PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 01.12.2013 o 18:29, Grodhar napisał:

A z tym trochę kłopot, bo nie do końca rozumiem. Sloty na płycie to żółty - czarny -żółty
- czarny. W pierwszym żółtym mam tego GoodRama 2 giga, a w 2 czarnych OCZ po 1 giga.
Czy tak jest dobrze?

4 gniazda DDR2 RAM masz sparowane (po 2) w bloki. W tryb Dual-channel [zwykle] ustawia się je pakując bliźniacze pamięci obok siebie w którymś bloków. A więc albo w 2 pierwsze albo 2 ostatnie gniazda. W instruklcji do MB powinno to być wyjaśnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Ostatnio pracuję nad odświeżeniem, nie ruszanego przez ok. 6 lat, komputera wujka. Wszystko co potrzeba już wykonałem, jednak ma on kartę graficzną GeForce 9600 GSO, której wiatrak niesamowicie głośno pracuje i ja już po godzinie nie mogłem wytrzymać, co dopiero oni tam po tylu latach.
Próbowałem modyfikować prędkość wiatraka MSI Afterburnerem i Riva Tunerem, będąc na najnowszych sterownikach karty. W obu programach nie ma możliwości jakiejkolwiek kontroli nad wiatrakiem, w Riva Tuner kompletnie nie pojawia się opcja modyfikacji.
Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak wyje nie dlatego, że za szybko chodzi a dlatego, że pewnie po tylu latach się zatarł. Trzeba albo wymienić wiatraczek, albo całe chłodzenie, albo nasmarować łożyska wiatraczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2013 o 19:59, Narmo napisał:

Wiatrak wyje nie dlatego, że za szybko chodzi a dlatego, że pewnie po tylu latach się
zatarł. Trzeba albo wymienić wiatraczek, albo całe chłodzenie, albo nasmarować łożyska
wiatraczka.


Właśnie tu cię zagnę bo nie. Wujek twierdzi, że działa tak głośno (a to dźwięk po prostu szybko pracującego, zdrowego, zaznaczę, wiatraka, wiem miałem do czynienia z wiatrakami...) od kupna. Karta po prostu ma ustawione pewnie jakieś 80% mocy wiatraka na stałe. Znalazłem jakieś gówienko nvidii, nTune, spróbuję z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skąd mogę pobrać linuxa, któego mógłbym nagrać na płytę i z tej płyty go uruchomić? Wiem, że kiedyś coś takiego było. Chodzi o to, że coś się stało z dyskiem/systemem, nie ma opcji na uruchomienie systemu w związku z czym chciałbym wpierw zabezpieczyć dane z komputera a dopiero potem zabranie się do ewentualnego diagnozowania/przeinstalowywania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2013 o 12:31, Marcin08 napisał:

Skąd mogę pobrać linuxa, któego mógłbym nagrać na płytę i z tej płyty go uruchomić? Wiem,
że kiedyś coś takiego było. Chodzi o to, że coś się stało z dyskiem/systemem, nie ma
opcji na uruchomienie systemu w związku z czym chciałbym wpierw zabezpieczyć dane z komputera
a dopiero potem zabranie się do ewentualnego diagnozowania/przeinstalowywania.


Potrzebujesz Linuxa w wersji live CD albo liveDVD. Co w praktyce oznacza że może być dowolny Ubuntu, OpenSuse, Fedora, Kubuntu - opcja liveCD jest wbudowana bezpośrednio w ich instalator.
http://www.ubuntu.com/download/desktop
Czyli np. dowolny z tych ^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2013 o 22:15, Sipso napisał:

Właśnie tu cię zagnę bo nie. Wujek twierdzi, że działa tak głośno (a to dźwięk po prostu
szybko pracującego, zdrowego, zaznaczę, wiatraka, wiem miałem do czynienia z wiatrakami...)
od kupna. Karta po prostu ma ustawione pewnie jakieś 80% mocy wiatraka na stałe. Znalazłem
jakieś gówienko nvidii, nTune, spróbuję z tym.


Pobierz EVGA Precision X - program ma banalny w obsłudze interfejs do ustawienia obrotów wiatraka.
Ja nie wyobrażam sobie w zasadzie na dziś dzień korzystania z kart nvidii bez tego narzędzia. Bo generalnie karty zielonych fabrycznie są ustawione tak, ze póki temperatura nie sięgnie bodajże 80 stopni to wiatrak lata na 40% obrotach, jak wbije 80 to skacze na 90-100%. Dynamiczne obroty jakie sobie sam ustawisz możesz zrobić np tak, ze wiatrak będzie albo na sztywnych progach [czyli przy 40 stopniach na 40%, przy 50 na 50% i tak dalej, wedle uznania] albo na dynamicznych [czyli będzie wzrastał stopniowo jeśli temperatura leci z 40 do 50 stopni to co stopień wiatrak będzie się podbijał z np 40 do 50% obrotów - tym sposobem wraz ze wzrostem temperatury wzrasta proporcjonalnie poziom chłodzenia, efekt jest taki, ze dobrze wyczyszczona karta nie przebija w stresie wysokich wartości, nie grzeje się tak bardzo - mój GTX 770 nie przebił się w żadnej grze przez 75 stopni, w 90% gier siedzę na 50-65 max, podobnie mój stary GTX 260 temperaturę 73 stopnie widziałem na nim raz po kilkugodzinnej sesji z Wiedźminem 2]

W razie co mogę ci rozpisać i podać moje ustawienia wiatraka - przebijesz sobie gotowca jeśli zdecydujesz się na używanie EVGA Precision X.

