PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 12.09.2013 o 22:43, Jackal-pl napisał:

Teraz to ja mam mały kłopot. Posiadam oryginalny WIN 7 Pro (Dreamspark) i chcę sobie
ściągnąć WIN XP Mode.
Więc jestem na stronie: http://www.microsoft.com/pl-PL/download/exe-validation.aspx?id=8002
i klikam kontynuuj.
Ściąga się mały plik, a po jego uruvhomieniu pojawia się błąd, by zainstalować nowszą
wersję. Więc instaluję MGAdiag, tak jak znajduję podpowiedź w gugl, uruchamiam test i
skąd mam wziąć ten kod, co go poniżej na tej stronce mam wpisać?


Jest jeszcze jedna opcja :P Na stronę z której chcesz ściągać ten Win XP Mode wejdź używając Internet Explorera. Wtedy będziesz mógł zrobić autoryzację, instalując wtyczkę do IE. Ponoć skuteczne. Ale działa tylko z IE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2013 o 18:06, Maurycy_69 napisał:

próbuję udostępnić folder w sieci ale nie mamy w ogóle dostępu do siebie nawzajem. jesteśmy
w jednej grupie domowej i nie wiem co robić dalej..

Komputer udostępniający pliki ma włączone udostępnianie w Centrum sieci i udostępniania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2013 o 18:06, Maurycy_69 napisał:

próbuję udostępnić folder w sieci ale nie mamy w ogóle dostępu do siebie nawzajem. jesteśmy
w jednej grupie domowej i nie wiem co robić dalej..

Ustawiłeś firewall w programie antywirusowym(np. Eset Smart Seciurity można ustawić żeby nie wyszukiwał komputerów w sieci). w Opcjach zaawansowanych ustawień udostępniania sprawdzić czy masz ustawione udostępnianie chronione hasłem( czasem miewałem przez to problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co może być powodem ciągłego resetowania kompa i czarnego ekranu? Kompletnie nic się nie wyświetla, co ok 7 sek komputer sie resetuje. Chciałbym dodać, że częsci są nowe. Specyfikacja komputera:
i5 3350
MSI B75A-G43
Corsair CX 500W
Gigabyte GTX 760 OC
Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz

Z kartą jak i bez karty ciągle to samo :S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2013 o 22:41, Marekvader napisał:

Ustawiłeś firewall w programie antywirusowym(np. Eset Smart Seciurity można ustawić żeby
nie wyszukiwał komputerów w sieci).

używam darmowego avasta tam nie ma takich opcji

Dnia 13.09.2013 o 22:41, Marekvader napisał:

w Opcjach zaawansowanych ustawień udostępniania sprawdzić
czy masz ustawione udostępnianie chronione hasłem( czasem miewałem przez to problemy.

mam to na obu komputerach na wyłączonym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2013 o 20:08, Narmo napisał:

> próbuję udostępnić folder w sieci ale nie mamy w ogóle dostępu do siebie nawzajem.
jesteśmy
> w jednej grupie domowej i nie wiem co robić dalej..
Komputer udostępniający pliki ma włączone udostępnianie w Centrum sieci i udostępniania?

tak to wygląda

20130913233136

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, mianowicie nie mogę usunąc dwóch plików będących w katalogu program files/common files/microsoft shared/windows live. Są to pliki WLIDSVC.exe i WLIDSVCM.exe. Potrzebuje ich usunąć, gdyż przy reinstalacji GFWL instalator nie może zmienić tych dwóch plików, przez co wszystko się wykrzacza. Próbowałem już unlockerem, KillBoxem i jakimś jeszcze programem, ale bez skutku. Ktoś może pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2013 o 18:06, Maurycy_69 napisał:

próbuję udostępnić folder w sieci ale nie mamy w ogóle dostępu do siebie nawzajem. jesteśmy
w jednej grupie domowej i nie wiem co robić dalej..

Jeszcze możesz dac diagnozuj, czasem w ten sposób Windows resetuje kartę sieciową:). NO i jak jeszcze udostępniasz pliki? przez PPM->udostępnij->grupa domowa (odczyt)?. Jeśli tak spróbuj na określone osoby, następnie wybrać gość lub wszyscy, dodać, wybrać uprawnienia i udostępnić. ew. jeszcze najstarsza porada świata... zrestartuj komputer:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2013 o 00:21, Buhahahahaha napisał:

Mam problem, mianowicie nie mogę usunąc dwóch plików będących w katalogu program files/common
files/microsoft shared/windows live. Są to pliki WLIDSVC.exe i WLIDSVCM.exe. Potrzebuje
ich usunąć, gdyż przy reinstalacji GFWL instalator nie może zmienić tych dwóch plików,
przez co wszystko się wykrzacza. Próbowałem już unlockerem, KillBoxem i jakimś jeszcze
programem, ale bez skutku. Ktoś może pomóc?

