PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Można by jeszcze sprawdzić pamięć RAM - ostatnio po zakupie nowego PC ta też miałem problemy i restart pod rząd / ale nie taki, jak wyżej opisany / i winowajcą była jedna kość pamięci RAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2013 o 23:01, Murith napisał:

Co może być powodem ciągłego resetowania kompa i czarnego ekranu? Kompletnie nic się
nie wyświetla, co ok 7 sek komputer sie resetuje. Chciałbym dodać, że częsci są nowe.


Tak jak inni pisali będzie to zasilacz nie trzyma napięcia na liniach lub inne dziwne motywy, ale to trzeba sprawdzić w pierwszej kolejności.

Następnie, jeśli na nowym zasilaczu będzie to samo wypinasz wszystko poza karta graficzną, jeśli dalej to samo zobacz na innej karcie graficznej.

Jeśli dalej to samo to sprawdź chłodzenie na procesorze najlepiej by było sprawdzić na innym.

Również pamięci mogą być nie do końca w porządku, lecz wtedy powinien być obraz podobnie z chłodzeniem, ale warto sprawdzić.

Jeśli po tych zabiegach sytuacja się nie zmieni do wymiany idzie płyta główna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2013 o 17:10, Murith napisał:

> >
> Głośniczek nic nie piszczy ( o dziwo ), co do BIOSu to nie wiem, płyta ( jak i reszta

> sprzętu )kupiona dwa dni temu, jesli to coś może pomóc ( morele.net ). Nie próbowałem

> przekładać RAMu, co do procka t osiedzi na 100% dobrze. Zasilacz będe załatwiałod
kumpla
> ( mocniejszy, ale to chyba w niczym nie szkodzi )
Dodatkowo sprawdzałem napięcia od zasilacza, to co pare sekund opadają i wracają do normy,
tylko nie wiem czy to sam zasilacz ta krobi, czy dostaje jakiś sygnał od płyty głównej


Nie jestem pewny czy to dobry trop, ale podobne zachowania obserwowałem, gdy mój pc grzał w lato. Sprawdź temperatury. Może pasta na proc źle nałożona... Ale w sumie najlepiej pożycz od kumpla inny zasilacz i sprawdź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2013 o 19:50, lis_23 napisał:


Tak zrobie, tylko że kupowałem na części i nie wiem którą część reklamować.

@Fisher7 przegrzanie nie wchodzi w gre, bo od momentu jak go złożyłem nie wyswietlił nawet BIOSu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm mam problem i mam nadzieję że zdołacie mi pomóc. Od jakiegoś już czasu, właściwie zdarza się to co jakiś czas od paru miesięcy, podczas uruchamiania kompa, dochodzi do freeze''a na ekranie płyty głównej. Niezbyt wiem co może być przyczyną i co mogę zrobić aby to rozwiązać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak to zrobić aby wszystkie zakładki, historie wyszukiwania, zapamiętane hasła itp przenieść z laptopa do stacjonarki? Chodzi mi o mozille firefox.
Da radę jakoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2013 o 16:33, Citkowsky napisał:

Powiedzcie mi jak to zrobić aby wszystkie zakładki, historie wyszukiwania, zapamiętane
hasła itp przenieść z laptopa do stacjonarki? Chodzi mi o mozille firefox.
Da radę jakoś?

Da, http://mozillapl.org/wiki/FAQ:_Firefox#Kopie_zapasowe:_Jak_wykona.C4.87_kopi.C4.99_zapasow.C4.85_swoich_danych.3F Zrób wg tego kopię profilu, i przenieś ją na stacjonarny zastępując ten co tam już jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Potrzebuję pomocy ponieważ wszystkie znane mi problemy, pomysły, rozwiązania zostały już dawno wyczerpane. Od czasu zmiany obudowy i przeniesienia wszystkich komponentów do nowego case''a X40 Gladius bodajże mam spore problemy. Otóż co jakiś czas zawiesza się obraz i nie mogę nic zrobić. Od czasu do czasu kiedy wyłącze i włącze ponownie monitor obraz jest cały czarny i jedynie co pomaga to reset. Osobiście nie mam zielonego pojęcia co może być problemem i jak go rozwiązać. Pierwszy raz mam tego typu sytuacje i proszę o pomoc. Próbowałem już reinstalować OS''a, zmienić sterowniki dot. karty graficznej, "odkręcić procesor z 4.0 na standardowe 3,2 (Choć kiedyś nie było z tym problemów i chodzi przez ponad 6 miesięcy na 4.0 bez podniesionych napięć- temp. nie przekraczała 65 stopni). Czy jest opcja, że podczas przenoszenia płyty głównej coś źle podpiąłem i stąd są problemy? Ale z drugiej strony kiedy nie ma tych "zawiech" wszystko gra i buczy.

Moja specyfikacja w podpisie.
Obecny system to Windows 7 64 bit + najnowsze sterowniki nVidia 320.49.

Proszę o pomoc i z góry dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym sobie dokupić pamięć, i tu pojawiają się pytania:

mam 2x2 kości po 2GB Good Ram, wg CPU-Z taktowanie to 667Mhz ale gdzieś czytałem, że liczy się x 2 także wychodzi na to, że jest 1333, tak?