P.S.
Ważna notka - program obsługuje bodajże układy od serii 200 wzwyż, wiec starsze karty [np 8800, 9600 itp itd] są niekompatybilne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to raczej mi się nie przyda bo mówimy o karcie 9600 gso :P A to jak działają takie programy to wiem, na codzień używam MSI Afterburner do swojego radka 7970. Ale zerknę, może obsługuje. Może coś podobnego jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do starych kart ewentualnie RivaTuner.
Aczkolwiek w Riva lepiej działało ustawienie sztywnych zakresów przeskoku na obrotach, bo dynamiczne ustawienie obrotów raz - odbywało się tam inaczej [wymagało odpowiedniego ustawienia kilku opcji powerusera], dwa nie działało z wieloma kartami tak jak powinno.

Tu ewentualnie rozpiska co i jak w RivaTunerze ustawić do sztywnych progów na obrotach :

http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=152851&n=7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kartę dźwiękowa Sound Blaster X-Fi Extreme Audio.
Chciałbym ją podłączyć do front panelu na obudowie aby móc wreszcie wygodnie podłączać słuchawki.

Jaki kabelek mam kupić i jak to podłączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2013 o 01:27, Citkowsky napisał:

Mam kartę dźwiękowa Sound Blaster X-Fi Extreme Audio.
Chciałbym ją podłączyć do front panelu na obudowie aby móc wreszcie wygodnie podłączać
słuchawki.

Jaki kabelek mam kupić i jak to podłączyć?

http://extreme.pcgameshardware.de/attachments/36738d1222875862-lesertest-creative-x-fi-xtreme-audio-bulk-x-fi-front-anschluss.jpg
http://support.creative.com/kb/showarticle.aspx?sid=14133

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>.............

patrzyłem na necie i sprzedają kabelek którym łączy się front panel z kartą dźwiękową.
U mnie sytuacja wygląda tak, że ( wczoraj sprawdzałem) front panel jest podłączony pod płytę główną.

Czyli, że niby wystarczy odpiąć to z płyty głównej i przepiąć pod dźwiękową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2013 o 10:44, Citkowsky napisał:

Czyli, że niby wystarczy odpiąć to z płyty głównej i przepiąć pod dźwiękową?

Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało się;)

Rozebrałem dzisiaj z kolegą kompa i udało się przepiąć.
Co prawda niezbędny okazał się demontaż karty graficznej aby wydostać zakleszczony kabelek ale już po wszystkim.

Jest tylko 1 wada: po podłączeniu słuchawek na froncie głośniki powinny się kompletnie wyciszyć (mam tak nawet ustawione w oprogramowaniu do karty dźwiękowej). Niestety, ściszają się tylko minimalnie i dalej grają. Dobrze, że mam ,,pilot biurkowy" do głośników to wystarczy ręcznie wyciszyć i jest ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy przeniosłem kompa do nowej obudowy system zaczął się trochę dłużej ładować / nie zmieniałem jeszcze HDD i nie instalowałem na nowo systemu /, teraz wygląda to tak, że po ukazaniu się pulpitu wszystkie ikonki na pulpicie i na pasku zadań robią się białe, potem wracają do normalnego stanu, potem pojawia się skype, potem gadgety systemu / pojedynczo, nie oba na raz / i dopiero na końcu aktywuje się internet - mam się tym przejmować?, mogę to jakoś przyspieszyć?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem w laptopie siostry.
Mówi, że laptop podłączony u koleżanki i wszystko działało (pod swoją ładowarką). Gdy wróciła do domu i podłączyła pod gniazdko, nagle laptop się nie chcę w ogóle uruchomić. Nie reaguje przycisk Power, ale dioda przy ładowarce się świeci, więc wydaje mi się, że ładowarka i układ zasilający jest okej ? w czym może być problem.
Wyjmowałem ładowarkę, ale nadal nie działa.
Model : Hp dv5-1110ew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie. Ostatnio mój monitor miewa dziwne przypadki. Zdarza mu sie wyłączyć w momencie ładowania systemu Windows. I wtedy nic nie pomaga, by po pewnym czasie normalnie sie włączyć i nie sprawiać żadnego problemu nawet przez kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dzisiaj tv LED Samsunga 40 cali i mam taki problem, ze już dwa razy przełączył mi się monitor z DVI na tv i pisze, że sygnał jest słaby lub go nie ma - czy tv może jakoś wpływać na monitor czy to coś od monitora?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem już, ze pilot od tv / Samsung / steruje mi monitorem / też Samsung /, głośność, jasność, wyłączanie, etc.
da się to jakoś obejść?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się