Mam głupi pomysł. Spróbuj usnąć je przez tryb awaryjny, tylko zrób wcześniej ich kopie. Raz nie mogłem usunąć pewnych plików normalnie z Windowsa, a w awaryjnym poszły. Ewentualnie start->msconfig, zakładka uruchamianie i sprawdź czy ci gdzieś tutaj ich nie uruchamia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2013 o 00:31, Marekvader napisał:

Jeszcze możesz dac diagnozuj, czasem w ten sposób Windows resetuje kartę sieciową:).
NO i jak jeszcze udostępniasz pliki? przez PPM->udostępnij->grupa domowa (odczyt)?.
Jeśli tak spróbuj na określone osoby, następnie wybrać gość lub wszyscy, dodać, wybrać
uprawnienia i udostępnić. ew. jeszcze najstarsza porada świata... zrestartuj komputer:)

robiłem to wszystko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2013 o 09:38, Maurycy_69 napisał:

> Jeszcze możesz dac diagnozuj, czasem w ten sposób Windows resetuje kartę sieciową:).

> NO i jak jeszcze udostępniasz pliki? przez PPM->udostępnij->grupa domowa (odczyt)?.

> Jeśli tak spróbuj na określone osoby, następnie wybrać gość lub wszyscy, dodać,
wybrać
> uprawnienia i udostępnić. ew. jeszcze najstarsza porada świata... zrestartuj komputer:)

robiłem to wszystko..

Sprawdź jeszcze, czy firewall/antywirus nie blokuje. Na przykład ESET ma funkcję, która blokuje udostępnianie plików w niektórych sieciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Nawet BIOsu nie wyswietla, wiatraki zaczynaja się kręcić na full, mija ~6 sek ( na monitorze ciągle się nic nie wyświetla ), komputer się wyłącza i zaraz znowu to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2013 o 13:47, Murith napisał:

>
Nawet BIOsu nie wyswietla, wiatraki zaczynaja się kręcić na full, mija ~6 sek ( na monitorze
ciągle się nic nie wyświetla ), komputer się wyłącza i zaraz znowu to samo.

Głośniczek systemowy się odzywa? Jaką wersję BIOSu może mieć ta płyta? Próbowałeś z jedną kością RAMu w różnych slotach?
Sprawdź jeszcze, czy procesor na pewno dobrze siedzi, oraz czy na innym zasilaczu będzie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2013 o 14:25, Narmo napisał:


Głośniczek nic nie piszczy ( o dziwo ), co do BIOSu to nie wiem, płyta ( jak i reszta sprzętu )kupiona dwa dni temu, jesli to coś może pomóc ( morele.net ). Nie próbowałem przekładać RAMu, co do procka t osiedzi na 100% dobrze. Zasilacz będe załatwiałod kumpla ( mocniejszy, ale to chyba w niczym nie szkodzi )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2013 o 10:08, Narmo napisał:

Sprawdź jeszcze, czy firewall/antywirus nie blokuje. Na przykład ESET ma funkcję, która
blokuje udostępnianie plików w niektórych sieciach.

napiałem wyżej że mam avasta darmowego a tam nie ma takiej opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2013 o 14:28, Murith napisał:

>
Głośniczek nic nie piszczy ( o dziwo ), co do BIOSu to nie wiem, płyta ( jak i reszta
sprzętu )kupiona dwa dni temu, jesli to coś może pomóc ( morele.net ). Nie próbowałem
przekładać RAMu, co do procka t osiedzi na 100% dobrze. Zasilacz będe załatwiałod kumpla
( mocniejszy, ale to chyba w niczym nie szkodzi )

Dodatkowo sprawdzałem napięcia od zasilacza, to co pare sekund opadają i wracają do normy, tylko nie wiem czy to sam zasilacz ta krobi, czy dostaje jakiś sygnał od płyty głównej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2013 o 23:01, Murith napisał:

Co może być powodem ciągłego resetowania kompa i czarnego ekranu? /.../

Wiesz, to jest tak, że jak ktoś się na gorącym sparzył, to na zimne dmucha. Ja, na podstawie mojego własnego doświadczenia, za ciągłe resetowanie się kompa jestem skłonny obwiniać zasilacz. Dlatego, że miałem to samo, a winny był zasilacz, który kończył swój żywot.Nie będę twierdził, że u Ciebie jest to samo, ale weź to pod uwagę. Twój zasilacz jest niezłej firmy, moc też odpowiednia, ale... no właśnie, jest drobne "ale". Nawet zasilacze najlepszych firm mogą się zepsuć. A zasilacz nader rzadko obwiniamy o jakieś problemy. Nie będę Ci radził, co masz zrobić, bo moja diagnoza może być zupełnie błędna, ale ja, na Twoim miejscu, sprawdziłbym, jak Twój komputer zachowuje się z innym zasilaczem. Dopiero potem szukałbym innych przyczyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się