PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 26.07.2013 o 19:52, Olamagato napisał:

> /.../ > Spróbuj uruchomić cmd jako administrator (PPM i wybór z menu)

Jeśli jeszcze pamiętasz mój (a właściwie żony) problem (drukarka, która nie drukuje z Worda Microsoftu), to właściwie żona radziła sobie w ten sposób, że przenosiła tekst do Painta i stamtąd drukowała, chociaż tam tekst dość często się rozłaził. Ale nic innego nie działało. Dzisiaj zainstalowałem żonie LibreOffice w wersji 4.1.1 i spróbowałem coś napisać i wydrukować. I we Writterze drukuje bezproblemowo. Inne dokumenty, zapisane w Wordzie brałem "otwórz za pomocą" wybierałem Writtera, otwierały się gładko i, co najważniejsze, drukowały się dokładnie tak, jak powinny. Zarówno te zapisane w formacie doc jak i docx. Ja sam mam Microsoft Office 2003 (żona 2007), ale zainstalowałem sobie też LibreOffice 4.11, tak, "na wszelki wypadek" i pobawiłem się nim trochę. Teraz już wiem na pewno, że nie kupię więcej żadnego Office od Microsoftu. LibreOffice starczy mi do wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2013 o 19:10, Jackal-pl napisał:

Być może domyślna drukarka ustawiona była jako "Wyślij do programu OneNote"?
Wystarczyło wybrać swój model drukarki i byłoby po kłopocie ;))

Nie. Sprawdzałem wszystko. Na początku myslałem, że to wina drukarki, kabla, bądź tego, że system jej nie widzi. Kabel wymieniłem, toner, sprawdziłem, że system widzi drukarkę, przeinstalowałem sterowniki do drukarki, potem przeinstalowałem Office i jedyne co osiągnąłem, to tyle, że drukarka drukowała w Paincie, Notatniku, natomiast w Wordzie wychodziły czyste kartki. Gorące, bo drukarka laserowa, ale ansolutnie niezadrukowane. Był u nas autentyczny zawodowy informatyk (mgr!) i przez pół godziny nie osiągnął nic więcej, niż ja.
Domniemywam, ze to padnięcie Worda miało związek z jakimiś systemowymi poprawkami do Windowsa, bo padnięcie nastąpiło po wgraniu poprawek - dokładnie poprawki zostały wgrane wieczorem, a następnego dnia rano już Word nie działał. I nie można było zapamiętać dokumentu.
Tymczasem natychmiast po wgraniu LibreOffice dokumenty Worda otwierał i drukował bezproblemowo Writter z LibreOffice. I można teraz pisać w Wordzie, zapamiętać dokument, ale nie można wydrukować, ale zapamiętany dokument można otworzyć we Writterze i wydrukować. I znowu zbieg okoliczności, zebrało się dokładnie 27 nowych poprawek do Windowsa, jak się zainstalowały, to Word pozwala zapamiętać dokumenty, które się w nim pisze. Stąd moje podejrzenie, ze to poprawki do Windowsa to wszystko namieszały, chociaż, być może, nałożyły się już jakieś błędy systemowe, w końcu Windows 7 instalowany był ładnych parę lat temu.
I jeszcze jedno: wysłać dokumentu nigdzie się nie dało, natomiast można go było (myszą) zapamiętać i przenieść do innego programu. One Note zresztą nie ma w Microsoft Office 2007. Z PDF też nie można było drukować, teraz można. Nie znajduję innego wyjaśnienia nad to, ze to sam Microsoft namieszał w swoich własnych programach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aplikacje Office''a mogą być zainstalowane na 60 dni, jeżeli były dołączone do komputera "gratis". Jest to wersja testowa. Jeżeli skończy się trial takiego pakietu, to własnie blokuje się opcja zapisywania i drukowania dokumentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2013 o 21:55, Narmo napisał:

Aplikacje Office''a mogą być zainstalowane na 60 dni, jeżeli były dołączone do komputera
"gratis". Jest to wersja testowa. Jeżeli skończy się trial takiego pakietu, to własnie
blokuje się opcja zapisywania i drukowania dokumentów.

