PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 13.03.2013 o 13:51, Sericulum napisał:

Ok dzięki, a czy mógłbyś zaproponować jakąś dobrą baterię?

No jakiejś znanej dobrej firmy np. Duracel, Energizer, nawet jak przepłacisz to myślę że więcej jak 2 zł nie wyjdzie, tylko na miłość boską nie jakieś Tessco Value czy inne biedronki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2013 o 16:01, MSPRISON napisał:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=130&pid=36659

Edit: Laptop wyposażony w Windows 7, komputer w Xp. Próbowałem już konfiguracji, stworzyłem
sieć o nazwie ''''acer1995'''' lecz cały czas wyświetla się komunikat - '''' sieć oczekuje
na użytkowników sieci ''''. Być może w zły sposób skonfigurowałem to połączenie, odpowiednio
na laptopie jak i komputerze ? Może to wina karty sieciowej w którymś ze komputerów ?
A może potrzebna jest konfiguracja router''a ? Co ciekawe, Lg Swift L3 wcale nie wykrył
sieci, natomiast SE CK13i już tak, choć nie zdołał się połączyć..


Siemka, po pierwsze wydaje mi się że trafiłeś do złego tematu troszkę, na następny raz szukaj coś w tematach o Androidzie, no ale jak już tu napisałeś... Więc tak, ogólnie polecam ten program http://www.connectify.me/download/
Specjalnie przed chwilą dla Ciebie go zainstalowałem, zrestartowałem komputer, ustawiłem program i śmiga pięknie więc myślę że nie powinno być problemu.

Jak coś to źródło:) http://tinyurl.com/a3z36kb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=26706&pid=7793. Po drugie screen. Okazało się, że to jednak nie jest wina F3 tylko czegoś innego. Tylko czego? Coś się odpięło / poluzowało / za bardzo zakurzyło czy może już sprzęt dogorywa? Co najlepiej zrobić w takim przypadku? Od razu mówię, że niczego nie podkręcałem.

20130313234439

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sterownik sie sypie / cos z GPU (chyba, ze dodawales jakis inny sprzet/instalowales stery). W innych grach to samo? Sciagnij GPU-Z i ustaw, zeby logowalo do pliku temperatury na czas gry, pograj w cos z pol godziny (zakladajac, ze w innych grach tego problemu nie bylo) i zobacz najwyzsze temperatury jakie sa. Jak za wysokie (>90C dla GPU i VRAM, >105-110C dla VRM - tak orientacyjnie temp, ktore zaczelyby zwracac moja uwage) to wyjmij karte i sprzezonym powietrzem dokladnie usun kurz.
Jesli z temp sa ok to przeinstaluj sterownik wg tej instrukcji:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=278&pid=1

Jesli to nie rozwiaze sprawy prawdopodobnie karta dogorywa, wtedy mozna sprawdzic czy na nizszych taktowaniach to samo sie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2013 o 00:29, kuba9876543210 napisał:

W innych grach to samo?

Do potestowania mam tylko F3 i pierwszego Crysisa. W obu jest to samo lub podobnie wyglądające błędy.

Po jednej z takich zwiech i resecie dało się zauważyć i usłyszeć, że wentylator też ''załączył'' się gdzieś tak z powiedzmy 30-60 sekund ale dopiero po pełnym uruchomieniu Windowsa [ jak się uruchamiał to też widać było cały czas specyficzne artefakty, błędy na ekranie ]. To coś zmienia w tym momencie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz artefakty przy uruchamianiu windowsa to zle... Zobacz jakie sa temperatury, bo to sie od razu sprawdza, jak gra nie uruchamia sie zadna to mozesz sciagnac furmarka, tylko tutaj monitoruj temperature na biezaca, bo on ostro rozgrzewa karty i wylaczyc jesli byloby za goraco. Jak furmark tez nie bedzie dzialac to przeinstaluj stery od grafy wg tamtej instrukcji co zalinkowalem (nie pamietam tylko czy program do usuwanie resztek sterownikow jest ten sam, ale w razie czego podobne sa w Sieci).

Jakie to w ogole GPU i jaki masz zasilacz (model, marka, moc)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2013 o 00:41, kuba9876543210 napisał:

Jesli masz artefakty przy uruchamianiu windowsa to zle...

