PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 07.11.2013 o 21:11, Nufiko napisał:

Uszkodzony masz sektor rozruchowy, tu masz jak go przywrócić: http://support.microsoft.com/kb/2622803/pl
danych nie stracisz.

Walczyłem z tym na wszystkie sposoby z windowsoskimi live rescue cdkami, za każdym razem nie widział systemu, odmawiał też przyjęcia sterowników do HDD (z nie wiadomych przyczyn).

Dnia 07.11.2013 o 21:11, Nufiko napisał:

Jak chcesz widzieć partycje NTFS pod Ubuntu musisz je najpierw zamontować słuzy do tego
polecenie mount

Po montowałem, ale nie otrzymałem tego czego chciałem. Dziwne katalogi, dziwne pliki, ni jak to nie wyglądało jak partycja systemowa którą winno być. Stąd może cały problem xD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem dotyczy komputera mojej mamy.
Miałą zakupiony system Windows 7, potem skorzystała z możliwości upgrade za 69 zł do Windows 8. Od tamtej pory z powodzeniem z komputera korzystała. Chciałem jej zainstalować system na nowym dysku, ale pojawił się problem - nigdzie nie ma zapisanego klucza potrzebnego do instalacji. Nie ma go ani na mailu, ani zapisanego na komputerze ani wydrukowanego. Cały wieczór siedziałem w googlach próbując uzyskać rozwiązanie (a konkretnie sposób odzyskania klucza) niestety bez powodzenia. Programy do wyciągania klucza z Biosu wskazują klucz WINDOWS 8 PRO z pakietem Media Center, a instalator Windows tego klucza nie przyjmuje. Czy jest coś co w tej sytuacji można zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka,
próbuję właśnie przinstalować system (z win 7 do win 8.1, ściągnięty z M$ Dreamspark - programu dla studentów) poprzez USB. Zrobiłem bootowalnego usb, zrzuciłem na niego obraz ISO, ustawiłem w BIOSie żeby system bootował z pendrive i wyskakuje mi ciągle czarne okno z napisem "Usuń dyski lub inny nośnik, zrestartuj naciskając klawisz" przed bootem znowu win 7 zamiast instalacji win 8.1.
WTF?
Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem dziś płytę główną, procek i ram. Po podłączeniu słuchawek nie ma dźwięku na nich, głośniki normalnie działają. Jakieś pomysły gdzie w opcjach szukać czegoś co może być nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2013 o 23:24, dulak napisał:

Zapomniałem dodać, że mój win 8.1 jest w jednym pliku iso.
Pzdr.


Jak jest w jednym pliku iso na penie to znaczy że nie jest bootowalny. Ja użyłem kiedyś do wersji preview tego narzędzia: http://images2.store.microsoft.com/prod/clustera/framework/w7udt/1.0/en-us/Windows7-USB-DVD-tool.exe do stworzenia pena i wszystko ładnie poszło.
Jakbyś potrzebował instrukcji to tu masz: http://www.microsoftstore.com/store/msusa/html/pbPage.Help_Win7_usbdvd_dwnTool#installation

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2013 o 00:20, Ecko09 napisał:

Zmieniałem dziś płytę główną, procek i ram. Po podłączeniu słuchawek nie ma dźwięku na
nich, głośniki normalnie działają. Jakieś pomysły gdzie w opcjach szukać czegoś co może
być nie tak?


Do czego podłączasz słuchwki do płyty głównej z tyłu czy do panela przedniego?
Jak pierwsze to szukaj w opcjach sterowników.
Jak drugie to czy podłączyłeś przedni panel do płyty głównej? Jak tak to też grzebanie w sterach polecam - czasem przedni panel jest wyłączony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2013 o 00:20, Ecko09 napisał:

Zmieniałem dziś płytę główną, procek i ram. Po podłączeniu słuchawek nie ma dźwięku na
nich, głośniki normalnie działają. Jakieś pomysły gdzie w opcjach szukać czegoś co może
być nie tak?

Popsute słuchawki? A może zaczniesz od podpowiedzenia, GDZIE podpinasz słuchawki, czy przeinstalowałeś system po tak poważnej zmianie komponentów, oraz czy zainstalowałeś sterowniki do karty dźwiękowej i nie korzystasz z tych systemowych?
Jeżeli próbujesz podłączyć głośniki do przedniego gniazda to spodziewam się, że prawdopodobnie nie podłączony jest panel przedni do płyty głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym odblokować kilka portów do origin w zaporze systemowej (windows 7). Ale za bardzo nie wiem jak to zrobić.

