PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

/.../

To, że są artefakty, może być spowodowane przegrzaniem karty, czy stricte jej pamięci. Może, lecz nie musi to być trwałe, choć skoro anomalia tego typu już się pojawiły, wskazuje to na jej uszkodzenie. Pozostaje Ci zatem jedynie jej wymiana. Gwarancja niestety nie obowiązuje, bo to fizyczne uszkodzenie urządzenia z winy użytkownika. Nie jestem też pewien, czy nie taniej wyjdzie zakup nowej karty aniżeli wymiana chłodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z netem (chyba). Mianowicie dzieje sie tak: jak odpalam gre MMO (GW, Aion, Newervinter) po paru minutach dostaje DC. Przegladarka chodzi noralnie- bez przerw, czy jakichs szarpniec.
Mam Lenovo G570. Net co prawda niemiecki (pracuje tam), jakies pare miesiecy temu nie mialem problemow. Modem ma joz chyba 6lat. Co moze byc powodem tych moich DC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim pierwszym podejrzeniem jest to, że gubisz pakiety. W niektórych grach powoduje to lagi, w innych zostajesz wywalony.

Naciśnij Win+R
Wpisz ''cmd'' i naciśnij Enter
Wpisz ''ping wp.pl -n 100''
Sprawdź czy zgubiłeś jakiś pakiet informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie takiego wyniku się spodziewałem. Nie sądzę, żeby to było problemem.
Jednak dla pewności lepiej sprawdzić najpierw router. Pożycz od kogoś na dzień czy dwa, podłącz go, zobacz jak działają gry, czy gubisz pakiety. 1% utraty to nie wydaje się wystarczająco dużo, żeby wywalało z GW. Możesz też znaleźć jakiś hotspot czy coś w tym stylu. Jeśli będzie nadal wywalać, to przyda się ktoś bardziej wyspecjalizowany. Jeśli nie, to znaczy, że router jest do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem dziwną rzecz. Wczoraj wieczorem patrze a diody (3) na przednim wiatraku jakby tracily lekko zasilanie.. Ich wahania nie są płynne. Wcześniej nie patrzyłęm się zbytnio na wiatrak.. więc pewności nie mam od kiedy się to dzieje. Sprawdziłem kable od zasilania i wszystko jest dobrze przymocowane. Wiatrak tylny i przedni kręcą się prawidłowo.

Na tym przednim wiatraku jakis czas temu taki chmer było słychać jakby już łozysko chodziło źle. Co to może być z tymi diodami? Czy to po prostu już się one wyczerpały / padają czy to coś z zasilaczem? Jak to sprawdzić?

Obudowę z tym wiatrakiem mam juz kupel at z 5-7 lat zasilacz mam chieftec 650W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Laptop sony vaio ma uszkodzony system, więc chciałem zrobić format i postawić nowy system ale po włożeniu płyty i uruchomieniu ponownym ekran gaśnie i nic nie robi. Ale jak uderzę w laptopa to zaczyna się włączać i wczytuje płytę wczytuje pliki później powinno załadować menu ale zawiesza się na etapie przed menu. Ktoś wie co zrobić by działało. Próbowałem bootować z pendrive ale nie reaguje. W biosie nic nie da się zrobić można tylko zmienić datę ustawić hasło do biosu, ustawić kolejność wczytywania dysków i tam nie widzi pendrive i przywrócić ustawienia domyślne. Jakiś biedny ten bios , bo moim zdaniem powinno być w nim więcej opcji di ustawień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem demo Tropico 3 ze Steam. Gra się potwornie tnie przy oddalaniu widoku, nawet na średnich ustawieniach... mam gtx 260, 4x2.5ghz procek i 4gb ram oraz Vistę 32bit. Co może być przyczyną? Za słaby komputer.... ? Dodam, że Steam ściągał coś jak "Redistruble Windows" czy tam C++. On to instalował. Czy to jest problem? Grafika w oddali się zamazuje lekko, ale to chyba wina silnika gry (w innych grach żadnego problemu nie ma).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2013 o 00:24, LubieWafle napisał:

Ściągnąłem demo Tropico 3 ze Steam. Gra się potwornie tnie przy oddalaniu widoku, nawet
na średnich ustawieniach... mam gtx 260, 4x2.5ghz procek i 4gb ram oraz Vistę 32bit.
Co może być przyczyną? Za słaby komputer.... ? Dodam, że Steam ściągał coś jak "Redistruble
Windows" czy tam C++. On to instalował. Czy to jest problem? Grafika w oddali się zamazuje
lekko, ale to chyba wina silnika gry (w innych grach żadnego problemu nie ma).


Zainstaluj najnowsze stery do Twojego GTXa, następnie DirectX. Jak nie pomoże, to spróbuj zreinstalować grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Przed chwila przeinstalowałem windowsa na laptopie Toshiba Satellite, i mam problem bo jak to w toshibe jest pelno ich programów. Nie wiem które moge odinstalować oraz które moge wyłączyc, kilka wyloczylem ale do konca nie wiem czy dobrze zrobilem, ponizej dam Wam ss z msconfig, moze ktos tez ma laptopa z toshiby i wie co mozna wyloczyc.

