba w poważaniu, a przynajmniej ja nie słyszałem o jakimkolwiek przypadku "pretensji" z ich strony.

Na upartego - można mieć kopię zapasową oryginalnego systemu.

*
Btw ten mój pen z win xp robiłem sam, jest do tego oprogramowanie w necie.
Pewnie z win7 też się da [aż sprawdzę jutro, obecnie siedzę na 7mce ultimate więc mam jak sprawdzić czy da się oryginalną 7mkę tak przerobić na instalację z usb we własnym zakresie]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że przed chwilą nagle zniknął mi obraz z monitora / PC / z komunikatem " brak sygnału "
próbowałem włączyć monitor jeszcze raz, nic z tego, włączyłem PS3 i przełączyłem z DVI na HDMI, tam obraz był bez problemu, tylko na PC, obrazu brak / DVI /
zrestartowałem kompa i już jest ale strach pozostaje ... miałem tego typu problemy ponad półtora roku temu, gdy miałem jeszcze poprzedniego kompa, gdy wracałem z HDMI / PS3 / na DVI / PC /, często miałem czarny ekran z komunikatem " brak sygnału " ...
co to może być?, monitor już siada? / ma on 28 miesięcy / ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpal regedit.exe i znajdź klucz :

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet002\Control\GraphicsDrivers

Dodaj wartość DWORD [32 lub 64bit zależnie od systemu jaki używasz] która się będzie nazywać TdrDelay a wartość danych ustaw jej na 8.

Potem zrób to samo dla klucza

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\GraphicsDriver


Rozwiązanie głównie dla problemu "sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność", aczkolwiek wielu userom pomaga na przypadłość typu "brak sygnału".

P.S.
Stary ty z tymi komputerami to albo masz pecha albo jesteś strasznie zamotany i coś ciągle mieszasz :)
P.S.2
Ta modyfikacja powyżej jest absolutnie nieszkodliwa, jeśli gpu nie cierpi na zbyt wolne renderowanie ramki w określonym czasie to ta zmienna nie ma na kartę kompletnie wpływu tak więc możesz to wbić w rejestr bez obaw, to nie jest taki parametr który mógł by uszkodzić system operacyjny. to tak na wszelki wypadek jak byś się bał, że rejestr systemowy to mityczny twór którego nie wolno ruszać :)
Śmiało i bez krempacji =)
P.S.3
[Coś mi dużo ps wyszło...]
Problemów z monitorem może być multum, dziś np w swoim musiałem wymieniać switche pod panelem głównym [no jeden switch] bo się skaszanił i samoczynnie zdejmował mi jasność monitora do zera.
Aczkolwiek obstawiał bym, że 2 letni monitor jest trochę za młody na zgon.
Może warto wstępnie kabel sprawdzić ?
Jak masz gdzieś nowy zapasowy to obadaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdzie nie twierdzę, że to nie będzie działać a jedynie, że dla wielu osób nie ma legalnego źródła do ściągnięcia takiego obrazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2013 o 01:30, Pietro87 napisał:

Odpal regedit.exe i znajdź klucz :

Dnia 03.02.2013 o 01:30, Pietro87 napisał:

Może warto wstępnie kabel sprawdzić ?
Jak masz gdzieś nowy zapasowy to obadaj.



A gdzie tego szukać? / regedit.exe /, wpisać w " wyszukaj programy i pliki "?

co do kabla to o ile pamiętam, zakupiłem jakąś używkę - wcześniej miałem kabelek tej poprzedniej generacji ( jak on się zwał? ) ale wymieniłem na DVI, gdyż nie miałem obrazu z Blu-Ray - wymiana kabelka nie pomogła ;), pomogła dopiero zmiana kompa
aczkolwiek dziwne, że przez prawie 16 miesięcy problemu z brakiem sygnału nie było ....
raczej nie jest to problem monitora, bo wtedy z HDMI też nie byłoby sygnału - to coś z komunikacją pomiędzy PC a monitorem - dwa lata temu pierwszy raz zauważyłem coś takiego, grałem sobie na PS3 I po przełączeniu się na DVI przywitał mnie czarny ekran i komunikat; " brak sygnału "
oczywiście, dźwięk był, nie było tylko obrazu.

Dodam jeszcze, że mój monitor, to: Samsung SyncMaster P240HD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2013 o 02:31, Narmo napisał:

Ja nigdzie nie twierdzę, że to nie będzie działać a jedynie, że dla wielu osób nie ma
legalnego źródła do ściągnięcia takiego obrazu.


Uwierz na słowo - umiem czytać i wiem co napisałeś :)
Dodałem tylko, swoje dwa grosze.
MSowi bowiem jest raczej obojętne czy system zainstalujemy z pena, dysku czy ściągniemy z netu o ile kupiliśmy oryginał i mamy klucz [a o tym, że ms leje na to czy mamy windę piracką czy oryginalną świadczy wprowadzenie kilka lat temu pakietów legalizacyjnych :)]

Btw przerobienie windowsa na wersje instalowaną z pendrive tez jest chyba czysto technicznie i prawnie piractwem, a używają takich rozwiązań serwisanci, duże firmy.

Dlatego dorzuciłem kilka słów od siebie - bo nielegalne tutaj jest w sumie takie deczko nie do końca "nielegalne".
Luka w prawie której nikt nie uregulował bo po co :)


@lis_23

Tak dokładnie tam [start->znajdź i wyszukaj programy]
Te dwa lata temu miałeś inną kartę graficzną tak ? To by wskazywało na problem z monitorem [skoro na dwóch rożnych komputerach pojawia się ta sama przypadłość]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się