PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 25.10.2013 o 00:39, Achilleus napisał:

Co może być przyczyną tego, że obraz w monitorze pojawia się dopiero po kilkunastokrotnych
próbach włączenia ? Dioda z przodu ekranu zapala się i gaśnie. Co należy ewentualnie
wymienić i jaki będzie szacunkowy koszt tej wymiany? Monitor to Samsung Syncmaster 910MP.

Nie wiem, co może być przyczyną, ale zacząłbym od wyłaczenia komputera z prądu i wymontowania kabla łaczącego monitor z kartą graficzną. Sprawdziłbym styki, czy nie skorodowały i pdłaczył ponownie. Jeśli problem nie ustąpi, sprawdziłby osadzenie karty graficznej. A jeśli jeszcze komputer samorzutnie restartuje, zmieniłbym zasilacz. Więcej pomysłów w tej chwili nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od reinstalacji systemu Avast non stop "wykrywa" mi rootkita i nazwie Win32:Evo-gen [Susp] w pliku RalinkRegistryWriter...

Czy jest to coś niebezpiecznego czy raczej "nadwrażliwość" antywirusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2013 o 18:49, Budep napisał:

Mam problem z wtyczką Shockwave na Firefoxie. Wchodzę na YT i automatycznie cała przeglądarka
się wiesza i komunikat, że ''wtyczka przestała dzialać lub jest zajęta''. Przeinstalowywałem
ją, ściągnąłem nową wersję - dalej to samo. Co ciekawe, na Chromie wszystko śmiga. Jakieś
idee? :/



Jakby to komuś pomogło - wystarczyło zaktualizować Firefoxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś się na 100% psuje, chciałbym wreszcie wiedzieć co.

Strony internetowe klatkują od dłuższego czasu. Co mam przez to na myśli? Ładują się strasznie wolno, nie da się ich płynnie przewinąć. Do niedawna problem występował tylko na stronach z HTML5, potem przeniósł się też na filmy na YouTube, które również zaczęły klatkować. Niektóre strony klatkowały cały czas, inne po pełnym załadowaniu przestawały, ale po każdym odświeżeniu cykl powtarzał się od nowa. Teraz jednak klatkują już wszystkie i to coraz dłużej. Każdy ruch kursorem i kliknięcie w link wymaga nie lada cierpliwości. Wygląda to jakby strona ładowała się długo, ale nie przez szybkość internetu a raczej przez szybkość działania komputera, który jakby miał spory problem z wyświetlaniem stron internetowych (każda przeglądarka). Co więcej, wpisuję chociażby hasło w pasek google (w Chrome, ten na górze) - wpisany tekst pojawia się po kilku/kilkunastu sekundach i również wtedy zadziała wcześniej naciśnięty enter. Sterowniki najnowsze do wszystkiego są. Temperatura kompa zawsze była wyższa niż powinna być (staruszek działa od ponad 5 lat na o sporo za dużej temperaturze procesora). Co się więc psuje skoro strony działają coraz gorzej? Reinstall systemu niedawno też był więc nie tu sedno. Głównie wygląda to jakby komputer zamulał, działał wolniej a raczej i konkretnie: po prostu działał z opóźnieniem a na każdą niemal czynność potrzebował więcej czasu (jakby na zastanowienie się co i jak zrobić). Niedawno też zdarzyło się, że gry nie chciały mi się w ogóle załadować i przycinały choć chodziły płynnie.

Any ideas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z pewnym lapkiem Lenovo. Mianowicie uruchamia się on jedynie w trybie awaryjnym. Postanowiłem więc wrzucić dla pewności naprawę plików systemowych z płytki instalacyjnej Visty. Jednakże nie mogę operować strzałkami ani w BIOSIE, ani w menu boot priority device, przez co nie mogę jej wystartować. Ktoś ma jakiś pomysł, jak to obejść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2013 o 23:53, Buhahahahaha napisał:

Mam problem z pewnym lapkiem Lenovo. Mianowicie uruchamia się on jedynie w trybie awaryjnym.
Postanowiłem więc wrzucić dla pewności naprawę plików systemowych z płytki instalacyjnej
Visty. Jednakże nie mogę operować strzałkami ani w BIOSIE, ani w menu boot priority device,
przez co nie mogę jej wystartować. Ktoś ma jakiś pomysł, jak to obejść?


spróbuj podłączyć zewnętrzną klawiaturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z podwójnymi monitorami. Kupiłem sobie nowego asusa, rozdzielczość 1920x1080. Stary monitor ma 1680x1050. Kiedy ustawiam opcje ''rozszerz te ekrany'' nowy monitor skurcza się i pojawiają się grube czarne pasy dookoła. Dopiero kiedy wyłączam drugi pulpit pierwszy monitor wraca do normalnych rozmiarów. Nowy monitor podłączony jest kablem HDMI. Grafika to Radeon 7850. Jak zrobić, by pierwszy monitor wyswietlany był w normalnej rozdzielczości przy funkcjonowaniu drugiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wejść we właściwości ekranu (tam, gdzie ustawia się w Windowsie rozdzielczość) i ustawić tam indywidualne rozdzielczości dla obu monitorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 19:04, Narmo napisał:

Spróbuj wejść we właściwości ekranu (tam, gdzie ustawia się w Windowsie rozdzielczość)
i ustawić tam indywidualne rozdzielczości dla obu monitorów.


