PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Sorry że ciągle męczę Was temperaturą mojej karty graficznej ale teraz się już trochę boję ... jak mam w FF otwarte forum Gram.pl, flash Pac Mana i jeszcze jedno forum to jest w miarę ok. i mam ok. 39 stopni, ale jak wejdę na Filmweb, Stopklatkę, Interię czy inne forum to już mi skacze do 47 stopni - boję się trochę, czy wchodzić na neta, czy nie? ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2013 o 22:57, lis_23 napisał:

Sorry że ciągle męczę Was temperaturą mojej karty graficznej ale teraz się już trochę
boję ... jak mam w FF otwarte forum Gram.pl, flash Pac Mana i jeszcze jedno forum to
jest w miarę ok. i mam ok. 39 stopni, ale jak wejdę na Filmweb, Stopklatkę, Interię czy
inne forum to już mi skacze do 47 stopni - boję się trochę, czy wchodzić na neta, czy
nie? ...


Sry że zapytam - lapek czy stacjonarka ? Weź poprawkę na panujące temperatury. U mnie w lapku przy włączonej podkładce chłodzącej ok 45*C luźna guma. Nie masz się raczej czym stresować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2013 o 23:12, ArkStorm napisał:


Sry że zapytam - lapek czy stacjonarka ? Weź poprawkę na panujące temperatury. U mnie
w lapku przy włączonej podkładce chłodzącej ok 45*C luźna guma. Nie masz się raczej czym
stresować...


Stacjonarny i słaba buda:

http://www.agito.pl/obudowa-nzxt-apollo-czarna-91-331279.html

tego bocznego wentylatora już nie mam, gdyż komponenty PC się nie mieściły, mam tylko wentylator tylny, wywiewowy - nowy, gdyż poprzedni praktycznie stanął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że temperatura zaczęła mi wzrastać od ok. lutego, marca, wcześniej miałem stabilne 37 stopni a od paru miesięcy przekracza mi 40 stopni i waha się od 36 do 47 stopni
co ciekawe, uruchomiony FF, poserfuję po paru stronach, temperatura rośnie - zminimalizuję okienko, temperatura spada.
Zauważyłem też, że gra " Remember Me ", która nie ma zbyt wysokich wymagań / UEIII / minimalnie mi przycina, ale to może być efekt nowości gry i grę już ukończyłem, artefaktów graficznych nie uświadczyłem.
Na razie posiłkuję się programem MSI Afterburner, który podbija mi prędkość wentylatorów na karcie graficznej z ustawionych 30% na 44% ale nie wiem, czy można tak ciągle tego programu używać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem jeszcze tak, ze jak jestem na forum gram. pl to nie mam zbyt wysokiej temperatury ale jak wszedłem na forum muzyczne soundtrack.pl to od razu mam 80% użycia GPU i wyższą temperaturę a jak zacząłem przeglądać strony z obudowami to mimo załączonego MSIAB mam 44 stopnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2013 o 09:59, Jackal-pl napisał:

Wejdź w menu dodatków lub rozszrzeń w firefoxie - Firefox (lewy górny róg) -> Dodatki
- i tam poszukaj czegoś, co jest związane z tym szajsem.
Usuń lub wyłącz.
W dodaj/uduń programy też powinna być pozycja do usunięcia o tej nazwie,


Jak mnie takie zagrywki developerów denerwują!
Niezauważysz podczas instalacji czegoś zaznaczonego i potem marnujesz kilka godzin na
usuwanie tego syfu...
Żeby jeszcze tych alternatywnych wyszukiwarek typu Delta, Websearch itp. dało się używać!
ALE NIE!
Adwarowy spam...


Dziś sam na to wpadłem... i rzeczywiście tak jak napisałeś ! Miałem to ^&%^^%.

Dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie tyle co jest to problem z komputerem, ale mam pewne pytanie zaliczające się do działu "jak to zrobić?"
Otóż mam stary dyska ATA oraz laptop z wejściem na dysk SATA. Wiem, że przejściówka SATA/ATA którą posiadam jak najbardziej działa, tylko w tej chwili brakuje jeszcze zasilania. Czy jakbym podłączył ten dysk do laptopa kablem SATA oraz zasilaniem z zasilacza który będzie podłączony jedynie kablem zasilającym do kontaktu, to Windows wykryje dysk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2013 o 15:00, DuuDFat napisał:

W sumie nie tyle co jest to problem z komputerem, ale mam pewne pytanie zaliczające się
do działu "jak to zrobić?"
Otóż mam stary dyska ATA oraz laptop z wejściem na dysk SATA. Wiem, że przejściówka SATA/ATA
którą posiadam jak najbardziej działa, tylko w tej chwili brakuje jeszcze zasilania.
Czy jakbym podłączył ten dysk do laptopa kablem SATA oraz zasilaniem z zasilacza który
będzie podłączony jedynie kablem zasilającym do kontaktu, to Windows wykryje dysk?

Dysk ATA 3,5" czy 2,5". Bo jak większy, to tak, wymagane jest oddzielne zasilanie. Jak je dostarczysz nie ma znaczenia. Może być oddzielny zasilacz z zestawu od przejściówki, zasilacz z komputera stacjonarnego, czy cokolwiek innego co jest w stanie dostarczyć odpowiednie napięcie. W wypadku dysków 2,5" zasilanie zostanie doprowadzone przez przejściówkę i nic dodatkowego nie potrzeba.
Dyski na SATA zawsze wymagają podłączenia dodatkowego kabla zasilającego, niezależnie od rozmiaru, ale te mniejsze są w stanie "żywić" się zasilaniem z jednego portu USB, jeżeli masz odpowiednią przejściówkę/kieszeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw w telegraficznym skrócie: chłodzenie procesora (fabryczne, używane) - jak określić wysokość rdzenia (spotkał się ktoś z tym terminem)? Czy ma to znaczenie?

Teraz szczegóły: przy wymianie zasilacza uszkodziłem mocowanie fabrycznego chłodzenia na procesorze (Intel Core 2 Duo, gniazdo 775), teraz nie styka do końca i powoduje potworny spadek wydajności. Używane fabryczne chłodzenie do tego modelu stoi na Allegro po 20 zł + koszt przesyłki. Problem w tym, że część ofert podaje wysokość rdzenia 30mm lub 14mm, a ja - mimo lat siedzenia w pecetach - pierwszy raz słyszę o tym parametrze... Czy to faktycznie jest czynnik, na który mam uważać? Jeśli tak - to jak określić, która z tych wysokości mnie interesuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy normalne jest, że podczas instalacji gry ( Arcania Gothic 4 ), z którą było sporo problemów i która trwała dosyć długo ( ok. 40 minut ) system tak mulił, że wejście do folderu, np. eksploator gier, graniczyło z cudem?
dodam, że użycie procesora podczas instalacji nie było zbyt duże ( ok. 9% max ) a mimo to, system strasznie mulił ... a może to problem tej konkretnej gry/ - dodam, że nie dało się odpalić instalacji normalnie, tylko z plików ( data ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio podczas gry w bardziej wymagające tytuły (Guild Wars 2, TW: Shogun 2) wariują mi tekstury. Dzieje się to w całkowicie losowych momentach, więc pomyślałem, że może to być wina przegrzewającej się GPU - sprawdziłem temperaturę w trakcie wyjątkowo obciążajacej komputer potyczki i GPU-Z wykazał, że sięga 60 stopni, nie jest to chyba taka wysoka wartość. Specyfikacje komputera:

GPU: GeForce GTX680
CPU: Intel Core i7-2600 @ 3.40 GhZ
RAM: 8GB
Win 7

Da się coś tym zrobić?

20130629144645

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzales temperature w trakcie gry czy z loga?
Jesli nie to zalacz logowanie, pograj z godzine, otworz plik i szukaj najwyzszych wartosci ze wszystkich czujnikow temperatur.

