PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Można jakoś łopatologicznie? Od niedawna używam Siódemki i nie potrafię ogarnąć dużej ilości rzeczy. Bawiłem się tym dźwiękiem, ale ten mixer chowa się przede mną bo nie mogę go nigdzie znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

karta graficzna mi wariuje

po włączeniu czegokolwiek obciążającego GPU ekran mi skacze, dzieli się na połowy, pojawiają się fale, pasy szumy

trochę stabilizuje się po postukaniu karty w slocie paluchem, za pół godziny znowu szaleństwo

karta mi zdycha, czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2013 o 14:04, Ostrowiak napisał:

karta graficzna mi wariuje

po włączeniu czegokolwiek obciążającego GPU ekran mi skacze, dzieli się na połowy, pojawiają
się fale, pasy szumy

trochę stabilizuje się po postukaniu karty w slocie paluchem, za pół godziny znowu szaleństwo

karta mi zdycha, czy co?


a jest na pewno do końca wciśnięta w slot i przykręcona do obudowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2013 o 19:50, Ostrowiak napisał:

wykluczyłem to na samym początku

a jak wygląda temperatura na karcie graficznej ? ewentualnie sprawdziłbym jeszcze ram memtestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam pytanko odnośnie pamięci w lapku. Otóż ostatnio jeden z laptopów zaczął się wykrzaczać bluescreenami. Pierwsze podejrzenie padło na pamięć, więc zacząłem ją testować. Badałem poprawność działania kości różnymi programami: Memtest86+, MemTest oraz narzędziami diagnostycznymi firmy DELL (gdyż jest to Dell Vostro 3550). Każdy z nich wskazywał na uszkodzenie pamięci. Laptop jest jeszcze na gwarancji więc zacząłem zgłaszać serwis. Poradzili mi bym jeszcze zrobić gruntowny test po przez narzędzie diagnostyczne DELL w celu spisania i podania kodu błędu. Jako że wczoraj nie miałem zbyt wiele czasu, bo czas pracy zmierzał do końca, a test trwa ok 40min, postanowiłem przełożyć testowanie na dzisiaj rano. Do czego zmierzam. Od rana siedzę i testuje pamięć na nowo, każdym z programów, których używałem wczoraj. Jednakże żaden z nich nie wskazuje na żadne nieprawidłowości... magia, cud, czy może czegoś nie rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy można gdzieś w Windows 7 wprowadzić ustawienia takie, by system kopiował pliki z kilku okien kopiowania kolejkowo, a nie symultanicznie?

Chodzi o to, by podczas kopiowania wielu dużych danych w wielu różnych osobnych oknach system skupiał się tylko na jednym i dopiero po "rozprawieniu się" z nim zajął się kolejnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2013 o 08:43, Kardithron napisał:

Czy można gdzieś w Windows 7 wprowadzić ustawienia takie, by system kopiował pliki z
kilku okien kopiowania kolejkowo, a nie symultanicznie?

Chodzi o to, by podczas kopiowania wielu dużych danych w wielu różnych osobnych oknach
system skupiał się tylko na jednym i dopiero po "rozprawieniu się" z nim zajął się kolejnym.

http://www.instantfundas.com/2011/08/3-file-copy-programs-better-than.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2013 o 09:35, ArkStorm napisał:

Witam!
Mam pytanko odnośnie pamięci w lapku. Otóż ostatnio jeden z laptopów zaczął się wykrzaczać
bluescreenami. Pierwsze podejrzenie padło na pamięć, więc zacząłem ją testować. Badałem
poprawność działania kości różnymi programami: Memtest86+, MemTest oraz narzędziami diagnostycznymi
firmy DELL (gdyż jest to Dell Vostro 3550). Każdy z nich wskazywał na uszkodzenie pamięci.
Laptop jest jeszcze na gwarancji więc zacząłem zgłaszać serwis. Poradzili mi bym jeszcze
zrobić gruntowny test po przez narzędzie diagnostyczne DELL w celu spisania i podania
kodu błędu. Jako że wczoraj nie miałem zbyt wiele czasu, bo czas pracy zmierzał do końca,
a test trwa ok 40min, postanowiłem przełożyć testowanie na dzisiaj rano. Do czego zmierzam.
Od rana siedzę i testuje pamięć na nowo, każdym z programów, których używałem wczoraj.
Jednakże żaden z nich nie wskazuje na żadne nieprawidłowości... magia, cud, czy może
czegoś nie rozumiem?


