PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 14.02.2013 o 15:56, Jackal-pl napisał:

Podłączyłeś go oczywiście do odpowiedniego gniazdka na karcie?

Tak, wszystko podłączone prawidłowo. Wiatrak jest przekrzywiony i nie da się go naprawić z zewnątrz, przez co jego łopatki ocierają się o podstawę i się zatrzymują. Będę jeszcze walczyć jutro, póki co nie mogę dostać się do wnętrza wiatraka.

@Narmo

Dnia 14.02.2013 o 15:56, Jackal-pl napisał:

Tak. Wymienić całe chłodzenie. Lub sam wiatraczek jak znajdziesz identyczny.

W ostateczności kupię nowe chłodzenie, ale po prsostu nie chcę wydawać niepotrzebnie kasy, bo niedługo i tak kupuję laptopa. Jeśli nie będzie innego wyjścia, prawdopodobnie kupię Arctic Cooling Accelero L2 Plus. Nie wiem tylko czy zmieści się to chłodzenie w mojej obudowie, bo jest dosyć niska, a od karty graficznej jest tylko 6 cm do dolnej części obudowy (płyta gł.: Asus p5gc mx/gbl).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto mi jest w stanie powiedzieć, jakie mogą być teoretyczne przyczyny braku skłonności mojego napędu w laptopie do czytania płyt DVD, podczas gry CD czyta idealnie? Czyżby czekała mnie zmiana laptopa? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2013 o 18:24, Sigu napisał:

Kto mi jest w stanie powiedzieć, jakie mogą być teoretyczne przyczyny braku skłonności
mojego napędu w laptopie do czytania płyt DVD, podczas gry CD czyta idealnie? Czyżby
czekała mnie zmiana laptopa? :P

Napęd (a konkretnie laser) może być zabrudzony. Przeczyść go. Nowy napęd powinieneś dostać za góra 100 zł. Nie ma potrzeby wymieniać całego laptopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam pretekstu do wymiany laptopa ^^

O laser na pewno nie chodzi. Nie o to, że jest zabrudzony, bo jest czyściutki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2013 o 18:24, Sigu napisał:

Kto mi jest w stanie powiedzieć, jakie mogą być teoretyczne przyczyny braku skłonności
mojego napędu w laptopie do czytania płyt DVD, podczas gry CD czyta idealnie? Czyżby
czekała mnie zmiana laptopa? :P

Laser może być uszkodzony, bądź zabrudzony. Przeczyść go.

No i nie wiem po co wymiana laptopa, skoro można wymienić sam czytnik. Zdajesz sobie sprawę że obudowę można normalnie zdjąć jak w zwykłym PeCecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2013 o 18:54, Sigu napisał:

Szukam pretekstu do wymiany laptopa ^^

O laser na pewno nie chodzi. Nie o to, że jest zabrudzony, bo jest czyściutki.


Po prostu kup :] a stary jeżeli na chodzie - sprzedaj :) Nie rozumiem podchodów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mam się martwić ale dzisiaj wywaliło mi blue screen i komputer musiał się dwa razy uruchamiać. Komputer nowy tutaj specyfikacja: intel i3-3220, intel hd2500, 4 gb ram, Zasilacz Aerocool AEROPGSVP-450, Windows 7 64bit Ultimate

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2013 o 18:05, Sericulum napisał:

Nie wiem czy mam się martwić ale dzisiaj wywaliło mi blue screen i komputer musiał się
dwa razy uruchamiać. Komputer nowy tutaj specyfikacja: intel i3-3220, intel hd2500, 4
gb ram, Zasilacz Aerocool AEROPGSVP-450, Windows 7 64bit Ultimate


Program bodajże nazywał się WinDBG i pozwalał na odczytywanie BSoDów. Ściągnij, zainstaluj i zobacz co masz napisane w zrzucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam laptopa HP. czy to normalne, ze podczas grania, temperatura cpu wynosi ponad 80stopni? słyszałem że lapki HP sie mocno grzeją, ale żeby aż tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szybko i na temat :
Moj dysk twardy, ktorego uzywalem do magazynowania starych zdjec i waznych dokumentow nie odpowiada.
Po podlaczeniu, nie wykrywa go ani w menedżerze , ani w biosie...
Jest jakas mozliwosc uratowania go?

