PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Czy pojawiający się bardzo rzadko (raz na kilka tygodni) problem graficzny w trakcie grania może być związany z płytą główną (albo innym podzespołem)? Dzieje się tak, że następują dziwne kłopoty architektoniczne, jakby ściany pojawiają się przed postacią. Nie są to artefakty charakterystyczne dla karty graficznej, komputer też się nie zawiesza. Wystarczy wyjść z gry i wszystko jest normalne. Skoro nie karta graficzna, to co powoduje tak paskudne anomalie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa. Dlaczego przed przeinstalowaniem systemu Win8 mogłem przypiąć sobie np. "kosz" do paska zadań a teraz nie mogę? Błacha sprawa ale dziwi mnie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Może problemy wynikają z samej gry? Spróbuj przeinstalować grę albo zainstalować patcha (jeśli jakiś się pojawił).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2013 o 10:19, Essau napisał:

Nie,na różnych grach się pojawia niestety. Soft też bym wykluczył,bo system stosunkowo
niedawno postawiony.


Przeinstaluj sterowniki karty graficznej a potem zainstaluj najnowszy DirecX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, spróbuję.
Jeszcze jedno pytanko-czy aktualizacja biosa może mieć wpływ na to, jak płyta współpracuje z maksymalną ilością pamięci RAM? Raz na jakiś długi czas pojawia się bsod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się u mnie dziś dziwny problem. Otóż przestały mi działać z niewiadomych przyczyn klawisze esc, tab, num lock i caps lock. Inne klawisze działają. Nie mam niestety innej klawiatury w tej chwili aby sprawdzić, czy wina leży po jej stronie, ale wydaje mi się, że właśnie problem tkwi gdzie indziej. Czy ktoś ma jakieś pomysły aby to rozwiązać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2013 o 15:22, Essau napisał:

Dzięki, spróbuję.
Jeszcze jedno pytanko-czy aktualizacja biosa może mieć wpływ na to, jak płyta współpracuje
z maksymalną ilością pamięci RAM? Raz na jakiś długi czas pojawia się bsod


Wpływ może mieć. Natomiast BSODy raczej nie powinny być efektem tego, że osiągnąłeś maksymalną ilość pamięci w slotach dla danego modelu płyty. Raczej z braku ich kompatybilności, albo w związku z innymi elementami komputera. Bardzo często BSOD są wynikiem padającego dysku twardego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2013 o 19:15, mrosi napisał:

Wpływ może mieć. Natomiast BSODy raczej nie powinny być efektem tego, że osiągnąłeś maksymalną
ilość pamięci w slotach dla danego modelu płyty. Raczej z braku ich kompatybilności,
albo w związku z innymi elementami komputera. Bardzo często BSOD są wynikiem padającego
dysku twardego...


Sęk w tym, że wszystko jest na sto procent kompatybilne, a w przypadku 8 gb było wszystko okej. Od momentu podłączenia 16 gb po początkowych problemach z plyta glowna wszystko dziala,no ale..raz na jakiś czas bsod. Nie wiem, z czego to się wzięło. Gdyby kość była walnięta, bsod pojawiałby się częściej niż raz na tydzień-dwa, przerabiałem to już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2013 o 19:38, mrosi napisał:


Hmmmm....
A może problem z zasilaniem płyty...?


Czyli to nas sprowadza do tego,że coś z płytą nie halo. Tak też sam obstawiam, tylko jak temu zaradzić? Płyta do wymiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Przeinstalowałem laptopa z windows 8 używając narzędzi systemowych. Nie działają mi teraz skróty związane z przyciskiem Fn. Nie mogę np. robić zrzutów ekranu klikając Fn + Prt Sc. Inne skróty też nie działają, nawet płytka dotykowa nie reaguje na dwa palce na raz. Działają natomiast takie skróty jak pojaśnianie ekranu, zmiana głośności itp. Skąd ten problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2013 o 20:48, Pile napisał:

Mam problem. Przeinstalowałem laptopa z windows 8 używając narzędzi systemowych. Nie
działają mi teraz skróty związane z przyciskiem Fn. Nie mogę np. robić zrzutów ekranu
klikając Fn + Prt Sc. Inne skróty też nie działają, nawet płytka dotykowa nie reaguje
na dwa palce na raz. Działają natomiast takie skróty jak pojaśnianie ekranu, zmiana głośności
itp. Skąd ten problem?

