PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 26.04.2013 o 15:44, lis_23 napisał:

Hmmm ... czy PC może w jakiś sposób zakłócać kablówkę?

Może. Szczególnie kiedy do serwisowania kabli zabrały się cienkie bolki lub samodzielnie ominąłeś filtr separujący dane sieciowe od telewizyjnych.

Dnia 26.04.2013 o 15:44, lis_23 napisał:

wygląda to tak: gdy włączę PC - ta, psuje się obraz na ośmiu kanałach tv - pojawia się
albo drobna siatka na obrazie / TVN24 / albo zakłócenia, białe ciarki, kropki, itp.
dodam, że kablówkę jak i internet mam z jednego źródła / TelPol /.

Osiem kanałów wskazuje na to, że zakłóca Ci częstotliwość odpowiadającą MUX-2, na której puszczono to w kablu. Najlepiej sprawdzić najpierw czy na kablu wchodzącym do domu jest (1) założony separator z którego idą dwa kable czy po prostu jest to (2) zwykły rozdzielacz sygnału. W przypadku 1 może być on uszkodzony - zdejmij obudowę i zobacz czy na flakach nie widać żadnego osmolenia lub ewentualnie śladów wypalenia. Jeżeli tak to zgłaszasz problem, w przeciwnym wypadku też zgłaszasz problem. Natomiast przypadku 2 zgłaszasz problem, ale dodatkowo dokładasz tekst opierniczający i sprawdzasz czy z takimi partaczami nie warto rozwiązać umowy. ;)

Jest jeszcze rzadka możliwość, że zakłócenia powodowane przez PC, a w szczególności te "prawidłowe" przez zamontowane w nim nadajniki takie jak wi-fi, bluetooth itp. nie powodują zakłóceń taniego chińskiego terminala/routera/modemu kablówki, którego używa Twoja kablówka mimo iż nie ma on polskich atestów, które normalnie muszą mieć wszystkie urządzenia elektryczne i elektroniczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja się na tym nie znam, ojciec też ... do kogo się zwrócić o pomoc? - do informatyka czy do kogoś od kablówki, tv cyfrowej?
w ub. roku zakładali nam tv cyfrową w dużym pokoju / dekoder, antena na balkonie / i oni założyli jakiś rozdzielacz do tv w pokoju na trzy tv - w sumie mamy 4 tv, jak włączę samego kompa, jest już gorzej a jak ojciec włączy tv w pokoju a, nie daj Boże, przełączy się na cyfrówkę, jest jeszcze gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas, bez powodu monitor (iiyama pl b2475hds) gaśnie, żaden przycisk nie działa etc. Muszę wyłączyć kabel zasilania i włączyć, wtedy wszystko powraca i jest ok. O co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2013 o 17:41, Olamagato napisał:

> Hmmm ... czy PC może w jakiś sposób zakłócać kablówkę?
Może. Szczególnie kiedy do serwisowania kabli zabrały się cienkie bolki lub samodzielnie
ominąłeś filtr separujący dane sieciowe od telewizyjnych.

> wygląda to tak: gdy włączę PC - ta, psuje się obraz na ośmiu kanałach tv - pojawia
się
> albo drobna siatka na obrazie / TVN24 / albo zakłócenia, białe ciarki, kropki, itp.

> dodam, że kablówkę jak i internet mam z jednego źródła / TelPol /.
Osiem kanałów wskazuje na to, że zakłóca Ci częstotliwość odpowiadającą MUX-2, na której
puszczono to w kablu. Najlepiej sprawdzić najpierw czy na kablu wchodzącym do domu jest
(1) założony separator z którego idą dwa kable czy po prostu jest to (2) zwykły rozdzielacz
sygnału. W przypadku 1 może być on uszkodzony - zdejmij obudowę i zobacz czy na flakach
nie widać żadnego osmolenia lub ewentualnie śladów wypalenia. Jeżeli tak to zgłaszasz
problem, w przeciwnym wypadku też zgłaszasz problem. Natomiast przypadku 2 zgłaszasz
problem, ale dodatkowo dokładasz tekst opierniczający i sprawdzasz czy z takimi partaczami
nie warto rozwiązać umowy. ;)

