PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Próbowałem już z innym dyskiem twardym, innymi kośćmi RAM, skanowałem memtestem, sprawdziłem kondensatory na płycie głównej jednak nic nie pomogło. Poza tym HDD Regenerator cały czas wywala mi takie komunikaty, mimo że podpięcie innego HDD nie przyniosło skutków. Pomoże ktoś to zinterpretować?

20130401135223

20130401135227

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może borykał się z problemem długo włączającego się komputera??? Nie chodzi o włączanie windowsa tylko o samo odpalenie czarnego ekranu(wersje biosa, etc.)... ma ktoś pojęcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2013 o 15:00, bartog123 napisał:

Ktoś może borykał się z problemem długo włączającego się komputera??? Nie chodzi o włączanie
windowsa tylko o samo odpalenie czarnego ekranu(wersje biosa, etc.)... ma ktoś pojęcie?

Coś jest uszkodzone. Ekran POST sprawdza po kolei wszystkie części i jeżeli ma kłopot z jedną z nich, to może się "zawiesić". Może to być wadliwa płyta, dysk twardy, napę optyczny, zasilacz... praktycznie wszystko. Na początek odłącz dyski i napędy a następnie sprawdź, jak szybko pojawia się komunikat, że nie znaleziono systemu. Odłącz też wszystkie zbędne rzeczy z portów USB (zwłaszcza pamięci masowe, czytniki kart itp).
Edit: Czasami odłączenie dysku czy napędu od komputera nie oznacza, że to on jest uszkodzony, a na przykład może to być zasilacz, który nie jest w stanie zapewnić odpowiednio mocnego napięcia do szybkiego rozruchu dysku czy napędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas od pewnego czasu słyszę trzy dość długie piski biosu [ płyta od Gigabyte''a, bios bodajże awardowski ]. Kiedyś jeszcze [ ale wtedy z tego co pamiętam bez dodatku pisków komp się lubił zwieszać bsodem ]. Coś poważniejszego się szykuje czy da się to jakoś samemu uratować? Co radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Sprawdź dysk twardy programem HD Tune pod kątem jego sprawności. BSODy są z reguły powodowane właśnie przez padający HDD. Zanim jednak zapuścisz test, zgraj sobie co ważniejsze dane...

Możesz też spróbować identyfikacji podzespołów po dźwiękach. I tak:

BIOS AWARD:

1 krótki - wszystko w porządku.
1 długi - błąd pamięci
1 długi, 2 krótkie - błąd parzystości RAM
1 krótki 2 długie - błąd karty graficznej
Ciągły - błąd pamięci RAM lub karty graficznej

BIOS AMI (cyfra oznacza liczbę dźwięków):

1 - dźwięk błąd odświeżania RAM
2 - błąd parzystości RAM
3 - błąd w pierwszych 64kB RAM
4 - błąd zegara systemowego
5 - błąd procesora
6 - błąd kontrolera klawiatury
7 - błąd trybu wirtualnego procesora
8 - błąd I/O pamięci karty graficznej
9 - błąd sumy kontrolnej BIOSu
10 - błąd pamięci CMOS
11 - błąd pamięci cache
Ciągły - błąd pamięci RAM lub pamięci karty graficznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale co chcesz przez to powiedzieć? Że ten program w razie wykrycia jakiegoś błędu pousuwa mi konkretne / wszystkie dane? A te rozpiskę z piskami to sam znalazłem też swoją drogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2013 o 17:42, Tyler_D napisał:

Ale co chcesz przez to powiedzieć? Że ten program w razie wykrycia jakiegoś błędu pousuwa
mi konkretne / wszystkie dane? A te rozpiskę z piskami to sam znalazłem też swoją drogą.


Program nie usunie danych. Jest jednak obciążający dla dysku twardego, zatem jeśli ten jest już nadwerężony, może nie wytrzymać takiego testu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2013 o 17:42, Tyler_D napisał:

Ale co chcesz przez to powiedzieć? Że ten program w razie wykrycia jakiegoś błędu pousuwa
mi konkretne / wszystkie dane? A te rozpiskę z piskami to sam znalazłem też swoją drogą.


BSODy moga byc powodowane przez pierdyliard roznych rzeczy, choc najczesciej jest to cos zwiazanego ze sprzetem (uszkodzenie, niestabilnosc po O/C, drivery) lub softem obslugujacym sprzet. Problemy z HDD tez to moga to powodowac. Zazwyczaj jak cos jest nie tak wystarczy sprawdzic parametry S.M.A.R.T. (jak i jakie powinny byc to juz Google wystarczy).
Beepy BIOSu beda oznaczone w instrukcji od mobo, czasem podczas POST mozna odczytac z czym jest problem (u mnie np. zawsze slychac, bo mam wentylator od chlodzenia CPU do innego wyjscia podlaczony).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z podłączeniem drugiego monitora do karty Radeon 6870. Oba monitory mają wtyczki VGA i przejściówki DVI. Karta ma dwa gniazda DVI. Próby podłączenia wyglądały tak:

1. Pierwszy monitor, górne gniazdo - działa.
2. Pierwszy monitor, górne gniazdo - działa. Drugi monitor, dolne gniazdo - nie działa.
3. Drugi monitor, górne gniazdo - działa. Pierwszy monitor, dolne gniazdo - nie działa
4. Pierwszy monitor, dolne gniazdo - nie działa.