Może jak testowałeś laptopa rano to przestawiłeś go i kości dostały lepsze chłodzenie? ewentualnie lekkie poruszenie spowodowało, że kość poprzednio lekko wysunięta z portu wskoczyła do niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po uruchomieniu Uplay wyskakuje mi komunikat z AVG Anti-Virus FREE o infekcji nieznanym wirusem:
Win32/DH.FF810185{DQ}
nazwa obiektu:
C:\Program Files(x86)\Ubisoft Game Launcher\cache\orbit\11\osis\1\osi.exe

daję: " chroń mnie ( zalecane ) ", usuwa zagrożenie ale po ponownym uruchomieniu Uplay nadal wyskakuje informacja o wirusie
czy po restarcie kompa zniknie i czy Uplay będzie działać?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że gdy usunę folder 1 - osi.exe to zagrożenia już nie ma ale nie da się uruchomić żadnej gry z Uplay - wystarczy jednak zamknąć Uplay i włączyć go ponownie - 1\ osi. exe robi się od nowa i można grać ale zagrożenie wraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak - stary problem.

Wciąż mam problemy z przeglądaniem stron w każdej przeglądarce (generalnie najczęściej problem występuje, gdy przeglądam strony w HTML 5). To znaczy - podczas przewijania obraz się tnie, problem z płynnym odświeżaniem.

Dziś pojawiło się coś nowego: piknięcie systemowe podczas przewijania takich stron z jednoczesnym dalszym "cięciem się" obrazu.

Najnowsze sterowniki do grafiki itp. choć jest ona już dosyć stara (ATI 3800). Kiedyś, gdzieś wyczytałem, że może to być problem z baterią płyty głównej... Jakieś pomysły? Komputer ma już swoje latka, bo ma ich prawie 5, więc mogło coś pacnąć. Pytanie tylko co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z 6-letnim juz komputerem. Planuje zakup nowego, jednak na starym mam duzo waznych plikow. Stary komputer praktycznie sie juz nie uruchamia, i ma Viste. Nowy komputer ma miec 7. I tu mam pytanie - chce podlaczyc stary dysk do nowego komputera, i czy jest mozliwosc przeniesienia plikow z niego na nowy dysk, majac na uwadze to ze to beda 2 rozne systemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2013 o 14:33, mateuszbanach0 napisał:

Witam, mam problem z 6-letnim juz komputerem. Planuje zakup nowego, jednak na starym
mam duzo waznych plikow. Stary komputer praktycznie sie juz nie uruchamia, i ma Viste.
Nowy komputer ma miec 7. I tu mam pytanie - chce podlaczyc stary dysk do nowego komputera,
i czy jest mozliwosc przeniesienia plikow z niego na nowy dysk, majac na uwadze to ze
to beda 2 rozne systemy?


Nie powinno być z tym problemów, jednak może się nie dać wejść do niektórych katalogów systemowych/użytkownika, dlatego jak jeszcze pracujesz na starym komputerze to dane z folderów użytkownicy, moje dokumenty przenieść lepiej do jakiegoś folderu utworzonego przez Ciebie bezpośrednio na dysku C:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nowy dysk 3 TB a system podczas instalacji systemu nie chce mi podzielić partycji. Widzi tylko z 2 TB i z 800 GB zostaje i nic nie mogę zrobić

Błąd wyskakuje 0x80042468
Czytałem i robiłem konwert do GPT ale nic to nie daje ciągle się resetuje

Co mogę zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra poradziłem se jakoś z tym.

Zainstalowałem również sobie program Intel® Rapid Storage Technology Driver i z tego co wyczytałem powinienem miejsce multum opcji związanych z zarządzaniem dysku a tu lipa nic nie mam. Muszę mieć program Asus Motherboard Disck Unlocker bo inaczej system widzi tylko 2.2 TB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ... czy PC może w jakiś sposób zakłócać kablówkę?

wygląda to tak: gdy włączę PC - ta, psuje się obraz na ośmiu kanałach tv - pojawia się albo drobna siatka na obrazie / TVN24 / albo zakłócenia, białe ciarki, kropki, itp.
dodam, że kablówkę jak i internet mam z jednego źródła / TelPol /.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się