PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Witam, to znowu ja -.-

Ktoś wie dlaczego nie mogę ściągać przez torrenty? Transfer cały czas 0kb/s, a przez przeglądarkę full. Mam to od kiedy zmieniłem internet na radiowy. Oczywiście biorę torrenty z dużą ilością seedów i peerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się, że w kwestii moich problemów z monitorem, przyczyną jest częsta wada monitorów Samsunga;

" Najczęściej spotykanym uszkodzenim jest brak podświetlenia matrycy ("czarny ekran", ekran gasnący po chwili od włączenia itp.). Zwykle spowodowane jest to uszkodzeniem świetlówki lub tzw. inwertera świetlówek. Innym, częstym objawem uszkodzenia jest brak mozliwości uruchomienia monitora (kontrolka zasilania nie świeci lub błyska itp.). Zdarza się też, że monitor wyłącza się po chwili samoczynnie, migoce po włączeniu lub pozwala uruchomić dopiero po dłuższym czasie. Przeważnie są to awarie wewnętrznego zasilacza.
Usunięcie tych popularnych usterek nie jest drogie (patrz cennik: naprawa standardowa), w każdym razie jest nieporównanie tańsze niż zakup nowego monitora! Terminy takich napraw są krótkie, zwykle jednodniowe. A oto lista często naprawianych przez nas monitorów LCD. "

myślicie, że to może być to?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że znów tu piszę, ale mam mały problem. Instalowałem dzisiaj system na nowym dysku i przez nieuwagę stworzyłem 2 partycje zamiast trzech, więc mam 350 zamiast 1000 GB :) da się jakoś stworzyć tą 3 partycją w prosty sposób, czy trzeba formatować dysk i instalować system od nowa? :D swoją drogę, jak próbowałem formatować dysk z płyty windowsa, to mi nie działają myszka i klawa. Wiem, że USB da się jakoś włączyć w Biosie, ale jakie to są dokładnie opcje (płyta Asrocka)? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PPM na Moj Komputer --> Zarzadzaj/Manage --> Disk Management/Zarzadzanie dyskami (czy jakos podobnie w polskiej windzie jest)

Co do USB, jesli kwestia opcji powinienes miec to w manualu od mobo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam taki problem, przez przypadek zaznaczyłem plik by otwierał się domyślnie przez odtwarzacz, jak cofnąć by był domyślny przed tym ?
Windows 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2013 o 21:28, Crew_900 napisał:

Witam
Mam taki problem, przez przypadek zaznaczyłem plik by otwierał się domyślnie przez odtwarzacz,
jak cofnąć by był domyślny przed tym ?
Windows 7

PPM na plik, własciwości, otwierany za pomocą: Zmień. I zmieniasz na co chcesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znowu -.-
Dzisiaj rano komputer od razu po włączeniu cały czas się restartował. Za pierwszym razem przy logowaniu, a później to cały czas przy logu Asrock. Dodam, że nowy bios był wgrany pod procesory ivy bridge, sam tego nie robiłem. Tutaj sprzęt:
Płyta główna ASRock H61M-HVGS/BULK,
Zasilacz Aerocool AEROPGSVP-450,
Dysk Seagate Barracuda 3.5'''', 500GB, SATA III, 7200RPM, 16MB, NCQ (ST500DM002),
Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G)
Procesor Intel Core i3-3220/3.30GHz 3MB LGA 1155 Box

Nowy komputer, a są z nim takie problemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2013 o 09:37, Jackal-pl napisał:

Ja obstawiam dwie rzeczy: Albo luźny radiator na procku albo na karcie. Być może nie
chodzą też wentylatory na radiatorach.


Na karcie nie możliwe, bo jadę na zintegrowanej :p
Ale zaraz sprawdzę tego na procku, na szczęście mam pastę więc mogę go wyjąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem, ale brak edycji...
Czy to może być wina tego, że automatyczne taktowanie pamięci ram to jest te 1033, a ja zmieniłem na 1333mhz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2013 o 09:49, Sericulum napisał:

Przepraszam za post pod postem, ale brak edycji...
Czy to może być wina tego, że automatyczne taktowanie pamięci ram to jest te 1033, a
ja zmieniłem na 1333mhz?

Jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak będzie z taktowaniem 1033 :) Wiem, że niewłaściwe taktowanie pamięci prowadzi do restartu komputera (sam tak mialem) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak to nie to. Coś mi się wydaje, że płyta może być walnięta.
A czy przyciski na obudowie też mogą być przyczyną tych restartów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, po godzinnej przerwie komputer normalnie się włącza, żadnych restartów, bluescreenów. Tylko dlaczego tak się działo? To mi nie daje spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykrakałem. Dalej to samo, włączyłem FIFĘ 13 i restart. Wcześniej 2 razy się zawiesił. No kurde, zmieniłem pastę na procku, taktowanie ram i dalej to samo.

I sorry za triple post.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra to ostatni post na razie :D
Znalazłem przyczynę usterki... ZASILACZ. Padł niczym komar po tygodniu użytkowania. Podłączyłem kolegi zasilacz i komp normalnie działa już przez prawie 3 godziny. Mój problem można zamknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z mikrofonem po sformatowaniu komputera (windows 7), w urządzeniach jest wykrywany ale nie jestem w stanie nic nagrać ani nie słychać mnie na skypie, sprawdzam wszelkie możliwe ustawienia ale nic się nie udaje. Gdy za pierwszym razem zainstalowałem sterowniki do karty dźwiekowej (sound blaster fatality) udało mi się zrobić jedynie tak, że mikrofon zbierał dźwięk i słychać mnie było na głośnikach, ale po ich reinstalacji nawet tyle nie ma:) nie wiem, wcześniej przed formatem działał bez problemu zaraz po podłączeniu. W XP jakoś bardziej potrafiłem się połapać, w 7 zawsze mam problem:) bardzo Was proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zdążyłem edytować, udało mi się ustawić mikrofon tak, że mnie słychać, ale problem mam taki, że słyszę również sam siebie w głośnikach. Wyczytałem, że trzeba wyciszyć "głośność odtwarzania" ale nie potrawie znaleźć tej opcji:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, sprawa z monitorem już się wyjaśniła, to była jednak wina ... systemu, który sam wyłączał monitor, tyle, że robił to dosyć losowo - znajomy coś przełączył w windowsie, zmienił zarządzanie energią i już jest ok
mam jeszcze inną sprawę - dzisiaj przy starcie systemu dosyć długo pokazywało się logo producenta płyty głównej zanim system zaskoczył, zwykle robi się to b.szybko, mam się tym martwić?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się