PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Pod Windows 7 masz zarówno dx 9 jak i 11, pokazuje 11 jako że jest nowszy, chociaż nie w pełni kompatybilny wstecz (i właśnie stąd potrzeba posiadania "9" do gier które nie były robione pod dx 10 i wyżej). A różnice w zakładkach wynikają zapewne z zmian w interfejsie, w końcu chodzi o 2 systemy odległe od siebie o 8 lat. A to w informatyce kupa czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa dyski Samsunga, początkowo jeden z nich (ten sam model, nazwy chyba nie jest tutaj ważna) "słynący" z wbudowanego trybu eco parkował bardzo szybko głowicę- co objawiała się charakterystycznym dźwiękiem i kliknięciem przy wznowieniu pracy. Po wyłączeniu tego trybu przed 2 lata wszystko było w porządku, ale wczoraj ten dźwięk wrócił.

Stąd dwa pytania- jak przetestować dysk w sposób całkowicie bezpieczny dla danych i drugie- gdzie się wyłączało te dziwne funkcje przeszkadzania użytkownikowi? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem z USB rozwiązany.

Wie ktoś jak WYŁĄCZYĆ skróty klawiszowe w sterownikach Nvidii ?
Ciągle mi się "Konfiguracja SLI" albo "Wielu Monitorów" gdy próbuje używać Polskich znaków ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proboje zainstalowac win7 z pendrive. Ładnie sie bootuje wybieram jezyk, klikam zainstaluj teraz i pojawia sie komunikat jak na obrazku. Nie wiem o jaki sterownik pyta. Kiedy klikam przegladaj pojawia sie lista partycji i dvd a pendrive juz nie. Nie wiem o co w ogole chodzi z jakims sterownikiem przy instalacji swiezego systemu..

EDIT
sorry ze zdjecie do gory nogami, wrzucalem z telefonu i nie zauwazylem na miniaturce ze jest obrócone..

20131001181934

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wczytywaniem stron internetowych. Nieważne, czy łączę się bezprzewodowo, czy przez kabel, strony nie chcą się wczytać. Co najlepsze, połączenie nie jest przerywane, tj. Gadu Gadu czy Skype działają normalnie. Będę wdzięczny za podrzucenie mi rozwiązania problemu ;-) Sprawdzałem w wierszu poleceń ping dla 50 pakietów z o2.pl, żaden pakiet nie został zgubiony, a ping wynosił ~20 ms, poza jednym momentem, gdy wzrósł do ponad 100 ms.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komputer świeżo po formacie, sterowniki do karty sieciowej zainstalowane.

EDIT: Zapomniałem dodać, że problem występuje zarówno na moim komputerze (Opera, Windows 7), jak i u kumpla (Google Chrome, Windows 8), więc to raczej coś z routerem (kabel, który podłączamy do komputera wychodzi bezpośrednio z niego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2013 o 21:24, Gumisiek2 napisał:

Komputer świeżo po formacie, sterowniki do karty sieciowej zainstalowane.

EDIT: Zapomniałem dodać, że problem występuje zarówno na moim komputerze (Opera, Windows
7), jak i u kumpla (Google Chrome, Windows 8), więc to raczej coś z routerem (kabel,
który podłączamy do komputera wychodzi bezpośrednio z niego).

Ustawcie sobie na sztywno inne adresy serwerów DNS. Na przykład Google, albo OpenDNS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2013 o 21:27, apparition napisał:

Dzięki. Laptop jako hot-spot ? Wydaje się, że wszystko jasne, oby tylko sprawdziło się w praktyce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wyświetla się wam strona empiku na mozilli? U mnie biała strona z napisami o brzydkiej czcionce... Na IE strona działa. To jakiś mój problem, czy u was podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2013 o 14:21, barth89 napisał:

Jak wyświetla się wam strona empiku na mozilli? U mnie biała strona z napisami o brzydkiej
czcionce... Na IE strona działa. To jakiś mój problem, czy u was podobnie?

U mnie wygląda w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na komputerze stacjonarnym mam je ustawione od lat, więc nawet o tym nie pomyślałem ;-) U mnie pomogło, kumpel wciąż płacze, że zdarzają mu się lagi w grach, ale dziękuję za podrzucenie rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam sprawę, może nie tyle kłopot, co zagwozdkę.
Mianowicie znajomy kupił sobie y580 z win8, ale system ten w ogóle nie przypadł mu do gustu i chcę zainstalować win7 (dreamspark). Czy może sformatować dysk twardy i zainstalować win7 bez żadnych konsekwencji typu utrata gwarancji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem. Niby wszystkie sterowniki zaktualizowane, niby każda gra, jaką chcę zainstalować - dział, ale...
Ostatnio postanowiłem wrócić do kilku starych tytułów.
Jednym z nich jest Dungeon Siege 2.
Tutaj pojawia się pewien kłopot. Kiedy wchodzę w konfigurację ustawień - wygląda to tak, jak na dołączonym screenie. Co ciekawe, podstawowa wersja gry działa. Dodatku nie mogę jednak uruchomić. Nie wyskakuje mi żaden błąd, tylko czarny ekran, który nie chce ''ruszyć'' dalej.

Jakieś sugestie? Ewentualnie informację o tym, co zrobić, aby w konfiguracji widniała prawidłowa pozycja?

20131004232348

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2013 o 23:31, Lacrimas napisał:

/.../> Ostatnio postanowiłem wrócić do kilku starych tytułów. /.../

Bardzo wątpię, czy moja odpowiedź Cię usatysfakcjonuje.
Ale czasem po prostu tak jest.
Diablo 1, pisane pod Win95, chodziło mi również pod Win98, Win2000, WinXP, win 7.
Ale dodatek Hellfire, chodził na Win98 i na WinXP. Po kilku latach i kilkudziesięciu poprawkach do WinXP w Hellfire nie dało się już grać na WinXP. Z jakiej przyczyny? Nie mam pojęcia, mogę tylko przypuszczać, ze któraś z poprawek do WinXP to uniemożliwiła. Ktoś mógłby powiedzieć, że to sterowniki do karty graficznej są winne. Możliwe, ale jak wytłumaczyć fakt, że przy tej samej karcie graficznej i tych samych sterownikach kiedyś udało się wgrać wszystkie poprawki do Wiedźmina 1, a po kilku latach, przy ponownej instalacji (i, oczywiście, po wgraniu wszystkich poprawek do WinXP!) nie mogłem zainstalować ostatniej poprawki do Wiedźmina 1? To musiała uniemożliwić któraś z poprawek do Windowsa. Komputer ten sam, system operacyjny ten sam, karta graficzna ta sama, sterowniki karty te same, tylko Windows XP modernizowany nieustannie...
Może ktoś bardziej olatany w informatyce (ja jestem zielony) da Ci lepszą radę. Bo moja jest taka: pogódź się z tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedno z okien programu TES Creation Kit nie mieści się na moim ekranie. By kontynuować pracę, muszę odznaczyć opcję, która znajduje się w dolnej części owego okna, ale nie mogę, bo jej nie widać. :(

Mam ustawioną rozdzielczość natywną 1366x768. Okno jest nierozciągalne. W jaki sposób mogę dostać się do jego ukrytej części?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się