PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 03.02.2013 o 13:58, Pietro87 napisał:


@lis_23

Tak dokładnie tam [start->znajdź i wyszukaj programy]
Te dwa lata temu miałeś inną kartę graficzną tak ? To by wskazywało na problem z monitorem
[skoro na dwóch rożnych komputerach pojawia się ta sama przypadłość]


Obecnie mam inną płytę główną, inny procesor, chłodzenie do procka, pamięć, kartę graficzną i dysk twardy, oraz system ( wcześniej to była Vista, teraz 7 ) - mam jednak ten sam kabelek DVI ( ponoć używka, choć gdy mówiłem o tych problemach wtedy to sprzedawca / który zresztą składał też mojego obecnego i poprzedniego kompa / twierdził, że to nie jego wina ) - zastanawiam się też, czy komuś jeszcze znikł obraz, ot tak po prostu?
był i nagle - pyk! - i znikł
wcześniej, dwa, półtora roku temu znikał mi w dwóch przypadkach:

a: przełączenie się z HDMI na DVD / z PS3 na PC /
b: uruchomienie PC i brak obrazu, dźwięk był

nigdy jednak obraz nie znikł tak po prostu, jak to miało miejsce wczoraj.

Już na nowym, obecnym kompie miałem parę razy jeszcze inny przypadek - otóż, jakby zrywała się łączność z myszka i ta przestała działać - za pierwszym razem poszedłem kupić nową myszkę, byłem pewien, że obecna padła ... nie wpadłem na pomysł, żeby zrestartować kompa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kup nowy kabel to wykluczysz jedną z dwóch możliwości tj wina kabla lub monitora.
Wątpię, żeby to była wina systemu.
Trik z TrDelay może pomóc [nie zaszkodzi].
Tak samo wymiana kabla na nowy - najniższy koszt i najlepsza możliwość sprawdzenia czy winny jest kabel czy monitor [bo ze starego kompa tylko te dwa zostały]


P.S.
Takie rzeczy jak czasowa utrata sygnału przez monitor czasem się zdarzają.
Komputer mojego brata wyrzucił mu kilka dni po zakupie BSOD [losowo w trakcie używania netu] dwa dni później komp stracił sygnał z monitora [lub monitor z kompa, ot tak jak u ciebie out of signal i po zawodach].
Po tych dwóch wypadkach przez kolejne 5.5 roku [do wymiany na nowy] chodził bez zarzutów, ot taki urok sprzętu - czasem coś się stanie [przyczynę pewnie na upartego by znalazł] i nigdy więcej nie powtórzy.
Podobnie jak z szukaniem bugów w grach, czasem jakiś trafisz ale potem ni cholery nie jestes w stanie go odtworzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2013 o 13:58, Pietro87 napisał:

Btw przerobienie windowsa na wersje instalowaną z pendrive tez jest chyba czysto technicznie
i prawnie piractwem, a używają takich rozwiązań serwisanci, duże firmy.


Nie jest równoznaczne z piractwem, nawet sam MS udostępnia narzędzie do zrobienia czegoś takiego: http://www.microsoftstore.com/store/msstore/html/pbPage.Help_Win7_usbdvd_dwnTool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.02.2013 o 14:39, Nufiko napisał:

Nie jest równoznaczne z piractwem, nawet sam MS udostępnia narzędzie do zrobienia czegoś
takiego: http://www.microsoftstore.com/store/msstore/html/pbPage.Help_Win7_usbdvd_dwnTool


Ano widzisz, nie sprawdzałem wczoraj.
Ot założyłem, że na zasadzie znanego nam absurdu - modyfikowanie oprogramowania = łamanie licencji.
Co prawda zrzut XP robiłem innym softem, ale dobrze wiedziec, ze jest legalny 100% =)

P.S.
Thx za link zrobię sobie potem taki pen z moim win7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.02.2013 o 14:38, Pietro87 napisał:



P.S.
Takie rzeczy jak czasowa utrata sygnału przez monitor czasem się zdarzają.
Komputer mojego brata wyrzucił mu kilka dni po zakupie BSOD [losowo w trakcie używania
netu] dwa dni później komp stracił sygnał z monitora [lub monitor z kompa, ot tak jak
u ciebie out of signal i po zawodach].
Po tych dwóch wypadkach przez kolejne 5.5 roku [do wymiany na nowy] chodził bez zarzutów,
ot taki urok sprzętu - czasem coś się stanie [przyczynę pewnie na upartego by znalazł]
i nigdy więcej nie powtórzy.
Podobnie jak z szukaniem bugów w grach, czasem jakiś trafisz ale potem ni cholery nie
jestes w stanie go odtworzyć.


To wyglądało tak, że monitor w ogóle nie widział sygnału z DVI
na pilocie mam:
DVI
PC
TV
HDMI
wszystkie sygnały były a przy DVI nawet nie było napisu DVI, tylko rozdzielczość, brak sygnału i monitor się wyłączał - po ponownym uruchomieniu przestawiał się na tv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z nagrywarką DVD w jednym laptopie. Otóż po włożeniu jakiejkolwiek płyty system pyta mnie o nagrywanie nowej kompilacji. Nie ważne czy płyta jest z danymi (muzyka, programy, gry etc.), komputer zawsze wykrywa ją jako nową (pustą) płyte CD i wyraża gotowość do nagrywania danych.
Podejrzewam że problem tkwi gdzieś w systemie, napęd raczej sprawny bo płytami kręci, tylko nie chce ich odczytać prawidłowo. Jakieś sugestie?

