PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Heja!

Jak można zrzucić muzykę (w sensie przez jaki program najłatwiej i najszybciej) na płytkę? Oczywiście do użytku własnego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2013 o 12:32, Budep napisał:

Jak można zrzucić muzykę (w sensie przez jaki program najłatwiej i najszybciej) na płytkę?
Oczywiście do użytku własnego :D

WMP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.05.2013 o 23:28, Olamagato napisał:

Trochę stare, ale dopowiem, że skoro używasz firefoxa, to zainstaluj sobie dodatek noscript,
który te wszystkie śmieci reklamowe wycina ze strony w taki sposob, że ładuje się tylko
jej właściwa zawartość i nie odpala żaden skrypt czy element aktywny (można sobie pozmieniać
w opcjach). Przy okazji od tego momentu będziesz mógł wchodzić nawet na najbardziej zasyfione
strony wobec których większość przeglądarek proponuje szybką ucieczkę zamiast otwarcia.
Oczywiście nie próbuj na takich stronach niczego odblokowywać.
Ten dodatek eliminuje 99% zagrożeń pochodzących z weba.


Ja dodam jeszcze, że jak wchodzę na jedno z muzycznych for na którym się udzielam, to forum ładuje się szybko ale u dołu strony pisze mi, np. " naruto.wbijam.pl " lub '' filmweb.pl " - wygląda to tak, jakby FF sfiksował ... gdy przechodzę już w jakiś temat lub na inną stronę forum to jest już normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2013 o 00:03, lis_23 napisał:

A czy ten dodatek nie zablokuje mi działania takich stron, jak flash pac man, itp.?

Ten dodatek domyślnie blokuje tylko aktywne elementy stron internetowych, w tym flasha, javę, silverlight, javascript itp. Przy włączonych wszystkich blokadach do przeglądarki wczytuje się praktycznie czysty html, to jest bardzo szybkie bo oszczędza łącze i całkowicie bezpieczne (antywirus staje się bezrobotny bo żaden element kodu nie trafia do tempa). Oczywiście można samemu sobie ustalić brak blokady dla pewnych typów, a także ustalić częściową lub brak blokady dla wybranych przez siebie stron lub nawet całych domen. Dodatek ten pokazuje też ukryte elementy, które można kliknąć i zabezpiecza przed pewnymi wyrafinowanymi formami ataku poprzez strony Web (np. XSS).

Dnia 30.05.2013 o 00:03, lis_23 napisał:

a po drugie, czy to, czego doświadczam a co opisywałem powyżej jest jakoś groźne?, mam
się tym martwić, czy jest to zjawisko normalne?.

Czasem oznacza to tylko, że zasyfiona reklamami (oby) strona kontaktuje się naraz z kilkunastoma lub większą ilością serwerów, więc samo to powoduje spowolnienie działania przeglądarki na niektórych łączach. Są jednak rzadsze ataki polegające na tym, że w wyniku włamania do stron internetowych dodawane są elementy aktywne będące kodem obcym leżącym na jakichś podejrzanych serwerach. Na tym polega większość włamań do komputerów klientów poprzez przeglądarkę.
Ten dodatek eliminuje te elementy czymkolwiek by nie były bez Twojej interwencji. Niezabezpieczona w taki mechanizm przeglądarka uruchomi taki kod i wtedy tylko od tego czy jest ona załatana (i kod nie wykorzystuje żadnego exploita 0-day) zależy czy Twój komputer będzie bezpieczny.
Ponieważ połowa stron internetowych jest zabagniona takim syfem, więc można uznać to za zjawisko raczej "normalne". To nie znaczy oczywiście, że korzystne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2013 o 14:07, lis_23 napisał:

Ja dodam jeszcze, że jak wchodzę na jedno z muzycznych for na którym się udzielam, to
forum ładuje się szybko ale u dołu strony pisze mi, np. " naruto.wbijam.pl " lub '' filmweb.pl
" - wygląda to tak, jakby FF sfiksował ... gdy przechodzę już w jakiś temat lub na inną
stronę forum to jest już normalnie.

