PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 21.11.2013 o 17:51, ScaredOfGhosts napisał:

Tym razem ja też mam problem.
Złożyłem kompa i chciałem zmierzyć temperatury w środku. Ściągnąłem zarówno SpeedFAN''a,
którego zwykle używałem i AIDĘ. Według tychże programów procesor ma w spoczynku 35 stopni(i5
3350p), więc ładnie. Ale temperatura jaka jest wyświetlana w BIOS''ie na płycie wynosi
45 stopni. Skąd ta różnica i czemu wierzyć?
Teraz też nie wiem jak zmierzyć temperaturę w stresie. Do wyniku w SpeedFanie mam dodać
10 stopni, czy jak?


Są systemy obnizające taktowanie gdy procesor jest nieużywany, one zdaje sie nie działają w BIOS stąd wyższa temperatura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem laptopa z win 7 home premium 64 bit. Nie dostałem płyty, a teraz chciałbym PRZEINSTALOWAĆ system. Mam dostęp do MSDN, ale tam jest windows 7 professional . Czy jeśli go ściągnę to będe mógł użyć klucza z HP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2013 o 18:10, Berengarr napisał:

Kupiłem laptopa z win 7 home premium 64 bit. Nie dostałem płyty, a teraz chciałbym PRZEINSTALOWAĆ
system. Mam dostęp do MSDN, ale tam jest windows 7 professional . Czy jeśli go ściągnę
to będe mógł użyć klucza z HP?

Powinno dać rade. Od Visty nośniki zawierają wszystkie wersje systemu i to który się zainstaluje zależy od wprowadzonego klucza produktu. Ewentualnie możesz skorzystać z klucza z MSDN.
Laptop powinien też mieć partycję recovery. Chyba, że to jeden z tych, gdzie producent każde samodzielnie zrobić sobie takie płytki i jeżeli tego nie zrobiłeś, to niestety pewnie już jest za późno i pozostaje jedynie właśnie zdobycie płytki/obrazu ISO z systemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2013 o 17:53, Nufiko napisał:

Są systemy obnizające taktowanie gdy procesor jest nieużywany, one zdaje sie nie działają
w BIOS stąd wyższa temperatura.

To ma sens, AIDA pokazywała przy 35 stopniach 1500Mhz. Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z komputerem, nie chce się uruchomić Windows 7 przy włączaniu komputera. Chciałem dziś zaktualizować sterowniki do grafiki ale nie miałem miejsca na dysku C, więc podczas aktualizacji usunęły mi się stery i zostałem bez. Zrobiłem trochę miejsca i zainstalowałem sterowniki, teraz nie chce mi się Windows uruchomić, mogę wejść do trybu awaryjnego. Wszedłem w tryb awaryjny i usunąłem stamtąd sterowniki do grafiki, uruchomiłem ponownie kompa i wszedł do Windowsa, próbowałem ponownie zainstalować stery ale znów ta sama sytuacja. Więc znów wszedłem do trybu awaryjnego i usunąłem sterowniki, potem zainstalowałem starszą wersje sterowników ale nadal jest to samo. Pojawia się pierwsze logo windowsa, po jakimś czasie znika i nic się nie pojawia, monitor przechodzi w tryb oszczędności energii.

Komp to:
grafa: GTX 460 MSI 1gb
procek AMD 955
ram: 4gb
płyta główna: Asrock A780 GXH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wersje N systemu Windows 7 zawierają wszystkie funkcje standardowo dostępne w poszczególnych wersjach systemu Windows 7 z wyjątkiem programu Windows Media Player 12 i powiązanymi z nim programami, takimi jak Windows Media Center i Windows DVD Maker. W celu uzyskania możliwości odtwarzania i tworzenia dysków CD audio, cyfrowych plików multimedialnych i dysków DVD wideo, organizowania zawartości w bibliotece multimediów, tworzenia list odtwarzania, konwertowania dysków CD audio na cyfrowe pliki multimedialne, wyświetlania informacji na temat wykonawców i utworów zawartych w cyfrowych plikach multimedialnych, wyświetlania grafiki albumów plików muzycznych, przenoszenia muzyki do osobistych odtwarzaczy multimedialnych oraz nagrywania i odtwarzania programów telewizyjnych po zainstalowaniu systemu konieczne będzie zainstalowanie odtwarzacza multimedialnego lub innego oprogramowania.
http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows7/products/what-is-windows-7-n-edition