Rozdzielczości są różne, tylko z jakiegoś wzgłędu pierwszy monitor dostosowuje się do wielkości drugiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 19:09, Full_Wypas napisał:

Rozdzielczości są różne, tylko z jakiegoś wzgłędu pierwszy monitor dostosowuje się do
wielkości drugiego

Jesteś pewny, że dostosowuje się do drugiego?
Może po prostu sama tapeta jest zmniejszona, a czarne pasy i tak są obszarem roboczym.
Jak nic nie pomoże to możesz skorzystać z jakieś specjalnego softu. Od razu poszerzysz możliwości np ustawiając je kompletnie niezależnie, z dwoma start barami etc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 20:03, nightfaler napisał:

> Rozdzielczości są różne, tylko z jakiegoś wzgłędu pierwszy monitor dostosowuje się
do
> wielkości drugiego
Jesteś pewny, że dostosowuje się do drugiego?
Może po prostu sama tapeta jest zmniejszona, a czarne pasy i tak są obszarem roboczym.
Jak nic nie pomoże to możesz skorzystać z jakieś specjalnego softu. Od razu poszerzysz
możliwości np ustawiając je kompletnie niezależnie, z dwoma start barami etc...


Niestety Catalyst AMD tego nie supportuje, znasz jakies niezalezne programy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 20:37, Full_Wypas napisał:

Niestety Catalyst AMD tego nie supportuje,

Ale czekaj powielasz (rozszerzasz) monitory za pośrednictwem oprogramowania catalyst tak?
Spróbuj wszystko ustawić windowsowskimi apletami.

Dnia 26.10.2013 o 20:37, Full_Wypas napisał:

znasz jakies niezalezne programy?

dawno temu czegoś szukałem, pokręć się po googlach z jakimś " dual monitors tools" pewno coś znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z instalacją systemu.

Mam netbooka na atomie z zainstalowanym od nowości Win 7 Starter. Komp niesamowicie muli i po 3 latach postanowiłem postawić XP-ka.

Zrobiłem pendrive''a bootowalnego wg. instrukcji:
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Bootowalny_pendrive_USB_z_Windows-4163.html

Skopiowałem na niego wszystkie pliki z płyty instalacyjnej Win XP.

W biosie zmieniłem aby zbootował się z pendrive''a i tutaj pojawia się problem.

Zamiast zacząć proces instalacji itp wywala komunikat:

,,USUŃ DYSK LUB INNY NOŚNIK, ZRESTARTUJ NACISKAJĄC KLAWISZ"

Próbowałem odpalić XP będąc w WIN7 ale opcja instalacja systemu XP jest nieaktywna.

Co radzicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Programem YUMI zrobiłem jeszcze raz bootowalnego pena z XP.

Proces instalacji XP się uruchomił ale instalator nie widzi w ogóle dysków komputera a jedynie ten który jest pendrivem i tylko tam można zainstalować system.

Jak to zrobić by były widoczne pozostałe dyski??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w BIOSie, jak ustawione są dyski. Mogą one pracować w jednym z kilku trybów. Prawdopodobnie jest ustawione tam AHCI, z którym XP sobie nie radzi. Spróbuj przestawić to na IDE, albo SATA nawet. Jeżeli nie widzisz nigdzie takiej opcji, to prawdopodobnie została ona zablokowana i jedynym rozwiązaniem będzie znalezienie odpowiednich sterowników i dogranie ich do instalatora programem nLite. Sterowników gdzie szukać nie powiem, bo te mogą być różne w zależności od producenta laptopa, chipsetu czy kontrolera SATA. Ogólnie jeżeli znajdziesz do swojego laptopa sterowniki SATA, to powinny pasować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 22:43, nightfaler napisał:

> Niestety Catalyst AMD tego nie supportuje,
Ale czekaj powielasz (rozszerzasz) monitory za pośrednictwem oprogramowania catalyst
tak?
Spróbuj wszystko ustawić windowsowskimi apletami.
> znasz jakies niezalezne programy?
dawno temu czegoś szukałem, pokręć się po googlach z jakimś " dual monitors tools" pewno
coś znajdziesz.


Poszperalem troche bardziej i okazuje sie ze nawet sam jeden monitor podlaczony do HDMI tworzy takie obramowania. Dziala elegancko przy DVI. Gdzie moge zmienic ustawienia HDMI? Nigdzie nie widze takich mozliwosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2013 o 13:27, Full_Wypas napisał:

> > Niestety Catalyst AMD tego nie supportuje,
> Ale czekaj powielasz (rozszerzasz) monitory za pośrednictwem oprogramowania catalyst

> tak?
> Spróbuj wszystko ustawić windowsowskimi apletami.
> > znasz jakies niezalezne programy?
> dawno temu czegoś szukałem, pokręć się po googlach z jakimś " dual monitors tools"
pewno
> coś znajdziesz.

Poszperalem troche bardziej i okazuje sie ze nawet sam jeden monitor podlaczony do HDMI
tworzy takie obramowania. Dziala elegancko przy DVI. Gdzie moge zmienic ustawienia HDMI?
Nigdzie nie widze takich mozliwosci


Nvm problem naprawiony, proszę o usunięcie posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się