PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Witam! Składam dla kumpla zestaw:
Athlon II X4 750K (AD750KWOHJBOX)
Caviar Blue, 3.5'''', 500GB, SATA III, 7200RPM (WD5000AAKX) OEM
Brutus 310 Pure Black AT X/SSD ready/120mm (BT-310)
CoreXStream Series 500W ATX Non-Modular (OCZ-CXS500W-EU)
ASrock A75 Pro4-M
Kingston KHX1866C11D3P1K2/4G
Radeon HD7770 Core Edition 1GB DDR5 256BIT DVI+HDMI+mDP BOX (FX-777A-ZNF4)
Drive DVD -/+RW, E-Green 24x (Black Panel), SATA, BULK (DRW-24B5ST/BLK/B/AS)

Po podłączeniu wszystkiego i włączeniu guzika wentylator procesora zaczyna chodzić, dysk pracuje, tak samo napęd, natomiast wentylator karty graficznej przyspiesza i zwalnia. Na ekranie nic się nie pokazuje, nie ma takiego pyknięcie jak zawsze jest w komputerach. Do karty podłączona jest wtyczka 6-pin, nic więcej nie mogę podłączyć bo nie ma gdzie. Karta w innym komputerze działa, na zasilaczu 350W, a zasilacz z tego zestawu działa bez problemu w zestawie, który napędza ów 350W. Nie mam pojęcia co może być przyczyną. Wydaje mi się, że to może być wina zasilacza, albo ja coś źle podłączyłem. Do płyty głównej podłączone są 24-pinowe złącze 2*4-pinowe złącze na procesor. Odłączałem napęd, dysk, wentylator wbudowany w obudowie i nic. Ma ktoś jakiś pomysł?:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z Firefoxem - a mianowicie :
Po kliknięciu ikonki odpala sie po 10 sekundach. Czasem jest tak, w trakcie wczytywania strony pojawia sie info, że jest brak połączenia. Ale najgorsze jest to, że po okolo minucie wywala mi Firefoxa i pojawia sie komunikat o zamknięciu przeglądarki z powodu błędu. Jest okno , w którym moge wpisac co sie dzieje i wraz z linkiem z ostatniej stronki wysłać do Mozilki.......... ale od ponad tygodnia nikt mi nic nie odpisał.
Komp przeskanowany Nortonem, czysty. CC-cleaner też nie widz śmieci.
Chrome chadza normalnie, ale wole Firefoxa -przyzwyczaiłem sie.

Ratunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam potrzebuje pomocy
tydzień temu na nowym dysku ssd postawiłem win7. Wszystko było ok. .... przez tydzień (nic nie zmieniałem) ale przy przeglądaniu netu komputer jakby zamarł, wszystko jakby totalnie zwolniło. Otwieranie samego "mój komputer" doprowadza do czarnego monitora (i nie jest to wygaszacz ;( ) poza odpaleniem systemu nic nie można zdziałać. Wymontowalem dysk podłączyłem do lapka przeskanowałem antivirusem, przeprowadziłem kilka testów (scandiski i inne takie) i żaden nie pokazuje błędów na dysku, uszkodzonych sektorów i innych takich ... Ktoś ma jakiś pomysł o co kaman?
pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z biosem. Za każdym razem mi się restartuje, a kiedy wejdę do biosu i zmienię ustawienia to się zawiesza i trzeba restart kompa. czego to może być wina? Płyta to Asrock H61M ver. 2.10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2013 o 06:52, Jackal-pl napisał:

LCD?
Sprawdź na innym kablu łączącym komputer z monitorem. I podociskaj kabel zasilania.


Tak, LCD, ale to nie to, bo po podłączeniu innego moniotra pod ten sam zestaw wszystko działa ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2013 o 21:22, Sericulum napisał:

Mam problem z biosem. Za każdym razem mi się restartuje, a kiedy wejdę do biosu i zmienię
ustawienia to się zawiesza i trzeba restart kompa. czego to może być wina? Płyta to Asrock
H61M ver. 2.10

Jak długo masz tą płytę? Możliwe że będzie trzeba wymienić baterię na płycie głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy podłączenie dwóch HDD zasilaniem SATA z jednej wiązki idącej od zasilacza nie będzie skutkowało pewnym "niedożywieniem" obu dysków lub któregoś, jednego z nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2013 o 10:42, Sztywny_pl napisał:

Czy podłączenie dwóch HDD zasilaniem SATA z jednej wiązki idącej od zasilacza nie będzie
skutkowało pewnym "niedożywieniem" obu dysków lub któregoś, jednego z nich?

