PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Karta graficzna ma niską temperaturę, więc jest ok. (ja w tej chwili na Radeonie 6950 mam 37 stopni), ale procesor, jeżeli nie kręcony, ma odrobinę wysoką temperaturę jak na spoczynek (Phenom 955 nie kręcony u mnie ma 36 stopni, a w stresie nie przekracza 48).
Ściągnij HWiNFO, włącz logowanie (w zakładce sensory) i sprawdź tam maksymalne temperatury po tym, jak komp zacznie spowalniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś już nie będę kombinował bo jutro i tak dzwonię do serwisu, w którym składałem. Strasznie irytujące jest jak każde Online się kraszuje a wina internetu to nie jest bo na PS3 śmiga ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co daje opcja w Biosie w moim SAMSUNG Serii 3 NP350V5C-S06PL: UEFI Boot Support - wartość enabled/disabled? W laptopie jest standardowy Bios więc co to daje? Czy dzięki temu można zainstalować system (np: Windows 7 HP 64 bit) na dysku skomwertowanym w GPT? Tak z ciekowości pytam;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Dlaczego w tym moim Samsung jest bios standardowy a nie ten nowy EFI graiczny. A np w programie AIDA64 i innych pisze że to jest bios AMI EFI, czy nie powinnien być graficzny? Też tak z ciekowości pytam:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś opóźnia mi start systemu. Mianowicie podczas próby połączenia się z internetem (zaraz po włączeniu się Windowsa) tj. kliknięciu na ikonę, menu start się zawiesza, a następnie dopiero po upływie minuty łączy z internetem. Tak jest za każdym razem; w przypadku gdy odczekam te kilka minut i spróbuje się połączyć, wszystko przebiega poprawnie. Mogę napisać, że procesami jakie się pojawiają w momencie łączenia się z internetem (czyli po odczekaniu tej minuty) są wmiprvse.exe; imapi.exe; alg.exe; (być może jeszcze jakieś, ale nie jestem w stanie ich spisać, ponieważ wyświetlają się szybko, a niektóre równie szybko znikają). Możliwe, że aktualizacja do SP3 spowodowała ten problem, ale przywracanie systemu nie działa, więc nie mogę tego sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Memtestowałem ostatnio laptopa. I po jednym i 60% drugiego passa było około 300 błędów, ale "Bits in Error" tylko jeden. Nie jestem pewien jak to rozumieć. Poza tym, czy to mogłoby tłumaczyć dlaczego sporo gier chodzi dobrze przez parę minut, a potem drastycznie zwalnia (albo chodzi w ogóle tragicznie od razu, mimo spełnionych wymagań, kiedyś chodziły lepiej itd.). Czy takie coś objawia sie jednak bardziej rzeczami typu kilkudziesięcio sekundowych zwisów windowsa, nagłych resetów, które właśnie też występują. System jest stosunkowo świeży (ze 2 miesiące). Mowa jest o latopie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AVG 2013. Dodam ponadto, że od jakiegoś czasu mój modem osiąga status operational dopiero po kilkukrotnym zapalaniu się i gasnięciu diody ADSL, tak samo było w przypadku routera Tp-link TD-W8950ND, który ostatecznie się popsuł.

20130213213724

20130213214346

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu szwankowała mi karta graficzna (AMD HD4850), hałasowała i przegrzewała się. Dzisiaj dopiero miałem czas, żeby się tym zająć, wyczyściłem ją trochę i hałas ustał, ale ciągle się grzeje. Zainstalowałem dwa programy do sprawdzenia temperatury i zamurowało mnie - 100-110*C w spoczynku (!). Jutro kupię pastę termoprzewodzącą i wyczyszcze kartę porządnie, ale jeszcze dzisiaj postanowiłem zainstalować nowsze sterowniki i odkryłem, że mam stery nie tylko AMD, ale też Intela i Nvidii (!?). W komputerze wymieniana była niedawno płyta główna, bo poprzednia padła, i nie ja robiłem formata. Zastanawiam się, dlaczego stery od Intela i Nvidii również są zainstalowane i (może banalne pytanie, ale nie chcę nic zchrzanić 3 miesiące po formacie) czy mogę je bezpiecznie usunąć? Dla mnie to o tyle zaskakujące, że wszystko instalował zaufany informatyk i nigdy takiego problemu nie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podczas grania zauważyłem, że dźwięk mi szwankuje. Tak, jakby się zacinał. Zarówno ten z YT, jak i z gry. Dodam, że w grze było cały czas 30-60FPSów. Karta dźwiękowa zintegrowana, chociaż dwa miesiące temu miałem coś podobnego na mojej zewnętrznej karcie. Jakieś rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz: Jak długo system się załącza na awaryjnym z obsługą sieci?
Edit: Ściągnij HD Tune i wklej tu screena z zakładki health, ponadto zrób test na bad sectory. Najlepiej ten wolniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem stery grafiki, ale karta nadal się przegrzewała. Dziś odkryłem przyczynę - wiatrak nie działa. Czy mogę to jakoś sam naprawić? Nie mam niestety gwarancji na tę kartę. Idę zaraz do sklepu po pastę termoprzewodzącą, rozkręcę grafę i ją wyczyszczę, ale czy coś poza tym mogę jeszcze zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2013 o 12:01, Kapizak1 napisał:

Zmieniłem stery grafiki, ale karta nadal się przegrzewała. Dziś odkryłem przyczynę -
wiatrak nie działa. Czy mogę to jakoś sam naprawić? Nie mam niestety gwarancji na tę
kartę. Idę zaraz do sklepu po pastę termoprzewodzącą, rozkręcę grafę i ją wyczyszczę,
ale czy coś poza tym mogę jeszcze zrobić?

Tak. Wymienić całe chłodzenie. Lub sam wiatraczek jak znajdziesz identyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak można z updatować biosa żeby czytał ivy bridge. Bo mam płytę asrock h61m bulk matx i procesor i3-3220 i się dowiedziałem, źe bios jest pod sandy i nie czyta proca. Jakieś rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2013 o 16:15, Sericulum napisał:

Witam. Jak można z updatować biosa żeby czytał ivy bridge. Bo mam płytę asrock h61m bulk
matx i procesor i3-3220 i się dowiedziałem, źe bios jest pod sandy i nie czyta proca.
Jakieś rady?


Musisz mieć pena, i postępować zgodnie z instrukcją obłsugi (w książce do płyty głównej jest dokładna instruckja jak to zrobić), a jak nie masz to na stronie producenta 0 tam też znajdziesz najnowszy bios.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wymieniłem płytę główną, na MSI ZH77A-G41, i mam problem z internetem. Niby wszystko działa w porządku ale nie mogę ściągnąć żadnych większych plików z internetu (np. gier ze steam, origin albo LOLa), gdy odpalam ściąganie to przez chwile leci 1-2mb/s, a po 30s spada do 0kb/s.
Na 100% nie jest to wina złącza, routera czy modemu ani też dostawcy internetu. Coś jest nie tak w moim komputerze i nie wiem jak to naprawić. Sterowniki do płyty głównej są, całe niezbędne oprogramowanie też jest. Nie posiadam żadnego firewalla ani antywirusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się