Czy lepiej kupić drugi taki zestaw - 2x2 - czy lepiej pojedynczą kość 4GB?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam laptopa który łączy się bezprzewodowo z routerem oraz stacjonarkę w drugim pokoju który nie może złapać sygnału.

Podpiąłem więc oba kompy kablem, kompy połączone ale nie ma neta na tym drugim.
Jak udostępnić to połączenie?
Póki co wygląda to tak jak na obrazku

20130915194857

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2013 o 23:01, Murith napisał:

Co może być powodem ciągłego resetowania kompa i czarnego ekranu? Kompletnie nic się
nie wyświetla, co ok 7 sek komputer sie resetuje. Chciałbym dodać, że częsci są nowe.
Specyfikacja komputera:
i5 3350
MSI B75A-G43
Corsair CX 500W
Gigabyte GTX 760 OC
Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz

Z kartą jak i bez karty ciągle to samo :S


Zasilacz jest sprawny, sprawdzałem na kompie kolegi. Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w Zmien Ustawienia karty sieciowej. Klikasz prawym na polaczeniu wi-fi i dajesz ''wlasciwosci''. Wybierasz zakladke ''Udostepnianie'' i zaznaczasz ''zezwalaj innym uzytkownikom [...]''.
Zapisujesz zmiany i klikasz lewym myszy na polaczeniu lokalnym i tez naciskasz wlasciwosci. Z listy wybierasz ''Protokol internetowy w wersji 4'' i klikasz na wlasciwosci. Powinna byc wybrana opcja ''Uzyj nastepujacego adresu IP''. Zostaw okno otwarte.
Wchodzisz teraz we wlasciwosci polaczeniu na kompie drugim (tym, ktory chce miec dostep do neta) i tez dochodzisz do miejsca z protokolem internetowym w wersji 4. Wybierasz opcje ''Uzyj nastepujacego adresu IP'' i w poszczegolne pola wpisujesz:
brama domyslna - adres IP widoczny na komputerze udostepniajacym lacze
maska podsieci - przepisac informacje z komputera powyzej.
adres ip - adres IP z klasy adresow IP komputera powyzej. Jak adres na komputerze jest 192.169.137.1, to wpisz 192.168.137.x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2013 o 20:46, Citkowsky napisał:

>>.........

Mam uzyskaj adres IP automatycznie tak więc nie mam co przepisywać.

Jak udostepniles lacze, powinna sie ta opcja zmienic wlasnie na staly.

Bierz pod uwage, ze masz trzy łącza:
(1) - oryginalne łącze wykorzystywane przez komputer A (wi-fi)
(2) - łącze lokalne na komputerze A, ktore bedzie uzywane do przekazania łącza na komputer B
(3) - łącze na komputerze B

Na liscie w ustawieniach kart sieciowych masz przy laczu (1) (jeden) ''Udostepniony''? Staly adres IP z automatu wskoczy na łączu numer dwa.

Dnia 15.09.2013 o 20:46, Citkowsky napisał:

Co w takim wypadku?

Zmienic na uzyj nastepujacego adresu i wpisz:
adres - 192.168.137.1
maska - 255.255.255.0
bramka - zostawic puste

Reszta jak wyzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>.........

Połączenie bezprzewodowe mam udostępnione.
Wchodzę we właściwości tego połączenia, wybieram z listy protokół int 4, daję właściwości i wszystko jest użyj automatycznie czy jakoś tak.

Jednakże najechałem na połączenie bezprzewodowe, prawym kliknąłem i dałem ,,stan" i potem szczegóły i się wyświetliło takie coś:

20130915210341

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2013 o 21:05, Piotrek_K napisał:

Czyli udostepnione...

W takim razie lecisz dalej tak jak napisalem w poscie [37341]



Nic to nie dało.
Nadal połączenie jest ale brak dostępu do internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2013 o 20:19, Murith napisał:

Zasilacz jest sprawny, sprawdzałem na kompie kolegi. Jakieś pomysły?


Należałoby przetestować Twoje podzespoły na innej płycie głównej, bo wychodzi, że wina leży po jej stronie, ale tego nie można być pewnym tylko po przetestowaniu całego PC na innym zasilaczu należałoby wpiąć na Twoją płytę inną kartę inne pamięci inny procek lub Twoje części wpiąć na inną płytę a jeśli dalej będzie to samo to wina leży po stronie płyty głównej.

Jednym słowem trzeba drogą dedukcji odrzucać poszczególne elementy by wykryć usterkę, ale obecnie daje, 60% że masz uszkodzoną płytę główną.

Jeśli nie masz możliwości sprawdzenia tego w taki sposób zostaje tylko serwis gdzie zrobią to, co wyżej napisałem ;P a niestety trzeba będzie zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2013 o 21:05, Piotrek_K napisał:

Czyli udostepnione...

W takim razie lecisz dalej tak jak napisalem w poscie [37341]



Poniżej zdjęcia z kompa z netem i z kompa gdzie chciałbym aby po kablu był

Dobrze pospisywałem?
Pierwsze zdjęcie to z kompa gdzie chciałbym mieć neta

20130915212135

20130915212220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się