PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 19.09.2013 o 17:23, apparition napisał:

Tak chciałem na początku(chyba xD) ale nie potrafiłem zmienić ip drukarki (w ogóle wejść
do jej ustawień sieciowych), więc wydrukowałem stronę startową i chciałem przepisać jej
IP do karty ustawień karty sieciowej na PC nie działało. Mógłbyś więc bardziej opisać
swój sposób? Od tak na przyszłość ;p

W Sharpie niestety nie powiem, jak to się robi, ale jeżeli ma wyświetlacz, to powinna być możliwość ustawienia tego gdzieś w opcjach.

@zerohunter:
Oczywiście, że to nic nie da. Formatowanie to jedynie kasowanie "spisu treści" dysku. Dane cały czas tam pozostają, więc różnicy między jednym formatem, a 100 pod rząd nie będzie żadnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2013 o 13:47, Murith napisał:

>
Nawet BIOsu nie wyswietla, wiatraki zaczynaja się kręcić na full, mija ~6 sek ( na monitorze
ciągle się nic nie wyświetla ), komputer się wyłącza i zaraz znowu to samo.

Pamięć, Proc, Motherboard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem ze sterownikami do grafiki. jakich bym nie instalował (stare, aktualne, beta), to w catalist control center nie mam praktycznie żadnych opcji (obrazek). A konkretnie najberdziej zalezy mi na funkcji przełączania grafik, bo w tej chwili gry odpalają mi się na zintegrowanej i nie mam jak przełączyć na radeona
karta radeon 6700M, win8

20130921130252

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2013 o 15:29, Niewiernus napisał:

Próbowałeś zainstalować ponownie wraz z usunięciem starych? http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=278&pid=1

zrobiłem tak i dodatkowo uruchomiłem instalkę sterowników jako administrator i coś się poprawiło ale i tak nie ma tego co trzeba..
robiłem tez w taki sposób ale też nic mi nie daje
http://www.youtube.com/watch?v=gbiX-bgMrNk

EDIT:
teraz pomyślałem że może nie instaluje mi opcji zasilania bo mam wyjętą baterię.. spróbuję jeszcze z włożoną zainstalować

20130921163500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2013 o 16:35, Maurycy_69 napisał:

EDIT:
teraz pomyślałem że może nie instaluje mi opcji zasilania bo mam wyjętą baterię.. spróbuję
jeszcze z włożoną zainstalować

to również nie działa.. NIC nie działa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mój problem dotyczy karty graficznej. Obecnie w komputerze posiadam redeona HD 4870, który działa bez problemów.

Ostatnio zakupiłem radeona HD 7790 i mam problem z jego odpaleniem. Zamontowałem go w płycie głównej podłączyłem dodatkowe zasilanie 6 pin i naciskam przycisk power. Komputer uruchamia się lecz wentylator karty graficznej zaczyna pracować na maksymalnych obrotach, nie słychać beepa, jest czarny ekran i komputer nie wczytuje biosu ani systemu. Jeżeli włożę ponownie HD 4870 wszystko wraca do normy i komputer startuje normalnie. Jakieś pomysły ? Walnięta karta czy raczej błędne ustawienia ?

Rozważałem walnięty zasilacz (OCZ Fatality 550w) ale raczej nie tędy droga gdyż HD 4870 wymaga dwóch wtyczek 6 pin i karta działa dobrze a w nowej karcie jest tylko jedno złącze 6 pin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 21:28, apparition napisał:

Dzięki za link. Wystarczy, że wskażesz, która rubryka dotyczy mojego przypadku ;) Trochę specjalistycznego słownictwa, stąd rozumowanie w stylu piąte przez dziesiąte..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój problem z komputerem polega na tym, że gdy go uruchamiam, to zamiast się załadować to robi długie bipczenia, od 3 do 4. Pewnie w BIOSie coś boli. Zdarzało mi to się wcześniej ale nie przejmowałem się tym, no bo dalej mogę uruchomić kompa, ale dzisiaj walczyłem z tym jakieś 30 min. Znacznie dłużej niż wcześniejszej. Szukałem jakiś informacji na ten temat z wujkiem google, ale niewiele się dowiedziałem. Albo szukałem tam gdzie nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2013 o 15:45, Last_Aid napisał:

Mój problem z komputerem polega na tym, że gdy go uruchamiam, to zamiast się załadować
to robi długie bipczenia, od 3 do 4. Pewnie w BIOSie coś boli. Zdarzało mi to się wcześniej
ale nie przejmowałem się tym, no bo dalej mogę uruchomić kompa, ale dzisiaj walczyłem
z tym jakieś 30 min. Znacznie dłużej niż wcześniejszej. Szukałem jakiś informacji na
ten temat z wujkiem google, ale niewiele się dowiedziałem. Albo szukałem tam gdzie nie
trzeba.


Sprawdź ile dokładnie jest tych piknięć i sprawdź w instrukcji twojej płyty co one oznaczają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2013 o 16:11, Sericulum napisał:

Sprawdź ile dokładnie jest tych piknięć i sprawdź w instrukcji twojej płyty co one oznaczają.

W instrukcji znalazłem jedno zdanie które pasuje do problemu: Continious long beeps: Graphics card not inserted properly.
Tyle, że ja nie dotykałem karty graficznej od ponad 3 lat. Czyżby sama wyskoczyła? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problemy ze sterownikami do USB, na stronie producenta są 2 wersje do mojej MOBO, jedne od Intela, drugie od Etrona.
W Menadżerze Urządzeń pokazuje żeby są potrzebne sterowniki do obu, jednak pomimo instalacji ciągle brakuje mi jakichś sterowników, przez co porty USB 3.0 w ogóle nie działają.
Przy próbie manualnego wskazania sterownika, wita mnie blue screen...

20130924221348

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak instalowałeś sterowniki po formacie?
Chipset -> restart i dopiero reszta?
Sprawdź jeszcze identyfikator sprzętu każdego niezainstalowanego urządzenia (Prawy przycisk myszy --> Właściwości --> Zakładka szczegóły)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasem się zdarza, że karta się poluzuje (przestawisz skrzynkę, trącisz przy sprzątaniu).Za radą Sericulum - wyjmij kartę, przedmuchaj slot (sprężone powietrze) i włóż ponownie. Poprawiłbym w taki sam sposób kości pamięci RAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BIOS? - sprawdź ustawienie z którą kartą ma się bootować system (Init Display Frst: AGP/PCI-E/onboard). Ustaw na port, w którym jest karta (karta dostanie priorytet i może wszystko wróci do normy). Ew. Sterowniki (catalyst) mają błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na komputerze stacjonarnym z Windows XP Professional na pokładzie mam w DxDiagu 8 zakładek: System, Pliki DirectX, Ekran, Dźwięk, Muzyka, Wejście, Sieć, Więcej pomocy. Na laptopie z Windowsem 7 mam tylko cztery zakładki: System, Ekran, Dźwięk, Wejście. Na obu maszynach zainstalowany jest DirectX 9.0C (choć laptopowy DxDiag wykazuje, że posiadam DirectX 11, którego nie instalowałem, ale może zawierał się on w sterownikach do grafiki, które ważyły ponad 400 megabajtów). Ktoś zna przyczynę takiego stanu rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się