Zmiana poziomu głośności i jasności jest wbudowana sprzętowo w laptopa. Wszystkie pozostałe funkcje są sterowane przez dodatkowe oprogramowanie, które się pewnie nie zainstalowało. W zależności od laptopa może się to inaczej nazywać. Polecam wejść na stronę producenta notebooka i w dziale downloadu poczytać opisy dodatkowego oprogramowania (nawet pod inny system operacyjny) lub sterowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Najlepiej, gdybyś miał możliwość sprawdzenia innej płyty. Możesz oddać ją do najbliższego serwisu, żeby ją sprawdzi. To niewielki koszt (pewnie ok. 20 zł), a będziesz wiedział czy to faktycznie mobo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje porady, mam następujący problem. Mam starą kamerkę (coś w podobnie kamery przemysłowej), która jest połączona z monitorkiem i odtwarzaczem DVD posiadającą funkcję nagrywania. Sprzęt służy do nagrywania zeznań, jednakże ostatnimi czasy sprawia on coraz więcej problemów. Płyty się nie nagrywają, albo zawieszają podczas nagrywania. Nagrywarka jest już wysłużona i trzeba znaleźć nowe rozwiązanie. Pomyślałem, że można by było spróbować kamerę bezpośrednio podłączyć do komputera. Jednakże nie wiem za bardzo jak się do tego zabrać.
Schemat połączenia wygląda jak na załączonych rysunkach.
Z kamery idą dwa przewody: zasilający i sygnałowy. Sygnałowy jest rozdzielony przelotkami, które go rozdzielają jak na rysunku w czerwonym punkcie. Cztery kolorowe czincze mam wolne. I tu pytanie czy da radę je podłączyć do kompa np. tą przelotką zamieszczoną na drugim zdjęciu? (przelotka zakończona tv-out która pasuje do karty graficznej). Jeżeli nie, to czy jest jakiś inny, prosty sposób bez konieczności kupowania dziesięciu konwerterów? A jeżeli tak to nasuwa się jeszcze jedno pytanie: jak rejestrować i zapisywać obraz z kamery na HDD?

20130411084523

20130411084548

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko. mój wentylator od karty graficznej kręci się na średni 20% mocy. co daje około 73temp. Chciałem przestawić na chociaż 40-50 by temp była mniejsza, ale jak przestawiam suwakiem to przez sekundę prędkość się zwiększa po czym wraca do tych 20. nie mogę tego przestawić na sztywno. Próbowałem AMD Vision engine control center oraz MSI Afterburner.
A moze trzeba to jakos w biosie ustawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu kompa nie świeci mi się trzecia dioda w klawiaturze, która zwykle zawsze się świeciła - Caps Lock działa, Num Lock, też, tylko ta trzecia się nie świeci i nie wiem, jak ją włączyć - czy to jakiś poważny błąd?, musi się świecić, czy nie?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzecia dioda to scroll lock. Znajdź przycisk na klawiaturze i go naciśnij. Jak się nie zaświeci nic, to pewnie dioda się spaliła i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam dwa problemy z komputerem, które w sumie pojawiły się dopiero niedawno. Jakiś miesiąc temu formatowałem cały dysk, instalowałem od nowa system i wszystko było ok. Dopiero jakieś 2 tygodnie temu zaczęły się problemy.
Pierwszy jest taki, że czasami po włączeniu komputera nie mam na pulpicie gadżetów i nie mogę ich w jakikolwiek sposób włączyć. Problem pojawia się mniej więcej raz na dwa włączenia komputera, ale nie jest to regułą. Potrafi być tak, że trzy razy pod rząd gadżety będą, a później 2 razy ich nie ma.
Drugi problem jest inny. Mam zainstalowany program (Logitech Gaming Software 8.40) do klawiatury Logitech i bezproblemowo on działał. Jednak od pewnego czasu dostaję przy ładowaniu systemu taki komunikat (screen) i program się wyłącza. Taki sam komunikat pojawia się zawsze kilka chwil po włączeniu tego programu i program automatycznie się zamyka. Próbowałem reinstalować program, instalowałem najnowsze wersje Visual C++ czy .NET Framework i dalej problem się pojawia.
Byłbym bardzo wdzięczny za wszelką pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się