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawiłem sobie nową kartę, będzie sianko to poleci apgrejd kolejnych części. Z tym, że mam tu z bomby pytanka, co do mojego problemu.
Zakupiłem HD7850 Club3D 2GB, wszystko niby fajnie trybi, poza dwoma faktami - raz, że po prostu jest absurdalnie głośna w nowym CoDzie, a dwa, że... nie wiem jak to opisać, ale podczas grania odnoszę wrażenie, że wyłapuje odświeżanie ekranu. Po prostu, widać jak ekran tak jakby miga, zwłaszcza na czarnym tle. Szperałem w opcjach ale nic nie znalazłem, ma ktoś na to rady?
I pytanko co do tej głośności - w Assassin''s Creedzie wlasciwie tak japy nie drze, tylko w Codzie zaobserwowałem taką anomalię. Podejrzewam, że sprawa może leżeć w tym, że mam malutką obudowę dopasowaną do standardu micro-ATX. Do tego włożony stary podkręcony C2D i zasilacz, w którym ciepła troche się tworzy, bo wysłużył mi się już wentylator i ledwo się kręci. Sama karta przez swoją... grubość jest u mnie może ze trzy centymetry nad podłogą, pytanie tutaj, czy to może wpływać na głośność pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, a mianowicie posiadam kartę graficzną EVGA GTX560Ti i nie lada problem z sterownikami. Otóż na sterownikach 314.22 wszystko działa jak należy, a gdy zainstaluje już nowsze to zaczynają się problemy, wyskakują blue screeny, wyłącza się monitor. Problem występuje losowo nie zawsze przy obciążeniu, w dzienniku zdarzeń zawsze jest problem z plikiem nvlddmkm.sys. Zaznaczam dzieje się tak tylko przy nowszych sterownika na tych starszych wszystko w porządku. Czego może to być wina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z poprzednim problemem uporałem sie połowicznie - w Firefoksie jakos to działa.
Tylko, że pojawił sie inny problem. A mianowicie nie pokazuje mi sie srtona FaceBooka. Jest tylko biała karta z niebieskimi napisami - tj. wszystkie moje dane, wiadomości są tylko wypisane(jakby w notatniku). Co mam zrobić, żeby było normalnie?

tak to mniej-więcej wygląda :


Facebook
0 Zaproszenia

0 Wiadomości
Wyślij nową wiadomość
Skrzynka odbiorczaInne

Pokaż starsze
Zobacz wszystkie
0 Powiadomienia
Powiadomienia
Oznacz jako przeczytane · Ustawienia
Powiadomienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyskoczył mi problem z zabezpieczeniami ( biała flaga z czerwonym kółkiem z białym x w prawym dolnym rogu - " Ochrona przed programami szpiegowskimi i innymi ( ważne ) - tutaj mam do włączenia AVG AntiVirus Free Edition 2014 / który powinien być włączony / i Windows Defebder - jak włączam AVG nic się nie dzieje i program nie odznacza się jako włączony, tego drugiego nie znam, co to jest i czy mam go włączyć?
drugie to: " Ochrona przed wirusami ( ważne ) " - i tutaj też chodzi o AVG
mam się tym przejmować?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2013 o 13:44, lis_23 napisał:

Dzisiaj wyskoczył mi problem z zabezpieczeniami ( biała flaga z czerwonym kółkiem z białym
x w prawym dolnym rogu - " Ochrona przed programami szpiegowskimi i innymi ( ważne )
- tutaj mam do włączenia AVG AntiVirus Free Edition 2014 / który powinien być włączony
/ i Windows Defebder - jak włączam AVG nic się nie dzieje i program nie odznacza się
jako włączony, tego drugiego nie znam, co to jest i czy mam go włączyć?
drugie to: " Ochrona przed wirusami ( ważne ) " - i tutaj też chodzi o AVG
mam się tym przejmować?.


Zrestartuj komputer - zbiegły się w czasie aktualizacje AVG i Windows defendera (monitoruje i usuwa złosliwe programy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

\

Dnia 26.11.2013 o 19:07, Nufiko napisał:


Zrestartuj komputer - zbiegły się w czasie aktualizacje AVG i Windows defendera (monitoruje
i usuwa złosliwe programy).