Jest jeszcze rzadka możliwość, że zakłócenia powodowane przez PC, a w szczególności te
"prawidłowe" przez zamontowane w nim nadajniki takie jak wi-fi, bluetooth itp. nie powodują
zakłóceń taniego chińskiego terminala/routera/modemu kablówki, którego używa Twoja kablówka
mimo iż nie ma on polskich atestów, które normalnie muszą mieć wszystkie urządzenia elektryczne
i elektroniczne. Cześć pomożesz mi z steam mam już temat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem ze stacjonarnym pecetem. Na ogół stoi nieużywany, gdyż nie brałem go ze sobą na studia, dlatego tym bardziej zdziwiłem się, że wczoraj odpalił dopiero za 3 razem. Wygląda to tak, że monitor nagle się wyłącza, następuje zwiecha systemu i pomaga jedynie reset. Szczególnie podczas jakiegoś wysiłku, tj. skomplikowanych obliczeń a już zawsze podczas włączania jakichkolwiek wymagających gier i programów. Do tego podczas włączania jakby "brakowało mu mocy" i sam się wyłącza... Dzięki tej kombinacji zwiech i niemożności odpalenia dzisiaj udało mi się go uruchomić dopiero za 7 razem... Z tym brakiem mocy miałem kiedyś styczność, za to nigdy z takim notorycznym zwieszaniem i wyłączaniem się monitora. Kompa wczoraj otworzyłem, wyczyściłem z wszelkiego kurzu i syfu, w środku wszystko wygląda raczej normalnie. Defragmentowałem, robiłem wolne miejsce na dyskach, szczególnie C, próbowałem różnymi programami optymalizować, rejestr czyściłem, nic nie dało... Różne testy też porobiłem, przegrzewanie nie wchodzi w grę, dysk twardy też nie chyba, S.M.A.R.T nic nie wykrył, z RAMem też raczej problemów nie ma. Za to napięcie pokazywane w CPUID jest masakryczne. Ręcznie nie mierzyłem, bo nie mam akurat przy sobie miernika. A może to coś z płytą główną? Jakieś porady? Załączam screena z cpuid.


Specyfikacja poza tym co jest w CPUID:
płyta główna: Gigabyte GA-PA65-UD3-B3
8 GB RAMu Patriot Dual 800
zasilacz: Chieftec 550W GPS-550AB A

20130428180115

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2013 o 17:33, mateuszbanach0 napisał:

Hej, czy zeby podlaczyc 2 dysk twardy do komputera na ktorym juz jeden jest wystarczy
polaczyc go z plyta glowna kablem SATA? czy cos jeszcze trzeba?

Jeszcze zasilanie do tego dysku trzeba doprowadzić. A jeżeli to całkowicie nowy dysk, to jeszcze partycje utworzyć przed używaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2013 o 22:05, Kardithron napisał:

Czy w czasie defragmentacji dysku można odtwarzać muzykę (czyt. tak, by nie wywiązały
się później jakieś problemy)?

Można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2013 o 18:01, Skulbaka napisał:

A może to coś z płytą główną? Jakieś porady? Załączam screena z cpuid.

1. Śrubka latająca po obudowie lub zakleszczona między mobo, a obudową.
- Przetrzepać obudowę
2. Zwarcie na jakimś urządzeniu podłączonym na +12V.
- Najpierw sprawdź te napięcia w setupie bios. Jeżeli są porównywalne/podobne, to odłącz wszystko co możliwe (dyski, napędy, karty itp) poza kartą grafiki i podpiętym do niej monitorem. Wtedy ponownie sprawdź napięcia w setupie biosu. Jeżeli nadal będą podobne napięcia, to albo masz albo uszkodzony zasilacz, albo kartę grafiki (w łatwym przypadku masz zwarcie na wtyczkach zasilania +12V), albo mobo. Wtedy spróbuj znaleźć jakiś stary zasilacz lub pożycz inny i powtórz test, który potwierdzi, albo wykluczy zasilacz. Jeżeli zasilacz wykluczysz, to powinieneś zabrać grafikę do dowolnego serwisu komputerowego i poprosić o sprawdzenie - w szczególności na możliwość robienia zwarcia na +12V. Jeżeli wykluczysz grafikę, to już wiesz, że masz skopaną mobo lub na tym co jest do niej podłączonym - czyli gniazda RAM lub CPU. Weź pod uwagę, że zwarcie może powodować nawet głupi wentylator podłączony do +12V (który przy okazji może się nie kręcić).