Bardzo często różne fora i tego typu strony zawierają wrzutki do innych stron lub elementów znajdujących się na innych serwerach - nierzadko na drugim końcu świata. Niektórzy dostawcy internetu mają pojedyncze i nieco węższe łącza do niektórych części internetu (oszczędność, podpisane umowy), więc w takich wypadkach może się zdarzyć, że te dodatkowe elementy będą się wczytywać wolniej lub czasem nawet się przyblokują. Jeżeli elementy te nie występują w tematach, to naturalnie tam problem przestaje istnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Mam problem z laptopem. Mam go jakieś pół roku, Dell Inspiron 7520. Od paru miesięcy działa wolniej, ale najgorszym problemem pojawia się po włączeniu, w sensie zawiesza się na kilka minut. Teraz go na te minuty zostawiam, ale zdarzy się, rzadko, ale jednak, że zawiesi się kompletnie i trzeba resetować (czasami poprzez wyciągnięcie baterii, inaczej nie da rady). Wątpię aby było coś ze systemem. Windowsa (7) mam oryginalnego, to samo antywirus (Kaspersky). W dodatku nie ściągam z sieci za dużo, a jeśli to robię, to z pewnych i legalnych źródeł. Programów niepotrzebnych też nie instaluję, przy włączaniu laptopa nawet wyłączyłem steama i xfire, ale nic to nie pomogło. Strzelam, że coś w środku laptopa jest nie tak. Ktoś zna podobny przypadek? Trochę boję się oddać go do serwisu, bo ponoć Dell w Polsce nie należy do najszybszych i mogę go stracić na min. miesiąc. Podziękował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o czymś takim jak wysyłanie zapytanie przez kartę sieciową, co może powodować skoki pingu. Wydaje mi się, że coś takiego dzieje się u mojego brata. Kiedy obaj jesteśmy podłączeni do siecie (bezprzewodowo, ten sam ruter) w tym samym momencie odnotowujemy skoki pingu (z 50 do 200/300 ms). Kiedy sam jest podłączny jest podobnie, natomiast kiedy jestem tylko ja, nie ma żadnego problemu. I teraz pytanie, czy jest to wina karty sieciowej w ogole, czy to problem właśnie z tym wysyłaniem zapytania czy... coś zupełnie innego. Dodam, że trzeci komputer podłączony do tej samej sieci nie powoduje podobnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Ostatnio podczas gry w bf3 przez sek miałem artefakty następnie pojawił się Blue Screen. Komputer uruchomił się w rozdzielczości 800x600 i pokazało mi kod 43. Usunąłem sterowniki i zainstalowałem nowe, zrobiłem przywrócenie systemu i też nic nie pomogło. Moja karta to MSI GTX 260. Czyżby to był jej koniec ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2013 o 08:53, Razor_R napisał:

Witam.
Ostatnio podczas gry w bf3 przez sek miałem artefakty następnie pojawił się Blue Screen.
Komputer uruchomił się w rozdzielczości 800x600 i pokazało mi kod 43. Usunąłem sterowniki
i zainstalowałem nowe, zrobiłem przywrócenie systemu i też nic nie pomogło. Moja karta
to MSI GTX 260. Czyżby to był jej koniec ?


Prawdopodobnie tak, sprawdź ją jeszcze w innym komputerze. Tak na wszelki wypadek - być może to problem z płytą główna lub zasilaczem.


Ja mam jeszcze taki kłopot - ogólnie sprawa powraca jak bumerang, a mianowicie chodzi o LOAD CYCLE COUNT z odczytu SMARTa.
W ciągu 11h pracy dysku (od nowości) nabiło mi tego już prawie 500. Gwarancja obejmuje ilość nie większą niż 600k.
Wiem, że to oznacza parkowanie głowicy - ale dysk nie ma powodu jej parkować, gdyż spokojnie leży sobie w kieszeni usb na stoliku i nic go nie wstrząsa z zewnątrz. Co jakiś czas da się usłyszeć pyknięcie głowicy i już widać +1 w odczycie ze SMARTa. Ma ktoś jakiś patent na to, by liczbę parkowań ograniczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to WD Green to prawdopodobnie trzeba zrobić upgrade firmware, albo skorzystac z pewnego oprogramowania. Nazwy nie pamiętam, bo jak chciałem kupić cichy dysk to się tym interesowałem i wiem, że była seria, która notorycznie takie rzeczy robiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2013 o 00:18, Narmo napisał:

Jeżeli to WD Green to prawdopodobnie trzeba zrobić upgrade firmware, albo skorzystac
z pewnego oprogramowania. Nazwy nie pamiętam, bo jak chciałem kupić cichy dysk to się
tym interesowałem i wiem, że była seria, która notorycznie takie rzeczy robiła.


Mam WD Scorpio Black.
To jest problem, który dotyczy niemalże wszystkich dysków twardych. Jest program HDparm, ale on był wydany w 08 lub 07 i na 7 nie chce się zainstalować..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2013 o 12:16, Narmo napisał:

Dzięki bardzo za linka, na tego się nie natknąłem.

