PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 20.03.2013 o 13:59, Arturro_R napisał:

Witam. Pomoż#e mi ktoś w znalezieniu sterowników do ASUS PTGD1-LA? Przeszukałem
juz wiele stron i albo jakies stronki gdzie jakies reklamy albo stronki z wirusami. Na
stronie producenta czyli ASUS nic nie znalazlem, nie ma wg nich takiego modelu. Może
ktoś z Was mi pomoże?



http://www.mxdatarecovery.net/driversdownload/ptgd1-la--asus--motherboard.html

Pierwsza stronka po wpisaniu: twojego modelu + drivers.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kartą graficzną. Otóż podłączona do slotu PCI-E 2.0 16x działa w trybie 4x. Załączam screena z GPU-Z. Dopiero wymieniałem płytę główną i procesor. Choć to raczej nie ma nic do rzeczy, gdyż jeszcze na starej płycie przy odkurzaniu kompa odłączyłem kartę i po podłączeniu też działała na 4x. Wtedy pomogło odłączenie jej i ponowne podłączenie. Teraz to nie działa. Próbowałem podłączyć ją do slotu PCI-E 3.0 ale wtedy komputer w ogóle nie wykrywa karty graficznej. Stawiam na to że jest uszkodzona, ale może to coś innego.

20130321155049

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2013 o 20:23, necron1501 napisał:

Mam problem z napędem. Coś się cholera zepsuł albo wyłączył, bo zupełnie przestał czytać
płytki. Jak go reanimować?


w laptopie czy w stacku ? i czy jest zasilanie ? czy w ogole nawet tacka sie nie otwiera ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2013 o 20:25, ArkStorm napisał:

w laptopie czy w stacku ? i czy jest zasilanie ? czy w ogole nawet tacka sie nie otwiera
?


W normalnym PC, zasilanie oczywiście jest, ponieważ napęd się otwiera, lampkami radośnie migocze i mruga do mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2013 o 22:27, necron1501 napisał:

W normalnym PC, zasilanie oczywiście jest, ponieważ napęd się otwiera, lampkami radośnie
migocze i mruga do mnie.


Tego się nie reanimuje. A kupuje nowy. Z napędami tak już jest że padają, w końcu nie bez powodu kosztują grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2013 o 10:32, ziptofaf napisał:

Tego się nie reanimuje. A kupuje nowy. Z napędami tak już jest że padają, w końcu nie
bez powodu kosztują grosze.


Chlip, a nie ma możliwości, że po prostu jakoś w ustawieniach się wyłączył albo coś? ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2013 o 18:30, Zabujca_Smokuf napisał:

Co może oznaczać ta pomarańczowa lampka? Wydaję mi się, że kiedyś nie świeciła się cały
czas.

Ta pomarańczowa czyli zielona? Albo praca dysku, albo informuje, czy komputer jest włączony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2013 o 19:13, Zabujca_Smokuf napisał:

Ta pomarańczowa czyli pomarańczowa pod zieloną :>

Sorry. Na tablecie tylko kawałek zdjęcia mi się wyświetlił :)
Ona jest od dysku. Jeżeli dysk pracuje, to się świeci. I faktycznie, czasami powinna gasnąć. Chyba, że na przykład coś się kopiuje, albo dysk się defragmentuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2013 o 19:15, Narmo napisał:

Ona jest od dysku. Jeżeli dysk pracuje, to się świeci. I faktycznie, czasami powinna gasnąć.

W takim razie pewnie jest to związane z moim problemem opisanym wyżej. Będę musiał sprawdzić czy z dyskiem wszystko jest w porządku, dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie, być może sterownik lampki na płycie się zepsuł. Jeżeli dysk działa normalnie, to nie ma powodów do zmartwień. Zawsze możesz nam pokazać zakładkę Health z programu HD Tune i sprawdzić dysk tym samym programem na obecność Bad sectorów. Jak wszystko jest OK, to nie ma powodów do zmartwień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój komputer prosi mnie o sformatowanie pendrive''a przed skorzystaniem z niego. Podejrzewam, że sprzęt zainfekował się po podłączeniu do szkolnego komputera parę dni temu.

Słyszałem plotki, że formatowanie pendrive''a może go uszkodzić. Tak więc nasuwa się pytanie przezornego, zawsze ubezpieczonego: czy mogę bez obaw nacisnąć "Rozpocznij"?

20130324104926

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko czy dysk zewnętrzy 2,5 cala podpięty pod USB 2.0 ma transfer 17 do 24 MB to normalna prędkość czy za wolna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie działa (nie czyta) to go roskręć i przeczyść Laser bardziej nie zepsujesz a może naprawisz (zakurzony laser)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2013 o 13:32, Carter napisał:

A ja mam takie pytanko czy dysk zewnętrzy 2,5 cala podpięty pod USB 2.0 ma transfer
17 do 24 MB to normalna prędkość czy za wolna


Okolo 35 MB/s to maksymalnie co udalo mi sie osiagnac na zewn. HDD (3.5'''') przez USB 2.0.

Teoretycznie 480Mb/s to 60 MB/s, ale w praktyce 30, ew. 30-pare MB/s to maks.

Mozesz probowac odlaczac zbedne urzadzenia korzystajacego z tego samego kontrolera - zazwyczaj beda to te podlaczone do najblizszych wyjsc USB, ale mozesz sprawdzic na plycie glownej.

Czesto ograniczeniem jest tez sama pamiec flash, ale strzelam, ze u Ciebie chodzi o zwykly HDD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak dysk 2.5 cala seagate te 17-24 mb to był zapis kopi zapasowych z folderu backup steam( Modell=Seagate Expansion USB Device ; Size=750 GB ; SN=S2ZSJ9BCC00179)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się