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyne, co mi przychodzi do glowy to przepryskac jakims srodkiem do czyszczenia takich elementow (nie pamietam dokladnie jak to sie nazywa) slot na plycie glownej, do ktorego podlaczasz dysk oraz same wyjscia na dysku twardym, moze to pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, odpada. Poniewaz podlaczalem go jako dodatkowy w IDE.
Myslac ze moze to jest problemem odlaczylem stary IDE (On dziala) i podlaczylem ten i to samo ..
Musialo cos rabnac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2013 o 15:18, DesMonD__PL napisał:

Ech, odpada. Poniewaz podlaczalem go jako dodatkowy w IDE.
Myslac ze moze to jest problemem odlaczylem stary IDE (On dziala) i podlaczylem ten i
to samo ..
Musialo cos rabnac...


A zadam takie durne może pytanie: A zasilanie masz na tym dysku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2013 o 17:48, KOREKTBG napisał:

Mam pytanie. Czy za czyszczenie komputera 40 złotych to dużo? Koleś wymontowuje wszystko
czyści i konserwuje ;)

Jeżeli faktycznie wszystko wyciąga ze środka i czyści, to nie. Oczywiście o ile po zdjęciu radiatorów nakłada nową pastę. Bo jeżeli nie, to nie jest to czyszczenie, a fuszerka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewien czas problem zniknął lecz teraz znów muszę się z nim borykać. Dodam, że nie są to typowe zwiechy. Mogę ruszać kursorem lecz wszystkie programy przestają odpowiadać na 2-3 minuty - niezależnie czy jest to gra, przeglądarka czy cokolwiek innego. Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto będzie w stanie mi pomóc :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2013 o 20:51, Zabujca_Smokuf napisał:

Na pewien czas problem zniknął lecz teraz znów muszę się z nim borykać. Dodam, że nie
są to typowe zwiechy. Mogę ruszać kursorem lecz wszystkie programy przestają odpowiadać
na 2-3 minuty - niezależnie czy jest to gra, przeglądarka czy cokolwiek innego. Mam nadzieję,
że znajdzie się ktoś kto będzie w stanie mi pomóc :>



Sprawdzałeś, czy nie masz jakiegoś syfu w systemie?
Być może zaczyna padać jakiś komponent taki jak RAM, dysk twardy, czy nawet karta graficzna. Żadne do tej pory niebieskie ekrany się nie pojawiały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to reguła, ale czasem podczas tych zwiech pojawia się blue screen Stop:0x000000F4. Poczytałem o tym dziś trochę i myślę, że możliwą przyczyną może być to, że jakiś czas temu rozkręciłem obudowę komputera i zmiotłem z wnętrza cały kurz, bo przez pewien czas komputer nie chciał się nawet uruchomić. Pomogło. Było to jednak dość dawno temu, więc nawet nie pomyślałem, żeby wiązać to z problemem.
ESET żadnych wirusów nie wykrywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pograłem sobie ponad godzinę w Crysis 2, wyszedłem z gry i na pulpicie pojawił mi się komunikat, czy chcę zmienić schemat kolorów systemu windows aby poprawić wydajność - odrobinę mnie to zdziwiło, gdyż ten komunikat oznacza chyba, że system ma zbyt mało pamięci RAM, a ja mam 8GB - chyba, ze system nie wykorzystuje tej pamięci?
czy można jakoś przydzielić więcej pamięci do systemu?
czy otwarta przeglądarka firefox podczas grania wykorzystuje dużo pamięci RAM?
a może najlepiej podczas gry używać programu, typu Game Booster 3?
z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się