Jesli wszystko w porzadku to zainstaluj nowe/najnowsze sterowniki, pamietajac o dokladnym wyczyszczeniu poprzednich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem log - najwyższa temperatura podczas sesji w której wystąpiły problemy z teksturami sięgnęła 72 stopni, więc nadal nie jest to jakieś straszliwe grzanie. Sterowniki mam najnowsze (akutalizowane przez GeForce Experience, oficjalny pogram do nowych GPU GeForce służący m.in. do pobierania optymalnych ustawień nowych gier i aktualizowania sterów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze byc jeszcze cos innego co sie grzeje, czego zaden czujnik nie wychwyca, bo go tam nie ma, ale przyjmijmy, ze tak nie jest, 72 stopnie to jest normalna temperatura.

Sprobuj moze poeksperymentowac z innymi wersjami sterownikow.

BTW. Od kiedy tak masz (te bledy)? Od ostatniej aktualizacji, od kupna karty czy od czegos innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku zaobserwowałem to tylko w pewnym modzie do Shoguna II, który mógł nieco bardziej obciążać kartę graficzną - gra bez moda działała bez zarzutów i nie występowały żadne problemy z teksturami. Po pewnym czasie błąd pojawił się też w GW2 - było to co prawda epizodyczne, ale tekstury wyglądały tak samo jak na powyższym screenie z Shoguna - dziwnie rozciągnięte, zasłaniajace obraz. Po pewnym czasie wróciłem do Shoguna, upewniłem się czy nie ma w folderze żadnych pozostałości po, jak wtedy myślałem, wadliwym modzie i zacząłem grać na czystej wersji, a błędy, ku mojemu zdumieniu, po pewnym czasie znów się pojawiały.
Dodam, że przed wymianą GPU też miałem problemy z komputerem. Pisałem o tym parę stron wcześniej - jakieś zwiechy, BSODy. We własnej bezilności i po licznych rozkręcaniach komputera, prób dodawania kostki RAMu, oddałem mój PC w ręce fachowców i po ich ekspertyzie musiałem wymienić płytę główną (coś tam z grzaniem się chipsetu? Dokładnie już nie pamiętam :< ), przy okazji wymieniłem też GPU - z GTX280 na właśnie tego GeForce''a GTX680. Na starcie wszystki było w porządku aż do chwili o której napisałem na wstępie pierwszego akapitu.
W grach, które nie są tak obciążające (The Walking Dead, Titan Quest, Civilization V) problemy nie występują nawet podczas parogodzinnych sesji, a PC poza grami nie jest w żadnym stopniu problematyczny i śmiga równo.
Dzięki za Wasze odpowiedzi.

edit: jak tak teraz myślę o 'grzaniu się chipsetu' to może powinienem zdjąć boczną pokrywę obudowy i odpalić grę ponownie? Sprawdzić jak się wtedy GPU zachowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze byc kilka rzeczy:

1. Jakie masz PSU?
2. Niekoniecznie to jest to, ale z roznymi sterownikami chipsetu tez mozesz poeksperymentowac.
3. Jaka to plyta glowna i jakie ma ona temperatury po 2h godzinach intensywnej pracy (np. LinX, Prime95, Orthos)?
4. Jesli mozesz znajdz kogos z w miare wspolczesnym sprzetem (szybkie 4 rdzenie) i sprobuj na komputerze tej osoby grac w wymagajace gry. Jesli sie powtorzy to bedzie wina karty, jesli nie, czegos innego w Twoim kompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, cz ktoś miał problem z avastem taki jak ja i jak ewentualnie to naprawić.
Mianowicie Avast przy klikaniu na jakikolwiek odnośnik, przy otwieraniu jakiejkolwiek strony, nawet forum krzyczy, że zablokowano dostęp do zainfekowanej strony (strona się otwiera). Klikając na więcej informacji przenosi mnie na stronę gdzie nakłaniają do zupdateowania Avasta do płatnej wersji... Czy ja mam jakiegoś syfa w komputerze czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj jak wróciłem do domu zastałem monitor cały w artefaktach. Okazało się, iż mój brat uszkodził chłodzenie od karty graficznej (Radeon 4890), wyłamał on jedną łopatkę wiatraka i w ten sposób zablokował działanie wiatraka. Chciałbym się spytać jak duże szkody mogło poczynić to, że komputer działał tak ok 3h i czy istnieje możliwość wymiany samego wiatraka od karty graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się