Wychodzi no to, że dolne gniazdo DVI nie działa. Teraz nie wiem, czy to wina sterowników albo opcji o których nie wiem, czy po prostu gniazdo jest zepsute. Nie chcę w ciemno pieniędzy wydawać na przejściówkę HDMI, bo jeszcze okaże się, że i to gniazdo nie będzie działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo przy HD 6850, jedno gniazdo to DVI-I (obsluguje sygnal cyfrowy i analogowy), drugie to DVI-D (tylko cyfrowy). VGA jest analogowe, dlatego tylko na jednym gniezdzie Ci dziala, wszystko z karta jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2013 o 20:45, kuba9876543210 napisał:

Mialem to samo przy HD 6850, jedno gniazdo to DVI-I (obsluguje sygnal cyfrowy i analogowy),
drugie to DVI-D (tylko cyfrowy). VGA jest analogowe, dlatego tylko na jednym gniezdzie
Ci dziala, wszystko z karta jest OK.


Czyli powinienem użyć przejściówki VGA - HDMI, żeby drugi monitor działał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo w monitorze masz tylko VGA, a przez ten drugi port tylko cyfrowy sygnal mozesz przesylac. Chyba jedyne co mozesz tu zrobic to zakupic aktywny konwerter, nie wiem ile to teraz kosztuje, ale kiedys bylo to drogie (dobre kilkaset zlotych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2013 o 20:47, Fafnir1 napisał:

Czyli powinienem użyć przejściówki VGA - HDMI, żeby drugi monitor działał?

Takie przejściowki są piekielnie drogie, bo to musza być aktywne przejściówki konwertujące sygnał analogowy (VGA) na cyfrowy (HDMI).
Złącze DVI ma taką specyfikację, że czasami można w nim upchać zarówno sygnał cyfrowy (w standardzie), jak i analogowy. Ale czasami przez piny przeznaczone dla sygnału analogowego jest puszczany dodatkowy sygnał cyfrowy (wyższe rozdzielczości, większe odświeżania), lub dźwięk i nie ma już miejsca na sygnał analogowy, więc żadne przejściówki VGA->DVI nie będą działały. Na karcie możesz mieć oznaczone, które złącze przesyła jaki sygnał. Tu masz to pokazane na karcie firmy XFX: http://obrazki.elektroda.pl/6672540200_1347210293.jpg
Zobacz "ikonki" po prawej stronie śledzia. Górne gniazdo przesyła tylko sygnał cyfrowy, a dolne oba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Radeon 6870 ma oba gniazda podpisane DVI, a z tego co pokazały testy i kuba powiedział, tylko jedno obsługuje VGA. Wydaje mi się, że jedyne wyjście to kupić tą drogą przejściówkę albo nowy monitor z wtyczką DVI. To tyle jesli chodzi o dwa monitory...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2013 o 15:07, Narmo napisał:

>

Brat donosi (nie ma mnie w domu- studia), że pożyczył jednostkę centralną od kolegii... to samo. Komputer się zawiesił, a dopiero później poooowolnie się włącza... ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hello.
JAk zwykle coś mi w komputerze nie działa... Napoczątku komputer się nie chciał włączyć, więc wyjąłem RAm i normalnie się włączył, były te piknięcia to wsadziłem RAM i dalej to samo. No dobra, teraz kiedy włożę RAM to komputer się włącza i jest 5 piknięć szybkich i komputer chodzi dalej. Poczytałem i te piknięcia dotyczą procesora. I tutaj mam obawy, czy to płyta czy to procek. Wcześniej właśnie miałem problemy z płytą i boję się, że procka szlag trafił. Chodzi o Asrock H61M, Intel I3-3220, Corsair VS550, 4GB GoodRam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam mały problem z laptopem. Mam Win8 i chiałem przywrócić laptopa do stanu fabrycznego. Takie odzyskiwanie nie było możliwe przez ustawienia systemu bo wsykoczyła informacja że brakuje niektórych plików i należy je odtworzyć z dodatkowych nośników. Nic takiego nie dostałem z laptopem i nie wiem o co chodzi. Czy ktoś wie co jest tego przyczyną?

Zresetowałem komputer przez system recovery i wszystko jest ok. Sonfigurowałem od początku ale teraz nie działa mi np. płytka wielodotykowa od laptopa. Działa tylko funkcja jednego dotyku, wiecie co jest tego przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się