Nie. Chyba, że masz trefny zasilacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2013 o 10:56, Narmo napisał:

> Czy podłączenie dwóch HDD zasilaniem SATA z jednej wiązki idącej od zasilacza nie
będzie
> skutkowało pewnym "niedożywieniem" obu dysków lub któregoś, jednego z nich?
Nie. Chyba, że masz trefny zasilacz.

Nie, SilentiumPC więc wielce zadowalający :) W takim razie super, dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś program jak driver sweeper do usuwania pozostałości po sterownikach ? Bo widzę, że driver sweeper nie jest już uaktualniany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2013 o 15:53, Crew_900 napisał:

Jest jakiś program jak driver sweeper do usuwania pozostałości po sterownikach ? Bo widzę,
że driver sweeper nie jest już uaktualniany...


Osobiście używam Driver Cleaner 3.3, leciwy, ale działa bez zarzutów. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taką zagadkę. Otóż u mnie w domu funkcjonuje typowa sieć domowa. Internet UPC, połączenie przewodowe. Internet działa poprzez modem, który podłączony jest do router''a, bez wi-fi. Od router''a idą kable - odpowiednio do konsoli i laptopa, model acer aspire 5250, z wi-fi Acer Nplify 802.11b/g/n. Tak oto korzystam z internetu. I tu dochodzimy do sedna sprawy - interesuje mnie, czy istnieje takowe rozwiązanie, by laptop służył jako swego rodzaju źródło sygnału dla telefonu komórkowego, wyposażonego w wi-fi - marka Lg model Swift L3. Słyszałem o rozwiązaniu typu ad-hoc i możliwości, by laptop wyposażony w wi-fi służył jako swego rodzaju router. Czy taka konfiguracja jest rzeczywiście możliwa ? Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

mój koszmar zaczął się od zacinania się kursora myszki, podczas oglądania jakiegoś filmiku na YT. Dźwięk zaczął się przerywać, a kursor myszki przesuwał się etapami. Za moment BSOD i restart. Problem polegał na tym, że podczas ładowania systemu trzy niebieskie punkty zatrzymywały się w miejscu, trzeba było restartować. Nie dało się uruchomić w żadnym trybie. Następnego dnia po kilku próbach z różnymi trybami udało się uruchomić w Debugging Mode. Po uruchomieniu kursor myszki nadal nieznacznie sie zacinał przy szybszym przesunięciu. Wykonałem skan Combofixem, co doraźnie pomogło.

Za dwa dni to samo, to jest zacinający się kursor myszki i BSOD. Teraz jednak w ogóle system nie chce ruszyć, nie wyświetla się nawet ekran ładowania systemu Windows XP. Po prostu po wybraniu trybu czarny ekran i na tym koniec. Poczekałem dzień, zmieniło się tylko że w Debugging Mode na chwilę pojawił się ekran ładowania systemu, ale po chwili niebieskie punkty się zacięły. Przy kolejnych próbach ekran ładowania systemu w ogóle nie wyskakuje.

Czy macie jakis pomysł, co może być tego przyczyną, jak można próbować to naprawić..? Za wszystkie porady będę bardzo wdzięczny.

Podstawowe podzespoły kompa:
Płyta główna: AsRock 775 twins-hdtv
Procesor: Intel Pentium D 2x 2.8 GHz
Zasilacz: Fractal Integra 500W
Pamięć RAM: Crucial 2 GB DDR2
Karta graf.: GeForce 250 GTS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2013 o 09:33, Sericulum napisał:

Z miesiąc, nawet to nie. I by tak szybko bateria padła?

Jak jakiś noname chińczyk, a nie jakiś Duracel czy inna renomowana firma to jak najbardziej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2013 o 19:00, Sericulum napisał:

Właśnie sprawdziłem i to jakiś Newsun.

Myślę że to nie będzie duży wydatek, aby kupić nową porządną baterię, potem przywrócić BIOS do ustawień fabrycznych i ustawić swoją konfigurację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=130&pid=36659

Edit: Laptop wyposażony w Windows 7, komputer w Xp. Próbowałem już konfiguracji, stworzyłem sieć o nazwie ''''acer1995'''' lecz cały czas wyświetla się komunikat - '''' sieć oczekuje na użytkowników sieci ''''. Być może w zły sposób skonfigurowałem to połączenie, odpowiednio na laptopie jak i komputerze ? Może to wina karty sieciowej w którymś ze komputerów ? A może potrzebna jest konfiguracja router''a ? Co ciekawe, Lg Swift L3 wcale nie wykrył sieci, natomiast SE CK13i już tak, choć nie zdołał się połączyć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się