Już to zrobiłem i jest ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam problem z przegrzewaniem się komputera. A przynajmniej tak mi się wydaje, bo wyczytałem tak na internecie. Mianowicie chodzi o to, że podczas grania w gry po ok. 5 min BIOS zaczyna piszczeć. Najpierw robi to przerywanymi, krótkimi sygnałami, a po chwili jedzie ciągiem aż uszy bolą. Czytałem, że może być to karta lub RAM jednak ja do końcu na podstawie temperatur nie potrafię stwierdzić co się ewentualnie przegrzewa. Wstawiam tutaj screen z programu HWMonitor i bardzo prosiłbym o pomoc w stwierdzeniu co tu jest nie tak. (Programem testowałem podczas gry w Fifę 14)

http://scr.hu/1ltu/97iys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor się przegrzewa.
Jeśli dobrze kojarzę rekomendowane max temperatury dla tego modelu [te które podaje bezpośrednio producent] to 62-65 stopni. Przy 69 i wzwyż procesor się wysypie. Z doświadczenia użytkowników wynika, ze pada przeważnie w okolicach 75, natomiast powinien pracować w stresie przy 50-55 max [a najlepiej 45-50].

Jak to naprawić - ano prosto, jeśli procesor ma standardowe boxowe chłodzenie to zmienić je na jakieś tanie [kwoty rzędu 150-200zł max] chłodzenie niestandardowe.
Wyczyścić go z kurzy [bo zapewne jest brudny jak święta ziemia] i ewentualnie nałożyć nowa pastę.

Wyczyścić go musisz tak czy siak, bez względu na to czy zmienisz boxowe chłodzenie na jakiś custom czy nie.

Inna opcja - jeśli go podkręciłeś - to go odkręć do fabrycznych wartości taktowania.

Pytania - ile lat ma ten komputer, kiedy był czyszczony, jakie jest to wspomniane chłodzenie [box czy custom], czy był podkręcany czy jest na fabrycznych ustawieniach.

Nie zrobisz nic - to zajedziesz procesor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2013 o 13:11, Pietro87 napisał:

Pytania - ile lat ma ten komputer, kiedy był czyszczony, jakie jest to wspomniane chłodzenie
[box czy custom], czy był podkręcany czy jest na fabrycznych ustawieniach.


Komputer 3 letni, czyściłem go ostatnio bodajże w sierpniu tego roku, wszystko jest na fabrycznych ustawieniach. W tych sprawach się za bardzo nie orientuję więc zostawiłem tak jak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2013 o 13:16, WeziWoo napisał:

Komputer 3 letni, czyściłem go ostatnio bodajże w sierpniu tego roku, wszystko jest na
fabrycznych ustawieniach. W tych sprawach się za bardzo nie orientuję więc zostawiłem
tak jak było.


Otwórz go, wyczyść dokładnie sprężonym powietrzem [jeśli powietrze które kupisz nie pozwala na dmuchanie w pozycji innej niż pionowa nie przechylaj butli, żeby gaz się nie skraplał i nie zamoczył ci żadnych elementów elektroniki] po dokładnym oczyszczeniu sprawdź czy temperatury się unormują, jeśli nie to musisz zabrać komputer do jakiegoś serwisu lub sklepu ze sprzętem, gdzie za odpowiednia opłatą wymienią ci pastę i ewentualnie [jeśli chcesz i kupisz] zamontują lepsze chłodzenie [bo skoro sam się na tym nie znasz i nie umiesz zdemontować starego i zamontować nowego chłodzenia zostaje ci tylko ktoś trzeci kto zrobi to za ciebie]

Wydatek rzędu 30-50zł za "robociznę" [niestety panowie w serwisie lub sklepie tak sobie z ciebie zedrą za 15-20min roboty :)] i do 100-150zl za chłodzenie [zależnie jakie wybierzesz]

Ewentualnie maksymalnie budżetowa opcja np : http://www.ceneo.pl/18018476
Dobre, wydajne chłodzenie z tych tanich, ekonomicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj ponownie, napisałem, ponieważ mam jeszcze jedno pytanie. Czy jest możliwe, że procesor się grzeje, bo po prostu się zepsuł? Wymieniłem pastę, ale nie przyniosło to efektów więc chyba będę zmuszony do zakupu jakiegoś chłodzenia, ale przed tym chce się upewnić czy to ma sens, jeżeli później i tak usiałbym wymienić procesor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się