Chyba mnie nie zrozumiałeś, arty pojawiły się do tej pory tylko raz [ zapewne przez to, że ten wentylator załączył się dopiero po zalogowaniu do Windowsa ] a nie zawsze przy uruchamianiu. Dzisiaj już nie mam ani chęci ani nawet możliwości by ci podać jaki mam zasilacz [ nawet tego nie pamiętam tak tbh ]. Jutro ... dziś spróbuję to potem odkręcić, wywalić kurz i zobaczę czy nic się nie odpięło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc sprawy wyglądają tak: dzisiaj wszystko odkręciłem, przeczyściłem z kurzu co się dało [ zasilacz, grafika, dwa wentylatorki i ogólnie kompa też ]. Skręciłem, uruchomiłem. Niby działa ale ... wentylator który jest na ściance tylnej na 99% zaczął się kręcić dopiero po zalogowaniu do Windy, niestety nie zauważyłem dokładnie kiedy [ ale np: przy biosie jeszcze się nie kręcił ]. Ten który jest na płycie głównej z początku chodził stosunkowo wolno i stawał na pół sekundy, sekundę i znów się kręcił. Teraz chodzi na normalnych ''szybkich obrotach. No i gdzieś tak z minutę, dwie, trzy po włączeniu usłyszałem dwa albo trzy piknięcia [ wtedy na 90 % stanął wentylator na ściance tylnej ale zaczął się kręcić ]. A mały wentylatorek na grafie też prawdopodobnie działa i się kręci [ ciężko się do niego dostać ]. Co teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mały apdejt: odpaliłem na chwilę F3 - działa. Crysisa tbh mi się nie chce ale obstawiam, że też by działał. Na razie nie robię nic obciążającego kompa i wszystkie wentylatory chodzą normalnie. A i zasilacz to 400 W Modecom. A grafa Radeon X1950 Pro, 256 MB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2013 o 14:37, Tyler_D napisał:

Mały apdejt: odpaliłem na chwilę F3 - działa. Crysisa tbh mi się nie chce ale obstawiam,
że też by działał. Na razie nie robię nic obciążającego kompa i wszystkie wentylatory
chodzą normalnie. A i zasilacz to 400 W Modecom. A grafa Radeon X1950 Pro, 256 MB.


Moze wyczyszczenie z kurzu pomoglo i sie juz nie przegrzewa, ale jak chcesz byc pewny jako-takiej stabilnosci powinienes pograc z 1-2h (lub 30 min FurMarka) + GPU-Z dla sprawdzenia temperatur uruchomiony jak pisalem wczesniej.
Karta 7-letnia ma prawo zdychac, wiec w razie problemow sprawdz temperatury (po tylu latach przydaloby sie wymienic paste termoprzewodzaca)

No i zasilacz (:D)
Nie podales modelu, ale jesli jest to Modecom Feel jest mozliwosc, ze uszkodzil karte, niestabilnosc systemu tez sie zdarza, w przypadku karty jak zasilacz nie potrafi dobrej jakosc pradu przekazac.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem dziś komp,a włączyłem głośniki, ale dźwięk z nich nie leci. Wczoraj wszystko normalnie działało, w opcjach chyba wszędzie jest głośność dobrze ustawiona, nie wiem za bardzo, gdzie szukać, ale coś tam patrzyłem. Ze słuchawek dźwięk leci, wątpię, aby to była techniczna usterka głośników. Win7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedziałby ktoś jak to jest z tymi wentylatorami [ pytanie wyżej ]? Bo dziś znów widzę, że zaczęły się kręcić dopiero jakiś czas po odpaleniu kompa a może tak ma być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2013 o 15:33, Tyler_D napisał:

Odpowiedziałby ktoś jak to jest z tymi wentylatorami [ pytanie wyżej ]? Bo dziś znów
widzę, że zaczęły się kręcić dopiero jakiś czas po odpaleniu kompa a może tak ma być?


Nie ma w tym nic dziwnego. Jesli kreca sie jak grasz/obciazasz komputer to jest dobrze. Prawdopodobnie w zaleznosci od temperatury sie uruchmiaja (i moze predkosc tez dostosowuja, ale nie wiem jaka masz plyte/wentylatory/zlacze). Mi na jednej plyie glownej chlodzeniu BOX C2D E4400 przy zmniejszonym Vcore nawet po zbootowaniu systemu (mocno zmodyfikowany Debian, nie mulaca winda :P) nie krecil sie wentylator dopoki nie odpalilem jakiegos programu. W jednej karcie graficznej z dwoma wentylatorami (HD5870 niereferent od Gigabyte''a) karta startowala z wylaczonymi wentylatorami i po paru minutach jak bylo cieplej automatycznie sie zalaczyly.
Wazne, zeby w stresie sie krecily.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam otorz mam problem z komputerem. Chodzi taki troszke przymulony, zanim otworzy program to czas albo nie otworzy, potrzebny reset kompa.

Windows 7, skanowany przez program 7. Ustawiona najwieksza wydajność, wyłaczone wszystkie programy przy starciu systemu.
System przeinstalowany z pół roku albo mniej. Brak antywirusa, skanuje jakism proramem anlezacym do systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2013 o 10:13, Nufiko napisał:

Jeśli do skanowania używasz Windows Defender to on wirusów nie usuwa. Pobierz np to http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/security-essentials-download
- antywir od MS za friko.
Może warto też zdefragmentować dysk.


Tym własnie skanowałem, nawet użyłem cleaner-a i nadal taki od kilku dni przymulony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do poprzedniego mojego problemu z restartującym sie biosem, to kupiłem nową baterię i dalej się restartuje bios. No kurde, pewnie płyta do wymiany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się