PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 19.02.2013 o 14:53, lis_23 napisał:

Wczoraj pograłem sobie ponad godzinę w Crysis 2, wyszedłem z gry i na pulpicie pojawił
mi się komunikat, czy chcę zmienić schemat kolorów systemu windows aby poprawić wydajność
- odrobinę mnie to zdziwiło, gdyż ten komunikat oznacza chyba, że system ma zbyt mało
pamięci RAM, a ja mam 8GB - chyba, ze system nie wykorzystuje tej pamięci?
czy można jakoś przydzielić więcej pamięci do systemu?
czy otwarta przeglądarka firefox podczas grania wykorzystuje dużo pamięci RAM?
a może najlepiej podczas gry używać programu, typu Game Booster 3?
z góry dzięki za pomoc.


Równie dobrze ten komunikat może się pojawić przy zbyt małej mocy obliczeniowej karty graficznej przydzielonej dla Areo lub błędzie sterownika GPU. W skrajnych wypadkach może to być objaw uszkodzenia karty...

Jeżeli to był jednokrotny przypadek, to nie trzeba się przejmować, Przy powtórkach warto przeinstalować sterowniki i obciążyć GPU za pomocą jakiś programów typu 3D Mark.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2013 o 18:08, Piterus_Von_Drackus napisał:


Równie dobrze ten komunikat może się pojawić przy zbyt małej mocy obliczeniowej karty
graficznej przydzielonej dla Areo lub błędzie sterownika GPU. W skrajnych wypadkach może
to być objaw uszkodzenia karty...

Jeżeli to był jednokrotny przypadek, to nie trzeba się przejmować, Przy powtórkach warto
przeinstalować sterowniki i obciążyć GPU za pomocą jakiś programów typu 3D Mark.


Nie był to jednorazowy przypadek ale nie występuje on też często, może dwa, trzy razy w roku
np. grając rok temu w " Anno 2070 '' po zapauzowaniu i wyjściu na pulpit, system sam przestawił mi schemat kolorów na podstawowy, podobnie mam przy użyciu Power DVD.
Ja instaluję sterowniki na sterowniki, więc może być jakiś bałagan w sterach - niestety, gdy próbowałem się bawić w usuwanie starych sterowników to było nieciekawie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Usuń sterowniki za pomocą opcji uninstall z dodaj/usuń programy, a następnie wyczyść kompa CCleanerem.
I potem zainstaluj najnowsze stery ściągnięte ze strony producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym uzyskać odpowiedź na moje pytanie :p

Otóż. Teraz wiatrak procka chodzi na 100% i jest trochę głośno, mowa tu o intel i3-3220. Na noc chcę nastawić Star Wars The Old Republic ponad 12GB, a mam neta 4Mb i chciałbym zmniejszyć prędkość coolera. Czy jak to zrobię to w czasie spoczynku temperatura procka mocno nie wzrosną do góry?

I jeszcze jedno pytanie, dlaczego ta i3 jest taka głośna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cooler box? Może masz wyłączony intelowski CNQ (to jest od AMD, nie wiem jak to się u Intela nazywa), albo syf w kompie w sensie kurz?
Pobierz OCCT i powiedz jakie są temperatury CPU w idlu, a potem odpal test CPU i ponownie po 5minutach testu napisz jakie masz temperatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procek zero kurzu, bo ma dopiero tydzień. Wiatrak głośno chodzi bo jest domyślnie ustawiony na level 10 w asrock extreme tuner. Podczas grania mi to nie przeszkadza, tylko w nocy jak zostawiam komputer na noc to za głośno zdecydowanie. Mogę sobie ręcznie zmniejszyć prędkość, tylko się boję, że coś może się stać. W nocy to zazwyczaj zostawiam launchera i nic więcej, więc chyba nic się nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz mieć ciszę przy podkręconym procesorze to musisz wymienić chłodzenie, bo BOXowe często ledwo daje sobie ze standardowymi taktowaniami, a co tu dopiero mówić o wyższych. Duży radiator ze sporym wentylatorem powinien zapewnić względną ciszę, jeżeli masz dobrze wentylowaną obudowę. Ale to wydatek 120-150 zł za coś konkretniejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie możemy się jakoś dogadać :p

Ale problem rozwiązany. Jestem głupszy niż myślałem, komputer stoi na takiej półce specjalnej pod jednostki. Obudowa jest za długa i trochę wystaje jej, przednie nóżki wystają poza tą półkę. Podłożyłem taką gąbkę pod obudowę i jest cicho. :E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2013 o 18:08, Piterus_Von_Drackus napisał:


Równie dobrze ten komunikat może się pojawić przy zbyt małej mocy obliczeniowej karty
graficznej przydzielonej dla Areo lub błędzie sterownika GPU. W skrajnych wypadkach może
to być objaw uszkodzenia karty...

Jeżeli to był jednokrotny przypadek, to nie trzeba się przejmować, Przy powtórkach warto
przeinstalować sterowniki i obciążyć GPU za pomocą jakiś programów typu 3D Mark.