To jest pełna wersja Office, użytkowana bodaj od 2008 roku. I jako wersja box, nie OEM. Od sporo ponad dziesięciu lat nie instaluję żadnych triali, to tylko zaśmiecanie systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim MSI GT680. Od dwóch lat z okładem laptop śmigał jak złoto, ale ostatnio strasznie wiesza, nawet przy włączonej opcji "turbo" (przy internecie nie przeszkadza, przy graniu - bardzo; Wiedźmin 2 kiedyś działał płynnie na b. wysokich ustawieniach graficznych, teraz na minimalnych po 10 min. włącza mi się pokaz slajdów). Wyczyniałem cuda, wianki, ale nic nie pomogło. Odkryłem, że z jakiegoś powodu mam bez przerwy zajęte ok. 1-1,5 Gb pamięci. Czy ktoś wie jaka może być przyczyna i remedium?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Throttling. Któryś z komponentów(zapewne CPU albo GPU) uzyskuje za wysoką temperaturę i musi obniżać taktowania.
Użyj programu do przedstawienia/odczytu temperatur(HWMonitor, HWinfo) i zobacz jakie uzyskuje maksymalne temperatury i/lub podczas obciążenia(tu najlepiej logiem, bo po przejściu do pulpitu zużycie oraz temperatury spadną). Jeśli będą oscylować wokół 90*Club wyżej to jest problem temperatur.
utaj możesz wymusić maksymalne obroty wiatraków, pracę na wysokich częstotliwościach(poprzez odpowiednie programy. Odpowiednio pierwszy zapewne ma swój własny od MSI, drugi to choćby ThrottleStop)

Drugim, lepszym rozwiązaniem jest przeczyszczenie go. Jeśli jest na niego gwarancja to wyślij go do serwisu. Jeśli nie to zrób to sam. Przeczyść układ chłodzenia sprężonym powietrzem(sprężarka) lub odkurzyć pędzelkiem(odkurzaczem nie polecam, bo może powstać ładunek elektrostatyczny), zmień pastę, nałóż nowe themalpady.

Opisy, manuale znajdziesz na pewno w sieci.


Co do normalnego użytkowania to może być zainfekowany i podkrada ci zasoby komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wątpię, by była to temp (zawsze włączam maksymalne chłodzenie, właśnie programem MSI), ale sprawdzę - a nóż, widelec.
Bardzo możliwe, że może to być wina brudu - dużo z laptopem jeżdżę, więc mógł się zabrudzić.
Infekcji nie podejrzewam, bo już skanowałem i jest czysty.

Dam go znajomemu do czyszczenia i zobaczymy - co jak co, ale o płynność Wiedźmina warto walczyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2013 o 17:35, nightfaler napisał:

Acer aspire 5750 + headset fatality podłączam jedno i drugie i nie potrafię zmusić mikrofonu
do działania cały czas odzywa się tylko ten built-in..... any ideas?

We właściwościach systemu ustawić mikrofon od słuchawek jako domyślny?
W Ósemce:
Panel sterowania --> Dźwięk --> Zakładka Nagrywanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2013 o 18:31, nightfaler napisał:

Bro srsly....

No co? Skąd mamy wiedzieć, co zrobiłeś, skoro nawet systemu operacyjnego ani karty dźwiękowej nie podałeś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2013 o 19:45, Narmo napisał:

> Bro srsly....
No co?

Nevermind....

Dnia 15.10.2013 o 19:45, Narmo napisał:

Skąd mamy wiedzieć, co zrobiłeś, skoro nawet systemu operacyjnego ani karty dźwiękowej
nie podałeś...

Działaj http://pastebin.com/sZpHSLw8

edit a screen to nie wiem skąd się tu wziął...

20131015195051

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem uszczknąć z dysku D trochę miejsca dla wersji testowej W8, zainstalowałem partition magic, nie uruchomiło się, tylko jakieś korekty klucza danych, ciąg znaków, coś takiego, dałem ok, ale widzę że nie działa, to się biorę do uninstallu, a tu mi się BSOD pojawia, zresetowałem pc, usunąłem PP, ściągnąłem program EaseUS, patrzę a przy dysku D mam gwiazdkę, okazało się że dysk zniknął z systemu, ale EaseUS widzi pliki itd, co teraz zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Większość stron z filmami mi się nie ładuje. Jedynie youtube, ale tutaj o niego nie chodzi, ale strony z serialami/filmami. Czyściłem cookies/pamięć podręczną i nic. Po chwili wczytywania jest Błąd wczytywania strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wtyczką Shockwave na Firefoxie. Wchodzę na YT i automatycznie cała przeglądarka się wiesza i komunikat, że ''wtyczka przestała dzialać lub jest zajęta''. Przeinstalowywałem ją, ściągnąłem nową wersję - dalej to samo. Co ciekawe, na Chromie wszystko śmiga. Jakieś idee? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co może być przyczyną tego, że obraz w monitorze pojawia się dopiero po kilkunastokrotnych próbach włączenia ? Dioda z przodu ekranu zapala się i gaśnie. Co należy ewentualnie wymienić i jaki będzie szacunkowy koszt tej wymiany? Monitor to Samsung Syncmaster 910MP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się