Chodzi mi o tej porty:
TCP: 80; 443; 9960-9969; 1024-1124; 18000; 18120; 18060; 27900; 28910; 29900
UDP: 1024-1124; 18000; 29900

A więc wchodzę w ustawienia zapory i dodaję nową regułę. Wybieram porty i tam jest do wyboru TCP i UDP. I tutaj do końca nie wiem czy do TCP i UDP trzeba robić nową regułę czy to jakoś się łączy. I jak je nazwać? Oraz czy dać publiczne/prywatne/domena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, każdy protokół wymaga oddzielnej reguły. Zalecane jest nawet ustawienie oddzielnych reguł dla różnych grup portów. Nazwać możesz jak chcesz, bo to jest tylko informacja dla ciebie. Możesz ustawić też różne reguły dla różnych sieci (publicznej, prywatnej czy firmowej), aby na przykład nie otwierać wszystkich portów, jak korzystasz z publicznego hotspotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Panowie, pomocy.
Mianowicie robią mi się co chwile takie rzeczy na kompie (obrazek) - uciążliwe. Próbowałem: Restartować explorera, odświeżać ekran, bawić się z rozwijalną listą... nic, co najwyżej dorobiłem sobie nowych "powidoków" (nie wiem, jak to nazwać). Dotyczy to każdej rozwijalnej listy i problem się nasila.
Pomaga tylko restart lapka.

System - win7.

Ktoś coś?

20131112213205

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2013 o 21:35, cedricek napisał:

System - win7.

Ktoś coś?


Nie jestem ekspertem, ale miałem coś podobnego. Przyczyną było zbyt szybkie wyczerpywanie się zasobów systemu. Przeczyść dysk komputera CCleanerem lub podobnym programem nie zapominając o rejestrze (też w CCleanerze). Wyłącz przez CC wszystkie zbędne, uruchamiające się przy starcie programy itp. . Może to pomoże. U mnie komputer chodził długo bez formatu i był po prostu przymulony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2013 o 17:12, nightfaler napisał:

> Uszkodzony masz sektor rozruchowy, tu masz jak go przywrócić: http://support.microsoft.com/kb/2622803/pl


Moze tablica partycji tez zostala uszkodzona? Testdisk powinien sobie z tym poradzic, ale trzeba go znac albo uzywac z wlaczonym poradnikiem na drugim monitorze, no i okreslic dokladnie na czym polega awaria.
Ja bym partycje sprawdzil tak(ale czy tak sie sprawdza, tego nie wiem:P)-> dysk bylby podlaczony do innego kompa i (jako 2 dysk) lub wlaczyc "konsola odzyskiwania"(chyba jest w nowych windowsach?) (w celu sprawdzenia, a nie naprawy ) i jak nie wykryie partycji C czy D to partycje "leza"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2013 o 13:54, Jackal-pl napisał:

To co poradził kolega powyżej.
Dodatkowo ściągnął bym program ADW-CLEANER. Po uruchomieniu daj search i potem delete.


CC używam co 4 dni, ADW użyłem dziś - nie pomogło, właśnie znów została mi część listy na ekranie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam problem - a mianowicie pojawia mi sie biała katra z komunikatem jak poniżej.

Nie mogę korzystać z wyszukiwarki (Google chrome). Jak wpisze coś do wyszukania, to mi sie to to pojawia, nie potrafie sie zalogowac na np. YouTube, na serwerze jestem, ale nie moge sie zalogować. Prógowałem pobrac nowy Chrome, ale jak pojawiło sie okno pobrania, to wywaliło mi na białą karte z tym komunikatem.
W opcjach Chrome znalazłem uaktualnienie certyfikatu, ale pobranie go nic nie pomogło.

Prosze o pomoc.


**Nie można nawiązać bezpiecznego połączenia z serwerem. To może być problem z serwerem lub wymagany jest certyfikat uwierzytelniania klienta, którego nie masz.
Kod błędu: ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym razem ja też mam problem.
Złożyłem kompa i chciałem zmierzyć temperatury w środku. Ściągnąłem zarówno SpeedFAN''a, którego zwykle używałem i AIDĘ. Według tychże programów procesor ma w spoczynku 35 stopni(i5 3350p), więc ładnie. Ale temperatura jaka jest wyświetlana w BIOS''ie na płycie wynosi 45 stopni. Skąd ta różnica i czemu wierzyć?
Teraz też nie wiem jak zmierzyć temperaturę w stresie. Do wyniku w SpeedFanie mam dodać 10 stopni, czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się