Może rzeczywiście karta grafiki sobie nie radzi?
po godzinie gry w " Crysis 3 " na wysokich ustawieniach również wyskoczył mi ten sam komunikat, tym razem wyłączyłem już przeglądarkę przed grą ale nic to nie dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie trochę dziwne pytanie - mój obecny dysk twardy ledwo zipie, więc zamówiłem nowy. Wystarczy, że ten obecny po prostu odłączę od płyty głównej, podłączę nowy i na nim zainstaluję system? Czy też powinienem najpierw całkowicie wyczyścić obecny dysk twardy?
Zamówiłem też od razu dysk:
http://www.morele.net/dysk-ssd-sandisk-readycache-32-gb-sdssdrc-032g-g26-538037/ , który ma przypominać w dzialaniu zwykłe SSD. Podłączyć go od razu, przed instalacją nowego systemu, czy też jak już system bedzie zainstalowany? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2013 o 14:04, Jackal-pl napisał:

Przecież to jest zwykły SSD.
Odłącz stary, wepnij nowy. Powinno smigać.

Nie do końca. Ten Sandisk ReadyCache nie będzie widoczny przez żaden instalator systemu i żeby w ogóle z niego korzystać trzeba zainstalować specjalne oprogramowanie (Tylko Siódemka i wyżej).

@pawbuk
Bez różnicy. ten Sandisk i tak nie będzie działał bez zainstalowania softu dodatkowego, więc nie ma najmniejszego wpływu na instalację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) A czyścić obecny HDD przed odłączeniem, czy olać i zostawić na nim dane? :) Bo nie wiem czy to będzie miało jakiś wpływ na instalację systemu na nowym dysku twardym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czemu mialoby miec???
Ale czysc jesli mialbys tam jakies wrazliwe dane i chcial sprzedac (czy chocby wyrzucic bez uprzedniego wyjecia badz nieodwracalnego niszczenia talerzy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wolę się po prostu upewnić :) Zepsutego dysku nie mam zamiary sprzedawać, ale i tak te najbardziej "prywatne" dane usunę :) Może kiedyś jak będę musiał wyładować złość wezmę dysk i go zniszczę mechanicznie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już tego nie rozumiem ... dzisiaj obraz z DVI znikł mi dwa razy w przeciągu 40 minut ....
z innych źródeł obraz jest, z DVI - '' brak sygnału "
po prostu monitor się wyłącza, podaje " brak sygnału '' i gaśnie ...
coś mi się wydaje, że to wina kabla DVI, ale pewności nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę nie wiem już, co zrobić ....
wczoraj, ok. 18-stej pierwszy raz znikł obraz z monitora - " brak sygnału "
po restarcie kompa obraz był przez ok. 30-40 minut i znowu znikł
ponowny restart i po podobnym czasie znika obraz, zrestartowałem kompa i poszedłem do Komputronika po kabel DVI - mój pierwszy podejrzany, gdyż miałem używkę za 9 zł
jak wróciłem po ok. godzinie to obraz, oczywiście, ponownie znikł, choć gdy kolega dotknął kabla to wrócił
nic to, wyłączyliśmy go i zmieniliśmy kabel na nowy, komp jakoś dłużej się włącza, dłużej też reaguje klawiatura ale zaskoczył ( z tym, że gadgety były na środku ekranu ) - niestety, szczęście nie trwało długo ...
po ok. dwóch godzinach obraz znowu znikł / przed chwilą / - wyciągałem i wkładałem ponownie kabel DVI, nic z tego ... kabel był głównym podejrzanym, teraz nie wiem, co to może być?, jak to sprawdzić? ... nie wiem już, co zrobić ...
pozostaje mi tylko podpiąć PC poprzez HDMI, poprzez który mam podpiętą konsolę PS3 ... najpierw skoczę do sklepu w którym składałem PC i może do marketu w którym nabyłem monitor, czy to może być wina monitora, czy sprzętu? - po zniknięciu obrazu z DVI nadal jest obraz, min. z HDMI czy TV ....
jeśli to wina PC to czego konkretnie? - w październiku 2011 roku wymieniłem wszystko poza zasilaczem - płyta główna?, grafika? ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2013 o 01:32, pawbuk napisał:

Zmiana kabla spowodowała, że komputer inaczej zaczął dzialać?!


Jakby dłużej się uruchamia i klawiatura też dłużej reaguje - poza tym, po ponownym restarcie na początku w ogóle nie było obrazu ( czerń ), dopiero po chwili zaskoczył system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2013 o 01:32, pawbuk napisał:

Zmiana kabla spowodowała, że komputer inaczej zaczął dzialać?!


Specjalnie jeszcze normalnie zamknąłem system i włączyłem ponownie kompa, teraz zaskoczył normalnie ale nie wiadomo, kiedy i czy obraz znowu zniknie
gdyby to była karta grafiki to chyba w ogóle nie byłoby obrazu?
może to coś z zasilaniem? - płyta główna lub zasilacz? - Chiewtec 750 w z sierpnia 2008 roku - czy zasilacz może robić takie rzeczy? ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się