Czyli mamy doczynienia z celowym postarzaniem produktu. A szkoda.
Szkoda też, że u mnie to nie działa. Co minutę rośnie o 1-2.
Nic, będę musiał się przyzwyczaić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

QuietHDD musi być ciągle uruchomiony, aby spełniał swoją funkcję. Korzystam z tego programu w netbooku Asusa i działa bardzo dobrze z dyskiem Samsunga.
W komputerze stacjonarnym na szczęście nie mam takiego problemu (3x Samsung F3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem (eh, znowu). Sam nie wiem z czym dokładnie. Gdy uruchamiam komputer, to właściwie niewiele się dzieje. W skrzynce wiatraki startują, dysk rusza itd. ale monitor jedyne co wyświetla to "tryb oszczędny". Dokładnie to samo dzieje się po wyjęciu karty graficznej i podłączeniu monitora do karty zintegrowanej. Sam monitor sprawny - gdy podłaczę go do laptopa obraz wyświetla się normalnie. Nie słychać także charakterystycznego bipnięcia przy starcie komputera (mimo, że karta jest na pokładzie). Nie mogę też zresetować komputera. Pomaga jedynie wyłączenie zasilania na zasilaczu. A co się stało? Ciężko powiedzieć, komputer był odpalony, ale obraz się nie wyświetlał. Nikt nie chce się przyznać czy odpalał sprzęt, więc nic więcej nie jestem w stanie powiedzieć. Komputer na nic nie reagował i także jedyną opcją do zrestartowania go było odłaczenie zasilania. Mam gdzieś w domu stary zasilacz, więc za chwilkę sprwdzę czy na nim będę mógł korzystać z komputera. Jeśli ktoś jednak miałby pomysł czego to wina, to prosiłbym o pomoc. Ah, jeszcze jedna rzecz. Sprawdzałem też czy to nie wina RAMu. Miałem starą kość, która była sprawna, ale zmieniłem ją na bardziej pojemną. Było to ze 3 lata temu. Od tego czasu stara kość leży nieużywana. Jednakże podmienienie jej też nie pomogło, więc sądzę że to nie wina pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2013 o 13:41, ArkStorm napisał:

Nie chcę straszyć ale na 90% prykła płyta główna :<


Szczerze mówiąc to się tego spodziewałem. Jestem już po podmianie zasilacza - niestety nic nie pomogło. Co jeszcze zauważyłem, choć nie dam glowy czy wcześniej było inaczej - po wciśnięciu przycisku Power zapala się zielona dioda, natomiast ta druga, czerwona nie świeci się w ogóle. Nawet na chwilę, czyli dysk nie pracuje. Nie jestem pewien czy czasem nie powinno tak być, nie pamiętam już.
A co do płyty - wizualnie jest chyba ok, jeden kondensator ma tylko troszkę podniesioną podstawę (czy jak to tam nazwać) w stosuku do innych, ale czy to objaw czegokolwiek nie mam pojęcia. A tak to chyba żadnych defektów na niej nie ma. No ale swoje lata już ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



W pracy miałem dwa takie przypadki. Podmienialiśmy wszystkie komponenty, kędziory było ok jednakże mimo to nie było wyjścia na monitor. Głębiej tematu nie drążyliśmy tylko płyta do podmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, no trudno, co poradzić. Szkoda, ale dobrze, że to nie dysk czy coś innego, bo płytę z czasem i tak miałem zmieniać. Zostawiam więc tą skrzynkę i nie składam tego ponownie, szkoda czasu. Dobrze, że przynajmniej wiem co jest nie tak. Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od kilku tygodni mam problem z komputerem.
System (Windows Vista [oryginalny, żeby nie było wątpliwości]) wgrywałem ok. pół roku temu i wszystko chodziło świetnie. Ostatnio coraz częściej wyskakują mi blue screeny, zarówno w czasie zwykłej pracy, chodzenia po internecie, jak i gier. Dzisiaj grając z grę wyskoczyły mi już 2 razy blue screeny, początkowy objaw, który mnie zaniepokoił to taki, że w grze wyświetlały się różne artefakty: czarne małe kwadraciki śnieżyły po ekranie, czasem zanikały tekstury, a zamiast nich widoczne były dziwne kształty. Takie zachowanie odnotowałem już w dwóch różnych grach, czasami go nie ma wcale, czasami jest.
Czasami podczas zwykłej pracy na komputerze pojawiają się na ekranie białe, cienkie poziome linie, które migają. Jednak dzieje się to zwykle tuż po włączeniu komputera, lub jak wyjdzie z wygaszacza ekranu. Nie utrzymują się przez dłuższy czas.
Często ekran gaśnie na chwilę (robi się czarny), po chwili wszystko wraca do normy i pojawia się kominkat: sterownik ekranu przestał działać, ale odzyskał sprawność.

Podstawowe informacje:

wiek komputera: 5 lat
karta graifczna: radeon 4870 (brak wsparcia, brak nowych sterowników)
precosor: E8400
czy sprzęt był podkręcany: nie
czy skanowanie systemu antywirem coś wykazało: nie
czy temperatury procesora i karty graficznej są w normie: tak

Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się