Pamiętaj, żeby po potwierdzeniu jednej rzeczy nie wykluczać innej. Choć to rzadkie może się zdarzyć, że masz jednocześnie dwa problemy. Tym bardziej, że jedno uszkodzone urządzenie może uszkadzać kolejne. Na przykład wadliwa mobo może niszczyć CPU lub RAM, więc po potwierdzeniu uszkodzenia tych rzeczy nie należy wykluczać wadliwości mobo. Podobnie w wypadku każdego urządzenia podłączonego elektrycznie do innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc, tak;
zainstalowałem sobie " Dead Island ", niestety, gra nie wygląda za dobrze, mam poszarpane krawędzie na obiektach, drzwiach, itp.
polecono mi zmiany w pliku - moje dokumenty - dead island - out - settings - video
niestety, video to plik src, którego nie da się otworzyć, wyskakuje mi, że " plik ... scr nie jest prawidłową aplikacją systemu win 23. "
jak to otworzyć? / pisano mi, że powinno się otworzyć w notatniku ale nie ma opcji " otwórz za pomocą " ani nie można otworzyć poprzez notatnik /, czy to może być wirus?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas pojawiają się na ekranie przez ułamek sekundy takie jakby malutkie artefakty. W grach póki co to nie występuje na ogół, jedynie w BF3 od razu psuje się grafika. Moje pytanie brzmi, czy poza kartą graficzną to może być coś innego uszkodzone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2013 o 00:36, Essau napisał:

Co jakiś czas pojawiają się na ekranie przez ułamek sekundy takie jakby malutkie artefakty.
W grach póki co to nie występuje na ogół, jedynie w BF3 od razu psuje się grafika. Moje
pytanie brzmi, czy poza kartą graficzną to może być coś innego uszkodzone?


Może być HDD albo RAM, ale na 90% będzie to akcelerator grafiki. Sprawdź temperatury w stresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z portami USB 3.0. Moja płyta główna - Asus PZ77-V ma ich 6- 4 z tyłu oznaczone w instrukcji jako E1, E2, 1 i 2 oraz dwa na panelu z przodu oznaczone jako 3 i 4. Ponieważ z własnej głupoty uszkodziłem port nr 4, to postanowiłem go wyłączyć w biosie. Zdziwiło mnie troszkę, że na liście są tylko 4 porty USB 3.0, ale wyłączyłem najpierw 3 i sprawdziłem czy to na pewno sprawny port z przodu obudowy i po potwierdzeniu moich założeń wyłączyłem port 4. Chcąc jednak upewnić się że wszystkie porty działają jak powinny, również te 2.0, sprawdzałem je po kolei. Niestety, okazało się że porty USB 3.0 oznaczone jako E1 i E2 - których na liście w biosie jako tako nie ma - nie działają. Nie mogąc znaleźć ich w biosie postanowiłem podłączyć pod nie myszkę i stało się coś dziwnego. Obydwa porty są wykrywane gdy jestem w UEFI - mogę swobodnie ruszać myszką - ale po włączeniu systemu nie są już wykrywane, a od myszki odłączane jest zasilanie(przestaje się świecić :P). Gdy jednak wypnę i wepnę myszkę ponownie to jest ona zasilana(świeci się :D) ale wciąż nie działa. Z klawiaturą jest tak samo. Domyślam się, że portów tych nie ma na liście w konfiguratorze, ponieważ mają one być domyślnie zawsze włączone, pytanie tylko dlaczego nie są wykrywane po starcie systemu. Bardzo proszę o pomoc, bo jednak wolałbym aby wszystko elegancko działało. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.05.2013 o 14:42, Jackal-pl napisał:

Może być HDD albo RAM, ale na 90% będzie to akcelerator grafiki. Sprawdź temperatury
w stresie.


Właśnie temperatury są bardzo niskie. Nie wiem,czemu tak się dzieje. Wszystkie gry okej, a na BF3 artefakty.Raz mi już karta graficzna umierała i wyglądało to inaczej, problemy pojawiały się wszędzie, nawet na filmach. Tutaj dziwnie to wygląda. Boję się,że problem jest bardzo skomplikowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dane tehniczne:

ASUS PQ5 Premium - wiek 4 lata.
Zasilacz: Corasiar HX1000W - 4 lata.

Ofiara:
HD 4870x2 - wiek 4 lata;

Opis problemu:
Pewnego słonecznego dnia, płyta główna przestała wykrywać kartę graficzną. (charakterystyczne 3x pisknięcia)
(Diody informujące o problemach (na karcie) nie były zapalone. Robiłem testy z odłaczaniem kabli z zasilania i wtedy się świeciły.)


Co ciekawe na innej płycie głównej Karta Grafiki działa. (Bez problemowo).

Aktaulnie mam kartę zastępcza ATI HD 2600XT.

Czy można stwierdzić, co jest nie tak?
//Wbudowany w karte grafiki licznik z kodem płyty głównej?
//Płyta główna nie daje rady z napieciem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się