20130704201800

20130704201827

20130704201853

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, mam kłopot z grafiką na laptopie. Korzystam z gt635m+hd4000.
Zarówno na tej karcie, jak i na integrze jest ten sam kłopot. Te gry, które nie mają rzodzielczości HD+ (ogólnie 16 do 9), to nie skalują sie do fullscrena.
Tzn. mam w diablo 2, q3a, i kilku innych czarny paski po bokach. Jak to rozwiązać?
W ustawieniach HD Graphics mam skalowanie włączone.
Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2013 o 16:57, Jackal-pl napisał:

Witam serdecznie, mam kłopot z grafiką na laptopie. Korzystam z gt635m+hd4000.
Zarówno na tej karcie, jak i na integrze jest ten sam kłopot. Te gry, które nie mają
rzodzielczości HD+ (ogólnie 16 do 9), to nie skalują sie do fullscrena.
Tzn. mam w diablo 2, q3a, i kilku innych czarny paski po bokach. Jak to rozwiązać?
W ustawieniach HD Graphics mam skalowanie włączone.
Proszę o pomoc.

Tu pogrzeb:
http://forum.purepc.pl/topic/254259-monitory-panoramiczne-problemy/?p=2871273

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2013 o 21:20, Jackal-pl napisał:

W panelu sterowania NVidia mam tylko ustawienia 3D. ;(
Szukałem na gugl, ale żadna porada nie pomogła.

Szukaj opcji, która się nazywa "Skalowanie". Panel ze screena musi być jakiś stary, bo ja w laptopie z GF 7600 miałem taki sam (a jego karta graficzna spaliła się ponad 3 lata temu). Teraz może to wszystko wyglądać odrobinę inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2013 o 21:20, Jackal-pl napisał:

W panelu sterowania NVidia mam tylko ustawienia 3D. ;(
Szukałem na gugl, ale żadna porada nie pomogła.

Niestety dubel.
Na serwerze przy grafice nVidia Quatro mam takie coś w najnowszych sterownikach (screen).
Pierwsza opcja powoduje właśnie pasy po bokach, ponieważ powiększa obraz o mniejszej rozdzielczości, ale stara się zachować odpowiednie proporcje. 2 opcja rozciąga obraz na cały ekran nie zważając na proporcje. Trzecia natomiast sprawia, że obraz jest wyświetlany w stosunku 1:1 (1 piksel w grze/aplikacji = 1 piksel na ekranie). Powoduje to, że w grach o niższej rozdzielczości pojawia się czarna ramka dookoła.

20130706215658

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2013 o 21:33, Narmo napisał:

> W panelu sterowania NVidia mam tylko ustawienia 3D. ;(
> Szukałem na gugl, ale żadna porada nie pomogła.
Szukaj opcji, która się nazywa "Skalowanie". Panel ze screena musi być jakiś stary, bo
ja w laptopie z GF 7600 miałem taki sam (a jego karta graficzna spaliła się ponad 3 lata
temu). Teraz może to wszystko wyglądać odrobinę inaczej.



Wygląda tak samo:
Tylko opcji mniej. Stery najnowsze. W sterownikach Intela mam skalowanie włączone.

20130706215421

20130706220635

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2013 o 22:06, Jackal-pl napisał:

Wygląda tak samo:
Tylko opcji mniej. Stery najnowsze. W sterownikach Intela mam skalowanie włączone.


Z tego co mi się wydaje to skalowanie zachowuje proporcje obrazu, ergo dla innych rozdziałek niż panoramiczne będą paski aby koło było kołem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedługo kurier przywiezie mi nowy komputer, ale nie będzie on miał napędu DVD, a obecnego nie przełożę, bo jest pod IDE. Czy mogę wsadzić tylko nowy HDD do obecnego (starego) komputera i zainstalować na nim system z płyty, a potem ten nowy dysk wsadzić znowu do nowego komputera? Czy będą jakieś problemy, jeśli w taki sposób zainstaluję system?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2013 o 22:53, Hummer napisał:

Niedługo kurier przywiezie mi nowy komputer, ale nie będzie on miał napędu DVD, a obecnego
nie przełożę, bo jest pod IDE. Czy mogę wsadzić tylko nowy HDD do obecnego (starego)
komputera i zainstalować na nim system z płyty, a potem ten nowy dysk wsadzić znowu do
nowego komputera? Czy będą jakieś problemy, jeśli w taki sposób zainstaluję system?

Nie, nie możesz tak zrobić. W najlepszym wypadku system wstanie i będzie tylko niestabilny, w najgorszym po prostu się nie uruchomi. System można zainstalować z pendrive''a. Do Windowsów (od XP przez Vistę, 7, edycje serwerowe a na 8 kończąc) korzystam z takiego narzędzia:
http://iso-to-usb.softonic.pl/
Wymagany jest jednak bootowalny obraz płyty w formacie ISO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się