EDIT://

Laptop Asus K50ij
Napęd pod SATA
Win Vista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2013 o 11:21, ArkStorm napisał:

/.../ > Podejrzewam że problem tkwi gdzieś w systemie, napęd raczej sprawny bo płytami kręci,
tylko nie chce ich odczytać prawidłowo. Jakieś sugestie? /.../

>
Od ładnych paru lat mam w komputerze dwie nagrywarki. Pewnie spytasz, czy to nie przesada? No cóż, kto na gorącym się sparzył, ten na zimne dmucha. Moja nagrywarka odtwarzała, nagrywała i sprawdzała nagranie - rzekomo bez błędów. Jak nagranie sprawdzone, to w porządku, odkładałem dobrze nagraną płytę, aż raz zachciało mi się sprawdzić, co nagrałem. Okazało się, że nagrałem, ale odczytać tego nie było można. Od tego czasu to, co nagram na jednej nagrywarce, sprawdzam na drugiej. Na szczęście teraz czego bym nie sprawdził, nagrywarki rzeczywiście odtwarzają. Pewnie jedna by wystarczyła, ale strzeżonego Pan Bóg strzeże.
Nauczony doświadczeniem sugerowałbym sprawdzenie nagrywarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.02.2013 o 11:36, KrzysztofMarek napisał:

Od ładnych paru lat mam w komputerze dwie nagrywarki. Pewnie spytasz, czy to nie przesada?
No cóż, kto na gorącym się sparzył, ten na zimne dmucha. Moja nagrywarka odtwarzała,
nagrywała i sprawdzała nagranie - rzekomo bez błędów. Jak nagranie sprawdzone, to w porządku,
odkładałem dobrze nagraną płytę, aż raz zachciało mi się sprawdzić, co nagrałem. Okazało
się, że nagrałem, ale odczytać tego nie było można. Od tego czasu to, co nagram na jednej
nagrywarce, sprawdzam na drugiej. Na szczęście teraz czego bym nie sprawdził, nagrywarki
rzeczywiście odtwarzają. Pewnie jedna by wystarczyła, ale strzeżonego Pan Bóg strzeże.
Nauczony doświadczeniem sugerowałbym sprawdzenie nagrywarki.


Dzięki za zainteresowanie :)
Sprawa jest dość dziwna. Otóż nie kręci mi żadnej płyty prócz tej z systemem. Po zamontowaniu innego napędu (z innego laptopa) również był problem z odtwarzaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem czy w tym temacie można pisać też problemy z grami,więc przepraszam jeśli nie.

A mój problem wygląda tak: gram sobie w Mass Effecta II i jak spokojnie sobie chodzę po Cytadeli lub Omedze gra strasznie klatkuje,jest to dla mnie dość dziwne ,gdyż raczej powinna prędzej klatkować przy akcji a wtedy chodzi płynnie.

Mój sprzęt:
system: windows 7
grafa: GTX 560 Ti
procek:AMD Athlon II X4 631 2.6 gHz
pamięć: 4 GB

Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Procek należałoby trochę podkręcić, bo Athlony i to na stockowym taktowaniu dość słabe są.
Jakby tak dobić do 3-3.2GHz, to zauważyłbyś różnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2013 o 06:44, Jackal-pl napisał:


Procek należałoby trochę podkręcić, bo Athlony i to na stockowym taktowaniu dość słabe
są.
Jakby tak dobić do 3-3.2GHz, to zauważyłbyś różnicę.

A mógłbyś powiedzieć krok po kroku jak to zrobić bo boję się że coś zepsuje jak będę to sam robił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zepsuć nic nie można, tylko w skrajnych wypadkach. Podaj jeszcze dokładny model płyty głównej.
Jeżeli chodzi o podkręcanie - tylko mogę Cię odesłać do poradników na gugl. Mogę jedynie podpowiedzieć, iż dobre znajdują się na portalu PCLAB (to nie jest reklama, to jest prawda, a ponadto Gram oferuje inną tematykę [w głównej mierze]).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie- jakie są skutki podłączenie karty graficznej do uruchomionego komputera? Nie to nie ja zrobiłem, to mój znajomy ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może się nic nie stać, może spalić kartę, może spalić płytę główną, może spalić to i to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2013 o 22:01, Bracio napisał:

Mam pytanie- jakie są skutki podłączenie karty graficznej do uruchomionego komputera?
Nie to nie ja zrobiłem, to mój znajomy ;).


Sam tak robilem jak mialem problemy z bootowaniem Windowsa przy piatej karcie po zmianie sterownikow, karta dzialala i z tego co pamietam specyfikacja PCI-E pozwala na hot-swapping i hot-plugging, wiec nie powinno sie nic dziac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam problem z mapowaniem dysków. Otóż chcę zmapować dwa osobne dyski na dwóch oddzielnych serwerach, tak by udostępnić dwa różne programy. Tak więc obydwa dyski są zmapowane, jednakże jeden z nich nie chodzi. Jeżeli zmapuje, powiedzmy jako pierwszy dysk1 z programem1 to program2 ze zmapowanego dysku2 już nie nie uruchamia. I na odwrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na tych 2 serwerach masz użytkowników o tych samych loginach, ale różnych hasłach i nie są to domeny, to spróbuj poprzedzić login nazwą komputera/ serwera, z którym się łączysz. Czali serwer1\użytkownik oraz serwer2\użytkownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2013 o 08:48, Narmo napisał:

Jeżeli na tych 2 serwerach masz użytkowników o tych samych loginach, ale różnych hasłach
i nie są to domeny, to spróbuj poprzedzić login nazwą komputera/ serwera, z którym się
łączysz. Czali serwer1\użytkownik oraz serwer2\użytkownik.


Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2013 o 12:34, Nazgul125 napisał:

Moja płyta główna to Gigabyte GA-A75M-S2V

Chciałem po prostu sprawdzić fizyczne mozliwości Twojej płyty głównej - ale ma dość solidną sekcję zasilania, także możesz kręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się